Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 12. 17. 14:32
Előzmény: #7939  Törölt felhasználó
#7940
Nagyon sajnálom, hogy korábban alaposan nem vizsgáltam meg a Bitcoin témát. Most egy kicsi időt rááldoztam. A nyílt forráskódú leiratot átnéztem. Próbáltam a rendelkezésemre álló adatok és módszertan alapján értékelni a korlátozott időtartamig, a programban előre meghatározott mennyiségű legyártott "termék" jövőbeni árának alakulását. Az értékeltség meghatározásához a termék mögött lévő szolgáltatások jövőbeni kapcsolódásának lehetséges megvalósulásához, azért jelentős fantáziára is szükség van. Ha és amennyiben a mögöttes technológiát nem fogják betiltani, hanem inkább szabályozni, akkor az prognosztizálható, hogy az idő előrehaladtával pl. a Bitcoin ára emelkedésének üteme csökkenni fog (vagy nem, mert a befektetők úgy gondolják, hogy a fix (véges) mennyiség hiperbola emelkedést fog eredményezni). A véglegesen legyártott mennyiség eléréséig ugyan nőhet az ára, de a rendszer kockázatot az jelenti, hogy pl. a Bitcoin hiába lesz osztható egy bizonyos meghatározott töredékrészig, akkor sem tovább. Gyakorlatilag, aki ismeri az aranystandard rendszerét, az tudja, hogy ha a kereslet tovább fog nőni a Bitcoin iránt, és a gyártott mennyiség egy pontnál tovább nem nő (ugyanis a leírás szerint a program ezt nem teszi lehetővé), valamint a feloszthatósága csak 8 tizedesig osztható, akkor előbb-utóbb deflációt okozna, mégpedig valós deflációt, ha ez lenne a fizetés eszköze (ebben határoznák meg egy adott ország fizetési eszköz mennyiségét). Érdekes gondolat lehet, ha nem ebben határozzák meg, vagy nem is lesz azzal valós kapcsolatban, mert csak a piac fogja meghatározni, akkor mi lehet ennek a vége. Na ezt még a világon senki nem próbálta ki, tehát erre pontosan senki nem válaszolhat. Aki ezt kigondolta, az egy programozó matematikus lehetett, az algoritmus soron látszik a keze nyoma. Az fix, hogy nem értett a pénz természetéhez. Feltehetően ennek kockázatát a maximálisan legyártott mennyiség elérése előtt már egyre többen látni fogják, mert nem csak Én tudok számolni, hanem ennek kockázatára gondolom, hogy sokan rá fognak jönni. Ez alapján korábban be fog esni, mint a maximális mennyiséget elérnék. Ez magánvélemény volt. Egyébként gratulálok, hogy korán felismerted a hozam/kockázat lehetőségét, időben és mennyiségében egyaránt. Ha az eszköz nem kap jegybanki szabályozást, akkor nagyon veszélyesnek tartom. Jegybanki szabályozás nélkül nem szabadott volna a piacokra bevinni. Rendszer kockázatot akkor fog jelenteni, ha megnő a kereslet iránta és általánosan elterjedt lesz. Ha viszont szabályozzák és a mennyiség a program szerinti metodika alapján fog alakulni, akkor sokkal nagyobb problémát okozhat a rendszerre és más termékre is, mint azt sokan gondolnák. Egy ismert véges mennyiséggel mindig baj van. Gondoljátok meg, ha pontosan ismert lenne az arany mennyisége. 
Törölt felhasználó 2017. 12. 17. 10:26
Előzmény: #7935  berlini
#7939
Nem varom a vilag gazdasag lassulasat, mert az az elmult 8 evben az atlagos novekedes alatt van meg az osszes monetaris buveszkedes elennere is...
Nem longolok minden nyersanyagot!
Viszont longolom arany,ezust es uranbanyaszokat...
most BTC, LTC es mas krypto-kat hagyjuk, mert azokkal csak 1 hete lehet szabalyozott piacon kereskedni, bar en kereskedem ill. kereskedtem nem szabalyozott piacokon mar 2015 marciusa ota inkabb nem linkelem be a grafikonokat mert igazan nincs ertelme osszehasonlitani,de a generacionk legnagyobb bika piaca zajlik benne, bar ez sokaknak meg nem tunt fel!!!
nem baj majd a a daxlistroll mentorai elmeselik neki...es ehez sem kell kozgazdasagi vegzettseg, mert 1 altalanos iskolai 1. osztalyaban levo tanulo is fel tudja fogni hogy 5000 az nagyobb mint 42...%-okrol meg majd tanulnak kesobb...
;)
Törölt felhasználó 2017. 12. 17. 10:14
Előzmény: #7934  berlini
#7938
Figyelmetlen es feluletes vagy!Nem savanyu a szolo...sot kivanom, hogy minden ev ilyen legyen mint az idei esetleg tavalyi...(iden nem kerestem penzt se a nasdaq se az sp shortjaimmal, sot talan minden shortom veszteseges volt,de ne aggodj, a 2015 ill. 2016-ban levo shortjaim profitjai boven fedeztek az ideit, sot ha a kovetkezo 2-3 ev ilyen lesz azt is)...Bar az igazsaghoz hozzatartozik hogyha csak az idei evet vesszuk a shortok csokkentettek az ide ev hozamat kb. 0,5-1%-al....(bar csak minden evem ilyen lenne)Tobbszor linkeltem be altalam menedzselt szamlarol info-t, toled es mas nagyszajutol meg nem lattam, bar a taxis trollnak sikerult belinkelnie 2014 szeptembertol 1 sp chartot, de hogy mit akar kihozni belole azt nem tudom...de nezzuk csak meg az altala kijelolt idopontot:Dax 38,36%-os hozam (3 ev)SPY 42,89%-os hozam (3ev)mit gondolsz mennyi a taxistrolle???esetleg a tied mennyi ha mar felajanlottad hogy be kellene fejeznem a kereskedest, mert savanyu a szolo???Az en szamlame amirol korabban mar linkeltem 139,52% (lazan 3-szorosa a sp-nak, ugy hogy nem kereskedem az sp-t long oldalon; tokeattetel nelkul)...Ha belinkeled a szamlad  Risk Measures Benchmark Comparison-jat en is belinkelem az enyemet, daxlis-taxistroll is megteheti....
Hidd el egyaltalan nem hiszem, hogy a 139%-os hozam egetrengeto eredmeny lenne, mert ismerek jo par kereskedot akiktol fenyevre vagyok,de talan szegyenkeznem sem kell...
Az altalad, daxlistroll es demochampion taragar email gyarto Eck laszlo altal levont feluletes, teves informaciok es az arra alapozott kovetkeztetesek eleg gyenguskak...nyilvan hasonlo feluletes es figyelmetlen forumozokat ezzel meg lehet vezetni, de engem es hiszem jo par forumozot nem...
Azert kivancsi lennek arra hanyan lennenek hajlandoak arra hogy belinkeljek, hogy mit ertek el iden, tavaly esetleg az elmult 3 evben...
ha te vagy mas belinkeli a kereskedesi szamlajanak eredmenyet en is megteszem addig reszetekrol eleg gyenge szajkarate...
En keszen allok 20,30,40,50,70-80-os emelkedesre de esesre is remelem ti is!
pomperj
pomperj 2017. 12. 17. 07:02
Előzmény: #7935  berlini
#7937

A "duplafeneku marhasag" kifejezessel egyetertek.
1)Itt mindenki tudja, hogy az uranium  es banyaszati ciklusnak, nos, a vilagon semmi koze az  szokasos  tozsdei ciklushoz.Ezt az uran es a  Dow chartokra valo elso ranezesre is lehet tudni. Szabad megnezni. Es az elso "fenek"
2)"lemaradsz a longos lehetosegekrol " ? Egyikunk sem ismeri kisvuk portfoliojaat. Maset sem. Aki tehat  masok portfoliojat ertekeli anelkul, hogy tudna mi van benne, miota es miert, nos, az valoban "duplafeneku marhasag"- ot ir.  Ez a masodik "fenek". 
Van ebbol a fajta hozzaszolasbol mara eppen eleg. 
eurocent 2017. 12. 17. 06:40
Előzmény: #7935  berlini
#7936
Valami tipp ázsiai piacon?
berlini
berlini 2017. 12. 17. 02:46
Előzmény: #7900  Törölt felhasználó
#7935
Ez is egy duplafenekű marhaság!
Több éve várod a világgazdaság lassulását és az újabb válságot, de közben nyersanyagokat longolsz.
Mi lenne ha 5 percet rászánnál annak végiggondolására, hogy mi lesz a nyersanyag árakkal, ha a kereslet visszaesik?
Mennyit buktál volna az elmúlt években a nyersanyagaidon, ha bejöttek volna a jóslataid?
(Ja és ehhez nem kell közgazdasági végzettség csak némi alapszámtan.)
berlini
berlini 2017. 12. 17. 02:34
Előzmény: #7908  Törölt felhasználó
#7934
Amerika az elmúlt 170 év leghosszabb növekedési periódusát mutatja már 8 éve. A világgazdaság idén is és jövőre is közel 4%-kal nő, Európa végre eljutott odáig, hogy már Olaszország és görögország is növekedési pályára állt. Kelet-Európa már 2 éve egységesen 3-6%-os növekedési pályán áll, ami még pár évig folytatódik.
Ezek a tények.
A másik tény az, hogy már 3 éve bevallottan lemaradsz a longos lehetőségekről és egyre savanyúbb a szőlő.
Igen a korrekció, visszaesés jönni fog. 
Valamikor.
De addig is, amit ezekben az években a többségünk nyert az többszöröse annak amit vesziteni fogunk egy korrekcióban. 
Ezzel a hozzáállással abba kellene hagynod a tőzsdézést. Még a kereskedési dijakat sem keresed meg (Nem beszélve a shortos veszteségekről.)
Törölt felhasználó 2017. 12. 16. 23:04
Előzmény: #7922  Törölt felhasználó
#7933
jaaaa...  hogy úgy idéztél, hogy hazugságot tudj csinálni belőle!... :))
 
oké... nincs több kérdésem.
 
))
Törölt felhasználó 2017. 12. 16. 23:01
Előzmény: #7929  Törölt felhasználó
#7932
még 1x... hamis a kiindulás, hamis a következtetés... keresd meg a mondatot! :))) Value Tibi bisztos emléxik rá...
 
))
Törölt felhasználó 2017. 12. 16. 22:58
Előzmény: #7922  Törölt felhasználó
#7931
a mondat elejére is emléxel?... mert én igen. :)))
bubodoktor
bubodoktor 2017. 12. 16. 22:46
Előzmény: #7928  krida
#7930
Idáig csak egy troll süllyedhet... :-))
Törölt felhasználó 2017. 12. 16. 22:27
Előzmény: #7927  Törölt felhasználó
#7929
Ezt nem teljesen értem, de tegyük fel a daxlis 1 év alatt 10szerez 100.000 forintot tehát keres 1.000.000 forinitot 100.000 forint befektetéssel. Tehát 1 év alatt 10 szerez. Igaz?
Na mos jön valaki akinek van egy vállalkozása és minden költség után keres vele 2 millió forintot havonta. Igaz? Ez elég reális?
Mennyit keres az illető igy egy év alatt? Kb 48 millió forinot.
Na most aki befektetett 100.000 forintot annak 1.000.000miló van a számláján.
Szerencsétlen nyomorék aspanet aki keresett minden hónapban 2 millió forintot és bukontt 1 év alaat 2 millió forinotot kersett 22 milló forintot. Sajnáljuk szegényt, hogy nem jött neki össze a 26 helyette csak 22 tehát a veszteség 4 ami a Gyuszi keresetének a négyszerese.
Gratuláljunk Guszinak, hogy keresett 4x annyi pénzt mint ammennyivel tóbb lehethe aspnetnek, Igaz ez a pénz a 18  szorosa annak amit aspanet megkeresett de gyuszi büszke :)
krida
krida 2017. 12. 16. 22:26
Előzmény: #7927  Törölt felhasználó
#7928
A taxis is beégett párszor már, de ő mindig elismeri :))))
Törölt felhasználó 2017. 12. 16. 21:44
Előzmény: #7920  tberki
#7927
óvatosan azokkal az emlékekkel.
 
:D
"
2015. november 22. | 21:38 daxlisgyuszi2703 22026940 táján ízlés szerint meg lehet majd kínálni pici longgal... írom ezt annak ellenére, hogy mindenkit oda-vissza kétszer is megpróbálnak majd kirázni a gatyójából.))"
"
Kollektív elhülyülés egy opció, de mi van ha a gépek emlékeznek
?
Törölt felhasználó 2017. 12. 16. 21:22
Előzmény: #7924  Törölt felhasználó
#7926
Fantasztikus a topic, Pörög "mint búgócsiga a sz#r körül" :)
bubodoktor
bubodoktor 2017. 12. 16. 21:11
Előzmény: #7912  Keffer
#7925
" itt sokan csak kötekedő trollnak tartanak."
Hát igen.. És ki akar sokaknak megfelelni? Pl. Te? :-)))) És úgy jó neked?
Törölt felhasználó 2017. 12. 16. 21:06
Előzmény: #7922  Törölt felhasználó
#7924
"nem tudja, hogy munkából is"
 
:DD
 
re.: pénz
bubodoktor
bubodoktor 2017. 12. 16. 20:56
Előzmény: #7919  Törölt felhasználó
#7923
Na, akkor ezek szerint másnak is feltűnt - ha már neki nem... :-)))
Törölt felhasználó 2017. 12. 16. 20:34
Előzmény: #6976  Törölt felhasználó
#7922
:DD
 
"'vagy aki mongyuk 100ezer ft-ból csinál 1milliót? )"
:)
 
Ez ASAPNET 1 havi lebegő veszteségének a 10-e.
 
Szerinted kinek jobb?
Aki 1 év alatt csinál 1 milliót vagy aki egy év alatt csinál 24-et és veszít kettőt?
krida
krida 2017. 12. 16. 19:53
#7921
De dinkák vagytok :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek