Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 24. 23:07
Előzmény: #6478  kozi723
#6480
éppen néztem én is, de mit akarnak az olajjal, hihetetlen, hát csökken a készlet...akkor...?
Törölt felhasználó 2017. 05. 24. 21:43
#6479
Bovespa! Pomperj, az 57000-es Bovespaára még mindig azt mondod benne van a pakliban? link Én egyre kevésbé hiszek benne, és így le is maradok róla mert 63000-nél biztos nem veszek meg. (ez pont az a vagy le vagy fel) A nagy esés után elég jól kapaszkodik az index.
kozi723
kozi723 2017. 05. 24. 20:54
Előzmény: #6473  pomperj
#6478
Amint látom itt már minden mindegy alapon működik:Előző heti olajkészlet: -1,753m. Eheti várakozás: -2,419m. Mai friss adat -4,442m. Ha holnap megállapodás születik, vajon DO és RIG akkor is képes lesz esni? :D Nonszensz ez a mozgás.
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 20:56
Előzmény: #6473  pomperj
#6477
Válasz a 2) pontra: - Shortolni több BTC tőzsdén is lehet, likviditás szempontjából talán a Bitfinex lehet egy választás. A chart alapján valóban buborékban van az ár, csak mint mindig azt nem tudhatjuk, hogy meddig fúvódik a buborék. Ezt megshortolni bizony nem kis pálya. A Bitstamp tőzsdén most kb. 2230USD az ár. A lokál toppot 2400-2500 köré várják a profik egy méretesebb (38.2-61.8) korrekció előtt. Ugyanakkor nem szabad elfeledkezni, hogy a legutolsó felmenetel hajtóereje valószinű, hogy fundamentális okokra vezethető vissza, pl. BTC elfogadása mint fizetőeszköz Japánban. Ha megnézed az utolsó felmenetelt naposon 891 USD óta azt lehet látni, hogy a korrekciók mérete kisebb, mint "szokott", ill. a visszaépülés gyorsan megtörtént, nem voltak hosszabb konszolidációs periódusok. Ha %-osan nézed a napi emelkedéseket, összehasonlitva a 2013-as buborékkal, akkor látható, hogy attól még messze vagyunk: ha majd egy nap alatt 30-35%-ot fog emelkedni, akkor mondhatjuk azt, hogy a 2013-as fraktállal kezd hasonlóvá válni a felfutás. Én mondjuk egy ilyenbe nap végén biztos beleadnék, de a profik azt mondják, hogy a greed faktor csak akkor fog elkezdeni igazán dolgozni, nem szabad beleadni. Az ár most teljesen szűz területen mozog, igy TA alapon csak a Fibo extension szintek nyújthatnak némi támpontot. Óvatosságra intő viszont az, hogy az utolsó felfutásban hamar kifogytak a TA eszközök, még a régebbi Pitchfork felső csatornát is úgy vitte át, hogy csak egy gyenge visszatesztre futotta. Fibo szintek meg sem kottyantak az árnak. Van persze még néhány furcsaság: BItfinexen elérhetőek a long-short poziciók aránya. Számomra rejtély, hogy hogy lehet az, hogy a kumulált short állomány gyakorlatilag alig változik úgy, hogy az ár folyamatosan megy fel, kb. 50-50% a short-long arány. Gyakorlatilag minden short viz alatt van. Arra számitanék, hogy ha a buborék végén lennénk, akkor ez kb. 20-80 short-long arányra változna. Ennek viszont semmi jele. A könyvek likviditására nagyon kell figyelni: 500 BTC-vel a Bitstamp-on el lehet érni akár egy 100 pontos mozgást is és van néhány whale aki ennél sokkal többel rendelkezik. Lehet jó terv a be-kiszállóra, de néha nagyon nagy a slippage, ami hazavágja az RR-t. Nem könnyű pálya.
kozi723
kozi723 2017. 05. 23. 09:46
Előzmény: #6473  pomperj
#6476
A szorzószámok és az arányok gondolom nagyjából ugyanígy vonatkoznak DO-ra is, de ha a leírt emelkedés fele is teljesül, már óriási nyereség van rajta. Egyébként DO 2015 májusban 34 dollár volt. :D
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 09:43
Előzmény: #6473  pomperj
#6475
BTC nem illene shortolni, mert nagyon porul jarhatsz vele....Egyebkent egyes Svajci tartomanyokban mar a kozhivatalokban elfogadjak, lehet vele fizetni...Ha mar egyedi termekek shortjarol beszelunk, lehetne emliteni a Tesla-t is....(ettol fuggetlenul az sem 1 egyszeru dolog)
Törölt felhasználó 2017. 05. 23. 09:19
Előzmény: #6473  pomperj
#6474
köszi...nehezen tudom elképzelni most a visszát de meglátjuk...:)
pomperj
pomperj 2017. 05. 23. 09:07
Előzmény: #6466  Törölt felhasználó
#6473
1)Olaj es RIG target.Tegyuk fel, hogy jol gondolom, es most Olaj egy (c) hullamban tart felfele, ami 5 subhullamos lesz. Azt is tegyuk fel, hogy a maj.5 olaj melypont ota eltelt 13 napban a rally (1 of c) hullam volt. A merete 44-->51 a crude charton. Ebbol a kiindulasbol most egy fibo 50% korrekcio visszaviszi mint (2 of c) 7*05=3.5 pontot, szoval a (3 of c) hullam kezdetet 47.5 USD-re becsuljuk. Onnan W3 =1.62, W4=- 0.38, W5=1,0, tehat osszesen 2.2-szeres tovabbi emelkedes varhato, mint a 7 pontos W1 volt. Ez a "basic Elliott" emelkedes becsles. Az konkretan = 47.5+ 2.2*7=62.5 A varhato szoras eleg nagy, de az olaj target (c) hullam vegere, a fenti alapon, valahol 60-70 koze varhato. Hogy akkor mennyi lehet a RIG ara, amikor ott lesz az olaj 62 kornyeken? Mennyi is volt legutobb?Amikor olaj 62 volt, az 2015 majusban volt; es akkor RIG ara a 19-21 USD savban volt. Egyelore tehat RIG target ara 19-21, es majd menetkozben lehet figyelni es pontositani. 2)Bitcoin. A chart alapjan BTC buborekban van. Masodszor van igy most, az elso buborek 2013. november volt. Es a varhato kimenetel is ugyanaz lehet. link Nekem a penz akkor penz, ha egy kormany elismeri, es elfogadja adofizetesi eszkoznek. Addig nem penz. En BTC-t nem figyelem. Egyebkent: tudja valaki, hogyan lehet shortolni? Mostanaban epp jol jonne.
eurocent 2017. 05. 22. 21:21
Előzmény: #6469  Tibi0002
#6472
Szerintem irgalmatlan feszültség van BTC chartban. A klasszikus modellem szerint 2396 előtt fordulnia kellene az árfolyamnak és legalább 1480-ig vissza kellene esnie. Extrém bull esetén az árfolyam 5.5xx-ig elmehet (de ezt nélkülem fogja megtenni:).
Törölt felhasználó 2017. 05. 22. 21:01
Előzmény: #6464  pomperj
#6471
A BVSP-ban 57.000 -n zsákolok az tuti....alig várom!
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 22. 17:33
Előzmény: #6468  pomperj
#6470
Koszonom
Tibi0002 2017. 05. 22. 17:12
Előzmény: #6468  pomperj
#6469
Szívesen elolvasnám - és talán többen is vagyunk így - , hogy Elliott szerint hogy látod a btc/usd-t.
pomperj
pomperj 2017. 05. 22. 16:58
Előzmény: #6467  bluefrog
#6468
ArcelorMittal announces completion of the Reverse Stock Split approved by the Extraordinary General Meeting of shareholders held on 10 May 2017Luxembourg, 22 May 2017 - Following the approval of the Reverse Stock Split (as defined below) by the extraordinary general meeting of shareholders of ArcelorMittal held on 10 May 2017, ArcelorMittal has completed the consolidation of each three existing shares in ArcelorMittal without nominal value into one share without nominal value (the "Reverse Stock Split"). As a result, the share capital of ArcelorMittal continues to amount to EUR 306,571,086.90 but is now represented by 1,021,903,623 ordinary shares without nominal value while the authorised share capital of ArcelorMittal amounts to EUR 345,473,076.30 represented by 1,151,576,921 ordinary shares without nominal value.
bluefrog
bluefrog 2017. 05. 22. 16:02
#6467
tudja vki, h MT-nél mi ez a nagy árfolyamváltozás?
Törölt felhasználó 2017. 05. 22. 14:05
Előzmény: #6465  pomperj
#6466
írtam emailt pompi, ha időd engedi...meddig várod a cé végét...? (nehéz megítélni a rajz alapján)
pomperj
pomperj 2017. 05. 22. 13:16
Előzmény: #6464  pomperj
#6465
WTIC kilatasa: link
pomperj
pomperj 2017. 05. 22. 09:47
Előzmény: #6433  pomperj
#6464
Azsia gyenguloben van, de mintha fordulat erlelodne. 1)India Nifty Index 7 napja erintette a napos felso Keltner csatornat 9520 szinten. Az idei ev eddig gyonyoruszep rally volt Indiaban. Most 9500 szintrol Nifty lefordult, korrekciozik. Aligha tart sokaig. A menetkozi korrekcios target az elso wave (iv) support, ami 9260 kornyeken fut. 2)KOSPI nagy rallyja egy hete felszurt 303-ig, ez egy (3) bull impulzus hullam vege lehet. Most oldalazo korrekcioban van. 3)Taiex 377 szinten bull rallyban, elerte a Keltner ellenallasat, es kicsit korrekciozik. De itt a lendulet nagyobb felfele mint mashol, es tovabbi emelkedes valoszinu, ami hamarosan folytatodhat. 4)Japan NIKKEI mult heten a 20.000 top szintig emelkedett, es ott inditott korrekciot. Egy nagyobb meretu eses varhato, mert a csucs egy minor hullam vege lehetett. A yen is impulzivan erosodik. 5)Ausztral ASX majus elejen volt 5950 csucsan, azota lejtmenetben korrekciozik. Ez is lehet minor hullamos timeframe, amiben egy(iii) vegenel lehetunk, szoval meg nincs egeszen vege (a)-nak. 6)Shanghai aprilis eleje ota esik, azota 300 pontot, ugy -10%-ot esett. Most probal megallni es stabilizalodni. Lehet, hogy sikerul, es ujra felfele kapaszkodast latunk majd. De a hosszu tavu charton az egesz serulekenynek tunik, es meglepoen nagy eses is kialakulhat itt. 7)Argentina ARGT Index egy (iii of 3) hullam vegen jar, elerte a 32 szintet. Es elkezdett korrekciozni, amit a Brazil balhe elosegit. A ket argentin olajos, PZE es YPF bullnak latszik. 8)Brazil BVSP februar vegen volt (5) hullama csucsan, azota a-b-c hullamban korrekciozik. Ez a Temer-balhe beleillik a (c) hullam elejenek. Egyelore tovabbi eses varhato, lasd itteni korabbi gondolatok. De azert EWZ is korrekcios jellegu, bar ujabb -10% lehetseges. A BVSP-ban 57.000 koruli szinten varom a stabilizaciot. Ott igen jo vetel lehet majd. 9)Mexico aprilis vegen kitort a sokeves eso trendvonal alol. Es most az idei +25% emelkedest korrigalni kezdte. A Temer-balhe egy (b) hullamot csinalt benne, az jol tradelheto volt. Lehetseges, hogy visszateszteli a trenvonalat egy kicsit melyebb esessel. 10)Az olaj masirozik felfele. A struktura nem eleg szep klasszikus benne, de a maj.15 csucs lehetett az (1 of c) hullam vege, azota kesz (2) es most (3 of c) alakulhat. Ez lehet extended is. Az OPEC megallapodas aligha kerdeses, a hedge fiuk rohannak a futures long iranyaba. Egy hasonlo helyzet volt 7 eve, azt ide teszem mintanak, hogy kb. mi varhato. link 11)GLD long. GDX gondminers Index Majus 4 ota a 60min charton szep 1-2-3-4-5 van keszen, es most eppen a-b-c=2 hullam korrekciojaban latszik lenni. A dollar gyenge az, is segit, az olaj eros, az is segit, a Commodity Index eros, az is segit. Amint gold attor 1265 szinten, nyitva az ut joval feljebbre.
felcsorgok
felcsorgok 2017. 05. 21. 13:16
Előzmény: #6462  pomperj
#6463
ATW nekem is van már egy jó ideje, kicsit bánom, hogy nem adtam el, amikor pár hónapja még jelentős nyerőm volt rajta. RIG-et hogy látod mostanság?
pomperj
pomperj 2017. 05. 21. 12:24
Előzmény: #6461  kozi723
#6462
Kis kiegeszites. Ahogy lefuttattam a hetfore a daytrade screen programom, meglepetesre kijott benne 6 oilszerviz ceg::: ERF UNT WTI ATW TTI PDS.Ez aligha veletlen.
kozi723
kozi723 2017. 05. 20. 20:18
Előzmény: #6458  pomperj
#6461
Köszönöm szépen a válaszod! Alapvetően én is abban bízok jelenleg, hogy sikerül tartósan 50 dollár felett maradnia az olajnak. A minap olvastam egy cikket a cnbc-n, hogy a Mexikói öbölben újabb 9 drilling egységet nyitottak vissza. Ezek több mint 1 éve zárva vannak/voltak, tehát szervizelésre nagyon hamar szükség lehet. Amennyiben az ár itt tud maradni, netalántán a csökkentés által 55 dollárig, vagy a célár 60 teljesülne, további egységek kerülnek megnyitásra, ami ugyanezt generálja majd. Ehhez persze elengedhetetlen, hogy ne zuhanjon a wti vissza 50 dollár alá. Ha valamikor, akkor most reális esély van az emelkedésre, ha 5 nap múlva hivatalosan is megállapodnak a csökkentett kitermelés fenntartásáról. Az igazat megvallva egyrészt a fent leírtak miatt, másrészt az általad berajzolt chart miatt nem izgulok. Jelenleg ugyan bukóban csücsülök, de az R/R amit kitűztem még simán rendben van. Amit mondasz, hogy sok a short pozíció és alacsony a forgalom, ezt tekintem jelenleg a legnagyobb gondnak. Egész egyszerűen elfordulnak a befektetők az ilyen cégek felől, ha pedig kereskednek is vele, gyors akár napon belül tartják csak egy nagy kilengésben. Talán visszakanyarodva a fenti logikára ez változik majd meg, ha 55-60 közé beáll a wti, és jobb net income reményében többen merik tartani hosszabb távon ezeket a részvényeket. Nem sietek, nekem ráér, nem igazán figyelem minden nap, inkább dúlok fúlok, hogy nem tud az olajjal tartani felfelé. De hát a dolgok nem ilyen egyszerűen mennek. Egyébként azt tudom még elképzelni, hogy a kitermelés tartása mellett talán a minősítések is megváltoznak ezekről a cégekről és jön 1-1 buy rating 20-30%-kal magasabb célárakkal. Ez meghozhatja a short coveringet, és nincs más dolgunk mint tartani. Igyekszem türelmes lenni, mert a potenciál szerintem elég jó. DO-ban év végéig 18-21 dollár közé lőttem be a céláramat, ott szűkre húzott stoppal további tartás a tervem. Ez innen minimum 25-30%. Ennyiért megéri egy kicsit izgulni. :) Köszi még egyszer a kimerítő választ, jó hétvégét! Üdv,

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek