Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 10:53
Előzmény: #6498  pomperj
#6520
Szia János! 1)BTC short. Lehet, hogy shortra lehetne játszani, de mérlegelni kell a következket: A) Nincs olyan tőzsde tudtommal, ahol ezt meg lehetne lépni "normális" keretek között: Bitfinex, Polonix - nagyon gáz, egyikre sem biznék pénzt, ha kell kifejtem. Kraken - likviditás hiány. Egy "normális" EU konform tőzsde van ez a Bitstamp, ott viszont nem lehet shortolni. Ebben a bull szakaszban ezért is inkább a long - cash poziciók szerintem a preferáltak. Egy dupla top-ra én még számitok, ott ki lehet szállni. Ha breakout lesz, akkor annak visszatesztje után lehet beszállni újra longba. Jobbnak tartom ekkora emelkedés után a további emelkedés egy részéből kimaradni, mint longban megnézni még egy korrekciót. Ha a 2760 körüli tetőről-sávból lefordul, akkor majd 1850 magasságában kiderül, hogy letöri-e a csatornát vagy sávozunk 1850-2760 között. Meglátjuk. 3) OFF: Német autók (BMW, MB, Prorsche high-end modellek) minőségével kapcsolatosan óvatosságra intenék: nagyon sok problémát látok a minőség területén épp a legdrágább kategóriában, ahol ez nem lenne elvárható. Én csak két perről tudok amit a Pappas ill. a Porsche felé inditottak minőségi kifogások ill. azok nem megfelelő kezelése miatt. Tök mindegy mennyit fizetsz egy autóért (mondjuk 140K EUR-t egy Porsche Panamera-ért) 3 év 100ekm-re van tervezve, onnantól folyamatos szerviz és levétel és ekkor még szerencsés vagy. Ha nem vagy szerencsés, akkor 20 ekm 6 hónap után jönnek a problémák. Ne hidd, hogy a gari megoldás: lesz egy folymatosan szervizben csücsülő autód amin lassan lefut a gari és szinte nem használod. Amerika persze más, sora mennek a gyártói visszahivások, eszetlen költségeket okozva a gyártónak. Érdekes módon az EU-ban ezek a visszahivások nem, vagy jelentős késéssel jelennek meg (Pl. BMW X6 5.0i). Itt gyártói hozzáállásban nem várok változást, mert azt a piac hamarosan (3-6 éven belül) megoldja a (motorikus) megbizhatatlansági problémák jó részét az elektromos autók elterjedésével. ON.
pomperj
pomperj 2017. 06. 02. 10:48
Előzmény: #6517  kurkuma
#6519
1)At kell neznem egy csomo informaciot a hetvegen ahhoz, hogy erdemben tudjak valamit hozzatenni a gondolataidhoz; a heten keves idom volt olvasni, sok osszegyult. Igen, nagyon nehez a mai helyzetben tisztan latni a lenyegi tenyezoket. A hangulat egyes temakban mint olaj, extremen pocsek. Jellemzoen ilyen rossz hangulat nem is a melypontokon van, hanem a (2) hullamok melypontja idejen, amikor a tulnyomo tobbseg kapitulal; pedig epp akkor kellene legerosebb bull allasponton lenni. Mas temakban viszont euforia van, es meg erosodik is. De szombatra atnezem az olajos temat ujra, es leirom a velemenyem. 2) Az SPY zuros oldalazasa kitisztuloban van. Egyre valoszinubb, hogy maj.18 vege volt a (4) hullamnak. Es most mar javaban emelkedik az (5) felfele. Egyre valoszinubb, hogy a Neely-fele hullamstruktura az ervenyes, lasd a Maj12 es Maj20 chartokat. Ebben rovidtavon egeszen hihetetlenul eros rally lehet, es veget nem eronek tuno overthrow is kialakulhat. Azt gondolom, ez a rally szinte minden trendet befejez, es minden eddigi iranyt megvaltoztat majd. 3) "jönne valami váratlan hír, fordulat" ? Most kulonosen elesen maskepp gondolom. Eppen a mostani olajos mizeria a legjobb pelda, hogy a hirek mennyire nem szamitanak, ha a merlegben benne van ket masik oriasi endogen tenyezo : a futures piaci poziciok elkepeszto tomege, es a a fundas atrendezodes lendulete. Most nagyon nem kellene sem a hangulat. sem a pillanatnyi momentum alapjan tradelni. Trump ujra belefing#tt a nullaslisztbe. Az egesz vilag bamul, hogy lehet valaki ennyire h@lye. A piacok meg ujra forditva reagalnak.
kurkuma 2017. 06. 02. 09:30
Előzmény: #6517  kurkuma
#6518
Örülnék ha írnál pár szót a témáról János, szerintem eléggé aggasztó a helyzet jelenleg. Én beleültem a hintába 1 hete, nem erre számítottam. SDRL van még neked, vagy likvidáltad mindet?
kurkuma 2017. 06. 02. 09:18
Előzmény: #6507  kozi723
#6517
Jelenleg úgy fest, egy ideig ülni fogunk az olajosokban (nekem is van RIG), vagy ha tovább zúg le, akkor ki kell szállni a francba, shortolni. K. Trump jól megkavarja a kakit, pedig bíztam egy felpattanásban 55-ig, de így teljesen kiszámíthatatlan az egész. A szép az benne, hogy beragadva rohadt nagyot lehet bukni, de ahogy dobnám, váltanék shortra, tuti abban a pillanatban jönne valami váratlan hír, fordulat. Az OPEC mit tud erre lépni? Egy árháború nekik sem jó, egyszer már megégették a szájukat, sokáig ők sem bírják 25-30 dolláros árat.
Törölt felhasználó 2017. 06. 01. 21:37
#6516
Pomperj szia! Lehet sz...r van a palacsintában? A dupla alj bukott és megy lefelé a chart? Jól gondolom?Benne vagy 2 lábbal, de eszem ágában sincs eladni. Érdekes, ha az olaj ment esett, ha az olaj esett ez is esett. Hogy is van ez az orosz olaj függőség?A megállapodás amit kitoltak jó néhány hónappal? Mi a mérvadó Pomperj most az oroszoknál? Dupla alj? vagy zuhanás? link
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 01. 21:28
Előzmény: #6514  benevez
#6515
néhány db-ot megtartottam sorsjegy gyanánt, hátha...
benevez 2017. 06. 01. 21:11
Előzmény: #6513  Törölt felhasználó
#6514
(Reuters) - Norwegian-born shipping tycoon John Fredriksen, one of the world’s richest men, has a succession plan ready but it depends on many things, such as his health, he told Reuters on Thursday."It has been planned. But it depends on many things," the billionaire investor, 73, said in an interview. "Like health. It may take 10 or 15 years. I have not made up my mind (on when)." Van még valaki (olyan hülye), aki tartogat sdrl (wc)papírokat?
Törölt felhasználó 2017. 06. 01. 21:05
Előzmény: #6512  kozi723
#6513
Olvastam...:de miért nem indul, ma is brutális csökkenés volt...?
kozi723
kozi723 2017. 06. 01. 21:02
Előzmény: #6511  Törölt felhasználó
#6512
Nézem én is, de egyelőre nincs okom panaszra, mert az olajosok emelkednek a wti gyengélkedése ellenére. pedig wti szép pluszba ugrott az adatot követően. Az erstemarket oldalán olvastam egy érdekes cikket, miszerint a Szaúd Arábia csökkenti az exportot az USA felé, és ezzel az ottani készletek is csökkenni fognak. Az energiaminiszter szerint azért nem látni komoly változást, mert az USA kitermelés kompenzálja az ő csökkentésüket, valamint hogy a márciusi kitermelési top szintek azok most csapódnak a beérkező szállítások miatt. 35-55 napos tanker szállítások miatt. 20-25% export csökkenést akarnak elérni, ami azért meglehetősen sok. A cikkben továbbá arra hivatkozik hogy szaud napi fogyasztása nyáron 1 millió hordó olaj lesz, ami a készleteket tovább csökkenti. Pár hónapos horizonton ezek tükrében komoly változás jöhet az árfolyamban. Kíváncsian várom! :)
Törölt felhasználó 2017. 06. 01. 20:43
Előzmény: #6507  kozi723
#6511
wti- vel mi van, mi lesz...? brutál jó adat jött és nem engedik...egyszerűen nem értem, csökken a készlet és nem, kicsinálnak mindenkit aki longban van v mi folyik...? lehet h szövetkeztek opec ellen h azért se érjék el a céljuk...?
Törölt felhasználó 2017. 06. 01. 19:53
Előzmény: #6509  pomperj
#6510
SPY éppenséggel a topping :-) link
pomperj
pomperj 2017. 06. 01. 06:40
Előzmény: #6508  benevez
#6509
Nekem is az a szubjektiv erzesem, hogy csak abszurditas van a piacon: egyszerre vannak pozitiv buborekok meg negativ buborekok. Azok emelkednek meg mindig, amik egyebkent elkepesztoen tul vannak ertekelve, es nem is olyan fontosak az elethez, mint AMZN, GOOG FB AAPL. Es azok kinlodnak es esnek, amik rohejesen olcsok. Es ha nincs beloluk akkor megall az elet: mint energia (olaj, szen, uran, stb), nyersanyagok, szallitas es elelmiszer. Kivancsi vagyok, mikor kezdodik a visszarendezodes a normalitasba. Csak nehogy nagy durranassal induljon.
benevez 2017. 05. 31. 23:43
Előzmény: #6507  kozi723
#6508
Tényleg hülyeséget írtam, te írod jól, kurva számok! :) Nem tudom mi lesz, ami majd beindítja az olajat, de ez a kínlódás nem tarthat örökké. Meglepődnék ha idén nem lenne egy bitang meredek emelkedés benne. És akkor én ott leszek nyakig olajban fürödve. Csak addig meg ne fulladjak bennük. Buzi sdrl-t még mindig tartom.
kozi723
kozi723 2017. 05. 31. 22:05
Előzmény: #6506  benevez
#6507
Elég kemény amit csinálnak vele. -6,2-ben volt "csak".. Azóta szépen visszarántották. Ami csupán annak köszönhető, hogy all time low szintre ért. 1995. októberben a tőzsdére bocsátáskor volt ennyi. Jött egy kis forgalom, a napi átlag közel duplájával sokan rányitották itt a longot. Én sajnos ugyan nem miniatűrrel, de szerencsére "csak" 14,6-ról ragadok. Ma viszont spekulatív RIG longot nyitottam 9,72-ről, ami majd féltávon gyönyörűen kompenzál. Nem bánnám ha mindkettőben látnék egy fordulatot. DO-ban a mai gyertya kifejezetten biztató. Meglátjuk.
benevez 2017. 05. 31. 21:33
Előzmény: #6487  kozi723
#6506
Atyaég! Mit művelt ma a DO! Volt -12%-ban is, most meg -0,5%. 16,8-ról vagyok benne egy miniatűr csomaggal mindössze.
hellforceone 2017. 05. 31. 17:11
Előzmény: #6503  pomperj
#6505
El is kezdtek ütni mindent rendesen... a líbiaiak emelik a kitermelést, esik az olaj is. Az infláció újra csökken, aminek a csökkenő olajár is tovább fog segíteni, ha pedig az infláció újra csökken, akkor tuti, hogy a FED nem fog kamatot emelni...Valahogy olyan érzésem van, hogy a világ kapott az elmúlt egy évben egy "löketet" sokan kezdtek optimistává válni, majd jöhet hamarosan egy jókora kijózanodás. Pont úgy, mint amikor egy részvény csinál felfelé egy fals kitörést, hogy utána még nagyobbat essen, mint addig. Pedig Európa már egész bizakodóvá tett, de Trumpli bekavar mindenbe... nem jönnek a várt adóreformok sem, attól tartok, a piac hamarosan kijózanodik és akkor nagyon fog fájni a "másnap". Mondjuk az sem normális, hogy az amcsi indexeket lassan cca. 6-8 nagy tech vég viszi az egekbe...
duplav 2017. 05. 31. 16:34
Előzmény: #6503  pomperj
#6504
Trump véleménye a párizsi klímaegyezményről egy dolog. Ehhez azért az embereknek is lesz 1-2 szava.. plusz szerintem Trump nem lesz 4évig elnök. De nem azért mert megbuktatják a republikánusok, vagy bárki. Mert megunja. Ez az ember semmiben se volt még kitartó, megunja hogy állandóan csak basztatják, semmi se megy, ez nem tetszik annak, az meg amannak.. Elképzelései nem valósulnak meg, eredmények nem jönnek, twitteren okoskodni más dolog, mint vezetni a világot..
pomperj
pomperj 2017. 05. 31. 16:28
Előzmény: #6502  benevez
#6503
Trumpli nemcsak a solar temanak adott ma ezzel adott egy megroggyantast. A bankok finansziroztak jopar millio lakohaznal solar projektet LA-Atlanta vonaltol delre; az most mind viz ala kerult. Egy csomo installalo kisvallakozonak se lesz munkaja. Jo sok kapcsolodo tema is van, szel-energia, stb. azok hitelei; mind kuka. Es persze sehol se latszik ennek a kompenzalasa. Adocsokkentes sehol sincs, tovabbra se. Obamacare mar nincs, de van 20m ember akinek nincs egeszsegbiztositasa. Eleg nagy a csalodas, es masok is elkezdhetnek likvidalni.
benevez 2017. 05. 31. 15:11
Előzmény: #6501  pomperj
#6502
Tegnap eladtam Fslr csomagomat és megpróbáltam értékesíteni 8.26-on Spwr felét is. Lehet bánni fogom, hogy dz utóbbi nem sikerült? 7.5 átlaggal van belőle. Premarket egyelőre 8-on áll.
pomperj
pomperj 2017. 05. 31. 14:16
Előzmény: #6498  pomperj
#6501
WASHINGTON (Reuters) - U.S. President Donald Trump has decided to withdraw from the Paris climate accord, Axios news outlet reported on Wednesday, citing two unidentified sources with direct knowledge of the decision.Trump refused to endorse the landmark climate change accord at a summit of the G7 group of wealthy nations on Saturday, saying he needed more time to decide.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek