Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 30. 15:18
#8120
BÚÉK! Pihenjetek is néha! :)
bubodoktor
bubodoktor 2017. 12. 30. 14:06
Előzmény: #8118  Törölt felhasználó
#8119
Jaj... :-)))
BÚÉK!!! :-)))
Törölt felhasználó 2017. 12. 30. 13:03
#8118
https://i.imgur.com/Aw9qUFN.png ;
 
számtalan ehhez hasonló "prognózis" készült azóta is... heti átlagban legalább kettő... akkor mennyi is az annyi?? ;))
 
BÚÉK minden kedves intelligens befektetőnek és spekulánsnak! :)) 
 
P.S.: 
 
"A 'tőzsdeguruk' az Önök fülét akarják teletömni, nem pedig az Önök pénztárcáját."
 
"Hagyjon fel azzal a tevékenységgel, hogy megjövendölje a tőzsdei árfolyamok irányát, a gazdaság vagy a kamatlábak alakulását, vagy éppen az aktuális választások kimenetelét."
 
"Egy részvénypiacra készített prognózis semmit sem közöl arról, hogy merre haladnak tovább a részvények, viszont sokkal többet árul el arról a személyről, aki a prognózist jegyzi."
 
"Semmiféle hasznát nem látom a különféle projekcióknak és prognózisoknak. Ezek a látszólagos pontosság illúzióját keltik. Minél aprólékosabban készítették őket, annál inkább résen kell lenned velük. Soha nem követjük ezeket, viszont amit nagyon is alaposan figyelünk és követünk, az a track record." (WB)
 
:)))
pomperj
pomperj 2017. 12. 30. 10:25
Előzmény: #8080  pomperj
#8117

Holdtolte van, raadasul supermoon. Ilyenkor az invesztorokban is nagyobb az erzelmi hullamzasra valo hajlam. Es a fordulatokra is.
.
1)Ez meglatszik az indexeken. Az ev utolso napjan SPY ugy nez ki, mint egy "outside-down" nap: eles fordulo lefele, es 1 nap alatt eltorolte az utolso 2 het emelkedeset.  A 60 min chart egy teljesen kesz impulzust mutat felfele, aminek Novemberben meg nagy felfele-lendulete eppen az ev vegere kifulladt.  Es impulzivan lefordult.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171230v00nkjlux.jpeg
.
A teljes piacot jol kozelito Russell 3000 Index a DOW-nal is gyengebb. Sot, egyenesen 'csonka (v) hullamot rajzolt, szoval igen nagy a lefele mutate divergencia. Tehat meg gyengebb allapotot mutat. Valaminek vege van, de minek?
A valaszhoz, megnezzuk mit mutat a napos chart?  es mit mutat azon a Momentum? Megerositi ezt az ertekelest?
.
2) A napos charton  a Momentumot erdemes nezni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171230v00na44pn.jpeg
A Momentum utolso csucsa dec. kozepen alacsonyabb sznten  fordult le,  mint 2 eve az osszes csucsnal (!)  Es onnan 2 hete esik, eleg meredeken. Az Index viszont  meg 2 hetet meg emelkedett. De tegnap mintha kirugtak volna alola a samlit.
.
3)Kilatasok?
a)Januarban nagy portfolio atredezes van. Ettol a mozgastol szokasosan emelkednek az arak. Iden alighanem a szokasosnal nagyobb atrendezesek lesznek.
b)Nemcsak a DOW  mutat fordulos jeleket. Az SPY a 2 eves csatorna folott overthrow-ban volt, am penteken  a zarasra a FELSO trendvonal alatt zart (!). Igaz, csak nehany tick-el. De, ez mar ominozus jel akkor is, ha a fentiek nem igy lennenek.
c)Az Elliott szamozas movember ota keszre szamozhato, es a  2 eves rallynak is,  es 8 eves bull ciklusnak is a veget mutatja. Ugy tunik, December vegere elfogyott a maradek momentum.
d)A NASDAQ dec.18-an, mar 2 hete topon volt, napra egyutt bitcoin-al. Mintha ok ketten vezetnek az Indexekeet lefele. Egyebkent bitcoin chart szakad tovabb. A legnagyobb ceg, Apple is dec.18-an volt a topon. 
.
4)Summary? Hetek ota lefordulos jeleket mutat a reszveny piac. Nem kizart meg egy ujabb top. De mar nem fogadnek ra, hogy lesz. Meg nem shortolnam januar elso napjaiban. De reszemrol a konnyites fele fordult at a  merleg nyelve. 
.
5)Egyeb piacok.
a)Bond futures piac maradt a 150-153 savban, es mar 2 honapja ott billeg. Ha menekulni kell, akkor felfele torhet ki, ha lassu  hullamzo lecsorgas lesz, akkor leszakadhat. A 10Y treasury bond piac egyelore 2.5%--->2.4% kamatesest mutat az utolso napokban, szoval inkabb az elso valtozatra latszik keszulodni.
.
b)Az arany es az ezust is kitort felfele, GLD mar 1305 kornyeken jar. Veszik oket, mintha itt is menekulesre probalnak meg hasznalni. De elegge tulvett naposon, hiszen 13 napja szakadatlan  emelkedik. Az ilyesmi eleg ritka. A GDX 3 napja mar inkabb oldalaz, kell egy korrekcio.
.
c)A Brent olaj elerte a kritikus 67 szintet. Nem merem  mondani hogy eppen kitort: ugyan 2015Apr.-ban Brent  66.17 USD volt a havi top aron, most meg decembert 66.63 zarta, szoval csak par tick-el tort ki.
.
De kitort, bar fals meg lehet. Ettol kezdve elvileg nincs is ellenallas elotte 80-85 USD savig. Ha igy lesz, akkor a korabban irt elkepzelesem 2018 kilatasairol mar januar elejen megerositest kaphatnak. Lasd #8079.
Sok szerencses tradet es Boldog Ujevet.
kozi723
kozi723 2017. 12. 30. 10:22
Előzmény: #8111  Boole
#8116
Valamibol sajnos engedned kell. Viszont a legjobban szerintem akkor jarsz ha elengeded a tbsz-t, es egy kinti megbizhato brokernel kotsz (interactive brokers), ahol likviditasi problemad, valamint mindenfele mondvacsinalt technikai gondod /ami az erstenel mindennapos/ nem lesz. Nekem is van az erstenel szamlam, likvid befjegyre/allampapirra/bet reszvenyekre kivalo, minden masra kuka. Nyilvan IB-nel a tbsz-t nem tudod megoldani, szoval adokoteles lesz, viszont barmikor eladsz es megveszel barmit. Btc-t is tudsz mar venni hataridon, anelkul hogy e-walletet kene nyitnod valami bizonytalan helyen. Biztod vannak ib-hez hasonlo brokerek, nem hiszem hogy ok az egyeduliek, de szerintem nagyon jok. Masfel eve valtottam erste trader (saxoo) szamlarol, es a fejemet verem a falba hogy miert nem valtottam elobb. Mellesleg ott is adozok... telefonon venni meg horror. Ha 1990-et irnank, akkor azt mondom oke de azert a mai vilagban telefonon amikor a broki meg jol le is marge-ol par ponttal, na hagyjuk ezt. Olvass bele az olajgazba, pufolik a certiket, minden masodik nap szitkozodnak hogy elmegy az arjegyzo :D . Hat most erre mit mondjak? Aki hagyja hogy atbasszak azt at is kell baszni. 
berlini
berlini 2017. 12. 30. 09:35
Előzmény: #8111  Boole
#8115
kérdezz rá az Equilornál.
(Én eddig nem tudtam mondani nekik olyan értékpapirt amit nem tudtak volna beszerezni.)
Mr_Smith 2017. 12. 30. 04:10
Előzmény: #8090  Törölt felhasználó
#8114
Ha csak egyszer a trend kibontakozása előtt fogalmaznál meg véleményt.
Törölt felhasználó 2017. 12. 30. 00:09
Előzmény: #8112  Boole
#8113
"...Csak itthon nincs jobb. HUF-ért korlátozottak a részvények."
 
Miért ragaszkodsz a HUF-hoz és Magyarországhoz? Európai polgárként minimum 5-10 komoly brókercég közül válogathatsz az EU területén EUR, GBP vagy akár USD relációban. Az igaz, h. némi telefonos ill. személyes utánajárást igényel a dolog, de kivitelezhető.
Boole 2017. 12. 29. 22:26
Előzmény: #8110  Törölt felhasználó
#8112
Alapvetően nem a technológiával van a baj, bár nekem nem tetszik, viszont ez a jövő. Én személy szerint leárnyékolnám a teljes hálóterületemet min F. kalitkával, sűrűn huzagolva. Levegőben nagy a töltési veszteség. Az instrumentumokat kereskedni magam szeretem, ráadásul csak likvid dolgokkal. Így akkor adok és veszek, amikor szeretném. Ez a telefonálós dolog borzasztó. Csak itthon nincs jobb. HUF-ért korlátozottak a részvények.
Boole 2017. 12. 29. 22:20
Előzmény: #8109  Törölt felhasználó
#8111
A problémám az Erstével van, mert nem érdekli őket, hogy a német partnertől tájékoztatást kaptak-e a dec. 29-ei nyitvatartásról, és erről nem tájékoztatják az ügyfeleket. Ráadásul nem is tudnak róla, vagy ha igen nem foglalkoznak vele. Nekem kell kiderítenem, hogy mi van, mert fogalmuk sincs róla 1-2 óráig, hogy mi történik körülöttük. Keresek egy kinti bankot, csak így promton nem tudok egyedi részvényeket TBSZ-re tenni. Ez így meg nem olyan jó bolt. Offshore meg nem kéne narancs idején. Néhány éve 3 cégnél voltam, de az sem jó, mert engem nagyon zavart. Nincs itthon egy normális cég, ahol kötvényt, részvényt, árút, indexet lehet kereskedni promton vagy áttétellel.
Törölt felhasználó 2017. 12. 29. 22:18
Előzmény: #8105  Boole
#8110
"...A cég alapítójának és a vezetőségnek alig van papírjuk. Egyelőre folyamatosan adják."
 
Nyilván értenek valamelyest az RF-technológia korlátaihoz... és a tőzsdéhez is. 
Törölt felhasználó 2017. 12. 29. 22:08
Előzmény: #8100  Boole
#8109
oké... ha szerencséd van, talán nem ragadsz bele túlságosan.
Boole 2017. 12. 29. 22:08
Előzmény: #8107  pitcairn2
#8108
Úgy néz ki. 
pitcairn2 2017. 12. 29. 22:06
Előzmény: #8103  Boole
#8107
pump and dump?
Boole 2017. 12. 29. 22:01
Előzmény: #8104  kozi723
#8106
19,45 USD a vége.
Boole 2017. 12. 29. 21:58
Előzmény: #8104  kozi723
#8105
Mint minden ilyen történetnek majd a végén látjuk, hogy pontosan mennyit is ér egy ilyen papír. A forgalom most is nagy. Három nap alatt a cég papírjainak nagy része megfordult. A cég alapítójának és a vezetőségnek alig van papírjuk. Egyelőre folyamatosan adják. 
kozi723
kozi723 2017. 12. 29. 21:50
Előzmény: #8103  Boole
#8104
Van realitása, hogy bezárja a rést? Mert azért elég nagy ökonómiai lábnyomot hagyott maga mögött 9 és 16 között. :D Ha ilyen tempóban így folytatják, akkor csak 2 limit megbízást kell berakni, 16-on és 9-en. 
Boole 2017. 12. 29. 21:27
Előzmény: #8101  Boole
#8103
USA-ban mára már nem maradt benne kakaó. 21 USD-nál gyakorlatilag visszaadja az emelkedés 50%-át. 
kurkuma 2017. 12. 29. 20:52
Előzmény: #8100  Boole
#8102
Pont 1 éve csúnyán beégett az arannyal, akkor is Jánost találta meg, csak épp nagyon rosszkor. Hadd károgjon magának.
Boole 2017. 12. 29. 19:59
Előzmény: #8096  pomperj
#8101
Egyébként köszönöm az ötletet, majd még veszek belőle, ha lejjebb megy. 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek