Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2018. 01. 26. 11:33
Előzmény: #8777  Tazsomaru
#8780
Elvesztette, majd depressziós lett. A könyvének megírásával akarták rokonai kihúzni a rossz pszichés állapotból, de nem igazán változott az állapota.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 01. 26. 10:34
Előzmény: #8778  pitcairn2
#8779
Nem írtam ilyet és nem is gondolom, hogy filléres gondjai lehettek.
pitcairn2 2018. 01. 26. 10:27
Előzmény: #8777  Tazsomaru
#8778
az jó kérdés, de még az öngyilkosságát is az egyik legdrágább Manhattan-i hotelban követte el
http://www.sherrynetherland.com/
valószínűleg nem voltak filléres gondjai
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 01. 26. 10:25
Előzmény: #8775  pitcairn2
#8777
100 millió felett is volt a vagyona. Az hova tünt?
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 01. 26. 10:21
Előzmény: #8774  pitcairn2
#8776
Szerintem nincs jelentősége. Dr. Tóth Andrásnak remek könyveit olvastam már és...
http://www.origo.hu/gazdasag/20150506-teves-tanacsadot-vettek-orizetbe.html
pitcairn2 2018. 01. 26. 10:19
Előzmény: #8773  Tazsomaru
#8775
de Livermore több alkalommal horribilis vagyont szedett össze a piacon és az öngyilkossága kapcsán se az "elszegényedést" szokták citálni, mivel összességében gazdagon halt meg
"At the time of his death, Livermore's estate was valued at over $5 million"
https://en.wikipedia.org/wiki/Jesse_Lauriston_Livermore#Personal_life
ez aranyparitáson nézve 190 millió USD lenne ma...
én kiegyeznék ezzel:)
pitcairn2 2018. 01. 26. 10:13
Előzmény: #8773  Tazsomaru
#8774
az önéletrajza alapján a fickó inkább a szélhámos kategória határán egyensúlyozott:)
https://en.wikipedia.org/wiki/Napoleon_Hill#Failed_business_ventures
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 01. 26. 10:09
Előzmény: #8769  pitcairn2
#8773
"aki tudja csinálja, aki nem az tanítja..."
Ez egy butaság. Aki tanítja, annak miért kellene csinálni? Aki meg csinálja, annak nagy része nem is tudná tanítani. Egy tevékenységet csinálni, vagy tanítani, más-más képességeket igényel. Maradjunk a tőzsdénél. Sok emberrel találkoztam, aki kiválóan tudja elmagyarázni a kereskedés csínját-bínját, de ők maguk nem igazán sikeres tréderek. Szerintem nem is kell, hogy azok legyenek. Ott van Jesse Livermore, spekulánsok egyik kiemelkedő példaképe. Miután elvesztette szinte teljes vagyonát, végzett magával, mégis lehet tanulni a történeteiből.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 01. 26. 09:49
Előzmény: #8771  pitcairn2
#8772
Megtisztelő! :D
pitcairn2 2018. 01. 26. 09:29
Előzmény: #8764  Törölt felhasználó
#8771
mármint gyulával és bubóval, tazsó az más kategória
pitcairn2 2018. 01. 26. 09:28
Előzmény: #8764  Törölt felhasználó
#8770
egyáltalán miért állsz szóba velük?:)
pitcairn2 2018. 01. 26. 09:23
Előzmény: #8760  Tazsomaru
#8769
felettébb szórakoztató figurát idéztél:)
https://en.wikipedia.org/wiki/Napoleon_Hill#Life_and_career
azt, hiszem itt is igaz az alábbi mondás:
"aki tudja csinálja, aki nem az tanítja..."
bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 25. 21:37
Előzmény: #8767  Tazsomaru
#8768
Ahogy látom, már sokadjára vagy félreértés "áldozata", de szerencsére erről a többszörös  igazgató nem tehet, tudod előfordul az ilyesmi... :-))
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 01. 25. 18:25
Előzmény: #8764  Törölt felhasználó
#8767
Valamit félre érthettél. Nem támogatok senkit, semmiben. 
hellforceone 2018. 01. 25. 13:31
#8766
Eloszor is koszonom az epito jellegu hozzaszolasokat. Vuk, ha Tibor azt kerne, hogy kuldjem el neki a bizonyitekot, akkor nem okozna gondot, privatban persze, de neki elkuldenem, mert egy igazan ertelmes fickonak tunik. Persze te is, de te mashogy kezeled ezt a dolgot, nincs vele semmi problemam. Igazabol ki nyerne valamit is azzal, ha itt a forumon hazudozna ossze-vissza? Senki nem ismer senkit – vagy csak kevesen -, de meg ha ismeri is az ember a masikat, akkor sem hiszem, hogy nagy szerpe van. Hatalmas nagy befektetok is csinalnak neha oriasi mellefogasokat, akkor mi miert ne tehetnenk? Ki vethetne barmit a szemunkre emiatt? :) Ott peldaul nem ertettunk egyet – anno nem irtam rola, de nem ertettem a logikad -, amikor azt irtad, hogy a legitarsasagokkal hamarosan nagy baj lesz, csod, stb, ugyanakkor az olajat meg lefele vartad, shortoltad. En akkoriban voltam benne a Deltaban es eleg szepen hozott is szerencsere. Ha azt mondod, hogy shortolod az olajat, akkor miert nem mersz fogadni a legitarsasagokra, akik az olcso olajjal csak jobban jarnak? Ez nekem akkor furcsa volt, de bizonyara volt mogotte egy elkepzelesed, amit nem irtal ugyan le, de elfogadom.
Mita11, koszonom hozzaszolasod. Nos, en korabban pontosan ezeket a pozikat le is irtam. Mar nem tudom, hogy az Azsia, vagy az arany/ezust topicban, de leirtam, hogy van Sonym es azt is, hogy miert. Azt is irtam, hogy a googlet 1150-ig siman el tudom kepzelni es a heten 1159-nel (C papir) ki is szalltam. Nem azert, mert szar lenne a papir, sot, szerintem a jelentes meg feljebb viheti, hanem mert elerte a szintem es a tobb, mint 20 % nyerot nem akartam meg tovabbi esetleg par szazalekert veszelyeztetni. Nem mondom, hogy a google itt megall, SOT! De most egyelore kiszalltam es varok egy jobb beszallora. Az MU-t szinten megirtam, hogy meg a bankpapirjaimat is eladtam, hogy legyen minel nagyobb tokem MU-ra. 44,5-on adtam el es tervezem az ujabb beszallot. Es akkor, hogy szamot is mondjak neked. 35-36 dollar korul van egy nagy res, majd az alatt valahol 31 korul is. 35-36 dollarnal van hetesen a 200-as mozgoja. Nem mondom, hogy tuti, de szerintem azt vissza fogja meg tesztelni. A papirbol 60-as celarat siman kinezek, tehat 35-36 korul szamomra abszolut vetel. PE jelenleg (43 dollar arfolyam)  valahol 6-7 korul. Ehhez persze kell egy jo nagy saller a papirnak, de szeirntem jonni fog, csak varni kell kicsit. Irtam akkoriban arrol is, hogy beszalltam Rheinmetallba – amit azota cca. 12-14 % koruli nyerovel, csupan nehany het alatt zartam is – es Siemensbe is. A siemenst nagyjabol nulla korul vegul megis dobtam, mert nem jott be a szamitasom, DE! Ha tavasszal jon a Healthineers kibocsatas (Siemens egyik aga), oda biztos, hogy beszallok. Amibe most meg beszalltam, az a First Majestic, 6,92-nel, rogton nyitasban, kedden. Tavaly 10 USD-nel szalltam be, sajnos a pozit elmereteztem es kicsit fajo seb lett belole, 8,2 korul dobtam, de most ugy gondolom, jo lesz. Bar sokaig vartam, hatha betolti a rest 5,5 dollar korul, de sajnos csak 6 kornyekeig szurt le. Akkor nem vettem, mert a varakozasom az volt, hogy lemegy a resig. Miert vettem most? Mert kozben ugy latom, hogy a vilagban kezd az inflacio tenyleg beindulni. Egyre tobb helyen olvasok es hallok rola, hogy befektetok, elemzohazak ovatosan mar felhivjak a figyelmet, emberek, figyelem, itt valami tortenni fog! Erre meg az amcsik is bejelenttek eppen most, hogy bizony nekik a gyenge dollar milyen jo... tegnap lattad is bizonyara a reakciot. Szoval nem „dicsekedni“ akarok a mar elmult dolgokkal, mert en bizony irtam roluk es most is leirtam, hogy mit tervezek. NEM AJANLAS JELLEGGEL!
Amiert irtkan irok, az azert van, mert en beszallok es viszonylag sokaig ulok a papirokon. Korabban ugraltam ki-be, de azzal csak a KBC jart jol, en kevesbe :) Annyi tokem meg nincs, hogy mindenfele papirba normalis osszeggel szalljak be. Aproval meg minek??? Ahogy Buffet mondja (tudom, itt nem annyira kedvelt) talald meg a megfelelo papirt, koncentrald a toket oda es keress vele szepen!
A nagy tobbseggel viszont egy dologban szembe megyek es persze meglatjuk, hogy igazam lesz e. Ha jonne egy erosebb korrekcio, en bizony meg belevennek most. Szerintem meg nem teljesen faradt ki ez a bika. A vilaggazdasag novekedesi kilatasait eppen most emeltek meg. Egy olyan ceg, mint az Apple 20.000 munkahelyet akar otthon letrehozni, hazavisz egy rakas penzt. Sok autogyarto szinten gyarat epit az amcsiknal, Japan jo, Europa szinten szepen novekszik, ha a nemetek vegre ossze birnanak kuzdeni egy kormanyt... – logisztikai szektorban dolgozom, annyi a megrendeles, hogy nem gyozni! Persze nem vagyok elvakult, latom a veszelyeket, inflacio, novekvo kamatok, novekvo berkoltsegek es ezzel esetleg zsugorodo marzsok lehetnek a kovetkezmeny... DE, ha a commodityre fogadunk, marpedig sokan kozulunk megtettek azt, akkor azzal arra is fogadunk, hogy a vilaggazdasag menni fog, ami pedig ahhoz vezet, hogy a piacok is mehetnek meg. Es eppen a fentiek miatt fogadok a bankokra is, Citiben vagyok benne, valamint KBE, KRE ETF. Valamint olajszektor – itt Pomperjtol vettem az otletet, ezuton is koszonet, meglatjuk, mi lesz belole.
Es mi van meg? nos kozben a lezart pozikbol a penzt tartalekolom es varok a jo beszallora :) Ahogy Vuk szokta kerdezni, fel vagy keszulve a nagy zuhera??? Egy kicsit csak, annyiban mar mindenkeppen, hogy nem vagyok full invesztalva az erre szant tokevel, egyre nagyobb a cash aranyom, de minden veszelyt, rizikot csak akkor tudok kizarni, ha nem vagyok befektetve. Ami erdekes, jelenleg egyetlen tech papirom sincs, kicsit most ugy erzem magam, mintha nem lenne rajtam ruha :) Elnezest, ha hosszura sikerultem :)
LKati 2018. 01. 25. 10:35
Előzmény: #8764  Törölt felhasználó
#8765

1)Minden jozan itt olvaso ertekeli, amit hozzateszel a temahoz. Nezz at a trollok feje folott, nem erdemelnek szot. Es segitsd tovabbra is azokat, akik ertekelik a temak iranti velemenyed. 
2)Tegnap az Olajszerviz mufajban az a fo esemeny, hogy McDermott (tengeri olajszeviz engineering es platform epito) ugrott fel +14% korul. Kaptak  sekely-vizi jackup furotorony megrendeset 13 platformra. Es mindezt Szaudi Aramco-tol, ami nem nagyon fur tengeren, van epp eleg a homok alatt is. A megrendeles par 100m USD mindossze, de a jelzes erteke oriasi: elobbutobb nekik is kell az olaj onnan is.
Az MDR  bejelentese: 
 
"On top of some strong performance, management also updated its 2017 guidance. The company now expects to generate between $0.60 and $0.63 per share for fiscal 2017 compared to a previous estimate of $0.53. "
Vilagos, hogy a 2017Q4 jelentes naluk is jobb lesz a varakozasnal. Pedig...tenyleg, alig mozdult el fundasan az egesz complex, es eppencsak elkezdodott a kilabalas. A 2018Q1 mar sokkal jobb lesz...igazabol egy +50% nagysagrendu profitnovekedesi atlagra szamitok Aprilisban.
3)Tovabbra is igen nagy kerdes, mi tortenik OIH szektorban majd, amikor SPY beszakadasa megkezdodik. Egyelore azt gondolom, hogy az olaj ar-emelkedesbol szarmazo profit-tobblet boven kompenzalja majd a PE kontrakciot. Kiveve persze, ha napi 5-10% nagysagrendul zuhanasba megy at...dehat ahogy kizarni sem lehet, ugyanannyira nem is valoszinu meg jopar honapig ez.  A Bear piacok szeliden szoktak kezdodni. Meg lehet nezni az ML papirokat, mint Opimus es Konzum...gyengulnek  honapok ota, am optimizmus multhetig tartott, de epp mostanaban fogyott el. De meg nem gyorsultak be a lejtmenetben egyelore. Mondom, egyelore.  De a fundak elobbutobb gyozni fognak.
Törölt felhasználó 2018. 01. 25. 10:01
Előzmény: #8760  Tazsomaru
#8764
Kerdes inkabb az marad, hogy ki mit nevez dicsekedesnek???
Az hogy ki milyen eredmenyt er el valojaban 1 teny, es nem jelenti azt hogy a jovoben is hasonlo eredmenyt fog elerni....
Nem azert osztottam meg az eredmenyt, mert ezzel dicsekszem; mert mint irtam tobb ezer, ha nem 10ezer kereskedo ert el nalam jobb eredmenyt es en ezzel tisztaban vagyok...de mint irtam nem hiszem hogy szegyenkeznem kellene...
Az egesz abbol indult ki, hogy 1 korabbi hsz-bol levont kovetkeztetessel 1 troll rosszindulatuan, negativ modon probalt beallitani ill. gunyolodni...
En soha nem tagadtam, hogy tevedek, es nalam nem hiszem hogy tobben leirtak volna ebben vagy azokban a topikokban ahova en irok, hogy mennyiszer tevedek...de nem arrol szol az egesz hogy ki teved es ki nem hanem hogy hogyan menedzseljuk a kereskedeseinket...
Aki nem hiszi jarjon utana hogy hanyszor leirtam hogy en az esetek min. ill. kozel 50%-ban tevedek...ill. hanyszor leirtam hogy kozel 100 neha annal is tobb veszteseges kereskedest zarok 1 evben (hidd el ezt sem dicsekedesnek irtam)....
Azon viszont csodalkozom, hogy meg ertelmes emberek is inkabb 1 troll oldalan allnak ki mint, hogy elismernek esetleg kialljanak azok mellett akik hoza tesznek a forumhoz....
persze en is trollkodhatnek es rombolhatnam a forum szinvonalat,de erre nekem nincs idom es arra se hogy folyamatosan ilyenekkel foglalkozzak...
Ha megosztok valamit, akkor azt felre magyarazzak, majd elferditik, majd valotlansagokat allitanak rolam, es ha belinkelem az eredmenyt akkor meg dicsekedessel vadolnak; vagy azzal hogy nem is keretem vele penzt; majd ha belinkelem az atutalasi megbizast akkor hogy magamutogato es nagykepu vagyok....
magyarul teljesen mindegy mit csinalok jol nem johetek ki belole...
bezzeg ha valaki gunyolodik, valotlansagokat allit, szitkozodik, esetleg naponta tobb tragar emailekkel zaklat na azzal minden rendben van....
Mint irtam nem muszaly nekem ide irni, meg tudom en ezt privat emailekben is tenni....
Szoval jo szorakozast es trollkodast, koszonjuk daxlistaxistrollnak, bubolulotrollnak es a tamogato tibi es Tazsonak, ne haragudjatok hogy informaciot osztottam meg a sajat idomet felaldozva es ne adj isten azzal masok is penzt kerestek...adok magamnak 3 honap szunetet; lassuk mennyit emelkedik a forum szinvonala....
;)
ettol fuggetlenul sok sikert mindenkinek!
Törölt felhasználó 2018. 01. 25. 09:22
Előzmény: #8738  hellforceone
#8763
Csak gratulálni tudok ahhoz, amit leírtál. Egy tanulási folyamatban vagy, képes vagy felismerni a hibáidat (vagy egy részüket) és alkalmazkodni, javulni. Ez az egyik kulcs a fejlődésedhez, csak így tovább. A számokkal kapcsolatosan lenne egy szerény javaslatom, ha már elgondolkodsz rajta, akkor már megérte leírnom. Gondold meg, mi lenne hasznosabb információ neked és a fórumozóknak: "Google-t lezártam 8 hónap alatt, fogtam 22%-ot", vagy "googl longot nyitottam 8 hónappal ezelőtt, mert a trading tervem szerint adódott egy jó belépési lehetőséget (ha akarod részletezheted, pl. MA50 visszatesztelte az MA200-at, messze még a napos RSI 70, de nem vagyok mohó, tartottam az MM szerinti pozi méretet, stb) amit most zártam szintén terv szerint (ismét részletezés, ha akarod, pl. napos RSI divergencia, emelkedő csati teteje, stb.). Megérdemeltem egy jó sört, mert betartottam a tervemet, nem szegtem meg a szabályaimat, vagyis egy jó trade volt, elégedett vagyok vele. Szerintem, hogy ez mennyit hozott az már egy másodlagos kérdés. Ha valaki kíváncsi, akkor visszanézi a chartból. Egyetértek azzal a véleménnyel, hogy a hozam az egy melléktermék, nem ez a "lényeges". Sokkal fontosabb annál az, hogy legyen egy terved, amit végrehajtasz kellő fegyelemmel. Fontosabb az, hogy tanulj az eredményekből. A tanulás akkor lesz mély és eredményes, ha a kiértékelés kellően mély (néha több időt vesz el, mint egy következő trade tervezése). Ez a fejlődés egyik kulcsa ebben a szakmában. Visszatérve a közlendő információra: egy sikeres trade "tartalmi" megosztása megerősíti a fórumozókat, hogy a fegyelmezett trader sikeres. Egy nyerő trade megosztása számszerűen nem szól másról csak a nyereményről. nem szól az útról, hogy hogyan jutottál oda, mennyi volt benne a te részed és mennyi volt a szerencse. Talán emiatt is ennek percepciója inkább közelebb van a kaszinós nyereményhez, vagyis mázlista vagy és szerencsés azokhoz képest, akik bankban tartották a pénzüket. Ezzel nincs is semmi baj, de talán ezt a fórumot más célok miatt hozták létre és emiatt olvassuk, ill. osztunk meg véleményeket.
Csak így tovább! 
(A trollokkal nem kell foglalkozni. Ha nem eteted őket, akkor előbb - utóbb kikopnak.)
pomperj
pomperj 2018. 01. 25. 09:13
Előzmény: #8761  pitcairn2
#8762
(teszt)
pitcairn2 2018. 01. 25. 08:41
Előzmény: #8760  Tazsomaru
#8761
kitűnő idézet

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek