Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 12. 29. 14:21
Előzmény: #8040  pomperj
#8080

1)A pf mai olajos cikke jo apropos visszaterni arra, hogy mi lesz 2018-20 evek fo temaja?
.
https://www.portfolio.hu/vallalatok/megis-kifogy-az-emberiseg-az-olajbol-aggasztoan-keves-az-uj-talalat.5.272233.html
.
A cikk lenyegileg 2  allitas. Egyreszt hogy az elmult evben 6 Mrd hordo kitermelheto olaj keszletet talaltak a foldben. Mivel a vilag eves fogyasztasa (napi 92M Hordo *365 nap) 30 Mrd hordo, szoval 6/30 az aranyuk, a keszletek gyorsan kimeruloben vannak, ha igy maradna. Amennyit talalnak ennyi furasbol mint most, az eppen 1/5 resze a  keszlet-csokkentes potlasanak. Vagyis a fenntarthatosaghoz  minimum 5x ennyit kell furni ! 
.
Ha. Ha a furasok hatekonysaga allando maradna. Csakhogy csokken, es az ujabb furasokkal sokkal kisebb, 150M--->100M hordonyi olajmezoket talalnak. Szoval, inkabb 7x ennyit kell furni. Ha az autosok hasznalni akarjak a kocsikat, es ha mukodni akar a vilagkereskedelem es turizmus.
A masik allitas, hogy a vilag olaj-keszleteit csak 11%ban helyettesitik. Vagyis durvan most 10 evre valo keszletmennyiseg van. Aztan szorcsogo  hang jon fel  a benzin helyett.
.
2)Most a tozsdei Indexek elkepszto csucson vannak: 8 ev alatt 4x-re futott fel az atlagos tozsde. A nyersanyagok arai meg estek a deflacioban. Akkor hogy is nez ki a Nyersanyag/Tozsdeindex chart, CRB/SPY?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171229v00nyz60d.jpeg
A hanyados 2009 ota esik; most 1/4-e annak, ami normalis szint lenne. Es ha visszaterne az atlagos szintre? Az 4x emelkedes volna. Ami mondjuk ugy lehet, hogy az SPY a felere esik, a CRB meg duplazodik a mostani szintjehez kepest. De mit csinal ez a hanyados mostanaban? Tenyleg van-e eselye erre a kimenetre? Nos, szep dupla-alj latszik benne:
http://kepkezelo.com/images/if7ujk7urns5mn024zfh.jpg
Ez bizony bull, bar meg nem tort ki.
.
Szoval? Az a gyanum, hogy a CRB/SPY hanyados kitor nehany honapon belul. Kiderul, hogy a 2014-es Saudi arverseny a fracking texassal oriasi tevedes volt. Es 3 evre megallitotta az energiatermeles fenntartasat, a keszletek azota csokkennek,  es ar-zuhanast okozott az anyag es energia arakban....ami teljesen indokolatlan volt.
A tozsde indexek pozitiv buborekban, a nyersanyagok es energia negativ buborekban vannak.
.
3) Szoval? A CRB legnagyobb tenyezoje az olaj. Az olajfuros mufaj a fentiek alapjan fundasan 5-7x merteku megrendeles -felfutasra szamithat a kovetkezo 3-5 evben. ( Nincs "kulonben", csakis ez lehet; maskepp elkepeszto katasztrofa es haboruk varnak rank)  Az olajfurosok profitjuk ennek a duplajara mehet fel, tehat 14x is lehet belole. Mas energia-hordozok is hasonlokra szamithatnak.
.
Mely orszagoknak van nagy olajkeszlete es export bevetele? Russia, Saudi, Brazil, Venez, Mex.
Szerintem ennyi eleg lehet ahhoz, hogy sejteni lehessen, mibe kell invesztalni 2018 elejen.
Boole 2017. 12. 29. 13:25
Előzmény: #8078  pitcairn2
#8079
SP500 dupla csúcs
pitcairn2 2017. 12. 29. 12:48
Előzmény: #8066  Törölt felhasználó
#8078
mivel szabályozatlan és zéró reálgazdasági kapcsolattal rendelkező piac ezért úgy csalnak az árával ahogy akarnak:)
mivel egy semmiből kreált spekulatív eszköz ezért az ára istenigazából semmit sem befolyásol:)
Boole 2017. 12. 29. 12:18
Előzmény: #8076  Boole
#8077
Egyébként ma szerintem sokan fognak zárni, hétfőn sem lesz tőzsde.
Boole 2017. 12. 29. 11:34
Előzmény: #8068  pomperj
#8076
Egyébként azon sem csodálkoznék, ha már egy vagy több nagyobb vállalat az elmúlt napokban ne vásárolt volna nagyobb tételeket. Nagy mennyiség cserélt gazdát. Ez lenne a legolcsóbb megoldás. A maradék papírra meg ajánlatot tenne. 
Boole 2017. 12. 29. 11:22
Előzmény: #8070  pomperj
#8075
Tippeljünk, mennyi lesz a teteje? Én mondok egy 37 USD-t.
Törölt felhasználó 2017. 12. 29. 11:03
Előzmény: #8066  Törölt felhasználó
#8074
Szerintem meg már kezdenek rájönni az emberek, hogy egy kicsit eltúlozták ennek a jelentőségét. Első, második......X-edik körben még el lehet hitetni mindent, de egy idő után nevetségessé válnak az egymást túllicitáló befektetők jövendölései. Meg ahogy már mondtam a piramisjátéknál egy idő után elfogynak, akiket be lehet ugratni, hiszen itt is a később beszállók fizetik a korábban beugrók nyereségét.
Úgy látszik van ennél jobban használható crypto is, a BTCnek meg csak az a szerencséje, hogy a vízcsapból is ez folyik. Ez a reklám élteti és repíti. A mögötte lévő technológiát is túlmisztifikálják, most az olyan divatos, hogy amit nem értünk, arról lehet okoskodni.
Szerintem lassan a végéhez közeledik ez a divat, mivel már a falusi nyugdíjasklubban is ez volt a téma és anyukám is azzal jött haza, hogy már ezzel is ki akarják fosztani az embereket. ☺
Kóreaiak is rájöttek, hogy valahogy korlátozni kell, mert eszetlenül ugrálnak bele a fiatalok és szerintem Japánoknál is ez lesz hamarosan, amint rájön a vezetőség, hogy kicsúszik a kezükből az irányítás. Majd ha az állampapírokból átáramlik a pénz ebbe a piramisba, kaparózhatnak, hogyan fogják tudni kezelni az államadósságukat. Mehetnek könyörögni az IMF- nem, vagy satoshinak, hogy adjon" kőccsön"t.
A cryptók semmire sem megoldás, csak mások zsebébe juttat vagyonokat, csak annyi, hogy aki időben beleszállt, az meggazgodott. Dollár milliomossá - milliárdossá vált.
2008 óta minden szart el lehet adni, ami köszönhető az ingyenpénzzel lélegeztető gépen tartott gazdaságnak.
Boole 2017. 12. 29. 11:00
Előzmény: #8070  pomperj
#8073
7500 db volt a winyóján.
Törölt felhasználó 2017. 12. 29. 10:59
Törölt hozzászólás
#8072
Törölt felhasználó 2017. 12. 29. 10:56
#8071
pomperj
pomperj 2017. 12. 29. 10:48
Előzmény: #8066  Törölt felhasználó
#8070

A bitcoin nekem igy nez ki:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171228v00nkl4xm.jpeg
Allitolag van egy pofa, aki kidobta a computeret, benne a diszken 5000 bitcoinnal; most a szemet-telep teljes folkutatasaert pereskedik. Erdemes gondolkodni, hogy tunhet el 100 M ertek ilyen konnyen...ennel a bank sokkal  jobb. 
Es vegul: epp ma bezaratjak  a Korea bitcoin tozsdeket, minden koreai eladasban van, ha egyaltalan kepes meg ra.  Meg lennek lepve, ha az a haromszog nem szakadna, es vele a bitcoin 11.000 eddigi minimum szint. Nekem ugy tunik Januarban vege ennek a buboreknak. Meg talan annak a sokkal nagyobb masiknak is. A buborekok kipukkadasanak eve kovetkezik.
Boole 2017. 12. 29. 10:37
Előzmény: #8068  pomperj
#8069
Éjszaka elolvastam mindent ezzel kapcsolatban. Érdekes amiket írtál, mert pontosan ezekre gondoltam Én is. Néztem a Dialogot is. Ma beszélek fizikus barátommal, hogy mi a véleménye a dologról. Már átküldtem neki az anyagokat. A kilépőben is egyetértünk egyelőre. Ma már nem lesz száguldás, csak 0-15% között.
pomperj
pomperj 2017. 12. 29. 10:29
Előzmény: #8059  Boole
#8068

BME villamoskaran a szakmernokit is elvegeztem. Egy kicsit ertem, mirol van szo WATT-nal.
.
Az a gyanum, hogy aki a chipet adja hozza, Dialog Semi  reszvenye nagyobb uzlet lehet kozeptavon. Mar nezegetem. Ahogy Teslanal a lithium banyaszok, vagy az olajszerviznel Wheaterford, vagy Apple chipgyartoi is,  stabilabb befektetesnek latszik. Mandinerbol. 
.
Egyebkent is  hamar kiderul majd, hogy RF hullamokon kivul van masik 3 modszer is. Egyelore WATT engedelye 10 Watt teljesitmenyre,  es 3 feet tavolsagra szol, a 913 MHz frekvencian, es a fogado oldalon 100mmW teljesitmenyre kaptak engedelyt. Ez egy igen kis keszulek toltesenez eleg, pl. a hordozhato hajpanthoz vagy csuklon a Fitbit-nek. De nem eleg egy iPhone toltesehez sem (!). Ahhoz mar 5W kell fogado oldalon, inkabb 7.5W. Ha lenne is olyan: egyelore a  tolto melle kell lerakni a telefont, es csak a bedugast sporolom meg vele. Ha a telefon fogadna a toltest a mai allapotban.
.
A keszulek nem kereskedelmi kivitel: sokkal nagyobb, szoval meg 6-12 honap  kell a vegleges tolto megcsinalashoz, at kell tervezni a telefonokat fogado oldalon, es es tomeggyartast elokesziteni. A WATT persze az iPhone/Samsung szamara akar majd gyartani, de nem lesz konnyu ezekkel uzletelni. Barmelyik nap megveszik es bekapjak.  Es meg lennek lepve ha a koreaiak es SanJose fiuk mar nem dolgoznanak rajta, ugy 100 mernokkel.
.
A WATT-n eleg szepen kerestem,   a  200k megduplazta magat. Technikailag az elsonapi 168% utan a masodik nap ujabb 33% szep, es meg egy kis lendulet maradt benne; zaraskor  elkezdtem leepiteni a poziciot es ma kilepest tervezek. TA alapon tovabbra is siman visszanezhet a 15-19 savba, mert a benntlevo penz igen kis resze az, ami hosszutavra gondolkodik. Fundasan? Abszolut ugyanezt gondolom.
.
De FCC szerint az emberi test ennyit elbir. Meg nem volt idejuk tiltakozni a kornyezetvedoknek, orvosoknak. Dehat lesz ebbol termek, de nem abban a tempoban, ahogy az arfolyam a tozsden megy fel. 
Törölt felhasználó 2017. 12. 29. 10:06
Előzmény: #8063  Törölt felhasználó
#8067
Rossz kérdésre nincs jó válasz... (ezt tanultam meg leghamarabb a mentoromtól).
 
))
Törölt felhasználó 2017. 12. 29. 08:45
Előzmény: #8058  pomperj
#8066
BTC joval osszetetebb problema, az igaz hogy az arfolyam nagyon elore szaladt; nem lehet kizarni 60-70%-os esest sem....
Viszont en tovabbra is ugly gondolom, hogyha ez 1 mania lenne akkor a Vegso robbanasszeru emelkedes meg hatra van!
Nem tudom hol lesz a teteje esetleg mar meg volt; de azt se tudom kizarni hogy as arfolyam nem szaguldhat el mondjuk 30-40 esetleg 120-130ezerig... sot valllal ra barki is garanciat, hogy 1 nap az arfolyam nem eri el a tobb szazezres esetleg millios erteket!!!
Ami igazan erdekes lehet Jovore az az EUR Ill. $
Boole 2017. 12. 28. 23:31
Előzmény: #8064  Boole
#8065
Piaci kapitalizációja 701,31 millió USD.
Boole 2017. 12. 28. 23:28
Előzmény: #8063  Törölt felhasználó
#8064
A cég úgy véli, hogy technológiáját az eszközök, okostelefonok, táblagépek, e-könyv olvasók, billentyűzetek, egerek, távvezérlők, újratölthető lámpák, hengeres elemek és hasonló töltési követelményeknek megfelelő eszközök interneten fogják használni. A cég üzleti stratégiája az, hogy technológiaátadóvá és licencezővé váljon olyan vállalatok számára, amelyek tervezik, gyártják és forgalmazzák eszközeiket a fogyasztóknak, katonai, ipari és más felhasználóknak. Ha jól működik, akkor ezért lesz felvásárlási célpont.
Törölt felhasználó 2017. 12. 28. 22:50
Előzmény: #8061  Törölt felhasználó
#8063
Mondjuk lenne 1 kerdesem, ha esetleg nem tudnad ra a valaszt, kerdezd meg a mentoraidat...
;)
Szoval ha elfogadod "a hires vak majom" kiserletet akkor megis mi ertelme van 1 gazdasagi forumon "DAX" toppikban velemenyt formalni a DAX illetve a nemet cegek teljesitmennyevel kapcsolatban ill. ezeket kereskedni???
;)))))
Boole 2017. 12. 28. 22:22
Előzmény: #8061  Törölt felhasználó
#8062
Fejtsd ki egy kicsit, hogy miért is mosolyog az, aki egy kicsit is jobban ért az elektrotechnikához? Nekem van egy elméletem, de a tiéd is érdekelne.
Törölt felhasználó 2017. 12. 28. 21:48
Előzmény: #8053  kozi723
#8061
Aki egy egészen picit is ért az elektrotechnikához, az csak mosolyog... ettől függetlenül a tőzsdén jó kis story lett belőle. El kell ismerni, h. pomperj korábbi rengeteg nagyon rossz tippje mellett ez most jó volt (tőzsdeileg)... bár ezt az arányt 1 vak majom is képes produkálni, ahogy a híres kísérlet is igazolta.
 
))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek