Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 21:12
Előzmény: #8739  bubodoktor
#8740
+1
bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 24. 20:14
Előzmény: #8726  Boole
#8739

hellforceone 2018. 01. 24. 20:13
Előzmény: #8733  Boole
#8738
Nem értem én sem, hogy miért kell itt baszakodni egyeseknek a többiekkel, sokszor nagyon fárasztó. Amúgy az sem igazán érdekel, ha valaki ide hazudja a csillagot is és azt mondja, hogy ő minden évben duplázik. Én az elmúlt 4 év 4 hónapban 75%-ot értem el nettó. Tudom, egy ilyen bika piacon, mint ami volt eddig ez szar eredmény sokaknak, vannak itt bizonyára, akik mondjuk 3-4-szereztek saját elmondásuk szerint, de számomra ez nem lóverseny, hanem egy tanulási folyamat. Az elmúlt 4 évben sokat tanultam magamról is és az elején rengeteg kapkodás és hiba bizony sokat elvitt. Ugyanakkor a kereskedési költségeim folyamatosan csökkennek és próbálom továbbra is türelemre nevelni magam. Egyébként a forintosított hozamom sokkal jobb lehetne, ha az utóbbi 1 évben a dollárt nem verték volna be ennyire. Én hétfőn zártam Sony és Google pozikat és bár a Google éppen most készül jelenteni és valószínűleg még lehet benne egy felhúzás, de így is fogtam rajta 8 hónap alatt 22 %-ot. Ráadásul olyan ponthoz ért, ahol úgy gondoltam technikai alapon is, hogy eladom. A Sony cca. 7 hónap alatt hozott 30%-ot, nekem ez is megfelel. MU 40%-al zártam, cca. 5-6 hónapot voltam benne. A piac számomra is nagyon túlhúzottá vált, így inkább zárom, ahol szép a hozam. Bankokba szálltam vissza, azokat tartom is, kis olajos és arany/ezüst bányászok. FXC-t 19,5-nél zártam, de szeretnék lentebb visszaszállni, ha összejön. BNP-ben sajnos kistoppolodtam, majd persze utána fordult is... Nagyjából ennyi, nem hazudozok, miért kellene egy ilyen fórumon?? Jöhet a fikázás! :o) 
bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 24. 20:12
Előzmény: #8726  Boole
#8737

bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 24. 20:11
Előzmény: #8726  Boole
#8736

Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 20:01
Előzmény: #8733  Boole
#8735
értem... a téma fiktív, hiszen az akkori hsz-eid már nem érhetőek el a későbbi teljes kitilt(at)ásod miatt. Maradjunk annyiban, hogy néhányan itt azért még képesek helyesen emlékezni...:))
Boole 2018. 01. 24. 19:56
Előzmény: #8721  Törölt felhasználó
#8734
Nem a Naspers-re gondolsz? Én abban nem látok jelentős potenciált. Korábban nézegettem, de azt évekkel ezelőtt kellett volna venni.
Boole 2018. 01. 24. 19:44
Előzmény: #8730  Törölt felhasználó
#8733
Már megint marhaságokat írsz. Emlékezetem szerint volt egy brókerrel/brókercéggel egy fogadásom valamikor 2010-2012 között, már nem emlékszem pontosan, hogy mikor volt. A fogadás tárgya az volt, hogy állításom szerint a hedge tevékenység szorosan összefügg a pszichológiai tényezőkkel, amelyekkel szemben abban az esetben nem lehet győzni, ha a számla egy fix összeg (ha jól emlékszem 1 vagy 2 millió HUF volt a tét). Voltak fix szabályok, amelyeket előtte egyeztettünk. Ez egy kísérlet volt. A kísérlet sikeres volt, mert a bróker sem tudott a hedge tevékenységből kijönni. Én meg megmutattam, hogy az emelkedő piacon, egyszerű trendkövetéssel az elbukott zseton megkereshető és nem érdemes hosszabb távon hedge tevékenységet folytatni, mert rombolja a pszichét. Egy élő számlán én helyeztem el a zsetont erre a célra. A könyvben ezt a tapasztalatot le is írtam. Ennyi nem több. Én általában egyedi részvényekben szoktam utazni a long piacokon. Évekig tartottam német papírokat is. Én voltam az is, aki a befektetők érdekeit védve közreműködtem abban, hogy egy csődeljárásból kijöjjön egy cég és lehetőség legyen egy kötvény-részvény konverzióra, a teljes veszteség helyett. Akinek volt esze, az már eredményesen kiszállhatott a rossz üzletből. Viszont hallottam, hogy volt klónom. Annak tevékenységéért nem tudok felelni. Te mit teszel másokért azon kívül, hogy ferdítesz, félinformációk alapján bírálsz, próbálsz megbántani másokat és WB-et majmolod? A kérdés költői volt.
bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 24. 19:35
Előzmény: #8717  Tibi0002
#8732
Tibi, ö nem egy, hanem több (!) cég igazgatóságában tölt be pozit, hadd emlékeztesselek... :-))
De akkor ezek szerint az elmúlt hónapokban sem derült ki, mégis hol, de nem baj, kitartás!!! :-)))
 
ALANFED 2018. 01. 24. 19:10
Törölt hozzászólás
#8731
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 19:01
Előzmény: #8726  Boole
#8730
"...de a végén a nagy zsetont mindig Én keresem"
 
hát jah...:) kár, hogy néhányan a "régi bolondok" közül még emlékeznek itt "juhasza" nick kétségbeesett hasoncsúszására a hedzselés vérverejtékes könnyeitől átázott porban, mielőtt kitiltották (vagy inkább kitiltatta magát??)...:))) 
Boole 2018. 01. 24. 18:56
Előzmény: #8728  Boole
#8729
Most jön az a rész, hogy ha ezeken a szinteken remegő kezűek vettek, akkor mostanában nem merik majd megvenni az indexeket és részvényeket. Ha viszont megint azt látjuk, hogy jön a vevő és minden-mindegy alapon forgalommal leemeli a bid-et, akkor ez csak egy realizálás volt.  
Boole 2018. 01. 24. 18:53
Előzmény: #8725  pomperj
#8728
Persze lehet, hogy ez csak egy kicsi korrekció.
Boole 2018. 01. 24. 18:53
Előzmény: #8725  pomperj
#8727
Nem láttad, elérte a célárainkat:)
Boole 2018. 01. 24. 18:52
Előzmény: #8721  Törölt felhasználó
#8726
Köszönöm. Figyelni fogom. Egyelőre a célárak kb. teljesültek az USA indexekben, igaz az SP500-ra 2870-et, a DOW-ra 26691 volt a céláram. Ne foglalkozz azokkal az emberekkel, akik arra érdemtelenek. Biztos nem cserélnék velük. Ezek azt gondolják rólunk, hogy annyira egyszerű emberek vagyunk, akik olyan bolondok, hogy mindenüket felteszik tőkeáttételes üzletekre. Mindkettőnknek többféle jövedelme van, a tőzsde egy szelete a jövedelmünknek, a tőkeáttételes üzletek az összvagyonunknak pedig csak 1/100-ad részét képezik. Nem tudom, hogy mit gondolnak? Azt hiszik, hogy kapitális veszteség ér minket, ha egy üzlet esetleg nem jön be. Én megszoktam az ilyen fazonokat, mert mindig voltak ilyenek és lesznek is. Azt is tudom, hogy a piacok túladott és a túlvett részén mindig ellentétes véleményem van a nagyközönséggel szemben, de a végén a nagy zsetont mindig Én keresem. Többet még csak nem is reagálok a beírásaikra. Ha van egy kicsi eszük, akkor nem írnak többet és elgondolkoznak azon, hogy miért csinálják ezt a pökhendi magatartást.
pomperj
pomperj 2018. 01. 24. 18:45
Előzmény: #8724  Boole
#8725

Van hir? Mitol fordult le minden index az utolso 2 oraban? 
Boole 2018. 01. 24. 18:24
Előzmény: #8721  Törölt felhasználó
#8724
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 17:03
Előzmény: #8720  Tibi0002
#8723
Nem kovetem el ervelesi hibat hiszen belinkeltem az eredmenyt nem eloszor...
(ne haragudj nem mo-on elek) igy nem szokasom mindenkirol azt feltetelezni, hogy hazudik,csal, lop es felre vezet...bar az altalam ismert es kapcsolatban levo emberek meg mo-on se teszik ezt...nem tudom, hogy ez 1 mo-i szokas vagy balkani,de en nem kertem senkitol semmifele penzt...
igy megis mi elonyom lenne meghamisitani adatokat 1 nevtelen gazdasagi forumon ahol a forumozok 95-99%-at nem is ismerem es valoszinuleg soha nem is fogom megismerni....
Latod bennem egyszer sem merult fel, hogy az altalad kozolt informaciok hamisak lennenek, lehet hogy bennem van a hiba es lehet hogy jobban tennem ha kovetelnem toled, hogy bizonyitsd, hogy nem hamis informaciokat kozolsz....
(nem tudom erzed-e ennek az egesznek az abszurditasat, ha nem akkor megis mirol beszelunk),ha pedig erzed milyen nevetseges ez az egesz akkor ugyancsak mirol beszelunk...
Tibi nem tudsz megbantani mert nalam kiestel mar abbol a korbol akinek a velemenyere valamit is adok, akik pedig benn voltak,de az idok folyaman kiestek azok kozul extrem ritkan szoktak vissza kerulni, nyilvan ettol fuggetlenul ugyan olyan jol alszunk mint korabban...
Ha van kedved belinkelheted az altalad kezelt szamla eredmenyet, esetleg hamisithatsz egyet ha annyi idod lenne; biztos megeri az idodet ugye???
(igerem en nem kovetelem majd hogy bizonyitsd) ettol fuggetlenul nem sok eselyt adok arra hogy barki is megosztana rajtam kivul...
eurocent 2018. 01. 24. 17:02
Előzmény: #8721  Törölt felhasználó
#8722
"Az amcsi indexek emelkedese kezd szep lassan egyre meredekebb, parabolikus emelkedes fele kozeliteni..."
Részvény 3-as hullámoknál így kell lennie, commodity-nál meg az 5-ös hullámnál válik parabolikussá az emelkedés.
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 16:46
Előzmény: #8718  Boole
#8721
Az amcsi indexek emelkedese kezd szep lassan egyre meredekebb, parabolikus emelkedes fele kozeliteni...
Nyilvan nehany nagyobb sullyal rendelkezo rv huzza azokat...ha azok elkezdenek vissza esni az egyre merdekebb emelkedesbol, akkor elobb-utobb beindul majd az eses, persze ezt jelenleg a USD gyengulese hatraltatja, mert amig esik a USD; vagy nezhetjuk ugy is hogy EUR, GBP es mas devizak erosodnek a USD-al szemben azokon a piacokon valoszinuleg  nagyobb esellyel indul majd be a korrekcio...
Raadasul ha a FED nem akar hatalmas inflaciot, akkor kamatot kell emelniuk, hogy a dollar gyengulest lassitsak..az pedig se a koltsegvetesnek se a gazdasagnak nem fog igazan jot tenni...a kulonbozo hitelekrol pedig nem is beszeltunk...
NPSNY (Napster-t) tedd fel a figyelo listadra, mert a kovetkezo nagyobb esesben, ontesben ill. korrekcioban nem art jol bevasarolni belole...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek