Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 10. 11. 16:35
Előzmény: #1299  Törölt felhasználó
#1300
miközben remekűl elvan a pf történetének vitathatlanúl legnagyobb szellemi toprongyával..
Törölt felhasználó 2015. 10. 11. 16:05
Előzmény: #1296  kozi723
#1299
nyilván így van...
mentorod folyamatosan nyomja, h mekkora májer, de nem egy, nagy összegű long poziját egy eső trendben, lokális csúcson nyitja.(gold, ewz,nbg, pbr). ez kb. a kuttyát nem érdekli, de telekürtöli vele a netet, h most akkor LOOOOOOOONG DE NAGYON...mikor besül a buli, akkor meg hallgat mint sz@r a fűben, meg 2ÉVVEL az eset után magyarázkodik, h ja, a segghülye amatőr is stoppolt volna itt meg ott..ja, hogy egy másik akkori hsz-e üti ezt, mert ott írja, h 5,7$ alatt veszi kilóra, az nem baj:))))
vagy feltesz a blogjába egy OTP kereskedési stratégiát, ami mint kiszámoltam totál bukó, erre leveszi.
vagy nagy arccal 158-as mensas iq tesztre hivatkozik, de erről se képes még egy psc-t se ide biggyeszteni.(pedig pl. már 2-en is megtettük, h legalább is a mensa netes próbatesztjén 125+ lett az eredmény. lehet h nem valódi teszteredmény, de iránymutatásnak jó, h nem szellemi toprongyok ülnek a klaviatúra mögött)a szerencsétlen gondolom tényleg azt hiszi, h itt alul-művelt kocsmatöltelékek kritizálják...
engem tényleg nem érdekel a sok kicsién(pl.TE) véleménye.ez egy nyílt fórum , amíg a modi nem figyelmeztet v.töröl, addig azt hiszem nem léptem át semmilyen határt.ha meg neked, v másnak nem tetszik az ellenvélemény, nem kell olvasni;)

minden jót Bugac alsófelsőről:)
Törölt felhasználó 2015. 10. 11. 11:05
Előzmény: #1297  Törölt felhasználó
#1298
egy harcászati romboló sem képes akkora kárt okozni,mint te egy megszólalásoddal!!!

nézd csak meg bármely topoicot,ahol legalább 1x megjelentél!

ha akad egy tükör azon a hajón,hát vess rá gyorsan egy pillantást!
Törölt felhasználó 2015. 10. 11. 10:25
Előzmény: #1296  kozi723
#1297
+++
es mennyi IQ-ra es mennyi erzelmi intelligenciara-ra van szukseg a rosszindulathoz,gunyolodashoz es rombolashoz???
;)
a tudas pedig nem hatalom!!!
csak a felhasznalt tudas az...
(es az se lenne mindegy hogy mire hasznaljuk azt), errol jo nehany mese es film szol gyerekeknek...
;)

kozi723
kozi723 2015. 10. 11. 08:51
Előzmény: #1294  Törölt felhasználó
#1296
Nem vagytok egyebek, mint oriasi szajkaratesok, akik keresik a szart a masikban. Mit, mikor, miert es hogyan csinalt rosszul. Mikor, miert, mit es hogyan fogalmaznak a forum resztvevoi. Ellehetetlenititek a topik normalis hangvetelu mukodeset, mert minden egyes kommentetek a karoromrol, a multbeli rossz pozik bizonygatasarol es nem utolso sorban az ellendrukkrol szol. A tapasztalat azt mutatja, hogy a gyulolkodo, rosszindulatu emberek "nyernek", elveve a lelkesebb - meg ha nem is hibatlan - felhasznalok kedvet. Nem tudom pontosan miota olvasom szivesen ezt a forumot, mert vannak hasznos hozzaszolasok, de kurva gaz hogy le kell irnia az embernek, hogy nehany tag miatt mar nem szivesen teszi mindezt a jovoben. Felreertes ne essek, nem gondolnam, hogy ettol barmelyikotoknek lelkiismeretfurdalasa lesz, hiszen leszarjatok. Ellenben kellemesen el fogtok tudni beszelgetni egymassal harman-negyen. Ja hogy erteket teremteni nem fogtok, csak frocsogtok es mocskolodtok, ez mar tenyleg a ti dolgotok.
Törölt felhasználó 2015. 10. 11. 07:55
Előzmény: #1278  pomperj
#1295
azt már csak zárójelben tenném hozzá,hogy egy igazán intelligens embernek nem kell iq tesztekkel bizonygatnia az intelligenciáját(régen rossz,ha ezt teszi)ha valaki rendelkezik vele,az az illető első mondatából,vagy megnyílvánulásából lejön mindenki számára,vagy nem jön le a sok századik 200 soros hozzászólás és x a köbön kimagasló iq teszt bizonyítvány után sem

és itt most had ne soroljak neveket se pro,se kontra

link
Törölt felhasználó 2015. 10. 11. 02:38
Előzmény: #1289  eurocent
#1294
buli után röviden:
rendben, igazad van. de akkor ezt nem értem:
"Egyebkent, 2013 okt-ben az NBG a zaraskori belepes utan, masnap valoban visszaesett, es a stoploss meg a kezdo tradert is kivagta volna, pici veszteseggel. "- ezt sikerült 2015-ben leírnia, eredetileg semmiféle stopról nem volt szó, sőt még szokásához híven hígitotta is a pozit- persze csak ha igazat írt....
ha viszont nem stoppolt, hanem tényleg meg is tette, h 5,7 usd alatt vette a papírt -mert gondolom ebben egyet értünk, h ezt írta-, akkor kérjük meg a mestert, h dobjon már egy print screent, hogy a mai napon is ül egy nagy halom nbg-n, és tartja 90% dd-ben...elhiszem én ezt is, mint a 158-as iq-t.viszont ha helyi sasunk nem ül nyakig nbg-ben, akkor hülyét csinált magából, te meg ismét véded a védhetetlent...persze én pl ettől még jól alszom;)

kozi: ne fosd össze magad, nem ér ez ennyit...persze, ha így érzed jól magad, lelked rajta;)

Bugac 2015. 10. 10. 20:27
Előzmény: #1251  pomperj
#1293
Kedves János!

Lehet, hogy magának rettenetesen magas az IQ-ja, de az EQ-ja - az ehhez a hsz-éhez hasonló, önkontroll nélküli írásai azt valószínűsítik, hogy - a béka s..-e alatt van. Kedves János, a maga stílusa becsúszott a maga által lenézett, de a maga származását is magában hordozó népcsoport halmazának stílusa alá.

Továbbá a maga személye felveti a kérdést, hogy a 140 körüli IQ kizárhatja-e a logikus gondolkodást és az egészségesen szerény (nem kishitű!) jellemet.
--- Logika
Maga azt írja, hogy: „... A véressz... .... kommentelők elbújnak az anonimitásba. ....”
Kedves János, tudhatná, mert már egy ideje itt van ezen a magyar nyelvű (bugaci) fórumon, hogy ezek a bugaciak összejárnak, ismerik egymást szemtől-szembe. Tehát logikátlan, hamis az állítása, hogy ezek a bugaciak a személytelenség mögé bújnak.
----Szerénység, alázat
A maga vonatkozásában erről nem tudok mit írni, de bizonyára, a megfelelően magas IQ pontszámot(?) tartalmazó bizonyítványait már számtalan ismerősének és ismeretleneknek deklarálta.

Próbáljon meg lazítani! Jöjjön el Bugacra! Vegyüljön el a kocsmatöltelékek között! Szívjon friss, istálló szagos, jó bugaci levegőt! Ezek majd kioldják magából a feszkót.

Üdv: Bugac

kozi723
kozi723 2015. 10. 10. 14:41
Előzmény: #1291  kozi723
#1292
**Az olaj esete kemény dió, de szerintem csak idő kérdése és meglesz (57-61-es sávba várom).

:D
kozi723
kozi723 2015. 10. 10. 14:41
Előzmény: #1290  kozi723
#1291
*Az olaj esete kemény idő, de szerintem csak idő kérdése és meglesz (57-61-es sávba várom).
kozi723
kozi723 2015. 10. 10. 14:37
Előzmény: #1283  Törölt felhasználó
#1290
Lényegesen kevesebbet követem mint a dél-amerikai régiót, tehát nem igazán rendelkezem róla naprakész információval. Idén január február környékén szimpatikus volt a gazprom (a kritikusoknak mondanám, hogy ezt is János ajánlotta, tehát a statjához hozzá lehet adni, hogy rossz esetben is longot kiáltott 4,2-4,4 körül, majd 3 hónap múlva 5,8-6 körül zárt, sőt akkor most benne is hagyott 10%ot hisz "korán" szállt be és "korán" zárt).

Gazprom: link

Én akkoriban elsősorban azon aggódtam hogy a saxoo bank vajon megússza e az EURCHF botrányt. Sőt, ha jól emlékszem a jelenlegi trader felületemről nem is lehetett kereskedni akkoriban az orosz piacon.

Amióta a feltörekvő piacok elkezdtek beesni azóta a legtöbb esetében csak a deviza mozgásokat figyelem nap mint nap. Az oroszok / rubel is ebbe a kategóriába tartozott. Tehát kérdésedre a válaszom, hogy nem tudok releváns infóval szolgálni az oroszokról. A rubel erősödése szerintem inkább következmény. Nyilvánvaló, hogy a közép-kelet-európai régióban biztos pozitívum volna, ha erősödne, biztos hogy lökne itt a régióban mindenkin. De, hogy a nagyobbakra, USA, vagy akár a szóban forgó Brazília, nem hiszem. A brazil és az orosz tőzsde együtt mozog, de egymást szerintem nem generálják, mindkét helyen megvannak a kóros problémák.

Jánosnak sokkal nagyobb (köz)gazdasági ismeretei vannak ezekről az összefüggésekről, szóval ha máshol nem is - mert ez a topik lassan megszűnik - akkor a blogján olvashatsz a jövőben is erről.

Visszatérve a reálhoz, pbr-hez, Brazíliához. Az 1 éves trendvonalhoz érkezett az árfolyam. Az utóbbi napokban csak rövidebb idősíkon néztem és ez fel sem tűnt. Ha egészen pontosak akarunk lenni, akkor ki is bújt (és több szolgáltató chart-ján is megnéztem). Bár itt a legtöbb "penny stock" véleményen levő befektető eszement módon shortolja. Többek között ennek tulajdonítom a tegnap gyenge szereplést. Hiszen ha jobban megnézed, a reál ugyanúgy ment, volt olyan napszak amikor 1% feletti erősödésben volt, pbr pedig mégsem ment. Szóval 50% emelkedés után, és a trendvonalon pofozzák, legalábbis próbálják. Jövő héten ha a deviza tovább erősödik akkor órásit fognak ezek a shortosok perecelni, pbr pedig 6 fölé fog menni. Ez a shortosokat a zárásra és egyúttal padlóra fogja kényszeríteni, és szépen beindul a turbulencia. És akkor nem vetítettem előre olyasmit, hogy esetleg a idén még beleszaladunk egy felminősítésbe...

link

A jövő hét szerintem kulcsfontosságú. Ha sikerül áttörni ezt a 6-6,1 körüli ellenállást, akkor nagyon gyors út vezethet először 7,6-7,8 majd azt követően a 9,6-10,4 sávba.

Szükség van továbbá az olaj erejére is. Többször próbálta átvinni az 50-es szintet a wti. Az olaj esete keményen idő, de szerintem csak idő kérdése és meglesz (57-61-es sávba várom).

link

Nagyjából ennyit tudtam hozzátenni és válaszolni a kérdésedre, sőt még el is tértem a tárgytól :)

Jó hétvégét!
üdv,
eurocent 2015. 10. 10. 09:02
Előzmény: #1280  Törölt felhasználó
#1289
A rend kedvéért:
"Ha NBG-t tartani tudod 3-5 evig," - ott a feltételes mód!
"2013. október 31. - 17:37" + "3-5év" = "2016. október 31. - 17:37" uszkve "2018. október 31. - 17:37"
kozi723
kozi723 2015. 10. 10. 08:27
Előzmény: #1287  Törölt felhasználó
#1288
Ennyi megmondoembert, osszefosom magam Rajtatok...

Nevezzetek mar at a topic cimet a harom a musketasra. Lulostingytuzso #truelove

Focihoz veletlenul nem ertetek? Keresnek nehany szakertot a M4-re?
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 23:21
Előzmény: #1285  Törölt felhasználó
#1287
link
csak ha vmelyik nagy tudású azt hinné, h Tazsomaruét nyúltam le...
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 23:08
Előzmény: #1284  Törölt felhasználó
#1286
+++ csak így, mert továbbra sem jelenik meg, ha ráklikkelek
pont valami ilyesmit akartam megfogalmazni, de megelőztél:)
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 23:03
Előzmény: #1282  Tazsomaru
#1285
Pedig elvileg ez a neten ingyen elérhető egyetlen olyan teszt, ami talán nem teljesen kamu.
azért nehogy lemaradjak, megcsináltam még egyszer, kicsit pihentebben:
link
lassan pom/j-i szinten vagyok:))))
itt pl:link
mindig 130 felett voltam, de már a kérdésekből is látszik, hogy nem sok köze van a valós méréshez.
akár kamu akár nem, a piacon csak a szlaegyenleg az egyetlen pontos, hivatalos mérőszám, ami az embert minősíti;)
mostmár pomperj is tölthetne fel egy, legalább netes eredményt, hogy tényleg igaz az a 158.
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 22:04
Előzmény: #1278  pomperj
#1284
tudod,páran,akik átlátunk rajtad és vukkon,megpróbáltunk tükröt tartani elétek,talán nem alaptalanul.

egyikünk sem sértegetve,viszont mondandónkat alpvető tényekkel alátámasztva,amivel nehéz vitatkozni.
ha nem tetszelegnétek mindenható guru szerepben-egyikőtök mindenkit kéretlenűl tanító,kioktató és lenéző,mindenhez értő és hozzászóló,mindamellett bicskanyitogató,irritáló stílusban,másikótok jövőbeni,előre nem látható eseményeket feltételes módot nélkülöző,kész tényként közlő,sorozatosan mellényúlós elemzésekkel.
amikor pedig szemesítünk velük,sértődötten vádaskodtok,mínősítetek(demó huszár,hétvégi szamuráj,havifix,véresszájú,bugaci,stb. a teljesség igénye nélkűl),ahelyett,hogy kellő önkritikával,öniróniával elvennétek az élét,esetleg támadási felületet sem adva,inkább magas labdákat adtok,aztán meg csodálkoztok,ha valaki lecsapja

mennyivel jobb lenne mindenkinek,ha csak a blogra koncentrálnátok,ott úgyis megtalálnak azok,akiket ez érdekel.szerinted sokan vannak,szerintem alig páran,de ez mindegy is

én átgondolnám a helyedben/helyetekben..
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 21:53
Előzmény: #1275  kozi723
#1283
Kozi, mit gondolsz az orosz piacról?

link

A rubel erősödése lökhet a piacokon?

Ha igen milyen mértékben, és mi mástól mehet ez a piac?

Pomperjt még nem kérdeztem erről.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 10. 09. 21:48
Előzmény: #1281  Törölt felhasználó
#1282
szerintem ez átverés.
megcsináltam, és igen csak könnyű volt.
küldtek is egy oklevelet, hogy link
meg hogy csinálhatunk személyre szabottan is, persze az már időpont foglalással pénzért.
link :DDDD
szélhámosság az egész!
;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 21:27
Előzmény: #1280  Törölt felhasználó
#1281
nyehehehh!! jájjj!! :ÐÐ))

kíméletlenül könyörtelen vagy (N)agy Sasunkkal! :)))

részemről azé' azt a 158-as mensa-t is szívesen megnézném... :ÐÐ

aszongya SAS: "valoban, korom miatt is, mar vesztettem 20 pont korul az IQ-m szintjebol. Nekem viszont van honnan. Es meg most is 138, es van ezevi bizonyitvanyom is rola."

))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek