Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 11. 17. 14:49
Előzmény: #7678  Törölt felhasználó
#7680

"Az elmult 100 evben egyedul a GE maradt benn a DJIA-ban"
En sem fogadnek arra, hogy a kovetkezo 100 evben is ott lesz. Ez a teny egyebkent priman mutatja, mennyit ernek a 100 eves chartok; meg az 50 evesek. A valos gorbek sokkkal alacsonyabban futnak; persze, ha mindig azokat rakjak be a lepusztulok cserejevel,  amik eppen a legjobban mennek, akkor sokkal lilabb a kep.
1)Erdekesen alakul  Azsia. A hetvegi attekintes ota a fo valtozas, hogy  Shanghai 3450 topja valami kozeptavu csucsnak latszik,  es az is gyengulesbe kezd. Ha az utolso alja, 3350 ala tud esni, akkor ez a varakozas megall. HK index meg szokkenhet uj csucsra, de  Kinaval szemben nem sokaig.
.
Japan NIKKEI 23400 is csucsnak latszik, leginkabb (iii of 1 of 3) nak neznem. Innen parhetes korrekcio eppen idoszeru,  leginkabb a (iv)nek megfeleloen oldalazo- jellegu lehet. A 21.800-nal fut a 38% fibo, szoval ott van az aljanak a target.


.
India Nifty is valami korrekcios forma, talan most mar  (b) hullamos menetkozi emelkedesben van. 
.
Ausztralia ASX 5 nap eles eses utan visszalendulesben. A Filippino Index is eles esesbe kezdett. A mongol Index Azsia ML-papirja: nyar ota +100%nal tart a tuske. Csak tudnam, mitol lenne olyan jo az a Gobi-sivatag mostanaban;-)
.
 
Egyelore mindegyik indexet ugy tekintem, hogy a fellendules csucsan egy kis short lehetoseget nyit. De meg korai belepni; alighanem a pentek egy gap-up es bezaras lesz a vilag tobbi indexeben is, ahogy a Nikkei 60min mutatja. Az EU indexek visszapattanasa viszont igen halovanynak latszik az Azsiai Indexekhez kepest; szoval DAX es Stoxx meg a (iv of 1) hullamban oscillalhat par napot, 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171117v00mbjjd3.jpeg
.
2) Az USA inflacio gyorsul. Szeptemberben 2.6% volt az eves, oktoberben 2.8%, pedighat nyilvan manipulaljak. Latom ezt a Costco arakon: egy kedvencem a vegyes-mogyoro doboz 3 eve 9.99 volt, most 17.99. A baguette 3.25 volt tavasszal, most 3.99 az ara. Igaz, a  Thanksgiving pulyka, ami 7 kg tiszta hus, most 22 USD, tavaly 19 volt. Na, ezekbol ovashato ki a valos inflacio. 
.
Ha innen nezem arany kilatasait, akkor ezt az oldalazo mozgast basis epitesnek, es egy nagy rally elokeszuletenek es legelejenek is nezhetem. De a manipulaciok vilagaban a  logika nem sokat szamit.
.
3)Az  olaj  a korrekcioja (b) hullamaban emelkedik. Ugy tunik, kisebb lesz mint vartam, de persze a 2/3 resze meg hatra van. A target maradt a multkori; meg legalabb 2-3 pontot esnie kellene. De 44-rol indulo Brent 20 pontos emelkedes utan a fibo 23-38%, szoval ennel tobbet projektal.
Törölt felhasználó 2017. 11. 17. 11:45
Előzmény: #7678  Törölt felhasználó
#7679
"...az oreg szelhamos szereti butitani az egyszerubb embereket."
éppen pompinak írsz ilyeneket? :))) nem lesz ebből örök harag?
)))))
Törölt felhasználó 2017. 11. 17. 11:13
Előzmény: #7677  pomperj
#7678
Mikor szokta a GE csokkenteni az osztalek kifizetest???
;)
Nem kell egyebkent aggodni mert az oreg WB megmondta hogy 100 ev mulva 1M lesz DJIA index erteke, csak eppen elfelejtette megemliteni hogy mely cegek lesznek az indexben...(az oreg szelhamos szereti butitani az egyszerubb embereket)..
;0000
Az elmult 100 evben egyedul a GE maradt benn a DJIA-ban...
pomperj
pomperj 2017. 11. 16. 13:58
#7677

A Junk bond mozgas utolso 3 ciklusa szepen ismetlodik; 4 honapos vizeses-formak egymasutanja
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171116v00mwev7g.jpeg
A dolog azert fontos, mert a Junk-bond van a legkozelett a reszvenypiac mozgasahoz a bond-vilagban. Es erdekes, hogy SPY-ban valami hasonlo alakult ki,  persze kicsiben. Az SPY okt. kozepe ota atvete a junkbond mozgasanak mintajat, igaz, egyelore inkabb oras idotavban. De hogy a mozgas jellege megvaltozott azota, az nem vitas: tele van fordulatokkal, es gap huanyokkal mindenhol.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171116v00m86kfm.jpeg
atiska83
atiska83 2017. 11. 16. 08:36
Előzmény: #7675  Mikieger85
#7676
Én mondtam tegnap, hogy megfordíccsa! :)
Mikieger85 2017. 11. 16. 06:21
Előzmény: #7664  atiska83
#7675
Ugyan korai lenne még fordulóról álmodozni, de tény, ma egy szép zöld gyertyát kapott a Nikkei, talán a többi index is észhez tér:)
pomperj
pomperj 2017. 11. 16. 01:54
Előzmény: #7666  upgrayeddAKS
#7674

1)Persze. En sem gondolom, hogy a Weinstein-zaklatasi ugyek, es a Bill-Monica affer 18 evvel elobbrol valami eros paralel volna; inkabb csak erdekesseg. Osszesen meg egy jel arra, hogy a kozhangulat most ugyanugy "Bunos ferfiakat keres" mint 1999-ben keresett a valsag elott. A mediak boldogan furdenek benne most is. Most sem latszik a vege; es megis, a kozhangulat hasonlo megfordulasa es a tulertekelt tozsdek Elliott strukturajanak  hasonlosaga  az, ami meglepo es kozos. Ez ennyi es nem tobb.
.
2)A WTI es Brent kozott nem az a fontos, hogy melyik a jobb minoseg; hanem hogy mennyi vasarloja van. Az meg attol fugg, hogy hol van az olaj. Ha a tengeren, hajon vagy kikotoben akkor konnyu szallitani, es a vilagpiacon Japantol Chileig mindenhol lehet ra vevo; tehat az a vilagpiaci ar proxy-ja. Ha meg a texasi-oklahomai mezokrol csoveken osszegyulik  Cushing-ban a tarolokba, akkor az leginkabb az USA-ban fog vevore talalni. A 2 at kulonbsege normalis piacon 6 USD korul van; amikor tobb, akkor nagyobb a vilagkereslet olajra mint az USA-ban, es foditva. Ez a kulonbseg igen jol mutatja az olajpiaci feszultsegek iranyat es varhato elmozdulasat.
.
A lenyeg azonban az, hogy az olaj mostani  csucs-lefordulasa szerintem nem kis parnapos affer, hanem jo esellyel annal tobb. Egyreszt, mert a dollar lefordult ( tudjuk, olyankor olaj es commodity emelkedni szokott), es megis, az olaj elesen esett. Ami  legalabbis szokatlan es alahuzza, hogy az eses ereje talan nagyobb a szokasosnal. A masik erdekessebb teny, hogy mikozben elesen olaj esik, a gaz eleg jol tartja magat, es bar esett az ara, de kevesebbet.
Lehet mondani, hogy amint melegebb lesz az ido, azonnal esik majd. De van 2 ellenervem: egyreszt megis kitort az oldalazo haromszoge fole, es technikailag ennek tartania kellene. Masreszt mig Europaban csak az Alpok csucsain van ho, addig az USA eszaki savjaban  hideg van. Epp  par napja repultem a Canada-USA vonalon, es bizony Illinois-Oregon vonaltol eszakra  mindenhol feher ho  van a foldeken. Es ott nem szokott elolvadni hamar.
.
Szoval, a lenyeg az hogy egy ideig most lehet divergencia az olaj-gaz kozott.  Most inkabb gazt vennek mint olajat. Mondom ezt ugy, hogy fel vagyok toltve olajjal, es csak keveset realizaltam eddig.
Törölt felhasználó 2017. 11. 15. 22:47
Előzmény: #7672  Cipolla22
#7673
egyelőre 55 tartja (wti) innen fordulhat, a kitörést tesztelte egyelőre vissza
Cipolla22 2017. 11. 15. 22:36
Előzmény: #7671  Törölt felhasználó
#7672
Nem tudom, hogy ez lesz-e, de ha elkezdik lebeszélni az árakat a következő 1-2 hétben, akkor szerintem be fog jönni. Persze ez csak egy spekuláció, szívesen olvasom a Ti véleményeteket is. 
@upgrayeddAKS: köszönöm a tippet meg fogom nézni XOM-ot. Első blikkre jónak tűnik. 
Törölt felhasználó 2017. 11. 15. 20:45
Előzmény: #7667  Cipolla22
#7671
amit leírtál az nagyon egyértelmű, mindenki ezt várná, várja, leginkább, sztem tuti nem ez lesz....
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 15. 20:43
Előzmény: #7669  upgrayeddAKS
#7670
ami csökkenti nyilván a keresletet. - jav.: ami növeli nyilván a kínálatot.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 15. 20:42
Előzmény: #7667  Cipolla22
#7669
minden olajcégnél, ahol van jelentősebb finomítói kapacitás (pl. XOM, BP), az árfolyamra az oil price-on kívül a finomítói marginok alakulása is hat, ami ált. ellentétes az olaj árával, de nem mindig. Ezért ezek a cégek kevésbé szoktak csökkenni, mint az olaj ára. Van még egy "furcsaság" az olajpiacon: a Brent rendszeresen néhány dolcsival drágább a WTI-nél, holott a WTI jobb minőségű. Mégis olcsóbb a WTI, mert az amcsiknál jelentős készletek vannak felhalmozva, ami csökkenti nyilván a keresletet. Ergo a készletek csökkenése jobban hatna (elvileg) a WTI-re, vagyis a XOM és egyéb amerikai kitermelők értéke jobban nőne. De ez csak hipotetikus, mert a készletek elég "stabilan magasak". Újabb hipotézis: ha nem jön be Mr. Trump tax reform terve, lecsökkentheti az üzemanyagok adótartamát, ami a saját szavazóbázisának nagyon tetszene. Ez a XOM-nak is jót tenne vagy pl. a benzinkút-hálózatokat is üzemeltető olajosoknak. Sun Petrol vagy mi is a neve az egyik ilyennek... majd megnézem, mert ha bejelentenének vmi ilyesmit, akkor ugrásra készen kell állni...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 15. 20:28
Előzmény: #7667  Cipolla22
#7668
ált. a XOM ilyen
Cipolla22 2017. 11. 15. 20:27
Előzmény: #7661  pomperj
#7667
Én úgy látom ez nyomásgyakorlás OPEC-re, hogy jövő év végéig hosszabbítsanak és még brutálisabban vágjanak. A stratégiám szerint november 28-ig megnézzük az 50 usd wti szinteket. Ott felveszem a pozíciót, jó volna 47 usd-s olajárnál venni. OPEC találkozó napján pedig a várhatóan pozitív hírek után, a nap végén eladok. A célom 10% nettó hozam. A kérdés, hogy mit lenne érdemes tradelni. RIG alkalmas lehet erre. Ti láttok  olyan stabil háttérrel rendelkező papírt, ami olaj esésben nem esik annyira, emelkedésben viszont vezeti az emelkedést? 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 15. 20:25
Előzmény: #7594  pomperj
#7666
Nagyon jókat szoktál néha írni, de ez a párhuzam nagyon erőltetett. Kb. olyan, mintha azt mondanám: nézzétek meg az alábbi videót, és lássátok be, hogy nemsokára válság lesz. Persze a címe arról szól, de amúgy semmi köza a következő válsághoz. (Btw. sztem 2018-ban lesz egy longosfosatós medvebocs, talán még medve is, de gazdasági válság aligha. Ha lenne, akkor sem azért lenne, mert egy adott szűk "keresztmetszeten mérve" csökkent pár vagy egy ingatlan ára. Sztem az IoT, a kriptopénz-mánia meg a többi még bőven "elviszi a hátán" a reálgazdaságot egy ideig. Ne feledjük, hogy az üzleti folyamatokat jobban fogja forradalmasítani a blockchain és az IoT, mint mondjuk az ERP-k megjelenése, pedig az sem volt kismiska, lásd SAP AG. története...) Persze a hitelbomba is ketyeg, de ez régóta így van... az amcsi diákhitelek és az autóhitelek most épp a "sláger", és lehet is belőle bazi nagy probléma, csak ez nem fogja padlóra küldeni a világgazdaságot. Az autódílerek amúgy is egyféle "maffiát" alkotnak az USÁ-ban, az ő eladásaikat fogja nagyon megingatni hosszú távra + rövid távon a hitelt finanszírozó cégeket - ha ezek eltűnnek a piacról, mert csődbemennek, az nem uaz, mint amikor kb. az összes banknál toxic paper volt... és nem tudtad, hogy melyiknél mennyi, milyen mértékű a nemfizetési arány, stb.) A link: 
 
https://www.youtube.com/watch?v=SY2hUWaXqfE ;
-bubu-
-bubu- 2017. 11. 15. 20:25
Előzmény: #7663  Mikieger85
#7665
https://invst.ly/5urk0
lenne még tér lefelé, meglátjuk 
atiska83
atiska83 2017. 11. 15. 18:34
Előzmény: #7663  Mikieger85
#7664
Szerintem megfordíccsa! :)
Mikieger85 2017. 11. 15. 18:30
Előzmény: #7662  -bubu-
#7663
Ha már Ázsia topic, kíváncsi leszek a nikkei holnapi szereplésére. Ma elég gyászos volt.
-bubu-
-bubu- 2017. 11. 15. 17:48
Előzmény: #7661  pomperj
#7662
Ma a DAX ot elég szépen visszahúzták az 50 es mozgóról 
https://invst.ly/5upfa
pomperj
pomperj 2017. 11. 15. 17:32
Előzmény: #7660  kurkuma
#7661

Sok valtozas nincs az utolso 2 napban.
1)A hetfoi, kisse borusabb kilatasokat projektalo elemzes mintha megvalosulni latszana. NIKKEI es az Azsia Indexek tovabb esnek; mar ASX is elesen esik, India is gyengul. Shanghai, ami eddig ra se hederitett a vilagmeretu gyengesegre, szinten lefele nezeget.
.
Europaban DAX is leszakitotta az elso supportot, (hetfon meg nem, de ma igen) es nagyon szep klasszikus le-impulzusnak nez ki amit latok. Az  Europa Stoxx50 Index most 10. napja esik folyamatosan; mindegyik nap piros,  es ilyen NAGYON regen volt; eddig a Stoxx50 a 3700--->3530  esett, szoval -5% esest mutat 10 nap alatt. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00m1j9y0.jpeg
Mindenesetre semmi jot nem jelent, ha 10 nap alatt eltunik a junius ota tarto emelkedes osszes hozama. Egyelore az Elliott versus Buy-and-hold merkezes elso menetet Elliott latszik megnyerni nagy folennyel a nov. 6 csucs ota. 
2)Az olaj igen konnyen beszamozhato 5 subhullamos komplett emelkedesnek nyar ota. A Brent rally 44--->64 USD akar keszen lehet, es  egy fibo 38% korrekcio azt jelenteti, hogy visszanezhet 56-57 savig is, Brent alapon.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00mbu9co.jpeg
Azt nem tudom megvalaszolni, ami ennel fontosabb: hogy most keszen van-e a (C) hullam egeszen, vagy ez meg csak (1 of C) csucsa? A jobbik eset persze az, ha most kezdodik egy elhuzodo, tobbhetes ( 2 of C) korrekcio a feenti target savig. Az se less szep, de utan a bull folyotodik joval feljebbre.
Vagy, ami ennel sokkal rosszabb, keszen van a teljes (c of 4) hullam, es...csuklas... elkezdodik-e egy (5) impulzus hullam a 2004 ota tarto bear piac vege-kent,  lefele, ami ujra- tesztel   a 26 USD szinten? Igen, 26 (!).   Ha SPY nem szakad nagyon elesen tovabb, akkor inkabb az elso esetre szavaznek. Az olaj hosszabbtavu, hetes hullam-chartot sokszor feltettem mar errol a kilatasrol. Most nincs idom ra, elmegyek reggelit venni a Pavillionba.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek