Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 07. 08:45
Előzmény: #1798  pomperj
#1800
Szia,

Nehogy felre erts nem azert irtam a manfacturing eredmenyrol mert akkor itt az ideje bullnak lenni, hanem hogy meg nehany hetet varnunk kell arra hogy elismerjek usa is recesszioban van hivatalosan....

A value investing topikban irtam dec.11-en hogy likvidaltam az osszes amcsi poziciot.....
(persze tevedtem mert a 200MA torese utan meg 2szer neki futott es megprobalt uj csucsra menni..)szoval nem a topom zartam hanem 1,5-2%-al lejjebb)
Mai szemmel nezve nem is volt az akkora butasag...
(mar majdnem 100ponttal vagyunk lejjebb)

Arrol is irtam hogy shortolom a XAO-t....
(ott is tevedtem mert 5190-tol shortolom es meg felszurt 5359-ig tobb mint 24 oran keresztul veszteseges volt a pozi), persze ez is kezd mar jobban kinezni...

A toke pedig megint elkezdett menekulni Kinabol...
Bitcoin pedig egyre jobban kitores gyanus megint ha igy haladunk hamarosan teszteljuk a novemberi csucsot....
Szerintem iden kitorunk, sot az sem kizart, hogy uj csucsra megy a Bitcoin....

Nem lennek szivesen azok helyeben akik reszvenyekkel esetleg indexekben long pozival rendelkeznek....
(mert a tobbseg tudja elmeletileg, hogy mit is kell tenni ilyenkor....zarni a pozikat es a part szelerol szemlelni az esemenyeket, de konnyu mondani sokkal nehezebb csinalni)
Ilyenkor pedig a remeny (mely az egyik legpozitivabb emberi erzelem hatalmas ellenseg lehet)...
mert remenykedni konnyu, veszteseges poziciot zarni pedig nehez...

En tovabbra is remenykedek, mert en nem abban remenykedek, hogy a piac fordul hanem hogy a profitbol meg nagyobb profit lesz...
Akik pedig vesztesegben vannak azoknak felniuk kellene ha esetleg a stop nem vegezte volna a dolgat (hogy miert azt most hagyjuk), mert jobb ma 1 kisebb veszteseg mint holnap vagy holnap utan egy nagy vagy 1 hatalmas veszteseg....
Sokan ilyenkor aldozzak fel a szamlajukat, mert nem kepesek zarni veszteseges pozit, esetleg azzal altatjak magukat, hogy jo akkor ebbol lesz hosszutavu befektetes....
(kerdes milyen hosszutavu, birja-e majd a szamla es mikor lesz a pozi ujbol breakevenbe...jovo heyen, jovo honapban, jovore vagy a kovetkezo evtizedben talan)...
pomperj
pomperj 2016. 01. 07. 07:19
Előzmény: #1791  pomperj
#1799
Jan.7.

A NYSE blue-chips Indexek: SP, DOW, QQQ leszakadtak. A masodlagos indexek tovabbra is vezetik a zuhanast. A piacok zuhanasa ma reggelre Azsiaban is folytatodott; az EEM index leszakitotta a supportjat.

1)DOW a kritikus 17.000, SPY a krtitikus 1993 alatt zart. Az Index a nap elejen leszakadt, es egesz nap probalt visszamaszni, sikertelenul. Meg egy napot kell alatta zarni, utana mar kevesse hiszem, hogy kepes lesz fole emelkedni.
Innentol Bear piac van.
A Daily sentiment Index 6%bull, ami nagyon alacsony, szokasosan iilyen hangulatban felpattanast varnek. Most mas a helyzet: a piac karaktere megvaltozott a trader optimizmus kimult.

2)A hullamok szamozasi alternativai megszuntek. Az Oktoberi csucs (2) hullam volt. Aztota 1-2 hullamok sorozata alakult , es most nagy valoszinuseggel (iii) hullamban esik.
A SmallCaps Russell 2000 mar az aug24. Melypontja alatt jar, talan 1 napra van az oseptemberi alj folott. A Dow Transports ujabb aljat utott. Minden Indexet a SmallCaps mintara kell atszamozni: mostantol az a fo alternate.

3)Megis: a melyen oversold allapotbol felpattanhat par napra. A felpattanas cel-ara SPY-ra 2020-2040. Ez nem valtozatat azon, hogy a support leszakadt.

A bluechips cegek egyenkent is tele vannak breakaway gap formakkal. A kilatasok egyszoval: lefele.

Folyt. Kov.
pomperj
pomperj 2016. 01. 07. 06:48
Előzmény: #1797  Törölt felhasználó
#1798
A manufacturing most nem szamit Azsiaban sem.
A Hangulat minden, az meg egyetelmuen negativ. Mindenki panikban menekul kfele.
Ma reggel

Kina -7%.
Japan -2%
India -1.5%
stb

A hirekbol az igeket sorolom fel a hangulat erzekeltetesere:

"osszerugja
"elitelte
"melybe rantotta
"csak papiron letezik

Törölt felhasználó 2016. 01. 06. 16:09
Előzmény: #1795  pomperj
#1797
Egyelore a manufacturing 50 felett van, szoval lehet hogy nehany hetet, esetleg 3-4 honapot varni kell a "hivatalos" recessziora...
Kivancsi leszek a penteki munkaeropiaci adatra...
en elkepzelhetonek tartok 185-187k
(nem hiszem hogyha olyan adat jonne ki az tul sokat segitene a piacoknak)...
Persze lehet hogy tevedek...
Na most kepzeld milyen adatok fognak majd az ev elso negyedevebol jonni kesobb (egyelore nem lehet a rendkivuli hidegre fogni a gyengelkedo szamokat) 1-2 honap mulva meglatjuk...
Törölt felhasználó 2016. 01. 06. 13:47
Törölt hozzászólás
#1796
pomperj
pomperj 2016. 01. 06. 12:51
Előzmény: #1793  pomperj
#1795
Ismetelt crash ALERT.

Az SPY futures -1.5%, most 1979, es boven a kritikus szint alatt van.

Crash alert.

Cash is king.
Törölt felhasználó 2016. 01. 06. 10:52
Előzmény: #1791  pomperj
#1794
pomperj
pomperj 2016. 01. 06. 10:03
Előzmény: #1792  KB58
#1793
En ez a ketto timing elorejelzest rajtam kivul sok szazezer elofizeto figyeli; mar csak ezert is fontos. A fibo meg minden chart program help-jeben ott van.
A neten rengeteg leirast talasz, jobbakat mint en tudnek irni.

Ha ram hallgatsz, cash-be lepsz.
Minel elobb. Es nyugodtan kivarod, mi jon. Mit veszithetsz, ha egy honapig kivarsz? Es mit, ha bent vagy?

KB58 2016. 01. 06. 09:56
Előzmény: #1791  pomperj
#1792
"3)Jan.7 datom rehota tudottan Phi-mate es Bradley cycle turn nap.
Raadasul Fibo napfordulo is most van, ( ha visszanezzuk az utolso 2 fordulatot, nov2-dec.2. ) "

Szia János!

Írnál egy kicsit bővebben a fentiekről?

Előre is köszönöm, ha megteszed.

pomperj
pomperj 2016. 01. 06. 09:26
Előzmény: #1788  pomperj
#1791
Kivetelesen kiegeszitem Azsia-napot SPY-al, mert most latom, hogy 3 fontos dolog tortent tegnap.

1)Kaptunk egy Hindenburg Oment.
Nem irom le, mar tobbszor megtettem.

Az fontos, hogy az utolso HO Julius vegen volt, es szokasosan 30 nap tavlatban Crash elorejelzesnek hasznaljak. Akkor jol bejott az Aug. vegi crash jelzesre.

Ha a napokban meg egyet kapunk, az confirmalna.

2)Az oras charton a dec.30 ota, a 2080 top ota tiszta impulzus van.

Azet fontos, mert a nov. eleji 2116 top ota minden fel-le korrekcios jellegu volt.
De, EZ az ESES NEM KORREKCIO !

A Tegnapi nap fel-mozgas lehet (ii) es lehet (iv) hullam is.

Az egyik rossszabb mint a masik: mindketto most kovetkezo hullam konnyeden kepes leszakitani a 1993 supportot.

Erosen javaslom a partvonalrol nezni.

3)Jan.7 datom rehota tudottan Phi-mate es Bradley cycle turn nap.
Raadasul Fibo napfordulo is most van, ( ha visszanezzuk az utolso 2 fordulatot, nov2-dec.2. )

4)Az iment emlitett Apple slow-motion crash egyebkent atterjedoben van az FB, GOOG, AMZN baratokra is; ez talan meg jobban alahuzza kisvuk eszrevetelet.

Cash is king!

pomperj
pomperj 2016. 01. 06. 08:38
Előzmény: #1789  Törölt felhasználó
#1790
1)Az APPL valoban a kanari a banyaban.

A blogban jo ideje updateolgatom: AAPL 10 eves chartja kepeskonyvbe illoen szep 1-2-3-4-5-A Elliott hullamforma volt eddig.
Es most mar mintha a (b) is keszen lenne, es (1 of C)ben jar.

2)A NIKKEI es az SPY utolso evenek chartja is nagyon hasonlo.
Tegnap NIKKEI leszakitotta a supportjat.
Aminek pandantja tartja SPY-t a 1993 supporton.

Es ne feledjuk azt se, hogy SPY augusztus havi Leading Diagonal formaja, es a nov-dec. havi formaja abszolut hasonlo fractal. ha igy van, most aug. 22-en vagyunk.

Szoval, SPY innentol chrash-kandidatus.
2016 ev sokkal rosszabbul indul annal, amit en vartam; pedig nem voltam optimista.
Törölt felhasználó 2016. 01. 06. 08:22
Előzmény: #1787  pomperj
#1789
Szia,

Olvastam a pf-n hogy az Apple gyengelkedik....
(egyelore meg nem jelentosen).
Skywork Solution kell nezni mert ok az 1-ik legnagyobb beszallitoja..tehat ennek a rv-nek a gyengelkedese 80-90%-os valoszinuseggel mutatja az utat:

link

Ha pedig uj aljat csinal, esetleg beszakad akkor szepen lassan az Apple arfolyama is csokkeno iranyba fog trendelgetni, hogy mi kovetkezik ebbol....
hat csak annyi, hogy a DJIA es NDX-ben az Apple eleg jelentos sullyal szerepel szoval ezek sem lesznek tulsagosan erosek....
Ha pedig elkezdik csokkenteni az alapok az apple kitettseget akkor adni fogjak a legtobb papirt is....
Ha ne adj isten a feldolgozo ipari adatok 50 ala esnenek akkor 60% fole none az eselye, hogy 2016-ban recesszioba kerul az usa gazdasaga, ha ehez gyenge munkaeropiaci adatok is tarsulnak akkor 70%-fole nohet egy 20% feletti korrekcio eselye (ez 1 pozitiv hozzaallas, kevesbe kozmetikazott szamoknal ez 80%-os esely...
(kicsirigo, mint lelkes amator irom ezeket)

Legyen szep heted!

pomperj
pomperj 2016. 01. 06. 08:08
Előzmény: #1787  pomperj
#1788
Jan.6.

Azsia tozsdek mind lefele fordultak. Az oscillatorok esnek. A devizak gyengulnek USD ellen, a yen kivetelevel. Kina massziv beavatkozasa lassitja az esest, de keptelen megallitani.

1)Shanghai dec.23-an befejezte a korrekcios (X) hullamot 3700 szinten es azota impulzivan esik.
Most a 3200 savban egy kis (iv) subhullamban van, probal talajt fogni. A PBOC 130Mrd yuant nyomott a piacba, es uj szabalyokat vezetnek be az eses lehetosegenek csokkentesere.

Egyelore a napos Keltner csatorna durvan leszakadt, a hetes Keltner pedig 2700-2800 sav kornyeken fut; a min. Target valahol ott van.

2)India Nifty dec. kozepen csinalta meg a dupla-aljat 7550 szinten, es januar elejeig (i) hullamban emelkedett.

Par napja kezdodott le-korrekciot (ii) hullamnak nezem.
Szoval, sokkal jobb allapotban van mint Azsia tobbi Indexe, de meg igy sem biztos, hogy nem ut uj aljat.

3)Japan Nikkei nehez helyzetben van. Veszik a Yen-t a valsagok idejen, es az USDvel szemben is erosodo Yen nagyon nyomja NIKKEI-t lefele.
Most is ez a helyzet: Yen 118 szinten futo kritikus supportja fele erosodik, Nikkei pedig 18.000 fele esik.

4)Ausztralia pontosan az ujevben fordult le 5350 szintrol. Impulzivan esik. Az oktober eleji melypont (1) ota kesz egy abc formaju korrekcio, es ujra impulzivan lefele tart. Jobb felre allni.

5)Taiwan, HK, Singapore mozgasa sok mindennek nezheto. De mind gyenge.

6)Russia Rubel es RTX hasonlo forma. Rubel 75-ig gyengult USD ellen, de az utolos par napban mintha top-ot formazna. Ha ez egy (b) hullam csucsa, akkor RUB akar 50-ig erosodhet tavaszig. Az RSX is aljat probal formazni.

7)Brazil real 4.05ig gyengult. Azt remeltem, hogy a korrekcio az egesz gyengulesi trendre vonalkozik, de inkabb csak egy (4) hullamban van, aminek a (b) topja kornyeken jar.

Bovespa 42.000 ala is benezett, az utolso honap formaja egy ED-nek latszik most. Brazil, a vidam Orszag szomoru kepet mutat.
pomperj
pomperj 2016. 01. 05. 10:46
Előzmény: #1782  pomperj
#1787

Reuters:
China moved to shore up shaky sentiment today following a stock rout that rocked global financial markets on revived concerns about the country's economic slowdown.

The PBOC flooded its banking system with 130B yuan ($19.95B), marking the largest cash injection since September, while traders suspected it was also using state banks to prop up the yuan at the same time.

Other efforts: The China Securities Regulatory Commission announced it was planning new rules to restrict major stakeholder share sales and said it would further tweak its circuit breaker mechanism.

Shanghai -1.4% to 3,250.
pomperj
pomperj 2016. 01. 05. 09:30
Előzmény: #1785  Törölt felhasználó
#1786
Igy van. Minden indulo datumtol maskepp latszik.

De azert 2004 megis, a sok kozul megis a legjobb kiindulasi pont.

Mert ott volt utoljara biztosan "stabil", kiegyensulyozott es realisztikus ertekeltsegei allapotban a 2 piac. Akkor mar mindketto kimaszott a 2002-3 visszaesesbol, es meg nem indult el a 2005-07 buborek. Szoval, ott 2004 tajan a fundamentumok megfeleltek a "normalis" ertekelesnek DAX-nal is, OTP-nel is.

A heves mozgasok idejen a funda nyilvan hasznalhatatlan; mert az elmult idoszak szamaibol semmikepp nem lehet az instabilitasi allapotban forecast-olni annak alapjan. Akkor a pszihologia es a penzaram vezerli a piacot; vagyis Elliott ervenyesul.

Es, 2010-11 tajan is piaci egyensulyt lehet feltetelezni OTPre es DAX-ra,
egeszen addig amig QE/EUR a DAX oldalrol, es bankado+ukran hatas OTP oldalrol nem boritotta ki belole.

Szoval, akkor is nagyjabol egyutt mozoogtak, es ez is megerositi a fenti feltetelezest.

De a lenyeg az, hogy ismet visszateroben van a "normalis" fundas ertekelesi egyensuly; hacsak 2016 ki nem boritja belole mindkettot.
Törölt felhasználó 2016. 01. 05. 09:01
Előzmény: #1782  pomperj
#1785
Megneztem az OTP vs EWG (=DAXUSD) osszehasonlito chartjaidat, de nem ertem a konkluziot.

Az osszehasonlitas referencia datuma nalad 2004 januar, es emiatt (!) most szinkronban van a ket chart, de ha mondjuk 2010 marcius, vagy 2012 januar lenne a kezdodatumod, akkor OTP azon az idotavon alul-, illetve folulteljesito lenne.
Törölt felhasználó 2016. 01. 05. 08:55
Törölt hozzászólás
#1784
Törölt felhasználó 2016. 01. 05. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#1783
Ebbol latszik, hogy amator vagy mert nincs fix celar!!!
Fix kockazat van vagy nincs....
A CELAR CSAK 1 LEHETOSEG, LEHETSEGES KIMENETEL...
A kereskedesben egyetlen dolog biztos hogy mekkora kockazatot vallalsz fel....
az hogy te kitalalsz magadnak 1 fix celarat az mind szep es jo,de van ra garanciad, hogy a celaradat el is eri az arfolyam, es ha el is eri akkor azon az aron kepesek lesznek zarni a te pozidat???ill. mikor fogja elerni, ma holnap, jovo heten, honapban, esetleg jovore vagy a kovetkezo evtizedben???

Egyetlen dologra van rahatasod a kereskedeseid soran, hogy mekkora kockazatot vagy hajlando maximalisan felvallalni...
(most olyan aprosagokkal ne foglalkozzunk hogy a stoppodat atugorja az arfolyam es itt jonne a kepbe a megfelelo pozicio meretezes...de ez most nem fontos)....

Elarulom neked mindenki fix kockazattal dolgozik tudatosan vagy tudatlanul, van akik pozicio meretezessel ezt tovabb csokkentik, ha teszel ha nem stoppot...ha nem teszel akkor a szamlad merete is lehet a kockazat attol fuggetlenul, hogy te ezt tervezted vagy sem...
arra nincs rahatasod hogy hol lesz az arfolyam, arra viszont van ha a toked 1 bizonyos reszet, szazalekat meghaladja a kockazat akkor zarod, hogy a tokedet megvedd a tovabbi vesztesegtol.....

persze van az amator stilus hogy neki allunk remenykedni, meg imadkozni, esetleg szidni az usat ha eppen az arfolyam ellenunk megy....

ha veszteseges poziciod van felned kell, hogy a vesztesegbol meg nagyobb lesz es az ido amit az eletedbol arra aldoztal hogy ezt a penzt megtakaritsd azt orokre elveszted!!!
remenykedni a profitban kell, hogy meg nagyobbra no....
mint ahogy en tovabbra is remenykedek, hogy a bitcoin poziciomjaimon profit meg nagyobbra no...
( a profit elevesztese esetleg 1 reszenek elvesztese sokkal kevesbe viseli meg az embert mint a sajat toke elvesztese), legalabbis en igy vagyok vele...

Nem feltetelezem, hogy meddig eshet az S&P mert nem tudom majd meglatjuk; azt tudom egyelore, hol kell zarnom a pozit ha tevedek...
(egyelore nem azonos oldalon vagyunk), persze meg ez is valtozhat...

Sok sikert kivanok!
pomperj
pomperj 2016. 01. 05. 07:25
Előzmény: #1771  pomperj
#1782
Jan5.

1)Az osszes NY Index (a Dow kivetelevel) ismet az oldalazo cstorna vonala ala szakadt napkozben, de zarasra vissza-maszott. A masodlagos Indexek viszont, mint Transports, ValueLine es Smallcaps, ujra leszakadasba kezdtek.
Lasd blog.

A chartokon mindenhol lower low van, szoval klasszikus ertelmezesben a piac lefele mutato trendben van. ES ismet osszeert a Szept.kozepi (1) hullam csucsa a mostani (4) hullam aljaval (ha ez a mostani bull felfogas szerint (4) hullam 2 honapja). Ez ujra csokkentette annak valoszinuseget, hogy ez bull piaci hullam.

Ehhez adodik, hogy a masodlagos indexek mind ujra leszakadasban vannak.
A Smallcaps meg egyertelmubben, mint a tobbi. A chartok egyertelmu iranyt mutatnak: lefele van az elore. A Transports pedig az eso support vonalat is leszakitotta (!)

A magam reszerol innen kezdve a NY piacokon is a bear folytatasnak adok nagyobb valoszinuseget. Meg nem megerositett bear. Ki kell varni a kritikus support ala szakadas zarasban is, legalabb egy de inkabb 2 napra. A piac nehany napot most oldalazni fog, talan a mai nyito GAP-et egeszen bezarja.
Mar nehez elkepzelni, hogy ebbol bull folytatas lesz, uj ATH fele.

2)Az USD folytatja az I-ii hullamokkal a 5 of 5 szakasz epiteset. Tovabbra is 1.04 folotti uj csucsot varok.

3)Az arany ellentmondasos jeleket kuld. Tegnap ujra fulugrott 1082 kitoresi szintre, de zarasra 1075 lett, Ettol meg lehet, hogy elkezdodott (iii hullam, annak elso ket kis szakasza. Viszont ezust nem kovette, hanem oldalazott. Sot, a gyengeseg arra utal, hogy ujra kepes lesz 13.6 ala szakadni.

4)Nem szoktam kommentalni a DAX es FTSE, CAC indexeket. Nincs jo velemenyem az Europai tozsdek 2016 kilatasarol: tavaly Aprilis ota bear van, es minden csucs lejjebb van az elozonel 9 honapja. USDben merve meg rosszabb a helyzet.

Am tegnap DAX leszakadt. A hullam srukturaja pedig olyan, amit nem lehet elteveszteni: (iii) of 3 hullamban van lefele.

A DAX most kiemelten erdekes Bp-en, mert OTP "utolerte " DAX-ot. Evek ota jelentos lemaradasban volt hozza kepest, de 2015 vegere ugyanott van, mint 2004 ota mar tobbszor: Szinkronban vele.
Es nehany hete BUZ es DAX szinkronban mozog.
Errol feltettem a chartot a blogban.

Törölt felhasználó 2016. 01. 05. 06:48
Törölt hozzászólás
#1781

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek