Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2018. 01. 24. 16:44
Előzmény: #8719  Törölt felhasználó
#8720
Nem bántásnak szántam, csak jeleztem, hogy nem érdemes saját hozammal érvelni, ha az érvelő nem tudja/nem akarja azt bizonyítani. Ezzel érvelési hibát követ el. Csak ennyit akartam mondani.
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 16:37
Előzmény: #8717  Tibi0002
#8719
Nem csak beirtam hanem belinkeltem az eredmenyt...
Soha nem allitottam hogy valamit pont a melyponton vettem es nem igazan szoktam a csucson adni sem...
(akik olvassak a hsz-mat azok tisztaban vannak vele), sot azzal is hogy ami ma jo otletnek tunik az kesobb akar hatalmas hiba is lehet, mint ahogy azt is beirtam, hogy a BTC-im jelentos reszet 4500-on adtam...
Tibi te egy ertelmes srac vagy,de sajnos kisertesbe estel a szireneknek, volt 1 kovetkezetes hozzaallasod, value investing es meg eleg szep eredmenyeket ertel el, majd amikor az eredmenyek kezdtek kicsit elmaradozni, akkor ugy dontottel, hogy nem eri meg az idodet es elkezdtel az index alapu befektetesek fele csabulni...
(en ezt megjegyeztem korabban, mint ahogy azt is, hogy nem biztos hogy elegendo tapasztalattal rendelkezel; es sajnos abban igazam lett, hogy letertel a sajat magad altal kijelolt osvenyrol)....
Nem a tudasoddal es hozzaerteseddel volna problema, mert azzal a forumozok nagyon alacsony%-a rendelkezik...de mint irtam korabban ket kulonbozo dolog ismerni az osvenyt es egeszen mas dolog jarni rajta...
Te elmeletileg ismered az osvenyt,de nem vagy kepes egyelore jarni rajta (ehez pedig tapasztalat kell), amit folyamatosan szerzel....
Miert is kellene a cegem adatait megosztanom 1 internetes forumon???
Ki tette meg ezt rajtam kivul???
En nem akarok senkinek semmit bizonyitani, miert is kellene es mi elonyom szarmazna belole....
Halkan megsugom a vilag nagy reszen meg mo-on is, fejlett orszagokban pedig nagyon egyszeru ceges adatokhoz jutni, mar ha valaki ilyenekkel fogllkozik...
Mit gondolsz valtozna valami is ezen a forumon, ha valaki ezt megtenne....???
neha csodalkozok hogy milyen elkepzeleseid vannak....
(de megsugok 1 titkot: ha valaki kepes eveken keresztul 1 felulteljesiteni a legismertebb indexeket akkor szerinted ezt demon csinalna???)....
;)
ezert mondom hogy szivesen megnezek nehany evre visszamenoleg akar demo szamlat is....
Jol elvoltunk egymas nelkul es szerintem jol el leszunk ez utan is amig egyszer csak ra nem jossz, hogy talan erdemes lenne figyelni a hsz-aimra...
Kivancsi vagyok te mikor osztod meg majd orult,rosszindulatu trollokkal a szemelyes, munkahelyi esetleg ceges informacioidat...
Szoval egyelore csak egymas idejet vesztegetjuk, ettol fuggetlenul sok sikert kivanok szamodra!
Boole 2018. 01. 24. 16:33
Előzmény: #8715  Törölt felhasználó
#8718
Összegezve az előző válságnál a Netflix még gyerekcipőben járt, a Facebook pedig még nem volt tőzsdén. 
Tibi0002 2018. 01. 24. 15:56
Előzmény: #8715  Törölt felhasználó
#8717
Bocs, hogy beleszólok a vitába, de ha egy névtelen fórumba beírja valaki a saját hozamát, és az jobb az átlagnál, azt úgysem hiszi el senki. Sok junk papíros topicban 2 hetes nickek írogatják be, hogy ők a mélypont környékén vették meg a papírt. 
Kérlek ne vedd bántásnak, mert nem azért írtam. Ha beírod, hogy melyik cégnél dolgozol, akkor a neten én is szívesen utánanéznék a céged által elért hozamoknak.
Boole 2018. 01. 24. 15:48
Előzmény: #8703  Törölt felhasználó
#8716
Megy a trónok harca az ellenállásoknál.
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 15:45
Előzmény: #8705  Törölt felhasználó
#8715
Ha pedig megnezed az eredmenyeimet, mert nyilvan a tiedrol soha nem fogunk hallanni...;))))))
akkor lathatod, hogy azota a portfoliom kozel 50,16%-ban emelkedett csak, ezzel szemben a DAX,SPY,XAO bezzeg...viszont a hozamom tobb mint 4-szerese a Dax-enak, es majdnem 3-szorosa a SPY-nak ugy hogy a legnyeresegesebb BTC,LTC kereskedeseim benne sincsennek....
Szoval konyeden elofordulhat, hogy 1 vak majom nagyobb talalati arannyal dolgozik mint en, viszont a hozammal kacsolatban ketsegeim lennenek...(mert ahoz megfelelo kockazat kezeles nelkul, nem olyan konnyu szert tenni)...
Ne aggodj tisztaban vagyok vele hogy kereskedok ezrei ertek el sokkal jobb eredmenyt ugyan ezen idoszak alatt mint en, viszont emberek millioi ill. szaz millioi ertek el roszabb eredmenyt mint en...
Ha lehetne akkor arra is lenne penzem, hogy toled es bubolulo trolltol sose fogunk eredmenyeket latni, meg a legnagyobb es egyik legeszetlenebb bika piac vegehez kozeledve se....
Ettol fuggetlenul levegobe es interneten bekiabalva a semmire eleg hangosak vagytok,csak egyszer latnank mar akar 1 demoszamla erdmenyet, hamar "eles" szamlarol sose fogunk....
DAXHU 2018. 01. 24. 15:43
#8714
Nehogy a GE legyen a következő Lehman...
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 15:31
Előzmény: #8704  Törölt felhasználó
#8713
Mindig is feluletes es figyelmetlen voltal, bar aki nem kereskedik annak mindegy....(tobb topikban is irtam, sot meg grafikont is tettem fel azokrol a shortokrol)...es igen a profit tobb mint felet elvesztettem a plunge protection team beavatkozasa miatt...azert ugy is szep kis penzt hozott...;de mivel ennyire tetszik neked az augusztus 2015-bol (es nyilvan a szokasodhoz hiven atsiklasz a sajat butasagaidon)....Hat legyen en ezt ertem el a BTC kereskedeseim nelkul az altalad kijelolt idoponttol (es te mit ertel el nyilvan az egyik legnagyobb bika piacrol lemaradtal BTC 5500%-os emelkedeserol igy ezt en se veszem figyelembe,de nekem meg volt az is): https://postimg.org/image/dqef1dr6l/ ;
bobsurf
bobsurf 2018. 01. 24. 14:45
Előzmény: #8710  bubodoktor
#8712
Ja, és a kérdésre természetesen nem válaszoltál. 
Miért vagy itt, ha szted itt mindenki idióta, vagy valami idiótának a követője? 
Hümmm?
bobsurf
bobsurf 2018. 01. 24. 14:43
Előzmény: #8710  bubodoktor
#8711
A népszerűséget nem eldöntik, hanem mérik.
Ott max 5ember fordul már meg, így népszerűnek épp nem nevezném.
És nem is a konkrét dbszám, hanem hogy honnan sikerült ide ledolgozni...
bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 24. 14:08
Előzmény: #8709  bobsurf
#8710
Ja, hogy te döntöd el, hogy mi népszerű és mi nem? Oh, igazodás pont lettél? :-)))) Gratula! ;-)))
Pompi jól derivált ezúttal, hogy látod? :-)))
bobsurf
bobsurf 2018. 01. 24. 13:48
Előzmény: #8707  bubodoktor
#8709
Én csak azt nem értem, hogy ha itt mindenki hülye, akkor miért nem maradtok az überprofi, übernyereséges és méltán "népszerű" dax topikban?
Ja, h onnan már minden jóérzésű ember elmenekült (Gopát leszámítva)?
...
bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 24. 13:37
Előzmény: #8705  Törölt felhasználó
#8708
Igen, a direktor úr ezt gondolja, ezért így is van... :-)))
bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 24. 13:36
Előzmény: #8701  Törölt felhasználó
#8707
Oh, biztos nem jól derivált, de majd most... :-))))
bubodoktor
bubodoktor 2018. 01. 24. 13:35
Előzmény: #8700  Törölt felhasználó
#8706
Megértőnek kell lenni, nehéz idők járnak a profikra... :-))))
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 13:20
Előzmény: #8703  Törölt felhasználó
#8705
ezzel mit akartál bizonyítani? hogy az 1800 körülről tartogatott sp shortjaid mégiscsak ügyes spekulációk (voltak)?? 
 
:))))
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 13:14
Előzmény: #8702  Törölt felhasználó
#8704
"...Nekem majdnem minden evben van 100 veszteseges kereskedesem, hibas dontesem es kozel hasonlo mennyisegu nyereseges kereskedesem." 
 
igen, az kétségtelen tény, hogy ezt az arányt 1 vak majom is könnyedén tudja hozni...:))) 
 
"...evente tobbszor belinkeltem mar a kereskedesi szamlam eredmenyet..." :)) igen, olykor szoktál valamiket linkelni, legutóbb pld. egy amatőr búvárigazolványra emlékszem, meg valami fénymásolt mappára...
 
:)))
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 12:59
#8703
Erdemes lenne elolvasnod 2015.marcius vege aprilis elejen irt hsz-dat!!!
;)
2015. április 06. | 20:45előzmény: #154575  sahara#1545791985-ben volt a Daxnak egy kivételesen jó, +65%-os éve: 
link 
Ezen kívül volt még két év +50% körül... ha az eddig még példa nélkül álló 2015-ös €u/QE-ből indulunk ki, akkor ez az év ismét nagyon jó lehet. 
Részemről idénre 13k-14k közé várom a csúcsot (óvatos becslés), ami kb. +30/35% volna tavalyhoz képest. 
Bármeddig is megy, a 9k-10k range mostanra nagyon erős támasszá vált, az alá elvileg majd csak a következő nagyobb crash folyamán volna várható. Hogy előtte megveszik-e még 20k-ig? Ki tudja? :) 
link
Ovatosan 2015 ev vegere 13-14K-ra vartad a Dax-ot esetleg 20K-ig; ki tudja eppen akkor 12ezren volt az elmult 2ev 8 honap alatt mar kozel 13%-ot kereshettel volna ha kereskednel....mikozben a kockazatod mar 25%-nal nagyobb is volt...ha kereskedtel volna....az is erdekes milyen jot szorakoztatok a BTC-n szerencsere tobb hsz-ban is megemlititek, na ott lemradtatok egy 5500%-os emelkedesrol....
Nos a legtobb 9 eves gyerek mar tudja hogy 5500 az nagyobb mint 13, szoval ha neked nem tunt volna fel kerdezz toluk batran hatha segitenek megerteni...
;)
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 12:27
Előzmény: #8700  Törölt felhasználó
#8702
Trolldaxlisgyuszi en evente tobbszor belinkeltem mar a kereskedesi szamlam eredmenyet, sot idonkent tobb kereskedesi szamlam eredmenyet, negyedeves, eves es tobb eves idore visszatekintve....(rajtam kivul ezt nem sokan tettek meg)
Toled meg 1-szer se lattam ilyet, sot azon se lepodnek meg ha te meg demon se kereskednel...mert eleg gyakran hadovalsz olyan dolgokrol amik napokkal, hetekkel ezelott tortentek, mert lehet hogy csak radio,tv esetleg intenetrol ertesulsz a nem eppen friss es pontos adatokrol, bezzeg ha lenne poziciod (na nem demon, mint a bubolulotrolldoktornak) akkor talan jobban kepben lennel....
Nekem majdnem minden evben van 100 veszteseges kereskedesem, hibas dontesem es kozel hasonlo mennyisegu nyereseges kereskedesem....(nem linkelem be mit irtal a BTC-rol esetleg nehany nemesfem banyaszreszvenyrol, voltak koztuk 10,20,30 es 50/1-es hozam/kockazatu kereskedesek)...
Hidd el kozel 16-17ev kereskedesi tapasztalattal a hatam mogott eleg hamar le tudom vonni 1-2hsz-bol hogy ki kb. hol all ebben az egeszben....de mivel voltam olyan szerencses, hogy sikerult jo nehany hsz-dat olvasnom...
ha csak bohodszkodsz es okorkodsz akkor minden rendben,de hogy kozod sincs az egeszhez az soha sem volt kerdes...
Varom akar a demo szamlad eredmenyet....
;)
Törölt felhasználó 2018. 01. 24. 11:27
Előzmény: #8700  Törölt felhasználó
#8701
erre a 2015. aug. 24-i hsz-re válaszolt: 
 
"...1)Az emelkedo SPY-nak vege. A (b) korrekcios ciklushullam 2009-15 kozott kesz. Befejezodott a bull, innen bear piacra lehet szamitani." (pomperj)
 
:))))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek