Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 09. 25. 09:37
Előzmény: #7238  pomperj
#7240
Teljesen egyetértek, az alapok portfólióiból lehet jó ötletet venni. Én is sokat profitáltam már ilyenekből, azonban alapot soha nem veszek.
kozi723
kozi723 2017. 09. 25. 09:06
Előzmény: #7233  McDee
#7239
Meg tudom venni itthon, ráadásul TBSZ-en is, 0,45%-ös vételi költséggel. Köszönöm az ötletet!
pomperj
pomperj 2017. 09. 25. 08:57
Előzmény: #7236  Törölt felhasználó
#7238
"Indulasi koltsegkent kifizetni 2,3 esetleg meg tobb %-ot nem tul okos dolog " Kisuttoro koromban en is ezt csinaltam. A Dean Witter nevu brokerceg akkoriban egyike volt a legnagyobbaknak, sok-sok Fund-al. Evekkel kesobb beolvadt MorganStanley-be. A DividendGrowth nevu Fund volt a legjobb teljesitmenyu, es azt megvettem....a broker 1 oran at tomte a fejem azzal, hogy milyen jo dontes. Aztan kiderult, hogy 4% volt a load. Evekig tartott, mire visszahozta nullara a kezdeti koltseget. Azota soha tobbe nem vettem Fund-ot. Igaz, nezegetem a legjobb teljesitmenyuek portfolioit, hogy mitol megy jol , otlet adonak jobb mint befektetesnek.
kozi723
kozi723 2017. 09. 25. 08:08
Előzmény: #7236  Törölt felhasználó
#7237
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Az alapvető indíték nem az, hogy elmondhassam hogy van JPM-en vagy FF-em, sokkal inkább csak ezek az EEM termékek elérhetők magyar szolgáltatónál. Egyedileg meg tudnám venni rv-ben a komponenseket, annak költsége jócskán magasabb lenne. Ha 3-5 évben gondolkodok, akkor viszont még mindig érdemesebb TBSZ-en csinálnom, olyan szolgáltatónál ahol a folyó költségeim összességében még ha magasabbak lesznek, 5 év után 0 ft adókötelezettségem lesz. Tekintettel arra, hogy milyen irányú és mértékű potenciált várunk EEM-ben, egészen komoly adóvonzat keletkezhet 5 év múlva. VWO tippet köszönöm szépen, megnézem hogy elérhető-e a szolgáltatómnál. Ha igen, akkor valóban megvan az alternatíva. :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 24. 22:57
Előzmény: #7232  kozi723
#7236
Szerintem nem artana beszelned 1 jo szakemberrel, aki eloszor is felmerne hogy mi is a helyzeted es celjaid...Nem ismerem a TBSZ szamlat es annak elonyeit ill. hatranyait, de az altalad linkelt bef.alap ill. azokba valo ugymond "befektetes" nem biztos hogy olyan elonyos szamodra mint gondolnad....Nem vagyok passziv befektetesek nagy hive,de igy elsore a te elkepezelesedet rovid tavon biztos (3-5ev) a McDee altal linkelt VWO verni fogja...Indulasi koltsegkent kifizetni 2,3 esetleg meg tobb %-ot nem tul okos dolog csak azert hogy elmondhasd JPmorg vagy Fidelity esetleg Blackrocknal van a penzed, az eves koltsegekrol nem is beszelve 1,5-2%/ev eleg magas...Ha csak szimplan EEM-et veszel annak koltsege fele esetleg harmada...raadasul velemenyem szeirnt jobban van osszevalogatva....
Törölt felhasználó 2017. 09. 24. 21:29
Előzmény: #7231  kozi723
#7235
USD Super Cycle: link
bubodoktor
bubodoktor 2017. 09. 24. 19:36
Előzmény: #7226  Boole
#7234
"kizárólag a saját tőkémmel kiállni az elképzeléseim mellett" Lehengerlő...Némi hitellel megtámogatva ez a tőzsdézők kb. 100%-át jellemzi, persze ide nem értve az ügygondnokokat... :-))) Persze más kérdés, hogy az "elképzelés" mennyire saját... :-)) Ja igen, akkor Te miért is nem akarsz alapkezelő lenni? Biztos pénz, ahogy mások is mondják, bolond aki ne megy annak... :-)) (Bár azért kissé önellentmondásos, hogy valaki gondolkodó embernek vallja magát s mindeközben azért véli igaznak az álláspontját, mert más alapkezelők is azt mondják... :-))) )
McDee 2017. 09. 24. 18:27
Előzmény: #7232  kozi723
#7233
Ezek a papírok (befalapok), prospektusaik szerint belépési költségeket vonnak. Ha a brókered nem is von le jutalékot (mert az alaptól busásan megkapja), az alap szerintem nem fog eltekinteni a meghirdetett belépési korláttól. Ezek után ott van még a folyó költség, amely évente 2% körül van. Vanguard VWO ETF-t szerintem hazai brókernél is meg tudod venni, akár TBSZ-re is. Ez osztalékot is fizet. Ha tetszik, akár másik ETF-t, vagy egyedi részvényt is hozzá tudsz mixelni a befektetési célodnak megfelelően. link link
kozi723
kozi723 2017. 09. 24. 17:44
Előzmény: #7230  eurocent
#7232
Jobb megoldás lenne egyébként saját preferencia alapján összeválogatni az alapokban szereplő jó potenciállal rendelkező részvényeket, viszont ha egyesével vagy ETF-en keresztül kéne megvennem akkor lényegesen költségesebb lenne egyrészről, másrészről nem tudnám ezeket TBSZ-en megvenni. Interactive Brokers-nél tudomásom szerint nincs lehetőség TBSZ nyitásra, így ott inkább "trédelgetős" számlán alkalmatlan lenne a hosszabb távú megoldás. Egy másik számlámon viszont TBSZ-en is tudok kötni ilyen termékeket, ráadásul vételi jutalék nélkül (a legtöbbnél nincs eladási ktg, ergó zéróköltség). TBSZ-en megy az usd alapú dolog is, ha nagyon parázs a szitu, akkor pedig trader számlán forex pozival lefedezni. Eurocent amúgy USDHUF-ról mit gondolsz? Ha nemis 5 évre, mondjuk 2018-ra mit vársz? KÖszi! üdv,
kozi723
kozi723 2017. 09. 24. 17:17
Előzmény: #7230  eurocent
#7231
Igen, ez a másik aggályom. De amennyiben jól veszek USD-t, és USD bázison keresek az árfolyamon, majd USD-ben eladom és a ft gyengül, akkor elvileg két oldalról keresek rajta. Nagyjából szerintem egy BRLHUF, RUBHUF és hasonló exklúzívok együtt mozognak nem? Nyilván azt a részt már képtelenség lenne lefedezni. FFnek van emerging markets HUF alapja, viszont hozamban közel sem tudott annyit. Ugyanaz az alap USD alapon 9,93%/3hó, HUF alapon 3,01%/3hó. Tény, hogy az usdhuf pedig pont 5-6% közöttit erősödött ezidő alatt. A kérdés hogy tartósan a jelenleginél gyengébb usd-t várunk vagy sem, és hol lesz 5 év múlva az usdhuf?! Valahogy úgy sejtem, hogy ennél drágább lesz a dollár.
eurocent 2017. 09. 24. 17:07
Előzmény: #7229  kozi723
#7230
Nem jobb lenne Ft alapú alapot választani? A latin amerikai devizák xxxHUF chartjai ATL közelben vannak. Amikor HUF elkezd gyengülni ezekkel szemben, akkor a deviza hatás is szépen emelhet az alap árfolyamértéken.
kozi723
kozi723 2017. 09. 24. 16:17
Előzmény: #7227  pomperj
#7229
A legtöbb emerging markets meglehetősen túlsúlyozza a kínai kitettségét. Az elmúlt 2 évben óriási hozamot generáltak, viszont Kínát tekintve sokszor vártál korrekciót. Sőt, többször hallhattunk, hogy lassúlóban van a gazdasági növekedésük. Az alapján viszont amit vársz Brazília, India, Oroszország területeiről, igencsak érdemes volna ezekből bef.alapokból tartani hosszú távra. Mit gondolsz, érdemes a nagy kínai kintlévőségtől függetlenül akár még most is belevenni? A várakozásod szerint közel sincs még későn beszállni. Elsősorban az alábbi 4 alapban gondolkodnék. JPM és FF szimpatikus közülük. link link link link
Törölt felhasználó 2017. 09. 24. 11:42
Előzmény: #7227  pomperj
#7228
Szia, Milyen erdekes sok mindenben hasonloan latom a dolgokat.Mondjuk olajban ha nincs eszak-koreai feszultseg ill. haboru en el tudok kepzelni 1 ujabb visszatesztet 35-40$ koze de ezen kivul szinte mindenben egyetertek....En erdekesnek tartom meg Mexiko-t, Fulop-szigetek es Indonezsia-t is.... Eleg bika voltam GBP-vel kapcsolatban es hosszabb tavon az is maradok,de nagyon valoszinu hogy lesz benne rovid tavon egy kis korrekcio foleg jovo heten...foleg a leminosites miatt...(itt szombat reggel 6:20am nezegettem a pozicioimat es ugy dontottem, hogy zarom az osszes devizapiaci poziciom ebbol jo nehany volt GBP parokban) EUR/GBP shorton peldaul kozel 300pip profitom volt....Viszont amikor ez a momentum veget er a GBP gyenguleseben akkor en ujabb toket fogok elkuloniteni es GBP/CHF es GBP/USD longokat fogok felvenni...(neha az evek alatt szerzett tapasztalat segit a tudatalati elmenek) es ugymond megerzes segit a profit megorzeseben ill. nagyobb vesztesegek elkeruleseben...Szoval lehet hogy a GBP/USD konyeden meglatogatja ujbol a 1,28-1,32-es szintet...
pomperj
pomperj 2017. 09. 24. 11:01
Előzmény: #7215  eurocent
#7227
1)Abszolut egyet ertek. Ha most valasztanom kellene, hogy a kovetkezo 5 evre hova invesztaljak ugy, hogy nem nyulhatok hozza, akkor a sorrend ? Brazil, India, Russia lenne, ebben a sorrendben. A kozepkategioaba tennem a Latin-Amerika, Japan, Kinai, Torok regiokat. Biztosan elkerulnem az USA, Brit+Irorszag, az egesz EU, es NZ piacokat. Evidens ebbol, hogy a BUX-ot is elkerulnem. Temakre osztva? Long lennek Olaj, Gaz, Uran, Lithium, ritka-femek temakban. Az uj felvezetos cegvilag es azok berendezes-gyartoi, szoftver, elelmiszer is long lenne. Nehany olcso bank, de csak stabil orszagban. 2)Nezzuk at a Brazil temakat. A Brazil Index kitort a 7 eves oldalazo haromszogbol 1 honapja, es nagyon szep (3) hullamban emelkedik. Ha csak leutanozza az USA indexet a 2007 csucs utani kitoresi szinttol masolva, mar akkor igen jok (2-3 bagger) a kilatasok. Adjuk hozza a magasrol csokkeno kamatok extra Tozsde-emelo hatasat, a nyersanyag-gazdagsagot, es stabilizalodo politikai helyzetet: nos, Brazil 3-5 bagger a kovetkezo 5 evre. link A napos charton Bovespa epp kis korrekciot csinalhat. talan nehany hetre; eppen jo belepest kinal a koverkezo par honapban.: kitort es nagyon bull. link Es USD bazison az EWZ Index a 2007-es csucsnak csak a 60% (!) szintjenel jar. Evidens: Brazil minden value-invesztor Mekkaja. link Nyilvan PBR az, ami kettos emelo hatast kaphat. Brazil is es Olajos is, raadasul oriasi piac is, nagy fejlodesi potencialja van upstream a tengeri olajmezokbol, es downstream a brazil piacbol. link Ha egyetlen cegbe kellene tennem az osszes penzt, PBR-t valasztanam. Lehet, hogy elfogult vagyok, de PBR az egyetlen orias-ceg a vilagon, ami 5 ev alatt 10-bagger lehet. A tobbi Brazil/LatAm ceg mind hasonlo. Banco Bradesco (BBD) is 5-10 bagger, BFR 5 bagger. (BMA 3 ev alatt 10-bagger lett). Igen, a BRF is 5 bagger. Csak felsorolom a legjobbnak latszo tobbi nagy potencialokat: VIV, ELP, CIG, CBD, CPL, ERJ.
Boole 2017. 09. 23. 22:44
Előzmény: #7225  bubodoktor
#7226
A DAX fórumot már tönkretettétek, az nem volt még elég? A kérdés költői volt. Képzeld semmi dolgom, nem fáj a fejem, nem kompenzálok. Köszönöm, sok pénzt összetőzsdéztem 23 év alatt és eszem ágában sincs hozzád hasonló kaliberű emberekkel vesződni. Térjetek vissza a saját remek fórumotokra és hagyjátok a gondolkodó embereket unalmas szakmai megbeszéléseket folytatni. Ígérem soha többet nem tévedek a DAX-ra. Értelmes dolgot még egyébként sem láttam ott. Úgy látom, hogy egyeseknek mások majmolásán kívül egyébként sem futja többre. Nyugodtan kérd a nick neved törlését, hidd el mindenkinek csak szívességet tennél TE ÁSZ.
bubodoktor
bubodoktor 2017. 09. 23. 22:15
Előzmény: #7224  Boole
#7225
Ezt már nem tudom, hanyadszor írod le... Szombat este neked ez a legnagyobb problémád? Ilyenkor mit kompenzálsz?? Valaki visszatart attól, hogy ügygondnok legyél? Kerüld el őt messzire... :-)))
Boole 2017. 09. 23. 21:50
Előzmény: #7219  berlini
#7224
Nagyon fontosnak tartom, hogy WB saját tőzsdei HF-ja 6 év alatt kb. 68%-os profitot termelt. Persze nem rossz, de nem kiemelkedő. Sokkal inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy WB milyen teljesítményt nyújt mondjuk 20 év alatt akkor, ha csak a saját pénzével tőzsdézett volna. Én a sajátommal tőzsdéztem egész életemben és tudom, hogy milyen nehéz 23 évig, nap mint nap csak és kizárólag a saját tőkémmel kiállni az elképzeléseim mellett, nem úgy mint egy alapkezelő úri szabó, akinek garantált a pénzszerzés. Több alapkezelőt ismerek, akik megerősítenek abban, hogy az ügygondnoki felelősség mellett azért más pénzével a legjobb üzlet kereskedni.
bubodoktor
bubodoktor 2017. 09. 23. 20:28
Előzmény: #7221  Tibi0002
#7223
ÉS hogy fogod ellenőrizni, hogy igazat mond-e? Megrohamozod az ausztrál cégbíróságot??? :-)) Ha egyáltalán... :-))
Törölt felhasználó 2017. 09. 23. 20:19
Előzmény: #7218  pomperj
#7222
az a wti-nél 40-50% emelkedés lenne...legyen így...
Tibi0002 2017. 09. 23. 20:09
Előzmény: #7212  Törölt felhasználó
#7221
Részleteznéd, hogy mely cégekben milyen pozíciót töltesz be? Ha már így előhozakodtál vele, nyilván vállalod is, és nem csak homályos utalásokat akartál tenni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek