Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2017. 07. 19. 18:37
Előzmény: #6897  Törölt felhasználó
#6900
Itt nincs mit lejatszani. Ha intelligens ember vagy akkor szivessegbol sem teszel kozze ilyen hangvetelu uzenetet egy nyilvanos forumon. En legalabbis nem adnam a nevem (de meg a nickem sem) szivessegbol egy ilyen kaliberu szovegezeshez. Te tudod. Udv.
eurocent 2017. 07. 19. 17:24
Előzmény: #6692  eurocent
#6899
PBR még nem emelkedett 9,05 fölé, ahogy a #6692-ben kritériumként előkerült, ezért továbbra is igaz, hogy, ha a hónapot a mostani szinteken, vagy lejjebb zárja, akkor további esés a valószínűbb. Tovább megyek, ha a havi feltétel igaznak bizonyul, akkor a 5,3x-ig simás eshet. Érdemes időben felkészülni minden eshetőségre.
eurocent 2017. 07. 19. 16:31
Előzmény: #6682  eurocent
#6898
Továbbra is igaz a feltételrendszerem szerint, hogy SPWR emelkedése egyelőre egy korrekciós hullám(4). Ha 1-2 hónapon belül nem tud kitörni a 10,9-12,1 sávból, akkor még valószínűbb a feltételezés.12,1 felett egyre reálisabb cél 13-14 elérése.
Törölt felhasználó 2017. 07. 19. 09:07
Előzmény: #6894  kozi723
#6897
Kértem, h ha lehet engem hagyjatok ki ebből, én nem akarok ebben résztvenni. Szivességből posztoltam, de mivel nekem semmi kapcsolatom veled, ezért kérlek vedd fel inkabb a szerzővel a kapcsolatot és játszátok le.
Keffer 2017. 07. 19. 08:38
Előzmény: #6891  pomperj
#6896
Ez hosszú távon lehetne egy dupla alj is, aminek elég brutális a célára, persze addig még rengeteg ellenállás van. Eddig úgy voltam, hogy az általam várt komoly pénzpiaci összeomlás előtt el kellene adnom a napelemes cégeimet, de most kivárok, és ha kitör felfelé, akkor lehet, hogy inkább ráülök pár évre...
Keffer 2017. 07. 19. 08:35
Előzmény: #6889  pomperj
#6895
Köszi, én is hasonlóan látom, így a szabad pénzeimet, amik mostanában befolynak dollárba és fizikai aranyba teszem. Van még régebbről egy adag 260-as kiütésű certim, persze stop nélkül, mert 264-ig simán leszúrhat falsból is, alatta meg már milyen stopot tegyek, na az most lehet, hogy megadja magát, mert ha eddig lejött, nem hinném, hogy 260-ig ne vinnék már el, de ki tudja, talán szerencsém lesz... :D
kozi723
kozi723 2017. 07. 19. 08:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#6894
Gratulálok, ez a komment legalább annyira minősít Téged, mint magát a "közvítőt".
Törölt felhasználó 2017. 07. 19. 07:45
Törölt hozzászólás
#6893
Boole 2017. 07. 18. 21:23
Előzmény: #6889  pomperj
#6892
Én is vitorlázom. A legnyugtatóbb sport, főleg viharban. Igaz csak a Balatonon.
pomperj
pomperj 2017. 07. 18. 21:13
Előzmény: #6890  Davenport
#6891
1)SPWR es solar tarsai kozel vannak egy kritikus ellenallashoz. Es szerintem van egy szep fractal hasonlosag 2017.07 es 2012.12 kozott. Akkor attort, es attores utan igen szep +400% rally kovetkezett 18 honap alatt. link 2)Es most megismetlodhet. Meg van benne lendulet es 60-40 valoszinuseggel attor 10.80 szinten. Eleg vilagos: ha most attor, akkor azonnal 2 labbal bele kell ugrani teljes poziciora. Ha meg elakad es korrigal elobb, akkor a korrekcio aljan, 2-3 honap mulva bele lehet venni. Az utolso 12 honap formajat lehet egy klasszikus "cup-and-handle form"-nak nezni; epp kitores kornyeken; de a fulet lehet hogy elobb meg meg kell csinalnia. A solar-piaci felelmek a Trump-vilagtol novembertol aprilisig tartottak. De azota elmuloban vannak, a technologia jol fejlodik, az arak felezodtek, a piac keszen all a vetelre. SPWR emelkedik, es nagyon jo potencial 2017-2020 idoszakban.
Davenport 2017. 07. 18. 19:46
Előzmény: #6889  pomperj
#6890
Remélem a vitorlázással te is olyan kedvező szelet fogsz ki, mint én a SPWR-el. Amúgy köszi a tanácsot. Most elliott szerint hogyan látod Sunpowert? Ha lesz egy kis időd beszámoznád a te elgondolásod szerint? Persze nem akarlak terhelni, de lehet mást is érdekelne. Köszönöm előre is a segítséged!
pomperj
pomperj 2017. 07. 18. 15:51
Előzmény: #6888  Keffer
#6889
Szia, regota tudom, hogy nyaron a turistas atvaltasok idejen eros a HUF, es az uszoVb miatt iden meg a szokottnal is erosebb. Raadasul elotte omlott ki a penz a rendezesre, van kinnt sok forint, es most raadasul jonnek tobben a turistak. De ennyire eros HUF erosodo korrekciora en nem szamitottam. A chart arra utal, hogy egy (C of 4) hullam van. link Es ebben a (C) hullam belso szerkezete egy W-X-Y dupla zigzag forma, ami majdnem kesz, 1-5re szepen szamozhato. Most a nepek 93%a EURO bull, es dollar extremen bear hangulat. Bemasolom a COT-t. link Nyilvan sokaig mar nem mehet igy tovabb. Azt gondolom, hogy Eltolcsy tartani akarja lent a kamatot...mert akkor szarnyal minden.... De az uszas utan lassan elindul a HUF a gyengules iranyaba. Szoval, isteni alkalom HUF atcserelni es most USD-t venni, es talan a nyar vegeig igy marad. Ez a szelsoseg nekem veletlen jol jott, eladtam egy telket Bp-en. Mult heten abbol vettem a BB Treasurytol USD-t, es meg jovo heten is veszek egy csomagot. Most jo a szel, kimegyek delutanra is vitorlazni.
Keffer 2017. 07. 16. 20:33
Előzmény: #6887  pomperj
#6888
Hali, az USD/HUF-fal kapcsolatban változott a véleményed? Nagyon feszegeti az alsó trendvovalat.
pomperj
pomperj 2017. 07. 16. 19:47
Előzmény: #6885  pomperj
#6887
4)Egy ideje elkerultem, hogy beszamozzam a GLD chartot. Mert rengeteg variacio jo lehet. Dehat fordulat volt fel, es elobbutobb le kell tisztulnia. Most ezt gondolom a legvaloszinubb strukturanaknek. link Ez eros bull kilatas. Lehet egy komplikaltabb w-x-y szamozast is csinalni a jul. eleji melypontig. De ez itt egyszeru, talan nem eleg preciz mert lehet benne latni 5 subhullamos szakaszokat is, de a celnek megfelel. A target 1375 USD kornyeke. 5)Az Olaj is bull. link Most (i of 3) hullam latszik ksznek, es (ii) egy kisebb korrekcioval kovetkezne. Aztan egy nagyon eros emelkedesre szamitok: (iii of 3) target ara 50 kornyeke. Ez meresz feltetelezes, mert az olaj jellemzozen elesen csapkod. A teljes hullam target tobbfelekeppen szamolhato; a minimum target 63-64 sav, de valoszinubbnek gondolom a 69 szintet.
Boole 2017. 07. 15. 22:14
Előzmény: #6885  pomperj
#6886
Az elemzések szerint az urán ára a következő két évben 20-25 USD között mozoghat, 2021-re 30-40 között, 2028-ra akár 70 USD is lehet.
pomperj
pomperj 2017. 07. 15. 10:28
Előzmény: #6882  pomperj
#6885
Az elmult het 3 fo fejlemenyt hozott: 1)Az anyag-energia szektor fordulata felfele elkezdodott, es nehany ceg igen szep indulast mutat. A legnagyobb banyasz, BHP talan a (3 vagy c) felmeno hullama elejen jar. Az energia szektorban az uran banyasz ETF, az URA eppugy gyorsulo emelkedesben van, mint a legnagyobb uranbanyasz CCJ. Itt a kisebb uranos DNN-ben talan meg nagyobb a potencial, persze rizikosabb is. Az olajosok felfele latszanak fordulni. Meg nincs kitores a juli4-i megelozo 47.3 USD crude szintu csucs fole, de igen valoszinu. Az orias olajosok kozul BP es CVX, kozepeseknel APA bullos fordulatban van. A frackingos csapatban DNR, ENB es tobbi 6 fracking ceg is erosek. A tengeri furosok meg keslekednek ehhez kepest, de alighanem mindenkit lefutnak majd a rally kesobbi szakaszaban. Hasonlo a helyzet a commodity szektorban, pl. DJP indexeknel is. Az aluminiumosok, pl. AA felfele kitoresben 38 fole. Meg a szenes CNX is erosodik. 2)Az EEM piacok nagyon erosek. Eddig is bull allasponton voltam veluk, ez a heti teljesitmenyek alapjan most megerositest latszik kapni. Az EEM index kitort az orias haromszogbol; innentol ORIASI BULL gyanus az egesz komplexum. Brazil, Korea, Mexico, Russia, india mesesen szep, es nagy potencial a kovetkezo honapokra es evekre is, mind. Persze az olaj-es anyag exportorok mindket trendbol profitalhatnak: igy nezve Brazil es Russia lehet a favorit. PBR fordulatot/kitorest mar par napja lattuk, es most a tobbi brazil is megindult. 3)Az SPY lendulete a napos charton egy (v of 5) hullamos rallynak latszik. Ez szerintem tarthat hetekig; ami jo hir, mert megerositi aZ EEM kitorest Ami kevesbe az? hogy alighanem ez hetes charton a (5 of 5). Ezt erositi, hogy a bull hangulat az egekben van; tarthat meg par hetig is. Akar overthrow is lehet 2500 kornyeken. Szerintem a fentiek kombinacioja a jo portfolio mostanaban. .
Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 22:37
Előzmény: #6753  pitcairn2
#6884
szegény mEck László mester idei éves beszámolója nem lett valami fényes. re: link eck huzatozó cfdlol:)D
pomperj
pomperj 2017. 07. 13. 09:39
Előzmény: #6877  pomperj
#6883
EEM attekites 10)Korea. A mar 14 eve tarto emelkedo trendvonalrol egy eve pattant fel. Es nagy valoszinuseggel tobb eses, eros bull piacban van. Az elso ciklushullam (3) szakasznak vegen jarhat. Kis korrekcio lehet, de az eros impulziv emelkedes folytatodasara szamitok. 11)LatinAmerica. A regonalis ILF index 2016 eleje ota majdnem 80%-ot emelkedett. De most a 7 eves orias haromszog ellenallasi savjaba erkezett. A GML Index erosebbnek latszik, a parallel csatornaban maradt sot felpattant ; ez lehet a 3. hullam lepcsozetes emelkedesi formaja. link 12)Mexico. A Bolsa 18 eve emelkedo trendvonalarol 1 eve pattant fel, es meg igen szep nagy ter van nyitva az emelkedesre. EWW konnyeden duplazhat 1-2 ev alatt. Az MXF Fund is szep rally elso harmadaban tart, sokeves bull formalodik. link
pomperj
pomperj 2017. 07. 13. 08:50
Előzmény: #6877  pomperj
#6882
1)A Gold vegre ismet nepszerutlen. Epp ideje alaposan ranezni: link A hullam-struktura sokfelekeppen interpretalhato. De az ezust eles felpattanasa arra utal, hogy indul felfele. 2)A Bond piac most felfele indult. Ugy tunik, ez egy (2 of 3) hullam,a-b-c forma lehet majd es 1-2 hetig tarthat, a megelozo 1 hullam fibo 62%-a a target. Valahogy igy: link 3)Az SPY talan egy (v) hullamban van itt: link A kerdes az, hogy amikor kesz, akkor ez a ciklushullamban a (3) vagy az (5) vege? Egyelore a reszveny es a bond piac is, parallel, rallyban van. De a bond piac hamarosan nagy esere szamithat a hullamstruktura alapjan.
pomperj
pomperj 2017. 07. 12. 11:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#6881
PBR elesen felpattant a 7.70 USD es egyben 50% fibo szintrol. Raadasul az olaj egyre inkabb bullish formajura alakul. A chartokat mar korabban feltettem. Es hozza jon ma Reuters hir, hogy vege a Petrobras elleni vizsgalatnak. ++++++++ Brazil's securities industry watchdog exonerates Petrobras (NYSE:PBR) and former executives and advisers of wrongdoing over alleged irregularities in a $70B stock offering seven years ago, saying the company did not act in bad faith. Regulators were investigating whether PBR deceived minority shareholders by presenting misleading information to them in the offer, which occurred in September 2010.The ruling ended an episode that triggered $100B in market value losses that grew with lower oil prices and fallout from the Car Wash corruption probe. ++++++++Konkreten? Vettem ujabb 5000 db-ot tegnap. A target szintem 17.0 ami innen 120%-ra van. Es meg legalabb ujabb 15-20e db-ot tervezek venni, amint attori az elso ellenallast 9.0 kornyeken.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek