Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 10. 24. 11:43
Előzmény: #7479  Törölt felhasználó
#7480
https://www.amazon.com.au/
mar mukodik csak egyelore, konyveket, digitalis konyveket es audibook-kat lehet vasarolni...csak ido kerdese, hogy mikor bovulnek a termekek listaja...
Törölt felhasználó 2017. 10. 24. 11:40
Előzmény: #7478  Boole
#7479
A ceg ket vezetoje kozel 7 millio sajat rv-t dobott piacra az elmult napokba..., online ertekesiteseket vegez a ceg a discount termekeknel...es hamarosan jon az amazon au-ba, eddig is lehetet toluk rendelni,de jo nehany napot kellett varni a szallitasra es bizonyos termekeket nem szallitottak ide...
http://www.news.com.au/finance/business/retail/amazon-could-launch-retail-operations-in-australia-within-weeks/news-story/c8571e2feed52452839acf9803a50ff9
Ha jonnek akkor biztos vagyok benne hogy rendkivuli akciokkal jonnek....ill. a nagyobb varosokban a szallitasi ido nehany orara esik majd a nehany hetrol....
Nem hiszem hogy ez jot tenne a kogan-nak...persze nem biztos, de egy lehetoseg hedgelni a long pozikat...
https://www.kogan.com/au/?gclid=Cj0KCQjwybvPBRDBARIsAA7T2kjIoaYKY6_P49RbBEbGChhvZSo1l0UY5y78R_srZjb5ef4B4_fkxPwaArrGEALw_wcB
Boole 2017. 10. 24. 11:07
Előzmény: #7477  Törölt felhasználó
#7478
Baj van a céggel?
Törölt felhasználó 2017. 10. 24. 10:50
Előzmény: #7476  Boole
#7477
Egy kis short lehetoseg:
https://postimg.org/image/9eptf9b5nv/
;)
Tevedes jogat mint mindig fenn tartom!
Boole 2017. 10. 23. 21:13
Előzmény: #7475  Boole
#7476
Arra számítok, hogy az arany még lemegy a következő 10 napban kb. 1250 USD-ig. Ezzel egy időben USA még csúcstámadásra készül, szerintem van esélye, hogy meg is lesz, de ez lesz az utolsó kör egy időre.    
Boole 2017. 10. 23. 21:02
Előzmény: #7472  Törölt felhasználó
#7475
US100-ban gyakorlatilag 6126 körül elértük a felvetített 161,8%-os fibot. US30-nál 23387-nél lenne a teljes emelkedő szakasz 261,8%-os fiboja. Kb. itt lehetünk a piac tetőzésénél. Nem sok lehet hátra sem pontban, sem időben, amely 2017.10.20-11.10 közé teszi egy fibo időbeli határszakaszt.  
Mr_Smith 2017. 10. 23. 20:36
Előzmény: #7473  Mr_Smith
#7474
Mr_Smith 2017. 10. 23. 18:51
Előzmény: #7467  pomperj
#7473
Sziasztok! Pomperj, a Lithium X Corp.-ot nem követed véletlenül? LAC és Nemaska már kitört, ez a részvény számíthat még lemaradónak és technikailag is igen jól néz ki, ha átviszi a ferde fej-váll nyakvonalát, a forgalom erősödik, pár napig még érdemes lehet kiemelt figyelmet tulajdonítani neki.
üdv
Törölt felhasználó 2017. 10. 23. 14:59
#7472
lngnl 2017. 10. 23. 14:35
#7471
Na Halliburton eleg jot jelentett ma...
Törölt felhasználó 2017. 10. 23. 13:36
Előzmény: #7469  bubodoktor
#7470
Hidd el legalabb annyira unalmas ha nem unalmasabb mint a te almokfutasaid...
Lehet ha kerulned a topikot, esetleg nem masok tevedesein ugralnal akkor szoba se kerulne se a demo szamla se az hogy mekkora troll vagy...
Nem tartom valoszinunek hogy toled fogok kereskedessel kapcsolatban tanulni, persze kizarni se tudom,de legalabb az alap feltetelekkel rendelkeznel, hogy fel allhas a rajt mezohoz...
Tudod demo szamlas profittal nem tudsz fizetni a boltban, BTC-s es mas kereskedeseimmel elert profittal pedig lehet...
Egyre tobb jelet lehet talalni...persze ehez meg kell tudni szabadulni a vakon venni es vakon hinni hozzaallastol...
;)
bubodoktor
bubodoktor 2017. 10. 23. 12:33
Előzmény: #7464  Törölt felhasználó
#7469
Nem kellene valami újat kitalálni, mer ' ez a demo "humor" annyira lerágott csont, hogy má' a csont sincs meg.. :-)
De gondolom a sok igazgatósági széked közötti rohangálás miatt nincs időd valamit jobbat kitalálni... :-)) 
Remélem a kereskedés azért "eredetibb" ötleteken nyugszik... :-))))
Nem mellesleg konkrét kérdést tettem fel neki, amire ha válaszolna - nem fog, az akár még tanulságos is lehetne... :-)))
Nem vagyok tévedhetetlen, s a medve valóban el fog jönni, kérdés, mi fogja nagy biztonsággal előre jelezni... :-))
 
Boole 2017. 10. 23. 11:29
Előzmény: #7467  pomperj
#7468
Ezt Én is így látom, viszont ahogy a fórumokat olvasom itthon és külföldön is, azt látom, hogy a meglátásainkkal nagyon kisebbségben vagyunk. 
pomperj
pomperj 2017. 10. 23. 11:12
Előzmény: #7466  Boole
#7467

Erre eleg csattanos IGEN valaszt kaptal. A Nat.gaz 10 honapja tarto oscillalo oldalazo a-b-c-d-e formaja keszen van,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171023v00mzsbh3.jpeg
es penteki nagylenduletu emelkedeshez ma hajnalban NG futures egybol 3.0 fole ugrott Azsiaban.  WTIC is gap-up. Elindult fel a (C) hullam, es le se merem irni, hol van a target (NG 5-6 ?, WTI 64-69 ? )
.
Az olajban is gap-up van, szoval megindulni latszik ezen a heten az energia. Es jo esellyel 1-2 napon belul kitornek. A gaz a 3.12 korul van a kritikus kitoresi szinten, a WTI  Olaj pedig 55 folott. Onnan nincs sok ellenallas felfele. Reszemrol SWN, CHK Gazprom, es az olajos erosek, lasd korabban, mind veteli celpontok.
.
Most az a kerdes, hogy az a tegnapi osszehasonlitas SPY-OIL paros viselkedeserol vajon mukodik-e majd? Fundasan volna  ertelme: Ha az energia jot dragul, akkor az viszi fel az inflaciot, az meg viszi fel a kamatokat, az meg szajbavagja  az eladosodott cegeket. Meglatjuk.
Boole 2017. 10. 22. 22:40
Előzmény: #7463  pomperj
#7466
Azt várom, hogy az olajban és aranyban, bányavállalatokban egy nagyon gyors, kb. 8-10 hónapos rally lesz. Én 1580 USD aranyat várok. Ha az aranyban ezt követően nem alakul ki szuperciklus, akkor le 900 USD környékére. 
Boole 2017. 10. 22. 22:37
Előzmény: #7463  pomperj
#7465
Tekintettel arra, hogy fogadtam is rá, egészen biztos vagyok abban, hogy az aranyban és az olajban hamarosan emelkedés lesz látható. A teljes portfóliómat tekintve azt gondolom, hogy nem túlzás a várakozásom akkor, amikor 125%-os profitvárakozást fogalmaztam meg 2 éves távlatban. Még emlékszem az Infineon és a D. Bank várakozásomat is marhaságnak gondolták sokan, mégis a nagy zsetont volt időm türelmesen kivárni. Nem mondom, hogy jól eső érzés volt 0,75 EUR átlaggal végignézni az Infineon padlózását 0,3-0,4 EUR közé, de amikor megtudtam, hogy Angela M. és csapata meglátogatja a központjukat, akkor már sejtettem, hogy nem egy elköszönő szép üzenetet akar a 40 ezer dolgozónak elmondani. A szemernyi kételyem is elmúlt. Lehet, hogy emelkedünk tovább, de rövidre a pozíciók kifeszültek. Ami a chartok alakjaiban viszont nem tetszik, az a következő. Nem természetes kereskedést látok a dinamikájukban. Nagyon sok algoritmust láttam már munka közben és nem tetszik amit látok, amilyen kifinomultsággal az esések kibontakozását megakadályozva, pulzáló kiegyensúlyozást végeznek a piacon. Ezt nem természetes emberi adás-vételek eredményezik. Mivel a világban túl sok a lebegő zseton, ezért ez a piacokra a sok ETF-ek és egyéb kreált instrumentumok miatt nagyon veszélyessé válhat. Remélem, akik ezt csinálják, azok tisztában vannak azzal, hogy a tűzzel játszanak. 
Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 22:34
Előzmény: #7462  bubodoktor
#7464
demon nem mindegy???
mennyiert is adtad el demon a BTC-det???
(meg a vegen kiderul hogy te is tudsz tevedni?!)
;)
aztan majd visitasz megint amikor nem veszik meg egybol az eseseket, volt mar ra pelda pedig meg nem talalkoztal a medvevel...
https://www.youtube.com/watch?v=72yBKbH-H00
Kivancsi leszek, a talalkozas utan hogyan fogsz megvaltozni...
pomperj
pomperj 2017. 10. 22. 20:54
Előzmény: #7457  Törölt felhasználó
#7463

Megneztem a videot. Minden szoval egyet lehet erteni.
2)Azon spekulaltam, mi tortenne vajon abban a hipotetikus esetben az Olaj/olajszerviz  mufajban, ha honap kesz lenne a DOW/SPY top? Es megindul lefele?
A legutolso hasonlo eset a 2007 ev topja volt, szoval erdemes ranezni a korabbi esetre; mi tortent az olajjal?  Hatha megismetlodik.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171022v01m9en8.jpeg
2005-7 nyara kozott kozott a DOW gyonyoru stabil emelkedest mutatott, akarcsak mosta 2016-17 vegeig. Az olaj meg lassu, csapkodos kapaszkodasban volt mindket esetben, es kb hasonlo  arsavban. Lasd kek kockak, es meg a chart alakja is hasonlo. 
.
De mi tortent a csucs utan? A DOW elesen esett. Az olaj meg 9 honapon at elesen emelkedett. Nagyjabol megduplazodott az ara, mikozben DOW megfelezodott. Talan hasonloan tortenik legkozelebb is?
bubodoktor
bubodoktor 2017. 10. 22. 18:58
Előzmény: #7459  pomperj
#7462
Nem akarom idemásolni, hogy az elmúlt egy-másfél évben hányszor volt az OTP-től kezdve (akkoriban 7100 körül volt, most ugye 10660) szinte ez egészt világ toppy... :-)))
Egy minimális önreflexiót azért jó volna látni tőled, ami mondjuk azzal kezdődne, hogy a korábbi ilyen megnyilvánulásaid miért voltak totális baklövések és a mostani szitu miért tér el a korábbiaktól... :-)))
Ha lelkes táborod tagja lennék, ezt minimum megkérdezném tőled...
hellforceone 2017. 10. 21. 18:41
Előzmény: #7460  Törölt felhasználó
#7461

Szia Vuk, igen, ebben igazad van, hogy oriasit ment es te benne vagy a bitcoinban, bizonyara nagyon jo erzes ilyen hatalmas profitot magadénak tudni, de szabad e feltennem azt a kerdest, hogy a portfoliodnak hany %-at teszi ki a Bitcoin befektetesed. Mikor vetted meg az elso  vagy az elso 10 vagy az elso 100 Bitcoinodat? Mennyire voltal bator, mit mertel invesztalni bele eloszor? mert valoban hatalmasat ment, de ha a portfoliod 1 %-at tetted bele mondjuk 3 eve, amikor cca. 200 Dollar volt, akkor cca. 2600 % profitod van most. A teljes portfoliod novekedett az indulashoz kepest 26 %-ot, ami meg 3 ev alatt is szep hozam. Ha viszont befektettel mondjuk Nvidiaba nem 1 %-ot, hanem mondjuk 5-ot, mert egy termelo, jo jovokeppel rendelkezo cegrol volt szo es termeszetesen talan nem annyira spekulativ befektetsnek tunt, mint a Bitcoin, ezert nagyobbat is mertel kockaztatni, akkor az nvidia bar "csak" cca. 1200 %-ot hozott, a teljes tokedet az indulashoz kepest megis 60 %-al tolta feljebb. Persze ha olyan bator voltal, hopgy a portfoliod 5 vagy meg magasabb szazalekat rizikoztad a bitcoinban, akkor gratulalok. Ezzel csak arra akartam ravilagitani, hogy nem biztos, hogy a hagyomanyos reszvenyek annyira nagyon "rosszak" lennenek. Persze a bankok is nyomjak a penzt a Bitcoinba, de mondjuk egy JPM-nek vagy nem is tudom melyik bank tolt bele 200-300 millio Dollart - annyira nem kovetem a bitcoint -, ugy gondolom, hogy ez mar nem egy aprocska osszeg, de megis minden mas eszkozosztallyal osszehasonlitva, amibe befektetnek meg mindig eleg keveske lehet. Kb. olyan ez, mint amikor Soros tavaly elso lepcsoben - kesobb tovabb emelte a tetet - beletolt 20 milliot a Barrick Goldba.... neki a 20 millio kb. annyi, a nagysagrendekkel szamolva, mint nekem mondjuk 50 vagy 100 Dollar. Nem faj annyira, ha elbukom.
Ne erst felre, nem kotekedem vagy ilyesmi, semmi rosszindulat, semmi irigyseg - ezt teljesen oszinten irom, nem irigykedem arra sem, aki 10 Cent ota tartja a Bitcoinjait, mert az o ugyessege volt - nincs bennem, csak arra szerettem volna kicsit ravilagitani, hogy a Bitcoin egy aprocska, spekulativ pozicionak megfert par evvel ezelott a portfolioban (persze ma is, csak mar nem olyan aprocska pozicio :) ), majd lesz belole valami alapon, de ugy gondolom, hogy azt is figyelembe kell venni, hogy mennyit is mert rizikozni az ember es a hozamot es a befektetest is ennek megfeleloen kezelni. 20 eve nagyon jo volt venni Apple reszvenyt. Ratetted volna a vagyonod 10 %-at is akar??

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek