Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Keffer 2017. 04. 26. 11:02
Előzmény: #6259  pomperj
#6260
És mit gondolsz most az EU-ról, illetve az USD/HUF-ról? Még mindig élhet a verzió, hogy csak fals kitörés a gap?
pomperj
pomperj 2017. 04. 26. 10:09
Előzmény: #6241  pomperj
#6259
1)A piac nagy elvezettel rohan felfele. A mai nap fo kerdese a mara igert Trump prezentacio. Ha a piacnak tetszeni fog a bemutatando uj adotorveny, akkor az eddig beindult rally fel is gyursulhat, es lendulettel attori a 2400 szintet. Onnantol biztosan (5) hullam van, es menni kell vele, ket kezzel kapaszkodba minden pozicoba. Akkor DOW-ban 22.000, SPY-ban 2500 a minimal target. Ha a Neowave Diametric modell irja le jol a piacot most, mint 5 hullamos a-b-c-d-e sorozat, amiben (e) hullam kezdodott, akkor igy kellene szamozni: link Ha a modell jo, akkor ebben az (e) hullamban mar negativ divergenciaknak kell majd felbukkanni 1-2 heten belul, es overthrow-nak kell kialaulnia, az emelkedo ek felso vonala fole. Ehhez meredeken kell emelkednie vegig. 2)Ha az adocsokkentes valoban nagy lesz, akkor az eddigi alacsony adozasu orszagok toke-vonzo kepessege hirtelen mindenhol gyengul. Igy Mo vonzoereje is, ami a 9% adoval adoparadicsomnak szamit. Akkor egy sokhonapos es intenziv vilagpiaci es tozsdei atrendezodes alakulhat ki, es meglepoen heves mozgasok varhatoak majd. Leertekelodnek az alacsony adozasuak, es a penz megy az USA iranyaba. 3)Az Olaj probal talajt fogni a 49 szinten. Az olajszerviz cegek ujra nagyon levertek, de probalnak megfordulni es a piac utan eredni. 4)A GLD esik, es vele elesen zuhan GDX. Egyelore tovabbi eses valoszinu. Risk-off trade van, a felelem helyett euphoria a kilatas a tozsdeken.
Boole 2017. 04. 26. 09:13
Előzmény: #6255  kozi723
#6258
Persze a kérdés az, hogy a RIG-et euróban, Frankfurtban mennyiért lenne érdemes megvenni?
Boole 2017. 04. 26. 08:44
Előzmény: #6255  kozi723
#6257
Ha a DO és a RIG között kellene választani, akkor a kilátások és a mérleg alapján sokkal inkább a RIG mellett döntenék. A DO is jó lehet, de jobbnak látom a RIG-et, nagyobb potenciál lehet benne.
eurocent 2017. 04. 25. 23:07
#6256
Bovespa elképzeléseim: 1. Bovespa 1M: link alat a piros útvonal a valószínűbb. 2. Bovespa 1M: link, ha a 2008-2015 időszak alatt egy hatalmas running flat formálódott, akkor 2016 januártól egy nagy megnyúlt hullám indult. Ebben az esetben 61.000-57.000 sávban fordulnia kéne és folytatni útját északnak.
kozi723
kozi723 2017. 04. 25. 21:37
Előzmény: #6253  pomperj
#6255
DO-val kapcsolatban mi a meglátásod? Rövid- illetve középtávon. Inkább utóbbi, mondjuk az idei évre. Hétfőn jön a friss jelentés. Hetek óta bizonytalankodik a jelenlegi szinten.
Boole 2017. 04. 25. 20:54
Előzmény: #6253  pomperj
#6254
A Cameco-t tartom, és minden bányatársaságot is, pedig volt egy érzésem, hogy mindenből kiugorjak, mert lehet itt még nagyobb zakó. Felkészültem arra is, hogy ha a kijelölt szintekig lemennének a papírok, akkor 7 cégből még vennék egy adagot (4 céget már nem veszek tovább).
pomperj
pomperj 2017. 04. 25. 17:59
Előzmény: #6246  Boole
#6253
1)Iden a CCJ megtamaszkodott haromszor is a 10.5 supporton. Az normalisan eleg egy komplett basing korrekciora, amire lehet sokaig tamaszkodni. Most az kellene, hogy ne fusson fel gyorsan. ha a szamozas jo, akkor most (I of 3) hullam kovetkezne, es akar 17 szinten levo ellenallasig is emelkedhet. Nekem eleg lenne, ha napi 0.5-1.0% koruli tempoban szep nyugodtan emelkedne. A chart a blogban van: link 2)A GAFISA toke-csokkentest csinal, es ha jol ertem, akkor helyette egy leanyvallalatanak reszvenyeit kapjak a tulajdonosok par napon belul.
samu888 2017. 04. 25. 16:48
#6252
Szia Pomperj!Tudsz valamit a Gafisarol? Miért esik a mai napon ekkorát?
Tibi0002 2017. 04. 25. 12:54
Előzmény: #6249  kimpaa
#6251
link Pánikot bizonyára okozna, de a két világháború alatt vígan mentelt felfelé azon ország tőzsdéje, amelynek a területén nem zajlottak hadműveletek, és a győztes oldalon állt. Nyilván előre nem lehet megmondani, hogy a következő háború/ természeti katasztrófa melyik országot hogyan fogja érinteni.
Keffer 2017. 04. 25. 12:41
Előzmény: #6249  kimpaa
#6250
Vagy, ha meglepetésszerűen az ami hajóraj felett durranna, amire persze még kisebb az esély, de akkor mégsem egy fővárost küldtek szét, hanem egy "támadó" ellenséges csapatot. Mondjuk vihetné repülő is, mint öngyilkos merénylő, ha már rakéta dolgában kihívásokkal küszködnek... Az USA olyan ideges lenne, hogy még Dél-Koreát is lebombáznák! :D:D:D
kimpaa
kimpaa 2017. 04. 25. 12:27
Előzmény: #6244  Keffer
#6249
Egy Észak Korai atom az ágyonvágná a tőzsdéket, pláne ha Szöuli felett robbanna. Kicsi ez esély erre, szerintem nem tudják célbajuttatni, nincs még meg a technika
Keffer 2017. 04. 25. 11:20
Előzmény: #6247  macskassy
#6248
Pont így látom én is, ha az olaj töri a 47-et, lehet, hogy mínuszban ki is vágom, addig meg bízom, viszont az USD/HUF-nál annyira nem hinnék a beszakadásban, hogy folyamatosan azzal sokkolom magam, hogy a szabad kessel bele kellene venni, mert most nagyon jó a beszálló, de aztán persze győz a józan ész...Viszont az egész világban hirtelen a nagy semmiből akkora eufória lett, mint az állat! Hirtelen minden német és francia ipari mutató szuper lett, hirtelen az usákok már nem is emelnek kamatot, az EKB viszont annál inkább, lehet, hogy a végén a CEU-t sem szüntetik meg, hanem még bővítik is? :D Ekkora nagy boldogságra egy LePen győzelem lenne stílusos 2 hét múlva, nem? Szóval, valahogy túl szép lett most minden!
macskassy 2017. 04. 25. 11:15
Előzmény: #6244  Keffer
#6247
Az euro/usd, huf/usd-vel egyetértek, szerintem is egy jó kis short kirázásos réssel ugrás volt ez. De a WTI szerintem teljesen önálló, láthatóan sem az USD index, sem a tőzsdék nincsenek rá hatással, illetve vice-versa.Ha töri a 47-et az erősen short jel lesz, akár a 42-es kiütés is összejöhet, de addig nem aggódnék a helyedben.
Boole 2017. 04. 25. 11:12
Előzmény: #6245  pomperj
#6246
Úgy legyen.
pomperj
pomperj 2017. 04. 25. 10:54
Előzmény: #6244  Keffer
#6245
Jo ideaknak latszanak. 2) Felteszem a z Uranos nagyagyu, Cameco uj VL ertekeleset annak, akit erint. link Tovabbra is nekem ugy tunik, az uranoxid ara igen konnyen felmehet iden a 23 szintrol a duplajara...es vele CCJ kicsivel meg tobbet is mehet.
Keffer 2017. 04. 25. 10:38
Előzmény: #6241  pomperj
#6244
Nálam most a következő a felállás: a múlt héten kiszórtam az S&P shortjaimat elég szép haszonnal, és egy részéből beszálltam wti longba. Így most van egy csomó tőkeáttétel nélküli arany és ezüst certim, meg egy csomó tőkeáttételes USD/HUF long certim (280ft-nál, és 260 ft-nál ütik ki őket), meg némi wti long, persze az is tőkeáttételes, 42,88-as kiütéssel. Ja, és egy adag kes.Most annyira kétesélyes a történet (szerintem), hogy nem nyúlok semmihez, el sem adok, és venni sem veszek, és bízom benne, hogy a HUF nem erősödik 280-ig, illetve, hogy a wti-t fogja az MA200, vagy az emelkedő csatorna. Ha ez bejön, akkor nagyot kaszálok, ha nem akkor nagyot bukok. Mivel itt nem fog maradni semmi, és szerintem innen viszonylag nagy elmozdulások jönnek, a kérdés, hogy fel, vagy le...Érdekes, hogy a nagy francia eufória után szinte helyben maradt minden, a nagy gap-ek után alig történtek elmozdulások, se réstöltés, se további távolodás a réstől. Én abban bízom (pozícióból), hogy most nem pihenő van, hanem a réssel elmentek az eszközök (pl az EU) a falig, és innen lehet visszajönni.Mellesleg, mikor Trump együtt vacsizott a kínai elnökkel, éppen levegőben voltak a rakéták, szerintem simán benne lehet a pakliban, hogy a szerdai rendkívüli tanácskozás idején is a levegőben lesznek más rakéták, más célponttal... Azért egy é-koreai durrantás kissé felkavarná a világpolitikai "állóvizet"...
Keffer 2017. 04. 25. 10:24
Előzmény: #6242  Boole
#6243
Ha az arany lemenne 900 alá (és persze akkor lennék beragadva aranyba magasabb szintekről :D), akkor én a tőkém igen nagy százalékár (40-60 is akár) betenném fizikaiba, hogy nyugodtabban alhassak...
Boole 2017. 04. 25. 09:40
Előzmény: #6241  pomperj
#6242
Amennyiben az arany az 1142 USD-t letörné, abban az esetben nem játszik az emelkedő középtávú trend lehetősége. Ha az arany az 1380-at áttörné, akkor látok esélyt az 1490, 1531, maximum eufória esetén 1591 szintek elérésére. Ezt időben nálam 2018. I. félév végéig kellene elérnie (1531 környéke). Innen jöhetne egy jelentős esés, amelynek alját 2019. év II. fele, inkább vége, 2020. I. félév, amely 800-900 USD közötti értéket jelentene. Az arany kitermelési költsége az eltérő technológiától függően 900-1050 USD/uncia között van. Ez a verzió egyben azt is jelentené, hogy a gazdasági növekedés visszaesése a korábban várt 2022 előtt is bekövetkezhet.
pomperj
pomperj 2017. 04. 25. 07:38
Előzmény: #6240  pomperj
#6241
1)Azsiaban a rally erosodve folytatodott, sot, ma reggel mar Kinara, es a kis-kinakra is atterjedt. Egyes regiokban az emelkedes tempoja is novekedett. Ma az Azsia APEX 50 Index meg tobbet emelkedett, mint tegnap. 2)Az SPY gap-el indult fel, es nap vegen csucson zart. A chart 2 ALT szamozast enged meg. link A piros ALT1 az evidens. Mindenki arra szamit, hogy elkezdodott az (5) hullam felfele. A (4) oldalazo hullam befejezodott, es SPY mar 2500 fele halad uj csucsra. Ez a rally abban vagy (i), vagy (iii) hullam lehet. A breadth 6:1, ami eros, de gyengebb mint (3) kezdeten. A kek ALT2 lehetoseg is el. Ebben egy (c of b) flat korrekcios hullamnak feltetelezheto ez az emelkedes, Ha attorne a marc.15 -i 2394 szint csucs fole, akkor nyilvan ez negalodik. Nagyobb eselye a piros valtozatnak van. A Daily Sentiment Index nem esett sokat az utolso hetekben a (4) hullam idejen, es nem latszik, hogy (4) hullam vegere lecsokkent volna az optimiznus, ahogy szokott. Es egy kicsit arra utal, hogy a kek valtozat is lehetseges maradt; es egy meg tovabb elhuzodo eso-oldalazo mozgas is lehet majd belole hetekig. Ha a rally ujabb 100 Dow pont utan kimerulne, akkor errol van szo. 3)A bond futures a 155 csucs utan kicsit visszahuzodott. Ezt is vartuk. Egy (b of 2) hullam formalodik. 4)EURUSD igen kozel jar a kritikus 1.09 attoresehez. Vagy megfordul itt, es ujra 1.03 fele indul, vagy... ujra kell gondolni a kilatasokat. Jopar kulonbozo opcio nyilhat meg. 5)A GLD relative erosebb maradt mint Ezust. De mindkettoben egy visszahuzodas van. Ez lehet egy a-b-c korrekcio (b) csucsa utan egy (c) eses eleje. Egyelore eleg bizonytalan, mi lehet belole.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek