Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2017. 04. 29. 15:52
Előzmény: #6278  pomperj
#6280
Nekem az eredmény nem meglepetés. Eredetileg TA alapon vettem meg, majd a fundamentumok alapján kielemezve adtam el nyereséggel. Ennek a cégnek rövidre nem jók a kilátásai. Visszavettem, hogy talán majd valamikor jól fog prosperálni. A papír további 4 CAD-t is eshet még, tehát valahol 9 lehet az alja. Ha ennél többet esne, akkor az azt jelenti, hogy a szektorra évekig vergődés vár. Természetesen nem CFD-re vásároltam a részvényt. Nálam az alap, hogy részvényt az utolsó fillérig kifizetek. Fizikus barátom elmondása szerint, az atomenergia a nagy mennyiségben előállítható energiák közül még mindig a legolcsóbbak közül való. Noha atomerőművet építeni drága mulatság. A cég tartalékai kellő magabiztosságot adhatnak a vezetésnek, és jól látszik, hogy a vállalatot megfelelően vezetik, takarékosak, már ha a számok a valóságon alapulnak. A világban nagy az atomerőművekkel szembeni ellenállás. Én azért egy 50-100%-os urán emelkedésre számítanék 2-4 éves távlatban, de ugye nem mindegy, hogy a Cameco meddig esik és honnan kezdi meg az emelkedést. Vagy lefelé gyűjtögetünk, amit nem igazán szeretek, mert a jövőben sok minden történhet, és ami most jó elképzelésnek tűnik, az rémálom lehet a jövőben. Azért sok sikert mindenkinek hozzá.
Törölt felhasználó 2017. 04. 29. 12:22
Előzmény: #6277  Boole
#6279
Szia, Remelem nem CFD szamlan van a pozid....Nem ertem miert okozott meglepetest szamotokra hiszen az elmult 6 honapban az uranium ara 20$ ala esett...szoval tul jo eredmenyt elvarni piciket naiv dolognak tartom...Letesztelheti a korabbi aljat 7,4$-on igen erre is van jo esely, de sosem tudjuk hol az alja....es akik tisztaban vannak a szektorral azok ilyenkor gyujtogetnek....korabban irtam hogy 1,5-3 evtol akar 5 evig is eltarthat amig az uranium ara komolyabb emelkedes ele nez....Szoval amikor arrol elmelkedunk hogy CCJ ara lehet 30,50 esetleg 80$ akkor szerintem nem szabad elfelejteni hogy kozben 30-50%-os eses is elofordulhat az arfolyamban.... Az pedig kulonosen jo hogy nincs szerzodese a Tokyio electric-el sot a legtobb uranium banyasz nem hajlando a mostani aron hosszutavu szerzodest kotni, kozben a kazahkok 10%-al visszavagtak a termelest mert ilyen aron mar nekik sem business...,de hogy mennyi idore lesz szukseg hogy ujra nyereseges legyen ill. a piac ujra ravesse magat azt nem tudom.... Ha valaki megfelelo nagysagu poziciot vett fel benne akkor kepes menedzselni es elviselni amig a rv ara gyengelkedik..... en igy latom ezt...
pomperj
pomperj 2017. 04. 29. 11:42
Előzmény: #6277  Boole
#6278
Nekem is sz@r meglepetes a CCJ report. Januarban meg 5 cent volt a konszenzus profit es 1. a timeliness. Amit apr. elejen 3 centre rontottak, es 4. timeliness. Ez ovatossagra kesztet; de a termek ara most fele a kitermelesi atlag koltsegnek, es nyilvan nem tarthato sokaig...ebbol felfele kell kijonni, sehogy mashogy. Megis, a varakozashoz kepest a -7cent Q1 veszteseg brutalisan gyengebb. Nem a menedzsment a problema, amit lehet azt kihozzak. Az a baj, hogy a Dept. of Energy meg mindig piacra vagja az USA strategiai keszletebol a feleslegesnek itelt 2000t mennyiseget evente, es az nyomja le az arat. Szerencsere Putin felmondta oktoberben az uran-csere programot, onnan mar nem jon utanpotlas a piacra; es azt gondoltam, fel ev eleg ahhoz hogy mostanra lealljon az utohatas is, elfogy a keszlet. De nem, a DOE tovabb adja a yellowcake-et, messze beszerzesi ara alatt. Ellenhataskent indult es megy a lobbizas, hogy ezt az eladast fuggesszek fel. Megjegyzem, volna is ra ok politikai oldalrol is. Mar 2 honapja varnak dontesre. Az USA-first politikaba belferne, hogy a hazai energia 20%at ado atomeromuvek anyagat normalis aron tartsak. Gondolkodom, hogy a pozicio felet eladom es a penzt felreteszem hogy visszavegyem idoben. Az ilyen dontesek nem jonnek hamar. Ha viszont jonnek, akkor viszont meglepetes-nagyot fog ugrani azonnal es beindul a hiany pszihozis.
Boole 2017. 04. 28. 17:31
Előzmény: #6254  Boole
#6277
Cameco veszteséges negyedévet zárt. Tavaly még 78 millió CAD volt a nyereség, ami 20 cent részvényenként. Most 18 millió CAD veszteség, ami 5 cent részvényenként. A bevétel az azonos időszakhoz képest 4%-kal esett. A veszteség oka az erősödő CAD, alacsony urán ára, megszűnt a Tokyo Electric Power Co. szerződés. Ez a szektor nagy bajban van. Ebből a papírból az első adagot kb. 1 év múlva kellett volna megvenni. Ki tudja, hogy ez még mennyit eshet.
Törölt felhasználó 2017. 04. 28. 07:43
Előzmény: #6274  tom19761976
#6276
nem volt gyerekszobája....bocs szülei sem... azt gondolja hogy amit a pomperj ír az a biblia és hirdetni kell. De miből gondolja h ö mindent tud? :)
Törölt felhasználó 2017. 04. 28. 05:37
Törölt hozzászólás
#6275
tom19761976 2017. 04. 27. 21:13
Előzmény: #6273  makasipasztor
#6274
Ne foglalkozz vele!Ő egy elmebeteg,hivatásos TROLL!Az adminok majd teszik a dolgukat,és nem kell reagálni rá,mert egyrészt felesleges és meddő,másrészt csak eteted.Egy ideig eltűnt.Gondolom most engedték megint szabadjára.Már csodálkoztam is ,hogy ilyen sokáig bírta.És meg is találta menetrendszerűen azokat akiket szokott.
makasipasztor 2017. 04. 27. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#6273
Kedves Imy!Azért ez a megszólítás, mert nem tudom, hogy fiú, esetleg leány vagy, talán idős, de lehetsz fiatal is, -sőt a fogalmazásod, a helyesírásod alapján,- még fiatalkorú is, de nem ez a lényeg. Kérlek ne őrjöngj, mert félő, hogy kárt teszel magadban.Az idegállapotodat vizsgálni és kezelni kellene. És egy jó tanács! Ha valami, -esetleg valaki- nagyon irritál, ne nézz oda, ne olvasd az írását, lépj túl rajta, és hidd el, hogy az idegállapotod rövid időn belül látványosan javulni fog. Az is lehet, hogy egyszerűen csak buktál ma egy bizonyos összeget? Jobbulást, és vidámságot kívánok Neked,-nagy tisztelettel.
bluefrog
bluefrog 2017. 04. 27. 20:34
Előzmény: #6271  MetalHeart
#6272
pedig már azt hittem, h talált magának barátnőt, de nem...
MetalHeart
MetalHeart 2017. 04. 27. 20:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#6271
Asszem csillapodni kéne...
Törölt felhasználó 2017. 04. 27. 19:57
Törölt hozzászólás
#6270
Törölt felhasználó 2017. 04. 27. 19:56
Törölt hozzászólás
#6269
pomperj
pomperj 2017. 04. 27. 19:44
Előzmény: #6264  bluefrog
#6268
Szia,a femipar szektor a bull piacok elso harmadaban szokott jo lenni; de most azert az utolso harmadaban vagyunk...es nagyon rizikosnak gondolom. Ha jo kilatast is, es egyuttal biztos szektort is keresel, akkor a healthcare cegeket erdemes nezni; azok a bull piacok vege tajan jol szoktak menni. En mostanaban daytradelek parat, hadd ajanljak 3 eppen kitoresben levot: ABBV, VAR, EW.
borso74 2017. 04. 27. 12:03
#6267
link Nyilván politikai és nem befektetési tanácsadásra írodott, de ha már a populáris sajtóban is az atomot temetik, talán elérkezünk a gödör aljára. (URA)
Keffer 2017. 04. 27. 08:32
Előzmény: #6265  pomperj
#6266
Ehhez csak kiegészítésképpen egy érdekesség: Az EUR/HUF nem befolyásolja különösképpen a világgazdaság menetét, viszont én úgy látom, hogy a nagy gyengülésében a HUF kilépett felfelé a csökkenő háromszögből, majd tesztelgette a támaszt pár napig, és hétfőn visszatért alá, de gyorsan meg is állt, nem ment különösebben lejjebb, majd tegnap ismét kilépett, felette zárt, és azóta is felette van. Ebből én arra következtetek, hogy a HUF az euróhoz képest éppen lelkesen gyengülni akar, akár 330 fölé is. Na most ez esetben vagy kilő az euró mindenkihez képest, vagy beborul valami miatt, és a Ft még az eorónál is többet esik, de hogy itt mindenképpen valami nagy gebasz készül a Ft-nál, az biztos. Ha így nézzük, akkor nagyot nem hibázok az USD/HUF longjaimmal, max többet keresnék EUR/HUF longokkal, de a HUF mindenképpen, mindenkihez képest gyengülni akar... Ha jól látom.Tegnap vettem némi S&P longot, lehet, hogy kissé korai volt (2.386 volt a futures), de minimum 2.450-ig tartani akarom, vagy ha a chart azt mutatja, akkor 2.500 felettig... (2.200 alatti a certi kiütése, szóval nagyon nem izgat, mert abból indulok ki, hogy még nem volt meg az 5, és a 4 akár már meg volt, akár még ezután jön, de mindenképpen 2.200 felett lesz, aztán legfeljebb tévedtem...:D)EU: a piac elbizonytalanításával teljesen egyet értek, sikerrel is jártak, viszont amennyire ellentétes volt a mainstream várakozásokkal ez a hirtelen nagy EUR erősödés, pont olyan váratlan lenne most egy hasonló gyengülés. Szerintem most egyik pillanatról a másikra a komplett piac átállt EU-long várakozásba, ilyenkor jönnek a kokik és a sallerek... :D
pomperj
pomperj 2017. 04. 27. 06:30
Előzmény: #6262  Keffer
#6265
Egyedul az latszik biztosnak, hogy a piac maximalis bizonytalansagban tartja az invesztorokat. 1)AZ EURUSD chart jol mutatja: most 2 (vagy 3?) trendvonal metszesi pontjanal van. Es abbol az egyiket leszakitotta egy picit. A masik ketto vonal meg tart, es eppenseggel kivalo hely a megfordulasra. link Ha a dollar meg bull piacban van, akkor 1,095 volt a csucs, es EURUSD-nek innen el kell kezdenie esnie. 2)Az SPY a zaras elotti oraig lassan emelkedett, aztan elesen esett es negativban zart. A nagy adocsokkentesi napon tehat egy bizonytalan lefordulot csinalt, ami sehogy se nez ki jo jelnek. Es a piac emlekeztetett arra, hogy van 2 lehetseges valtozat. Vagy mar elindult a wave (5) felfele, ahogy a tegnapi chart mutatja. Ha igy van, akkor (i of 5) megvan, es kezdodik (ii of 5) kis korrekcio. Ez a kek valtozat. Vagy a (4) hullam a-b-c-d-e formajabol megvan a-b, es indulhat le a (c), ahogy 2 napja sejtheto volt. Ma az utobbi idealizalt rajza (piros) ujra lehetsegesnek laszik.Legjobb lesz mind a kettot egy rajzban nezni. link 3)A GLD es SLV is hataresetnel van. Innen felpattanas volna idoszeru, ha a bull (c of B) hullam tart. Akkor most (iii of c ) kovetkezne felfele. De itt is a support kornyeken ul az ar. link Kis fantaziaval lehetne maskepp is szamozni. De egyelore ez a valoszinu. 4) A bond piac megcsinalta a (a of 2) korrekciot, es most (b)-t formazva ujra esik a TLT.
bluefrog
bluefrog 2017. 04. 26. 14:39
Előzmény: #6259  pomperj
#6264
Pompi, fémipari cégekről nem nagyon szoktál írni. hogy látod a szektort? X pre-marketben -18% körül van most, nagyon rossz lett a negyedéves.más véleményére is kíváncsi vagyok, akár fundásan is. leginkább MT-t figyelem (jelenleg van egy kis pozim benne), de érdekelne AA, SZGG, X, AKS is.előre is köszi bárkinek, aki reagál.
Keffer 2017. 04. 26. 12:11
Előzmény: #6262  Keffer
#6263
Még az is egy kérdés, hogy a HUF megy az euróval együtt, vagy gyengül tovább, mint az utóbbi hetekben...
Keffer 2017. 04. 26. 12:08
Előzmény: #6261  pomperj
#6262
Meglátjuk, legfeljebb ha lesz egy komolyabb korrekció (résbetöltés esetleg), akkor kiszállok a dollár longjaimból... Addigra jó lenne már látni, hogy az csak korrekció lesz, vagy visszatértünk ez eredeti irányba. Egyébként fundásan én sem látom, hogy mitől jobb az EU, talán csak túlságosan belehitt a piac a tuti paritásba, és most kissé el kell bizonytalanítani mindenkit. megjegyzem ez sikerült is, mert most már mindenhol az olvasható, hogy az EU meg sem áll az egekig...
pomperj
pomperj 2017. 04. 26. 11:59
Előzmény: #6260  Keffer
#6261
Szia, EURUSD hajszallal, de atment az 1.09 szinten. Innentol kezdve en felre allok; valami mas is lehet mint eddig gondoltam. Ugyanakkor vegkepp nem latom, mitol lenne az EU penze jobb kilatasu USD-nel. Azsiaban a Yen gyengul USD ellen, es NIKKEI szalguld ennek hatan. A tobbi piacokon viszont USD gyengebb jopar hete, igy aztan Taiwan$, Won, Rupia erosodnek es mennek fel a TAIEX, KOSPI, NIFTY stb. reszvenyek. Felemas, amit latok. Ki kell varni par napot, amig kialakul valami tisztabb kep.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek