Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 01. 06. 12:33
Előzmény: #8269  pomperj
#8280
eddig még gondosan ügyeltek arra, hogy ne robbanjon a forgalomban lévő pénz mennyisége
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=hmfW
csak a tőzsdén csináltak egy masszív buborékot, amit nem nagyon akarnak - egyelőre- bedőlni hagyni
Törölt felhasználó 2018. 01. 06. 12:21
Előzmény: #8274  pitcairn2
#8279
how embarrassing...:)) 
 
"Igaz-e, hogy Moszkvában a Lenin téren Volvókat osztogatnak?– A hír igaz – közli a jereváni rádió –, azzal az apró korrekcióval, hogy nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem a Lenin téren, hanem a Moszkva téren, nem Volvókat, hanem Volgákat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak."
 
)))
pitcairn2 2018. 01. 06. 12:21
Előzmény: #8269  pomperj
#8278
nem hinném, hogy az új FED főnök bármit is be akarna dönteni, ellenben a további stimulálás már jelentős inflációs nyomást okozhat, ami a tőzsdei cégek profitabilitását és ezáltal az árát is jelentősen érintheti
pitcairn2 2018. 01. 06. 12:18
Előzmény: #8269  pomperj
#8277
"4 Trillio cash" jelentős része meg többlet tartalékként van a bankoknál, bár nem hinném, hogy ez különösebben gátolná őket a spekulatív játékaikban...
https://fred.stlouisfed.org/series/EXCSRESNS
megjegyzem, hogy amikor a fenti indikátor csökken akkor általában tőzsdei lejtmenet van...  (legalábbis a 2008 utáni időszakban
pomperj
pomperj 2018. 01. 06. 12:14
Előzmény: #8269  pomperj
#8276

A MEDDIG TARHAT MEG ?  kerdesre osszeszedtem 2 chartot. Szerintem a 2 valasz  egybevag.
.
1)Mar szinte kihaltak a bear invesztorok  a piacrol. A RYDEX alapkezelonek  van Bull es Bear Fundja is. Nos, hogyan alakul a BULL/BEAR aranyszam, az alapokban levo penzmennyiseg alapjan? Nos, decemberben az aranyszam 18.6, szoval 1 bear dollarrra 18.8 Bull dollar jut. Medig mehet meg, ha mar most ennyi ?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180106v00nhn5o.jpeg
Ha a medvek 30%/ho  tempoban pusztulnak tovabb, akkor hagy honapig van meg medve?
.
2)Mit mutat az opciok piacan a Put/Call aranyszam?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180106v00nyc0ij.jpeg
Az  LPPL modell linearis kozelitese (piros vonalak) meg 2 honapot engedelyez a szingularitasig. A Put/Call  csucson van.
Törölt felhasználó 2018. 01. 06. 12:07
Előzmény: #8271  benevez
#8275
Ez sajnálatos, de mibõl gondoltad, hogy a random neked középárfolyamon fogja adni-venni a dollárt az ügyleteidhez?  A 10-12-15 ft körüli exchange spread dollár meg eur esetében teljesen normál ügymenet. 
Épp ezért fõszabály, hogy lehetõleg olyan termékekkel kereskedjünk, melyeknek az alapdevizája megegyezik a fõ jövedelemforrásunk alapdevizájával... ha meg ft-jövedelemforrás mellett hirtelen ötletbõl kifolyólag belevásárolunk valami usa tickerbe prompt usd/huf-on, akkor onnan az árfolyamkockázat 100%-ban a miénk.
 
A speki-létforma mindig is vérrel, verítékkel és könnyekkel van/volt/lesz szegélyezve...
 
))
pitcairn2 2018. 01. 06. 11:52
Előzmény: #8269  pomperj
#8274
"De megsem tett semmit, sot rovid habozas utan levitte a kamatokat nullaig. Aztan a fejere omlott az egesz tozsdebuborek 2000-ben."
azért ez nem egészen így volt:)
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=hmeU
pomperj
pomperj 2018. 01. 06. 11:20
Előzmény: #8248  Keffer
#8273

Vissza  a kerdesedre: SPWR, SDRL, USDHUF temak.
.
1)Solar,  Wind es geothermal temaban nincs torvenyhozasi ujdonsag. Vita arrol van, hogy jobban megvamoljak-e az USA-ba importalt solar paneleket? 4 eve kinlodnak a cegek, amiota levagtak 30%-ra a tax-credit-et; az arfolyamuk a toredekere esett, a hazai public cegek szama Solar es Wind temaban is 2 cegre zsugorodott. Meg 5 evig marad a 30% taxcredit, aztan annak is vege, ha jol tudom. 
.
A piacnak az a resze latszik leginkabb eletkepesnek, amit az electric Utilityk csinalnak. Ra vannak kenyszeritve a carbon-csokkentesre, ok kenyszerbol invesztalnak eromu telepekbe. Ha a vam megnone, az altaluk Kinaban gyartott panelek importalaasa ujabb ervegas lenne, szoval a furamod a hazaiak titakoznak a vamemeles ellen (?!)
FSLR felereszben eromuveknek gyart telepeket; szoval ok a piac jobbik felen vannak. Meg latszik a charton is.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180106v00n0u7bq.jpeg
Az SPWR ezzel egyutt, egesz jo kilatasokat mutat 2018ra, ahhoz kepest plane hogy 4 eve vaskosan veszteseges. Az arbevetel 1850M--->2400M sizntre nohet, a veszteseg EPS=-3.5 szintrol 2018-ban kozel nullara eshet le. Koltsegcsokkentes, leanyvallat eladas is napirend. A 300M bond visszafizetes likviditasi gondot okozhat, a teljes tartozas 1.5 Mrd koruli. A Total, mint 60%  tulajdonos eddig segitett, talan most is.
.
Szivesen mondanam, hogy ha kimasztal nullara akkor add el es menj at FSLR-be. De 2018-ra FSLR -20%-al  gyengebb evet var, mint tavaly; es TA alapon nagyon elore futott az ara 70 kornyeken; PE=35. PB=1.3, szoval nem value kategoria. Pillanatnyilag SPWR latszik a jobbiknak.
.
2)SDLR tema. Csak a bankruptcy restructuring hireket latom; Barclays mint nagy kotvenytulajdonos maganak akar jot, de azert 2%-ot meghagy a reszvenyeseknek is, ha jol ertem. Nekem maradt egy keves  SDRL, de lusta vagyok kovetni. Megeshet, hogy itt venni kell, es elfelejteni 3 evre.
.
"According to the original plan, $1 billion will be injected into Seadrill. This will consist of $200 million in equity and $860 million in secured notes. The company’s bank debt of $5.7 billion will be extended by about five years, and there won’t be amortization payments due until 2020. The company’s debt covenants have also been relaxed. Seadrill’s bonds of $2.3 billion will be converted into 15% equity in the restructured company. The best part of this plan for equity holders is that existing shareholders won’t be totally wiped out; they’ll get 2% in the restructured company.
.
3) Kesobb USDHUF.
kimpaa
kimpaa 2018. 01. 06. 10:27
Előzmény: #8262  pomperj
#8272
Már jó ideje figyelem, hogy mi folyik kint, és hát csúcs csúcs után..
Ez fűti a Bét-t is, a blue-k mellett már a kispapírok is túlhúzva vannak, akármelyiket nézzük, mindegyik a fundàs értéke felett van jóval. De az ember nem tud mit csinálni, itt kell venni, ha keresni akar. Pl most volt egy Ott1 kispapír rally, +30% pár nap alatt. Hír meg eddig semmi se jött. Várni meg nem lehet, mert húzzák mindegyiket. Lassan az ML papírok is be fognak indulni, mert beárazzák az újabb kétharmadot..
Viszont sejtem, hogy ennek a vége valami orbitális bukó lesz, amikor az összes beszakad, és lehet egy SP lejtmenet hozza ezt el.
Szóval nekem ezért fontos mi folyik kint.
Tavaly ilyen tájt realizáltam egy orbitális SP és Dax short bukót, mert mégse jött az összeomlás.. 
Mostanában vagy 3 SP short certi is elhalálozott, csak nézem a sok póruljártat, nem merek nyitni. Mi van ha elviszik 3000-ig? Simán benne van.
benevez 2018. 01. 06. 10:02
#8271
Valaki kereskedett 2017 év vége fele WLL-el?
Történt ott egy 'reverse split', azaz a darabszámot negyedelték, az árfolyamértéket négyszerezték.
Közben meg arra a napra elszámoltak nekem jó sok árf.veszteséget, mivel jellemzően 272-294 forintos dolláron vásároltam WLL-t, november 9-én meg 269-en keletkeztettek nekem egy kikerülési árfolyamot, mintha eladtam volna...
Hétfőn hívom a Randomot, hogy világosítsanak fel, de sajnos szemmel látható összegről van szó...
Törölt felhasználó 2018. 01. 06. 00:05
#8270
"wattcoin" néven talán jobban sikerült volna a szemfényvesztés: 
 
https://i.imgur.com/2WLosuI.png
 
))
pomperj
pomperj 2018. 01. 05. 23:22
Előzmény: #8256  Boole
#8269

Erzem az igazad abban, hogy az utolso 20 ev szakadatlan  penznyomtatasa, ami Greenspan, Bernanke es Yellen muve volt, valoban egyedulallo. Greenspan ugyan 1996ban mar  tudta hogy eszelos mania alakult ki, talan  emlekszel a hires mondasara " irrational exuberance" ? De megsem tett semmit, sot rovid habozas utan levitte a kamatokat nullaig. Aztan a fejere omlott az egesz tozsdebuborek 2000-ben.
.
Utana jott Bernanke, aki a 2007-9 valsagot ujra, egy soha nem latott penzpumpaval oldotta meg, es benyomott 4 Trillio casht, amitol vadul elindult fel es taplalkozott az utolso 8 ev tozsdei bull piaca. Utana Yellen mar csak folytatta az orokseget, es meg a bond piacot is felhasznalta a QE1-3 sorozatban arra, hogy mukodtesse a penzcsapot, es csak tavaly ev elejen allt le.
.
Most itt az uj FED gore, es elso nap nyakaba szakad egy tulfutott gazdasag, tul-stimulalt tozsde, elkezdodo inflacios nyomas, emelkedo berekkel, anyag es energia arakkal. Persze, minden lehet, akar inflacios felporges is 2018ban. Am, ha ezt az elszabadult vonatot meg akarja allitani, akkor...kurva nagy recesszioba kell lokje Americat. Mikozben az eppen euforikusan unnepli az adocsokkentest, meg az ujabb adossagnovelest, merthat mibol is lehetne csokkenteni az adokat ha nem ujabb adossag sprialbol? 
.
Ebben a helyzetben valoban nem biztos, hogy J.G.  megelozo buborekok kipukkadasanak tapasztalatai, menetrendje es abbol kialakitott projekcios modszerei mukodnek most is. Es bizony lehet, hogy J.G aki egyebkent tan a legjobb buborek szakertok egyike, most teved, amikor meg tobb honapra becsuli a rally veget. Sot, az SPY-t meg 700-1000 ponttal feljebb is el tudja kepzelni, mielott kipukkad; szerinte meg nem eleg nagy a buborek (!)  
.
Szoval, a kerdes szerintem is az, hogy  MEDDIG TARTHAT MEG ???
 
 
eurocent 2018. 01. 05. 21:35
Előzmény: #7983  kozi723
#8268
DO 20170623 óta csinált egy méretben és időben arányos öt hullámos impulzust, Időszerű egy fibo 38-as korrekció. Érdemes védeni a megtermelt nyerőt, vagy manuálisan zárni a pozit. Még egy felrántás kb 20,3x-ig (nem kötelező) lehet, de ennél magasabbra talán már nem megy korrekció nélkül.
Boole 2018. 01. 05. 21:25
Előzmény: #8265  pitcairn2
#8267
Látod a chartokon ott van a magyarázat. Mind a két világháború következményeként nagyobb infláció volt, ezt követően emelkedett meg a monetáris bázis. Most nincs háború, a nagy pénzelégés (egyébként reálisan pénzpolarizáció) miatt lett a pénznyomtatás, nem a vágtató infláció miatt. Nem mindegy mi volt előbb.
pitcairn2 2018. 01. 05. 20:53
Előzmény: #8256  Boole
#8266
attól tartok a rend nem fog ilyen egyszerűen helyreállni...
pitcairn2 2018. 01. 05. 20:42
Előzmény: #8256  Boole
#8265
képzeld még ehhez hozzá az első világháború alatti pénznyomtatást:)
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=hltA
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=hltI
szerintem számos párhuzamot lehet találni a mostani buherálással...
Boole 2018. 01. 05. 20:37
Előzmény: #8262  pomperj
#8264
Én arra keresem a választ, hogy most melyik pont felé tartunk, a 3. vagy az 5. vont felé. Lesz e korrekciós 4. pont lefelé és az meddig tarthat. Vagy egyből megyünk még 6 hónap csúcsig és nem lesz korrekció? 
Boole 2018. 01. 05. 20:33
Előzmény: #8259  pitcairn2
#8263
Tedd mellé az USA inflációt is és mindjárt ott a magyarázat. Akkor Magyarországon is ez volt, az utcán söpörték a pengőt.
pomperj
pomperj 2018. 01. 05. 20:29
Előzmény: #8247  pomperj
#8262

1)
"  d)A Brent ketszer zart a kritikus szint folott. De elfogyoban a lendulet. Egy korrekcio, akar 55 korneyekeig is lehetseges. De a kozeptavu  bull marad. "
Eros bull vagyok kozep tavon az olajfurosoknal, szoval ellentmondas WTI es OIH kilatasaim kozott. A gondola  magyarazata ez az abra:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180105v00n4u0fm.jpeg
.
A felso zold vonal eddig haromszor megallitotta az emelkedest. Es most ujra ott van. Lehet ugy szamozni, hogy meg egy lendulet feljebbre kialakulhat. De par nap vagy het tavlatban egy korrekcio a megelozo (iv vagy 4) hullamig idoszeru.
Kozeptavon, hetes tavlatban egyelore maradok az OIH-ban bull allasponton....de ott is kialakulhat egy undok korrekcio.
.
2)SPY tema. A J.G. cikkben a masodlagos tenyezok alapjan a szerzo ugy erzi, meg nincs euforikus hangulat, nem tartunk az SPY rally vegen. Meg par honap hatra van a szakadsmegindu;lasaig; es addig az euforianak gyorsulnia kell.
Ez tema kiemelten fontos. Holnap lesz idom leirni pro es kontra nehanyat.
pitcairn2 2018. 01. 05. 20:29
Előzmény: #8256  Boole
#8261
a 20-as évek hiperaktív "bankmentő politikája" is minden további nélkül párhuzamba állítható a 2008-as bail-out-okkal
Total Borrowings of Depository Institutions from the Federal Reserve/St. Louis Adjusted Monetary Base
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=hlsM

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek