Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bgyu 2016. 09. 07. 10:38
#3680
UsdCad lassan jó lehet longra, szerintem.
bgyu 2016. 09. 07. 08:42
Előzmény: #3664  pomperj
#3679
Tegnap pont ezt írtam, hogy Nikkei nem nagyon esik, USDJPY meg közel 3%-t. Lehet nem fognak paralel mozogni. 101.1 alatt elérhető a 100,7, onnan pedig nincs messze a 100.
EurUSD meg mehet újra 1,135-ig is, bár holnap EKB.
kozi723
kozi723 2016. 09. 07. 07:30
Előzmény: #3673  eurocent
#3678
Az engem is erdekelne! Delelott utanajarok, ha talalok valamit kuldom.

Olajat hogy erzed most? 48-49 elerheto? 1-2hetes idotavon belul. Koszi!
Törölt felhasználó 2016. 09. 06. 22:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#3677
' ÉN nem fogok
bebi_csibe 2016. 09. 06. 20:59
Törölt hozzászólás
#3676
gykiss99 2016. 09. 06. 20:21
Előzmény: #3664  pomperj
#3675
Pomperj, reggel írta Bgyu, hogy Nikkei nem feltétlenül mozog együtt UsdJpy-vel. Most majdnem 2%-t esett, Nikkei alig, úgyhogy lehet Bgyu meglátásában valami.
bgyu 2016. 09. 06. 16:24
Előzmény: #3671  pomperj
#3674
Usd erő el is tűnt. Lehet újra vidszafordul(t) az UsdJpy, UsdChf? EurUsd így mehet tovább.
eurocent 2016. 09. 06. 15:47
Előzmény: #3671  pomperj
#3673
Van Barzil állámpapírba fektető fund? Ha igen mi a ticker-e?
Sarpac
Sarpac 2016. 09. 06. 15:39
Előzmény: #3670  pomperj
#3672
Ezért írtam, hogy ha beindul a kamatemelés nem lesz egyszerű dolguk a jegybankoknak, mert ha lassan csinálják a bond piac teljesen felborul(kvázi folyamatosan veszteséges lesz minden új állampapír vásárló), tehát rövidtávon kell egy középtávú kamatszintet létrehozni, különben aus perifériák dominószerűen fognak bedőlni.
pomperj
pomperj 2016. 09. 06. 15:16
Előzmény: #3666  Törölt felhasználó
#3671
A Brazil piacon a kilatasokban az idotavok fontosak. Meg nem updateltem a BRazil blogot, de megcsinalom. A fo gondolatok:

1)A USDBRL arfolyam az elso fontos dolog. Most ert 3.25 korulre, ott van tavaly tavaszi 3. es 4. hullam ellenallasi savja. Alighanem ezen a kornyeken megall, es fog hullamzani 3-6 honapot. Lehet hogy real tovabb is erosodik es talan 2.5 korulig is lejon, de ahhoz 2-3 ev kell, ami kozben a Brazil goadasag folyamatosan javul, es a mostani -3% GDP allapotbol eljut +3% korulig. Az nem megy egyik naprol a masikra.
A tovabbi rovidtavu Real erosodest a USD erosodese neheziti, lassitja par honapig mostanaban.

2)A Brazil kamatszint brutalis. A "debt-man's-curve"-t biztos nezitek; most Brazil 12% (hasonlitas: Torok puccsal 9.5%, DelAFrika 9%, Russia 8% es Gorog 7.9%....Hungaru 2.9%),
mindenki aki 7.5% folotti, az a "trouble" zonaban vannak; most Brazil vezeti a zurosek kamatmezonyet !!

A Brazil kozp. bank multheten sem vitte lejjebb a kamatot, mert kulonben nem birjak az allamot finanszirozni. Csoda, hogy Dilmat lecsaptak ?

Amde: ha egyszer megkonnyebbedik a helyzet es a Brazil kamat le tud jonni mondjuk Chile 4.2%, vagy Peru 5.6% szintre, (es ez 2-4 even belul megeshet konnyeden)
az ESZMELETLEN Bovespa tozsderallyt hozhat. Olyant, amit csak mesekonyvekben latni, vagy Brazil charton 2007 elotti 5 evben.

3)Igen, a Bovespa rovid tavon tulvett, eszelosen-abszurdul tulvett; 6 honap alatt +100% rally volt. Fellendult a 2009 Evi valsagos melypontig (!)

Ilyenkor lesni kell az esest. De ami 23-38%-nal aligha lesz tobb; de azert pl. PBR is 7.0 szint korulig visszajohet. A fel vilag azt lesi, hogy ott be tudjon vasarolni EWZ es PBR-t. Utana indul (3) hullam, az lehet 3-400%, az maggazdagitja a Brazil kozeposztalyt.

(Ehhez kepest: hozsannakat zengenek az SPY rally 1810->2180 emelkedesre, az +20% volt)

Szoval: rovid tavon brazil chart naposon egy (v) hullamban emelkedik meg mindig, semmikepp nem eladni ami megvan. Es elobbutobb kozeptavon majd korrigal; szerintem az nagy bevasarlasi alkalom lesz.

EGyebkent: India, Japan is jok, COlumbia fenomenalis (majdnem brazil)
Talan Korea is lehet az evtized csodaja (errol majd irok... Eszak Korea mutat erdekes jeleket)
pomperj
pomperj 2016. 09. 06. 14:30
Előzmény: #3667  Tibi0002
#3670
A bankok likvid penze, ami az eszkozeik 5-20% resze, joreszt allampapirokban van. Amit lehetnek a kozponti banknal es masoknal, mindenfele ugylet fedezetekent. Ezeket a papirokat muszaj tartani, likviditas menedzselesi okokbol is.

Ha azok negativ hozamuak, akkor nemcsak nem hoznak semmit, hanem explicite elviszik a mas uzleteken megkeresett penzukbol. Mas uzleteken is rohadtul megnehezul akkor keresni, ha senkinek nem kell hitel nagyon olcso kamaton se (mert deflacio van, alig van jovedelmezo uzleti lehetoseg, nincs ara semminek) Mindketto nyomja a bankokat mostanaban.

Mostanaban van 13 Trillio USD korul negativ hozamu papir a vilagon, annak -1 ezrelek minusz kamaton is 13 Mrd vesztesege van....es jopar orszagban ennel sokkal negativabbak a kamatok.

Na es ha csokken a nyomas, es elindul a hozam feljebb? Akkor esik a meglevo papirok erteke.
Ha allampapir ara elkezd leesni (mondjuk 30 eves bondnal 177-rol 169-re, akkor az brutalis 4.5%, amit "piachoz merni" kell; szoval naponta konyvelni az atarazas kovetkezmenyet a bank fokonyveben.
Ha van a vilag piacon nagyjabol 50 Trillio allampapir, akkor ilyen areses betyarul nagy bukasnak latszik a bankokban es biztositokban.
(persze, nem mind 30 eves bond, csak kisebb resze, de azon latszik jol felnagyitva a hatas)

macskassy 2016. 09. 06. 13:21
Előzmény: #3667  Tibi0002
#3669
Hiába tartják lejáratig, akkor is át kell értékeljék piaci árfolyamra, ha prudensen akarnak reportálni. Arról nem is beszélve, hogy senki nem fog venni negatív kamatos papírokat, (úgy értem tőlük, ha mégsem akarnák/tudnák tartani végig) maximum komoly diszkonttal. Abban sem vagyok meggyőződve, hogyha beindulna az infláció az tényleg olyan jó lenne-e a bankoknak? Volt ismerősöm, aki a 80-as években vett fel 400e ft-t, akkor egy telek ára volt, majd a 90-es években visszafizette az egészet egy használt autó árából. A telek most kb 20 milliót ér...
kozi723
kozi723 2016. 09. 06. 12:58
Előzmény: #3666  Törölt felhasználó
#3668
Szerintem van meg a brazilokban. Az utobbi nehany hetben viszonylag keveset nezem, de semmi jel nem utal arra, hogy itt megallunk. Dilmat a mult heten lapatra tettek. Az egyetlen buktato a fed kamatemeles lehet, de azt ugyis huzzak vonjak, semmi nem lesz belole iden. En pbr sikon gondolkodok, es azt latom hogy az olajban iden siman van 20% felfele innen. Bovespa nem igazan esik, a real sem kimondottan gyengul, sot, ma speciel kozel 1%ot erosodik. Persze nem jelenti pbr emelkedese a brazil komplett piac emelkedeset, de nem igazan tudok most bullosabb papirt. Szerintem van meg benne!
Tibi0002 2016. 09. 06. 12:00
#3667
Egészen tömören, hol érinti érzékenyen a bankokat a hozamemelkedés? Ha lejáratig tartják a hosszú kötvényeket, akkor nem gáz, ha időközben esik az árfolyama. Miért sérülékenyek most az európai bankok? Miért ellenjavallt most vásárolni őket?
Törölt felhasználó 2016. 09. 06. 10:57
Előzmény: #3662  pomperj
#3666
Válaszodból ítélve őszre felejtős a brazil piac mert:
- túlvett,
- olimpia vége,
- bizonytalan belpolitika?

Persze hosszútávon bull, ezt írtad.

Jól gondolom Pomperj? Köszi!
pomperj
pomperj 2016. 09. 06. 10:10
Előzmény: #3664  pomperj
#3665
Egyenkent pedig, kell-e az USD erosodo trendhez erosebb erv, mint a bond piac leszakadasa a support ala?

link
Nezd meg az utolso 3 napot: hol zart?
Mikozben a fel vilag aluszkal a Labor Day kornyeken az SPY as mas indexek lassu rallyjaban, es felfujt buborekjaban?. Egy ideig a bondbol kiaramlo penz meg emeli oket.

A lenyeg azonban az, hogy a bond piac(ok) mindenhol voros zaszlokat huznak fel.
pomperj
pomperj 2016. 09. 06. 09:41
Előzmény: #3663  bgyu
#3664
Most is paralel mozog.
Lehet, hogy tul sokat nezed a napi hullamzast.
Japanban foleg az exportorok, mind rallyba kezdtek
(lasd pl. SNE, FUJHY), mert a varhato JPY gyengules a profit sorra esik naluk.
Itt van a hasonlitas.
link

bgyu 2016. 09. 06. 09:23
Előzmény: #3662  pomperj
#3663
Pomperj, szerinted Nikkei emelkedése most is együtt jár, járhat a yen gyengüléssel? Most valahogy nem egyértelmű nekem.
pomperj
pomperj 2016. 09. 06. 06:50
Előzmény: #3661  Törölt felhasználó
#3662
Szerintem nezz korul a Japan piacon.
1)JGB megfordult, errol sokat irtam mar. ES elkepeszto mennyisegu penz menekul ki belole, hogy rohanjon NIKKEI be.

2)NIKKEI a nyari 2 honapban kitort, es nagy lendulettel emelkedik. Van hova.
A Japan penzugyi szektor 26 eve van lenyomva.... e smost elosozr kap levegot. Mizuho es mas bankok, Nomura es Daiwa hihetetlen melysegbol most indultak.

3)Az exportalo oriasok is mind melypontokrol indulnak. Es yen gyengules minden fillerje a profit soron kot ki.

Törölt felhasználó 2016. 09. 05. 13:22
#3661
Téged erősít a cikk Pomperj:

link

A jelenlegi új gazdasági világrendben a feltörekvő országok meglepő biztos menedéknek számíthatnak - mondta a Bloombergnek adott interjúban Michael Hasenstab a héten. Nem meglepő, hogy a kötvényguru a feltörekvő országokra fogad, már tavaly októberben megjósolta az idei rallyt a piacon. A mostani nyilatkozatból azonban úgy tűnik, hogy Európa és az USA kárára egyre jobban a latin-amerikai és ázsiai piacok felé viszi el befektetéseit. Hasenstab hónapok óta arról beszél, hogy kedvező lehetőségeket, lát Brazíliában, Mexikóban, Malajziában és Indonéziában, ezek most az aktuális "kedvencei".

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek