Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 09. 12. 08:50
Előzmény: #7158  pomperj
#7160
A Noble Corp-ot tegnap átnéztem. 2016. IV. negyedéve volt a pusztulat, a számokon az látszik, hogy a 2017. I. és II. negyedévben már az apró javulás eredményei tapasztalhatóak. Szerintem lassan lehet csipegetni, egy dupla benne van 1-2 év távlatában.
Boole 2017. 09. 12. 08:42
Előzmény: #7158  pomperj
#7159
Szerintem jó döntést hoztál. Sun powert sem vettem hasonló okokból.
pomperj
pomperj 2017. 09. 12. 07:41
Előzmény: #7156  Davenport
#7158
Nezegettem SPWR allapotat es kilatasait. Tenyleg sz#r, amit latok. 1)Megprobaltak kiemelkedo minoseget piacra vinni a nagy naperomuvek mufajban. Csakhogy az olcso kinai cucc leveri az arakat, ok meg nem kapnak rendelest. Akarcsak a PC piac hajnalan, az olcso ar legyozte a minoseget, es az SPWR bevetele esett es esik tovabb. 2)A CEO semmi jot nem var. "My answer to your question is, we don't expect meaningful improvement. As I said in my other comments, we expect, I guess, stabilizing marginal pricing would be an improvement. But we're not expecting prices to increase. We're adapting to the new reality. And what we're doing is we're investing in four areas that will differentiate us that largely impacts 2019 and beyond. But it starts to impact the back half of 2018, particularly our next-gen solar cell and the attach rate of Smart Energy." 3)Talan 2018re lesz operativ profit, de addig negyedevente 120M USD veszteseg? Akkor addigra eltunik az egesz toke. Eddig se ment jol, 2011 ora a veszteseg 1.5Mrd USD, most negyedevente kb. 120M. Van 1.2Mrd convertible bond, amibol 300M lejar 2018ben, (a tobbi 3 evvel kesobb) es nyilvan nem fognak tudni fizetni...szoval abbol mindbol reszveny lesz, pocsek alacsony aron, es tovabb higitja a reszvenyarat. A fo tulaj, TOT nyilvan elobbutobb kivasarol, de milyen aron? Nem tanacsolnek semmit. En itt eladnam, fundas okokbol.
Keffer 2017. 09. 11. 19:58
Előzmény: #7156  Davenport
#7157
Majd felmegy egyszer...
Davenport 2017. 09. 11. 18:49
Előzmény: #7150  Keffer
#7156
Azt hittem okosabb vagyok másoknál és jól beragadtam ebbe a sz..ba! :(
Törölt felhasználó 2017. 09. 10. 15:54
Törölt hozzászólás
#7155
pomperj
pomperj 2017. 09. 09. 18:45
Előzmény: #7151  pomperj
#7154
2)A arany es ezust tovabbra is bullnak latszik. De kozeledik a 1375 ellenallashoz, es egyebkent is tulvett jeleket adnak az indikatorok. Szoval, egy korrekcios idoszak elejen jarhatunk, es a korrekcio akar 1320-1300 szinteket is visszanezheti. Egyelore meg nem kell eladni, de a stoplosst szorosabbra erdemes venni. link Ha viszont Y=W meret is megvalosulna, akkor a target 1450 savaban is lehet. Am, rovid tavon nemi ovatossag ajanlatos lehet. Az GDX aranybanyasz index kisse a GLD elott fut, es mar az is korrekcios jeleket ad. 3)Kamatlabak. A t-bond piac meg mindig erosodesi trendben kapaszkodik felfele. A bond bull hangulat eros, mar 80% tobbsegben vannak. Enni junius vegen volt, ami utan 5 pontos eses kovetkezett. link A mostani 157 szintu futures-hoz hozzatartozo 30Y kamat 2.67%, a 10Y kamat 2.05%. Alighanem ahhoz a helyzethez van kozel, amire soka emlekezhetunk, mert ilyen alacsony nem sokaig lesz mar. Mas az abra a junk-bond (HYG) vilagban. Ott gyorsan gyengulo, es mar leszakadt allapot van. Es alighanem HYG a reszvenyindex elott jar, talan nem is sokkal. link 4)Az SPY eleg jol rajzolja egy a-b-c-d-e oldalazo korrekcios format, szoval egy (iv of 5) hullamban lehetunk. link Meg egy uj ATH rally van benne a kovetkezo hetekben.
Davenport 2017. 09. 09. 13:20
Előzmény: #7150  Keffer
#7153
Ezt én sem értem. CSIQ, FSLR, TAN nem követte.
McDee 2017. 09. 09. 11:39
#7152
Trédelőknek érdekes lehet:HOG hétfőn ex-dividend, az árfolyamgörbe és MACD között pozitív divergenciát vélek felfedezni, ami július vége óta van kiépülőben. link
pomperj
pomperj 2017. 09. 09. 10:29
Előzmény: #7150  Keffer
#7151
1)Ami tegnap tortent az energia piacokon, az drasztikusan megvaltoztatta rizikokat. A velemenyem az olaj (es mas energia) bull kilatasokatilletoen sokkal ovatosabbra valtozott a tegnapi Olaj-beszakadas miatt. Legalabbis a kovetkezo 2-3 honapra. Az Olaj ugyanis latvanyosan beszakadt. Az az eso impulzus, ami egyelore csak 1 napos, sajnos egy egeszen uj es kozeptavra is erosebb bear potencialt nyitott meg. Mirol van szo? link Mert ez nagyon nem illik ide. Ez egy eles leszakadas, es eppen arrol az eso trendvonalrol, ami eddig 4-szer megallitotta az emelkedes lehetoseget. Es ez is lehet belole: link Egyelore "ovatos" allasponton vagyok, am, ha leszakadna a 45, es foleg a 42 support, akkor ebbol 28 target lesz. Atnezem kesobb a tobbi fontos temat is, de elsore azokban nem latni ekkora uj rizikot. folyt. kov.
Keffer 2017. 09. 09. 08:00
Előzmény: #7149  pomperj
#7150
SPW -8,81% ??? Tegnap kiderült, hogy Trump mégsem nyomja teli napelemmel a mexikói falat, vagy elvitte a hurrikán? :D(Apropó hurrikán: vajon mennyi napelemet kell újra telepíteni az elrepített háztetőkre, és a szétrombolt napelemparkok helyébe?)
pomperj
pomperj 2017. 09. 08. 20:30
Előzmény: #7146  pomperj
#7149
Ejtsunk szot az Azsia Indexekrol, mar egy hete nem volt roluk szo. Az elso ranezsre minden Azsia Index egy (b) hullam csucsa kornyeken van, es meg egy esesre szamithat. A kivetel Kina, ahol az SSEc sokkal erosebb a tobbinel. Nezzuk egyenkent. 1)Japan Nikkei es a Yen egyutt esik ahogy szokott. A korrgalas talan a (c) hullam kozepe tajan tarthat, a munkahipotezis az, hogy akar 18200-ig eshet. link 2)Kina SSEC szepen megy egy (3) hullamban fel. Kis korrekciok par napig tarthatnak, de ez egyelore egeszseges bull chart. link 3)India talan egy nagyobb korrekcioban van, mar a korabbiakhoz kepest. Ha meg az egesz rallyt korrigalna, akkor sokkal nagyobb is lehet. A kialakulo forma fogja elarulni, hogy mire szamitsunk. link 4)Taiwan, Korea, HK Index ugyanugy nez ki mint India, es a (b) hullamaik csucsa kornyeken tartanak. Meg egy melyebb eses kell.
Keffer 2017. 09. 08. 08:47
Előzmény: #7146  pomperj
#7148
Köszi!
Boole 2017. 09. 08. 08:33
Előzmény: #7144  pomperj
#7147
Teljesen egyetértek, minek vennének hosszú kötvény, ha rövidre magasabb kamatot kapnak. Recesszió kontra enyhén emelkedő inflációval.
pomperj
pomperj 2017. 09. 08. 08:29
Előzmény: #7143  Keffer
#7146
Mar egy ideje nem ertem, miert esik az USDHUF gorbe. Szerintem az MNB se erti egeszen es vakarjak a fejuket. Fundasan magyarazata nincs. Az USD kamata lassan emelkedik, lasd itt elozo bejegyzes, es most mar 1.2%. Ehhez kepest a HUF kamat lent 0.12%, van , es ott is akarjak tartani. Jozanul mindenki USD-t kellene akarjon HUF helyett. A HUF kamat csokkenes igy nez ki: link Szoval a kamat palya az USD fele lejt mar jo ideje, es megis az arfolyam esik. Igaz, a HUF az EUR-hez merendo inkabb, es EUR kamata sokkal kevesebbet emelkedett, de az is felfele latszik kunkorodni. Szerintem a szezonalis (nyari turista penz) hatas meg tart, es talan a kulfoldi magyarok hazautalasai miatt (az persze EUR, de erositi HUF-ot) tart ki a HUF ereje. Szeptemberben vege lesz. Az USDHUF chart szerintem dupla-aljat fog csinalni valahol 250 folott, aztan megindul 280 fele.
Boole 2017. 09. 08. 08:28
Előzmény: #7144  pomperj
#7145
A Noble Corp.-ot rajtam kívül valaki megnézné alaposan? Mi a baj ezzel a céggel, hogy ennyire ütik? Nem szeretnék senkit sem befolyásolni, ezért nem írok többet erről.
pomperj
pomperj 2017. 09. 08. 08:16
Előzmény: #7136  pomperj
#7144
A DB es minden mas Bank problemajat lehet nezni 2 masik szemuveggel is. Az egyik a Yield (hozam) gorbe, a masik meg a BKX bank-ETF Index, es melle az EUFN (europai bankindex) allapota. 1)Az EUFN augusztus eleje ota esik. Az EU bankok gyengek, mindegyik bank lefele fordult. A DB chartjat most hasonlitsuk ossze az USA bankindex, KBE chartjaval. link Ugyanabban a kritikus allapotban van. DB meg ul a supporton, KBE viszont tegnap eppen leszakadt. A bankokat egyelore elkerulnem. De nemcsak errol van szo. 2)A masik baljos elojel a yield gorbe. Ha invertalodik (a rovid kamatok magasabbak a hosszu kamatoknal), akkor annak 2 kovetkezmenye van. Egyreszt a bankok nem tudnak penzt keresni, mert jellemzoen rovid kamatokat fizetnek es a hosszu kamatokra kolcsonozve kapnak. Ha ezek kulonbsege lecsokken, az levagja a bankok profitjat, es az aruk zuhan. A masik az, hogy ez a kamatkulonbseg eltunes megbizhato elojel, es recessziot jelez. Szoval, mit csinalnak a hosszu (10Y) es a rovid (1Y) kamatok? No a kulonbseg vagy csokken? link A 10 eves kamat leszakadt, es tavasz ota 2.60%--->2,0%-ra csokkent. Es mit csinal az 1Y kamat? link Az meg szembemegy es emelkedik, a tavalyi 1Y kamat 0.4%--->1.2% szintre emelkedett. A kamatres tehat (10Y-1Y) gyakorlatilag 1 ev alatt 2.2%--->0.8%-ra csokkent. Ez oriasit vag a bankok profitjan. 3)Es van egy masik baj is, Az inflacio elkezdett emelkedni, a gazdasag allitolag jo allapotban van a kozponti bankok szerint, es mar nemcsak a FED tori a fejet az ujabb rovid-kamat emelesen, de tegnap az ECB Draghi is ovatosan, de a taper (bond vasarlas fokozatos csokkentese) iranyaba terelte a sajtotajekoztatot. Nagyon sokat nottek a bank rizikok is, es a recesszios rizikok is a nyaron.
Keffer 2017. 09. 08. 08:01
Előzmény: #7142  pomperj
#7143
Most mit gondolsz az USD/HUF-ról, él még az eredeti verziód, hogy itt van az 5, vagy most már te is úgy gondolod, hogy lemegy még 250 alá, és csak utána indul fel?
pomperj
pomperj 2017. 09. 07. 19:39
Előzmény: #7138  Tibi0002
#7142
Azt gondolom, hogy az 1.20 eros ellenallas, es valoszinu hogy beleszur, de nem megy at azon, (Ha megis, az 1.27 kornyeken futo eso trendvonal akkor is megallitja) Utana? Irany joval lejjebb. link
eurocent 2017. 09. 07. 18:16
Előzmény: #7138  Tibi0002
#7141
USDHUF holnapi mostani szinteken zárása, kiváló vételnek bizonyulhat (figyelem, ez alj vadászat, stoppot használni kötelező). Utána egy nagyobb korrekciós emelkedés jöhet 26x-ig. A fordulat eltarthat 1-2hétig. Után egy nagyobb esés (HUF erősödés) valószínű. DXY hasonlóan fordulós szint körül tartózkodik. 1-2 hét és fordulhat. EEM piacok is top közelben vannak. Pl EWZ 43,3x-ig elmehet, utána elvileg fordulnia kellene délnek. Ha jó a feltételezésem, akkor a hónapot 41 alatt kellene zárnia. INDY-nél hasonló a helyzet. Egy nagyobb visszahúzódás következhet, pl 31,x-ig.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek