Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 05. 16. 19:34
Törölt hozzászólás
#2840
Törölt felhasználó 2016. 05. 16. 09:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#2839
Törölt felhasználó 2016. 05. 15. 22:21
Előzmény: #2837  Törölt felhasználó
#2838
így már világos, hogy miért szállt ki az Aplle-ből... Veszi a sajátját strómanon keresztül... van benne tér. Észnél van a csávó!
Törölt felhasználó 2016. 05. 15. 22:15
Előzmény: #2836  Törölt felhasználó
#2837
szerintem elmehet 86 usd-ig elmehet w2-ben

Hogy látod?

link
Törölt felhasználó 2016. 05. 15. 21:20
Előzmény: #2834  pomperj
#2836
Nem tudom ki ez az Icahn, de a cége elég jó állapotban van! Nem így látod Pompi?

link
Törölt felhasználó 2016. 05. 15. 17:52
Előzmény: #2832  pomperj
#2835
erre az Apple témára csináltam már egy ilyen akármit... Csak ötlet, de sp 500-as elképzeléseimmel összevág!

link

link
pomperj
pomperj 2016. 05. 15. 17:13
Előzmény: #2833  Törölt felhasználó
#2834
Persze, Icahn nagy oreg roka; bar olyan okos lennek. Ettol meg pocsekul megy neki mostanaban, es erdemes tanulni a peldabol.

link

Es a chartja, IEP, valamiert signal is, elore jelez; a nagy roka eleri, hogy a cege az SPY elott fusson.
Aki ezt birja gyomorral, mehet urhajosnak. En is csinaltam mar par cifrat, de sehol nem vagyok hozza kepest.

Törölt felhasználó 2016. 05. 15. 16:32
Előzmény: #2832  pomperj
#2833
Smartwatch ugyben mashogy latom a dolgot.

kiszamolo.hu-n irtam:

"Nem kell elsőnek lenni 1 új terméknél, lásd a táblagépek, mobil telefonok piacát, szinte microsoft és nokia uralt mindent, egyetlen probléma volt, a termékeik nem voltak igazán felhasználó barátok ill. bizonyos alkalmazások egyszerüen nem müködtek. Hány és hány digitális MP3 lejátszó létezett az Ipod megjelenése elött. Kb. 10 éve várok 1 alkatrészre 1 Sony MP3 lejátszóba, persze több mint 9 éve eldöntöttem hogy az életbe nem vásárlok többet sony terméket. Tény hogy rendkivül nehéz 1 felhasználó barát új termékkel kijönni és mellette profitot termelni. Nem hiszem, hogy az apple ne jönne ki új termékekkel, lásd autógyártás ill. szórakoztató elektronika )virtuális valóság, de ezek a termékek egyelöre viszik a pénzt és évek kellenek mire a piac kialakul…"

"Az apple okosórája nem nélkülözhetetlen termék, mint ahogy a digitális zenehallgatás ill. az okostelefonok sem, bár néhányan úgy érzik számukra az élet elképzelhetetlen enélkül. Én emlékszem, hogy mobil telefonok nélkül is éltek az emberek teljes életet. Ahogy a mobil telefonok és okostelefonok, majd a táblagépek is egyre jobban az életünk szerves kiegészitője lett, ugyan úgy fog például az apple okosórája is egyre nagyobb szerepet betölteni.
Ki az aki otthon a mobiltelefonjával rohangál a kezében?
Kapok 1 sms-t, 1 fontosabb emailt, esetleg felhiv valaki és nem kell rohanni és felkapni a telefont vagy csak fözés közbe rápillantok az IB-nél lévő brokerszámlára. Ha valakinek van okosórája az appletől az tudja, hogy az elmúlt 1 évben mennyit fejlödött a termék és mennyivel több dologra lehet használni, biztos hogy 20 ill. 25 év múlva fogunk okostelefonokkal rohangálni az utcán, nem hiszem?!"

Amit itt latok 1 evvel ezelott talan 1-3%-nak lehetet apple watch-ja, jelenleg ezt 5-15%-ra tennem kortol es vagyoni helyzettol fuggoen...
Nem tudom hasznalsz-e apple watchot,de folyamatosan fejlodik, gyorsabban mint vartam es par even belul komoly szegmense valhat; ne felejtsuk hogy 1 eves termekkel allunk szemben...

Ichan regi oreg roka en nagyra ertekelem, hogy a reszvenyesi ertek mellett aktivan kiall ill. harcol erte...

Teljesitmeny kereskedesnel ill. alapkezelesnel 1 nagyon paradox dolog....
mert mindenki azt varja hogy folyamatosan minnel kisebb DD mellett egyenletesen novekedjen a NAV....
A legtobb befektetonek irrealis elvarasai vannak, mindenki szeretne minnel kisebb DD-t minnel nagyobb hozam mellet es lehetoleg a legkisebb szorassal....
most olyan dolgot meg sem emlitek amire talan a market wizard-ban volt szo hogy egyes befektetok a tul nagy profit miatt panaszkodtak, mivel magasabb adosavba kerultek es ezert tobb adot kellett fizetniuk...
vagy a Big Shortban gyonyoruen es hiven bemutatjak, hogy az ember milyen emaileket kap a befektetoktol ill. folyamatosan milyen velemenyekkel zaklatjak...
eppen ezert en nem latok tul sok jovot a nyiltvegu befektetesi alapokba, ahol is az emberek erzelmi hullamzasa miatt folyamatosan valtozik az alap tokeje...

2014 husvetjan csatlakoztam a pf forumra...
irtam hogy korubelul 24-30 honapra van szuksege a strategiaimnak hogy tobb mint 80-90%-os valoszinuseggel verjek a benchmarkot...(31 honappal az indulas utan az eredmeny 78,32% ; XAO eredmenye 20,11% es a SPY-e pedig 28,11%) ja hogy kozben a maximalis DD-t 2-szer is megkozelitettuk 85-92%-ig ugy mar nem is nez ki annyira jol az egesz.
Persze dicsekedhetnek, hogy az egyik szamlan iden mar 140% folott jar a profit,de volt mar kozel 160% is....vagy johetnek azzal, hogy a marcius kozepen inditott strategia jart mar 30% profit folott es jelenleg is kozel 30%-nal van...
Ami teny az teny januar kozepe ota rendkivuli negyedevem volt mind szemelyes mind ceges szamlakon.

Azt viszont nem igazan lehet a befektetok tobbsegenek elmagyarazni hogy honapokon neha 1-2 even keresztul az ember ill. a csapat folyamatosan dolgozik es ugy nez ki mintha semmi eredmenye nem lenne a munkanak, majd jon 1-2 honap esetleg negyedev ill. felev es akkor megkeresi az ember ill. a ceg az azt megelozo idok hozamat.
Kozben pedig csak azt latja az ember, hogy folyamatosan dolgozik, fizeti az adatszolgaltatast ill. egyeb kereskedesi koltsegeket, konyveles, audit, ado stb.stb
(konyen megrendulhet az ember bizalma); ezert nem art szerintem lemodellezni es megvizsgalni hogy a multban hogyan teljesitettek a kulonbozo dolgok...
Ha azt mondana valaki elore, hogy a profit nagy resze valoszinuleg november-decemberi idoszakban jon esetleg valamikor februar-majus kozott ki hinne el...
A tobbseg azt varna hogy szep folyamatosan egyenletesen naprol napra hetrol hetre egyenletesen jojjon a profit....
es mar el is jutottunk hogy az emberek tobbsege alomvilagban el ill. nem realisan all hozza a befektetesekhez ill. kereskedeshez.

Sokkal egyszerubb kifizetni nehany szazezres tanfolyamot majd elvarni hogy attol valami vilag megvalto tudas birtokaba jutunk 1 hetvege esetleg 1-2 het alatt, ja hogy a legtobb profi szakmahoz minimum 5-7 evig kell egyetemeken tanulni, majd kozel hasonlo idot kell eltolteni gaykorlattal mire az ember a szakmajaban valahova eljut...
(ettol fuggetlenul az emberek a kereskedesnel ezt a celt kepzelik el maguknak)

Koszi az elismerest az GLD ill. SLV-vel kapcsolatban, viszont az olajrol szepen lemaradtam pedig irtam januar kozepen, hogy: "nagy valoszinuseggel a kovetkezo 4-6 hetben meglehet az olaj alja" egyelore ugy tunik megvolt...(es meg megbizasom is volt benn de aztan toroltem)
az allaspontom nem valtozott, mert egyelore tul kinalat van a piacon,de az elmult par napban hasonlo erzes keritett hatalmaba mint januar vegen amikor is buyandhold irta hogy a sav tetejen eladja nehany aranybanyasz pozijat es csak a magasabban nyitott pozikat hagyja meg...( es eszembe jutott, hogy hanyszor maradtam le ilyen gondolatok miatt a rallirol), most ugyan ezt erzem az olajnal, mert fundasan tul sokan meg vannak gyozodve rola hogy 56-60$-nal megall az olajar emelkedes es meg az iden ujbol meglatogatjuk a 30-40$-os szinteket...

Te viszont szepen elkaptad a PBR-t es EWZ-t is, remelem a korrekciokban bovitgeted a pozikat...

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2016. 05. 15. 14:09
Előzmény: #2831  Törölt felhasználó
#2832
1)Apple tema.

a)AAPL tele van elszurt ugyekkel.
A smartwatch uzletbe egy eve szallt be; epp amikor az arfolyama a 130-as csucson volt. Szerintem elkestek; a nagy fanfar ota a moka tartalmilag kifujt.
Pl. Fitbit, a mufaj vezeto cege is bajban van, 50 folotti arfolyamrol mostanra 1/4 arnal tart. Pebble, a masik wear-able, eppen elbocsat.

b)Evek ota hitegetnek AAPL fiucskak uj termekekkel. Semmi fontos AAPL meretu nem tortent: nem vettek meg Teslat, Kinaban kimondottan felearon kinalnak ugyanolyan iPhone-okat.
Ehhelyett invesztalgatnak 1 unikornis-meru startupokba (A volgyben az 1 unikornis = 1 Mrd USd meretu IPO), nulla eredmennyel.
Nem biztos, hogy 55 szinten belevennek; most 90.

c)A legnagyobb "pofaju" AAPL invesztor, Icahn, epp 2 hete jelentette be, hogy kiszallt.
Icahn tipikus "Master of the Universe" figura: dehat a a valos teljesitmeny, Icahn Enterprises 2013-as 140 USD ara mostanara inkabb csak 60 korul van. Ja, kb. egy eve volt a Time cimlapjan mint superhos. Es az tudjuk mit jelent.

2)Kamatkornyezet tema

McDee lenti korrelacios tablaja reszben helyettesitheto a high-yield spread charttal meg a smallcap/largecap ratio-val.
Lusta vagyok iderakni. A lenyeg az, hogy a spread szepen lejott 8.5 szintrol 6 ala; a nepeknek ujra van rizikovallalasi kedvuk megint.
A menekules a megaCap cegekbe is megfordult marciusban, es a picik Apr. vegen relativ topra futottak. Nocsak; a ratiok megint esnek?
A piac nyilvan tele kereszt-aramlatokkal, nehez latni a fo iranyt.

Es tenyleg: meg egy bull SPY is kikerekedhet, bar en kicsi sansznak adom.

3)A hangulatra jol jellemzo, Dubai meg egy meg magasabb epuletet jelentett be epiteni, mint a Burj Kalifa es Jeddah Tower. Nem tudni, mekkora lesz, csak annyit, "magasabb". Ekozben nincs is penzuk olaj miatt, leminositik mindet ott, kirugjak az elozo vezeteseket. Hm..?

4)Nekem a real-estate is egy 3-4 eves emelkedes utan meg mindig gyenge (b) hullamnak latszik, ami 38-50%ot korrigal vissza a 2005 top utani nagy esesbol.

Valami ilyesmi van Mo-on is; az ingatlan hangulat is erre utal. Persze, a BUX es az ingatlan nagyjabol parallel megy ott is; nagy az araemelkedesi varakozas. Hm..?
De: mintha keszulne fordulni az is. Le.

4)Nem gyozom hangsulyozni a Trump-call rizikokat. Nem irom ujra.
A piac Hillary eseteben a biztositok es par apro szektor mgszivatasat varja; kiterjeszteni akarja Obamacare koltseket, mikozben az uj biztositottak vegkepp nem fognak fizetni, nincs nekik mibol.

De Trump? Rohadt nehez, talan Defense, olyant talalni, ami nyerne az elnokseegevel. Mennek is fel a Lockheed-ek. Ami meg azert baj, mert ...hasznalni fogja.
Jobb ovatosnak maradni.

6)Egyebkent: ujra gratulalok a GLD+SLV tradehez. Eddig 3 baggernek latszik.
Es meg ki tudja?

Törölt felhasználó 2016. 05. 15. 12:53
Előzmény: #2830  pomperj
#2831
Szia,

En 2008 ota vagyok apple rajongo, fantasztikus cegnek tartom, bar azt hozza kell tenni, hogy az egyszeru es nagyszeru termekekbol szep lassan kezd eltunni az egyszeruseg es szep lassan egyre tobb problema adodik az apple termekek hasznalataval...
Ettol fuggetlenul nem irnam le a ceget es tovabbi 20-30%-os eses utan piaci helyzettol fuggoen valoszinuleg elkezdem majd csendben gyujtogetni...

velemenyem szerint nem a ceggel van a baj, hanem a piaci ciklussal, mert egyre komolyabb cegek kezdenek kivonulni a cegbol ill. csokkenteni a reszesedest...
ez pedig szep folyamatosan az osszes tobbi rv-re is at fog gyuruzodni...

a hangulat pedig tenyleg super bull, mert nem sok kereskedo kereskedi a short oldalt...
hogy miert is, az alacsony kamatok miatt negativ carry van a shortokon a legtobb orszagban, plusz meg azt a minimalis osztalekot is fizetni kell ami ilyen alacsony kamat kornyezetben van...
sokan nem felejtettek el hogy jo nehany orszagban a GFC-nel nem lehetet kulonbozo cegek rv-it shortolni (penzugyi cegek, bankokat)...stb.stb.

Mas a legtobb kereskedo ill. befekteto meg van gyozodve rola hogy az alacsony kamatkornyezetben az rv-nek, ingatlanoknak ara ill. arfolyama novekedni fog...
ha viszont a Japan peldat nezzuk az alacsony kamat kornyezet sem az ingatlanpiacot sem az rv piacot nem mentette meg az osszeomlastol...es 2 evtizeddel kesobb sem all sokkal jobban a helyzet (szoval a buy and hold strategia nem igazan mukodott Japanban).
Persze nem allitom, hogy a jegybankok nem folytathatjak a kotvenyek es rv-ek manipulalasat, vasarlasat...de biztos hogyha igy tesznek azzal a befektetok ill. kereskedok fognak jol jarni???

Nyilvan egeszen mas ulni OTP-n annak aki a neverteken jegyezte es tartja mar tobb mint 2 evtizede ill. annak aki 10,20,30%-al lejjebb vasarolta...

Tozsden nincs garancia semmire Eastman Kodak is ha jol emlekszem benne volt a DJIA-ban es kozel 100 evig boldogga tette a legtobb befektetojet, majd az ezredfordulo utan nehany ev alatt eltunt a semmibe.

Persze nem tudjuk hogy az amcsi piacokon nem fordulhat-e elo 1 parabolikus felszuras nehany honap alatt mint a kinai tozsden ill. a DAX-on fordult elo,de ahoz azert nem kell tul sok tapasztalat, hogy az ember belassa nem 1 bikapiac elejen jarunk...
sokkal inkabb a vege fele valahol....
(mindenesetre az USD gyengulese ill. erosodese sokat fog segiteni a helyzet felismeresben).

Egy masik erdekes dolog, hogy korabban az olajar csokkeneset pozitiv dolognak tartottak, jelenleg pedig az erosodeset tartjak annak...FO A KOVETKEZETESSEG!!!
;)

Tavaly szeptemberben feltettunk 1 videot Carl Ichantol, ahol is aggodalmat fejezi ki, majd nehany hettel ezelott bejelentik, hogy mint az apple legnagyobb reszveneyese teljesen megvalt az apple poziciojatol ami egyebkent a vilag legnagyobb cege volt...
(szoval hetkoznapi nyelvre leforditva a vilag egyik legjobb kereskedoje adta a vilag legnagyobb cegeben valo reszesedeset), nyilvan nem veletlenul esett az apple arfolyama...
mondjuk ajanlott levelre senki ne szamitson, mert nem szoktak ertesiteni a nagyerdemut, hogy mikor er veget a buli ill. hallgat el a zene...

Mindenkinek vallalnia kell a donteseiert a feleloseget!
pomperj
pomperj 2016. 05. 15. 11:10
Előzmény: #2829  McDee
#2830
Kosz, ismet.
Osszehasonlitva elozo heti tablaval, eleg jol latszik a rotacios trend. Az kulon erdekes, hogy 1.0 korrelacio is van benne.

Cserebe.
1)Apple hetes szinten is support alatt zart. AAPL 6 tozsdet leszamitva egyedul is fontosabb barmelyiknel. A 200 Mrd USD capitalizacios veszteseg 1 ev alatt, nos, is tobb sok nagy orszag GDP-jenel. Az Elliott szamozas is evidens.
Ja, es AAPL minden index legnagyobb eleme: jo nagy ko van a nyakban maris. Ez viz alatt van mind , aki egy eve belevett.

link

2)Az SPY-nal tovabb tart a fractal hasolosag.

Ebben az ujabb, mostani H-S formaban van egy kicsivel erosebb, bullosabb hajlam latszata (mert a nyakvonal inkabb viszszintes es nem emelkedik, a shoulders-ben a job vall magasabb picivel a balnal),
szoval, akar kisebb esesre utalhat a leszakadas utan, mint volt a tavalyi.

De azert: a 1990-2000 szintig tobb TA modszer (fibo es H-S targeting) is egyenes utat mutat. Addig kiderul, begyorsul-e, vagy lefekez odaig?

link

3)A tobbi topicban tancolnak a tulnyomo bull hangulatok. Pedig 1 honapja nem emelkedik egyik MOL vagy OTP se.

Meg azok a nick-ek is extremen optimista valtozatokat irnak, akiket reliastaknak hittem eddig. A "haladas nelkuli superbull" hangulat contra-jel azon keveseknek, akik ertik.
Dehat, a jozan realizmus nem nepszeru a top kornyeken. Mindjart kiderul a sok minuszokbol, mennyire igazam van ;-)

McDee 2016. 05. 14. 05:45
Előzmény: #2730  McDee
#2829
link

p/c: link
kozi723
kozi723 2016. 05. 13. 16:19
Előzmény: #2825  pomperj
#2828
Nem igazan ertem mi valtozott. Mindenki tudta/tudja, hogy az ev eleji nyomott olajarat mellett nem lehet ugy jo eredmenyt produkalni, hogy raadasul az elozo negyedevben rekordveszteseget jelentett a ceg. Nyilvan pont most jon leminosites, sot belenyul a jegybank es inkabb dupla annyin akartja tartani a kurzust mint amennyi ket eve volt.

Nonszensz az egesz. Hulyere manipulaljak a piacot. Faszan megvette mindenki a kitorest 6,2 majd 6,8 felett, most pedig innen 50% korrekcio? Nem beszelve arrol, hogy ennek a szenatusi szavazasnak akkora feneket keritettek es hat ennyi a reakcio? Valamelyest persze bennevan az arban mar, de azert mondjuk nem volt ez tudott dolog marcius ota.

Na mindegy. Fura ez az egesz.
pomperj
pomperj 2016. 05. 13. 14:34
Előzmény: #2816  pomperj
#2827
Elkepeszto hamar beindulni latom a Trump diszkontot; alig 3 napja irkaltam errol.

CNN-ben mar meg is tamadta AMZN-t antitrust alapon. Alig van olyan amerikai, aki valahogy ne lenne benne Amazonban.
Es persze akkor, amikor amugy is SPYban H-S forma van alakuloban.
A vegen meg tenyleg GLD-t kell megint venni. Es fizikait.
Törölt felhasználó 2016. 05. 13. 14:07
#2826
jegybank megint belenyúlt?

link
pomperj
pomperj 2016. 05. 13. 14:01
Előzmény: #2823  emerald
#2825
+1
A kedves tavaszi SPY pillango;-)

2)PBR tenyleg gyenget jelentett. Itt van.
De egyaltalan nem annyira rossz a hosszabbtavu kilatas, mint ebbol latszik.
Kell egy korrekcio, ami..leven nagy erzelmi hullamzasok vannak ott... eltarthat 2, de akar -20 hetig. Es lehet 50%-62% meretu is.

REUTERS;
Petrobras reports Q1 net loss of 1.25B reais May 12 2016, 18:56 ET | About: Petrobras - Petroleo Brasil... (PBR) | By: Carl Surran

Petrobras (NYSE:PBR) reports a Q1 loss of 1.25B reais ($347.5M) vs. a net profit of 5.3B reais in the year-ago quarter on revenues of 70.3B reais, down 5% Y/Y and below analyst estimates.

PBR's Q1 EBITDA slipped 2% Y/Y to 21.1B reais, which slightly exceeded expectations.

PBR says Q1 fuel imports fell 17% Y/Y to 287K bbl/day, while oil and natural gas production fell 7% to to 2.44M bbl/day because of increased planned maintenance at offshore facilities.
Törölt felhasználó 2016. 05. 13. 13:51
Törölt hozzászólás
#2824
emerald 2016. 05. 13. 12:56
Előzmény: #2816  pomperj
#2823
link
Lehet egy ilyen variácó is rövidtávon.
Törölt felhasználó 2016. 05. 13. 12:31
Előzmény: #2816  pomperj
#2822
AAPL 55 dodó időtáv?
Törölt felhasználó 2016. 05. 13. 12:24
Előzmény: #2816  pomperj
#2821
ki a faxom ad ennyi minuszt neked? és miért?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek