Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 20:57
Előzmény: #1276  pomperj
#1280
"2013. október 31. - 17:37
Ha NBG-t tartani tudod 3-5 evig, szerintem az a legjobb hozam lesz eletedben. Jo lenne ra se nezni. En tankolom, 5.7 USD alatt veszem, amit tudok. "
ehhez se kell hozzátenni nagyon semmit...(persze ha belinkeled ide a hsz számát, ahol írsz a stopról megkövetlek - én nem találtam)

sosem mondtam, hogy nem találsz el semmit.simán beleférsz a 48/52-be.(saját statisztika nem játszik:)))
de mivel egyik kedvenc netgurum vagy, ezért megadom az 50/50-et;)

scanneld már be vhova a 138-as mensas eredményt, azért az tényleg szép!(elismerem én a teljesítményt!;)
no, szép hétvégét mindenkinek
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 20:14
Előzmény: #1278  pomperj
#1279
mi köze az iq tesztnek a kommunikációhoz,hm?

miért komminikálsz másokkal,akik nem teszik fel?

minek? na igen,ebben igazad van
pomperj
pomperj 2015. 10. 09. 20:07
Előzmény: #1277  Törölt felhasználó
#1278
Az intelligencia temat, kedves lu, te hoztad elo par napja, nem en. Amig tehat nem teszed fel a magadet a Mensa-tol addig nincs koztunk tovabbi kommunikacio. Minek?
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 19:51
Előzmény: #1276  pomperj
#1277
önmagadat milyen csoportba sorolnád,ha már másokat így beskatulyázol magas intelligenciával bíró úriember módjára?

kivételesen válaszolhatsz,bár az is egyfajta válasz,ha nem teszed

persze,nem kell visszamenni évekre,napokra is elegendő
pomperj
pomperj 2015. 10. 09. 19:34
Előzmény: #1270  Törölt felhasználó
#1276
A riasztóan alacsony színvonalú kommentek, a trollkodás, az online gyűlölködés nem
luloo01, stingy vagy taxis
találmány.

Azóta léteznek, amióta az internetre lehetősége van a felhasználóknak írni.

A véresszájú mocskolodo kommentelők elbújnak az anonimitásba. A trágár semmitmondás mögül nem mindig egy lepusztult kocsmatöltelék, hanem anyuka, tinilány, vagy egy öltöny-nyakkendős hivatalnok néz vissza. DE lelkiekben megis, gyakran kocsmatöltelék az igazi emberi magatartasuk.

Az online gyűlölködő az igazi én-je. Akit a való életben elnyom, mert civilizáltnak akar tűnni. De a gép előtt az online személyiség-el ül, ami nagy vonalakban hasonlít az offline-ra.

Stingy kedves,
azt akkor sem neked irtam, hanem olyannak, aki tud tradelni.

Egyebkent, 2013 okt-ben az NBG a zaraskori belepes utan, masnap valoban visszaesett, es a stoploss meg a kezdo tradert is kivagta volna, pici veszteseggel.
Es igen, en is tevedek. Es tudom, hogy mekkora a sokeves tevedesi atlagom. Korabban publikaltam is, talan meg a helyen is van. Sajnos nem pont forditottja a baratod allitasnak (azt a 90/10 aranyt senki nem kepes megcsinalni egyik iranyba se, kepzeld, meg te sem).

De erre a helyzetre valo a stoploss. Nezz utana egyszer. Megtudod, mire valo es hogy mukodik. Onnantol kezdve nem kell ilyen elemi ostobasagokat irnod tobbe. Nem kellene ilyen regi velemenyek kozott turkalnod sem, hogy statisztikai veletleneket kivalasztva, kemeny ostobasaggal igazod, hogy igenm tokeletesen illik rad (is) a fentebb irt lelki alkat.

kozi723
kozi723 2015. 10. 09. 18:34
Előzmény: #1269  Törölt felhasználó
#1275
Hát, hogy reál párti vagyok-e vagy sem, azt így nem mondanám, nekem mindegy. Ellenben PBR longban vagyok 4,43-ról, 5,4-ről, valamint 5,6-ról. Tehát igen, nem titok, örülnék ha a reál tovább erősödne. De ha nem erősödik és ettől függetlenül a papír megy felfelé, nekem az is jó :) Sőt, ha az olajár beáll 55-60 közé, az is jó.

Elég jó hetünk volt e téren. A stopjaim már bent vannak, de alapvetően igyekszem jó sokáig kivárni. Nézd meg a rubel gyengülését (talán február környékén volt). Azt is alaposan felhúzták és jócskán visszanyomták utána. Persze még most is nagyon magasan van a korábbi évekhez képest, de alapvetően ugyanezt várom a reáltól is. Ma újabb erősödés van és nagyjából 10%-nál tartunk a csúcstól számolva. Szerintem a következő hetekben további gyors erősödés lesz, de nyilván nem fog visszajönni 2,2-es szintre. 3,0-3-2 körül reálisnak tartom, ami innen számolva még 17-18%. A gyengülés gyorsaságát alapul véve, akár 2 hónapon belül is elérhetőnek tartom ezt a szintet. Szerintem a reálban a következő fél évre nincs több, a gazdasági helyzet, a politika, és egyebek továbbra is gázosak, nem megoldottak. Ennek okán 15-18%-os tágabb értelemben vett reál erősödés PBR-ben még 60-70% emelkedés várható. Tehát elképzelésem szerint idén maximum 9-10 dollárig fog menetelni PBR, és ez is elég optimista / poziból beszélős :) Ahogy János korábban írta, erősebb ellenállás a májusi emelkedő teteje, nincs előttem chart, ha jól emlékszem 10,4-10,6 körül. A dolgok !nagyjából! egybevágnak, szerintem innentől kezdve minden csak türelem kérdése.

Meglátjuk, én egyelőre kivárok, a várható korrekció ellenére tartom a pozijaimat és 10 dolláros Petrobrast kérek a Jézuskától. :D

Kellemes hétvégét!
Üdv,
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 16:15
Előzmény: #1270  Törölt felhasználó
#1274
Jesszusom mennyit esett az árfolyama. Nem kizárt, long.
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 15:16
Előzmény: #1272  Törölt felhasználó
#1273
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 14:51
Előzmény: #1270  Törölt felhasználó
#1272
Lokális "vakondtúrás" (dead cat bounce) tetején longot kiáltott, azóta meg lazán tizedelt a papper. :ÐÐ))

"sas"-kabaré...

:))
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 14:39
Előzmény: #1255  upgrayeddAKS
#1271
dehogy irigykedek a követők miatt:)))
egyedül az motivál, hogy árnyaljam azt a képet - a saját régebbi mellélövéseivel megtámogatva-amit magáról próbál eladni, és szvsz nyilvánvalóan nem igaz.

Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 14:29
Előzmény: #1264  pomperj
#1270
"2013. október 21. - 21:09

EGyebkent NBG, a gorog OTP is nagyon bull; es mivel eleg tapasztalt vagy hozza, erdemes megnezned.
pomperj"
link

minden kommentár nélkül;)
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 14:21
Előzmény: #1261  kozi723
#1269
kozi Te Reál erősödés párti vagy? (vagy meglátjuk)
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 14:14
Előzmény: #1267  pomperj
#1268
sp-ben eljött a tuti2 short ideje..
pomperj
pomperj 2015. 10. 09. 12:58
Előzmény: #1261  kozi723
#1267
Masodszor is megneztem ezt a chartot, es masodszor is jo elgondolasnak latom. Egyebkent meg, PBR elso erosebb ellenallasa 10 korul van, szoval nagyjabol ott ahova projektalod. Ja, ebben az olaj ar emelkedes nincs is benne sehol...
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 11:15
Előzmény: #1264  pomperj
#1266
tényleg itt lenne az idő csendben visszavonulni!
nem csak a szakmai,de az emberi tekintélyed is aláásod , de ha neked így jobb , akkor csak tessék
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 10:35
Előzmény: #1264  pomperj
#1265
Ne a tükröt hibáztasd sas úr, ha csúnya a kép amit benne látsz.

:ÐÐ)
pomperj
pomperj 2015. 10. 09. 10:28
Előzmény: #1263  Törölt felhasználó
#1264
A riasztóan alacsony színvonalú kommentek, a trollkodás, az online gyűlölködés nem luloo01 vagy taxis találmány.
Azóta léteznek, amióta az internetre lehetősége van a felhasználóknak írni.

A véresszájú mocskolodo kommentelők elbújnak az anonimitásba. A trágár semmitmondás mögül nem mindig egy lepusztult kocsmatöltelék, hanem anyuka, tinilány, vagy egy öltöny-nyakkendős hivatalnok néz vissza. DE lelkiekben megis, gyakran kocsmatöltelék az igazi emberi magatartasuk.

Az online gyűlölködő az igazi én-je. Akit a való életben elnyom, mert civilizáltnak akar tűnni. De a gép előtt az online személyiség-el ül, ami nagy vonalakban hasonlít az offline-ra.
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 10:25
Előzmény: #1262  pomperj
#1263
"PBR +50%ot emelkedett 8 nap alatt;"

:ÐÐÐ))

egy lassan de biztosan a penny-stock szint felé ereszkedő pappertől ez nem is olyan rossz "teljesítmény", ugye "sas" úr?

link

))
pomperj
pomperj 2015. 10. 09. 10:09
Előzmény: #1261  kozi723
#1262
Azsiaban nyugodt emelkedes van.
Japan folytatja felfele, Shanghai ujabb +1.5%, India +0.5%.

Brazil Index 49.100-ig emelkedett, 7napja szakadatlanul, es kitort. De itt par napos ellenallas kovetkezhet. PBR +50%ot emelkedett 8 nap alatt; az eddigi csupa negativ hir utan tegnap felbukkant az elso pozitiv ertekeles.
Ettol meg Dilma impeachment-je valoszinu es halad, a brazil kormany bukasa boritekolhato, a rally ettol inkabb gyorsulni fog.
Russia RTSI szinten kitort.

Az a World Elliott Model chart mukodik, es mintha jo lenne.

De ezek veszelyes idok: ha SPY beszakad, az egy ideig magaval rant mindent.
Amig szol a zene, tancolni kell.

kozi723
kozi723 2015. 10. 09. 09:24
Előzmény: #1260  Törölt felhasználó
#1261
Szerintem hamarosan azert erdemes odafigyelni. 5,95-6,03 dollaros savban lehet egy megallo, sot ekkora emelkedes utan nemi korrekcioval is szamolnek. En a 4-es pbr veteleket 6-on egyszer zarom, ha nem birja a magaslati levegot :)

Termeszetesen ha a real ilyen tempoban naponta odacsap 1-2%-ot, akkor a fent emlitett megallo sztorno, pbr pedig tovabb robog.

Tovabbi jo hir, hogy a saudi nepek nem eppen komfortos helyzetbe kerultek, ugyanis a gdp aranyos deficit az alacsony olajar miatt ev vegere 22%-os meretet olthet. Sot, a deficit akar 4-5 evig is eltarthat. Ez annak is inkabb erdekes, mert ha ez valoban igy van, akkor valoszinuleg visszafogjak a kitermelest, hogy ezt a deficitet kezelni tudjak. Ebbol pedig mar egyszeru kovetkeztetes, hogy az olaj ara meg ennel is jobban ki fog torni.

Tegnap keszitettem egy kalkulaciot, amiben a real marciusi erosodeset es ezen idoszak alatt pbr mozgast vettem alapul. Ez persze csak egy becsles, sot nem vettem figyelembe az olajar mozgasat, a negyeves jelentesek generalta mozgasokat, csak es kizarolag a real mozgasara alapozom mindezt.

Ime:
link
(Usdbrl szintek Pomperj chartjabol szarmaztatva)

Egy szo mint szaz, valahol szerintem erdemes resz-zarast csinalni es megprobalni a korrekcio soran jobb aron visszaszallni.

Udv.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek