Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 09. 23. 08:13
Előzmény: #1085  pomperj
#1100
Azsia devizak gyengulese folytatodik USD elleneben.
A dollar bull visszatert a vilagpiacokra. Innen akar eles zuhanasok indulhatnak az EEM reszvenyek piacain.

1)Japanban unnep, zarva.

2)A filippino index 7200-nal lefordult az a-b-c zigzag formaju (4) hullambol 2 napja. Nincs atfedes a Jul. eleji (1) hullam vegevel, szoval impulzusnak nez ki. Innen kb. 800 pont eses latszik realisnak az (5) hullamban.

3)Austral Index 5100 szinten van, kesz az oldalazo –oscillalo (4) hullam. Kezdodhet az (5) lefele, a varhato merete 4-500 pont.

4)Singapore ugyanaz mint ASX. Itt 300 a target.

5)India Nifty is lefordult 8000 szintrol, es hamar 7500 tajan talalhatja magat.

6)Shanghai tovabb sodrodik oldalazva. A mozgas tartomany kicsi. A Keltner csatornaja esik, szoval, lefele nyilik ter.
De a PBOC megint lephet valamit es 3350 szintig is felmehet, De rovid tavon jobb ott is kilepni.

7)Korea KOSPI elerte a 240 szintet, es lelassult, de relative meg mindig a legerosebb Azsiaban. Itt par napos visszahuzodas nem lenne meglepetes.

8)Taiwan MSCI 310 szintig emelkedett 4 het alatt, a Keltner csatorna oldalazasi iranyt vett. De ez a korrekcio is kesznek latszik, es a lefordulas valoszinu.

9)Russia RSX 4 het oldalazas utan van, egy a-b-c forma lett 2 csuccsal. Es elindult le.

10)Brazil Bovespa 15%ot emelkedett 4 het alatt, es kesz az a-b-c forma. Mar 3 napja ujra esik. EZW persze ennel joval gyengebb a real miatt.

1)SPY-rol kesobb meg irok, lenyegeben ott is hasonlo a helyzet.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 18:07
Előzmény: #1098  pomperj
#1099
Das Auto
pomperj
pomperj 2015. 09. 22. 16:49
Előzmény: #1096  pomperj
#1098
Crash alert reiterated.
salander 2015. 09. 22. 16:27
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1097
Az utolsó pillanatban június elején a PBR még 100 éves dollárkötvényeket tolt ki 8,25%-os éves hozammal (most ez is már 10 fölött van, ahogy a tízéves papírjaik is).

Azok a kötvényeik amik jövő év elején fognak lejárni most a lejárat előtt közvetlenül 3,5-4%-os hozamokkal forognak, ami pariban van a kuponokkal amit 4-5 éve, 4-5 évre ígértek. De ebben már benne van a S&P leminősítésének hatása.

Lehet hogy a PBR "too big to fail" Brazília szintjén, de semmi nem garantálja hogy az intézményi meg kisbefektetőknek is jól kell járnia.
pomperj
pomperj 2015. 09. 22. 15:03
Előzmény: #1085  pomperj
#1096
Hi M,
yes, you got it.

The extent of the rise from August 24th is steep. Makes me lean toward the wave (2) up scenario (!),
not the wave {iv} up scenario.

This is the worst case scenario for the stock market. Wave (3) down should be next. Maybe it is now a little unusual, out of proportion wave {iv} top we all just saw to finish. But, I fear it may be wave (2), not {iv}.

Yes, positions as discussed. 2x-3x, this will make this year nice.

On the VW affair.
There should be several trigger events that start to unfold and create fear in the stock market. VW can be one of them. This is just one of the many more "black swans" coming.

I have no idea what is about to transpire. Maybe a new war, maybe terrorist attacks, maybe a major financial firm's collapse? Who knows. Something or other should drive wave (3) down.

On VIX.
The VIX finished a Declining Bullish wedge pattern for the Pennant portion of a Bullish Flag on Thursday, September 17th. The fifth and final subwave for this wedge fell below the bottom boundary, a normal "throwunder" and was quickly reversed, to complete this pattern. Textbook.

Further, since the VIX has formed a Bullish Flag, we know that Flags fly at half mast, meaning that the VIX is about to rise back up toward 50ish, and perhaps higher. Yes, the number is 50 (!).

Good luck.
kozi723
kozi723 2015. 09. 22. 15:00
Előzmény: #1094  Törölt felhasználó
#1095
Szerintem meg pont, hogy nem így fog megfordulni. Akkor fog megfordulni, ha olyan visszaigazolást kap a brazil gazdaságból, ami indokolja az erősödést. Ezen az alapon csinálhatna double top-ot és 4,0190-en is megfordulhat(na). De nem fog. Még innen 25%? Miért pont 25%? Értem, hogy arányítottál, de ezt így megmondani szerintem 5-ös lottó kategória.

Hol fordulhat meg? ott és akkor, amikor majd tesznek érte és zavarja a brazilokat. Szvsz kizártnak tartok még 25% elszállást (ez éven belül több mint 85% volna).

link

Szerintem megbökdösi ezt a magasságot, talán feljebb tud bökni, mint a korábbi csúcs, de nem fog felragadni, mert összefossa magát a brazil gazdaság.

Ja és még valami, ha 25%-ot gyengülne még a reál, az mégis mit jelentene a részvényekben? Amíg nap mint nap néztem a gyengülés vs. részvénymozgás 3-4szeres áttéttel lehetett kalkulálni. Még 75% esés a rv-eken? PBR 1 dollár? Valaki jól fog járni biztos.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 14:43
Előzmény: #1093  Törölt felhasználó
#1094
#1089-ben van egy abra: ha jol olvasom az aranyokat, akkor 5-ig tartja elkepzelhetonek pomperj. Igen, az meg 25%... Ev vegere erhet oda.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 14:35
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1093
link

Srácok, a real meddig zakatol még? Mit gondoltok?
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 12:45
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1092
Szia,

traderblog.hu -ra is szokott irni...

;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 11:57
Előzmény: #1089  pomperj
#1091
Szia Pomperj!

Én is szeretném elérni a blogodat. Kérlek küldd el az elérhetőségét a következő címre: laboda.krisztian@gmail.com. Előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 11:34
Előzmény: #1089  pomperj
#1090
Tisztelt Pomperj!

Korábban rendszeres olvasója voltam az Ön blogjának ami sajnos egy ideje elérhetetlen.
Kérem ha mód van rá az alábbi címre küldje meg az elérhetőségét az oldalnak.
Köszönettel:p.sanci74@gmail.com
pomperj
pomperj 2015. 09. 22. 10:47
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1089
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 10:10
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1088
bocs a helyesírásért. nem értem, miért ez a kb. egyetlen fórum, ahol később-legalább pár percig- nem lehet szerkeszteni a hsz-t.
nagy -1 a pf-nek:)
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 10:09
#1087
link

Mikor jön a megváltó?
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 10:06
Előzmény: #1083  salander
#1086
ha már pbr kötvény: finviz szerint 1,34 a debt/eq.(ez kb.2x-ese a nagyobb szektortársakénak.) azt nem néztem, mennyi ebből a dolláros kv, (gondolom 0%körüli kamat mellett ők is toltak ki pár mrd. értkben usd kv-t.)
namost, ha elkezdődik a kamatemelés, akkor nem lesz túl virágos jókedvük a pbr-nél...
1,a lejáró usd-kv-eket csak magasabb kamatozásval tudják megújítani.
2,ha realban van a bevételük többsége(javítson ki hozzáértő, ha tévedek), de usd-ban fizatik a kamatot, az nem annyira jó nekik.
szóval ilyen olajárak és debt mellett egy szelektív csőd kv-re(átsrukturálás, állami segítség stb) simán benne van a cégben.
de majd jön pom/j, és megcáfol:)))
pomperj
pomperj 2015. 09. 22. 09:36
Előzmény: #1063  pomperj
#1085
1)Az SPY kis (ii) korrekcioja tart.
A lenyeg azonban a hetes charton jol latszik: A 3 eves trend support leszakadt, es megvan a “kiss goodbye” visszateszt is.

link

Az (ii) hullamban a-b szakasz latszik kesznek, es meg egy lendulet kellene (c) befejezesehez, de a 2020 szint alatt. Szerintem a 1994 korul kellene vege legyen ahhoz, hogy szep forma alakuljon ki. Aztan eles fordulo kovetkezne lefele.

link

Egy rally 2021 szint, a penteki top fole viszont mar egeszen biztosan valami mas strukturat jelentene. Akkor elo kell venni az Alternate lehetosegeket.

2)US TLT bond 2 napnyi korrekcio utan folytatja a hozam-emelkedesi trendet. Most 3.02%, es 1 heten belul 3.2% szintig emelkedhet. Tovabbra is stabil emelkedest varok a kovetkezo hetekre.

3)Az USD emelkedeseben mar igen kevesen hisznek, tegnap 9% volt a bull-ok aranya. Ez eppen eleg nekem annak megerositesere, hogy USD-ben az emelkedesi potencialt megerositve lassam.

4)GLD minor (3) hullama szepen emelkedik 1150 szint fele. Ott van egy rezisztencia csatorna, ami a Januar es Augusztusi topokat koti ossze. Azon elakadhat par napot, de aztan attoresre szamitok.
Ugyanezen a csatornan Silver attort mar, es most erot gyujy rajta a rally folytatasa elott.

kozi723
kozi723 2015. 09. 22. 09:24
Előzmény: #1083  salander
#1084
Hat igen. Csak a dologban szerintem az a felettebb erdekes, hogy ugy csinalnak, mintha semmi eszkozuk nem lenne a real gyengulesenek megfekezesere. Joggal merul fel a kerdes, hogy ezek szerint nem is akarjak... Napi 1%-okat gyengul a deviza. En nem tudom, nem vagyok ebben jaratos, de az oroszok 4-5 honappal ezelott kezzel labbal kapaloztak, hogy megallitsak a rubel gyenguleset. Tobbe kevesbe - lehet hogy csak rovid tavon persze - sikerult is nekik. Ugyanezt a torekvest en nem latom a brazil jegybank / kormany / allam reszerol. Es pont amit irsz, hogy 11%on talal vevot mar csak a dollarban denominalt kotvenyeire, tobbek kozott ezert IS tenni kene valamit azert a brazil realert. Szep es jo ez az arfolyam az exportnak, de hat azon tul is van elet.

Egy szo mint szaz, ez egy k.. hosszu folyamat lesz. Az olaj szerintem sem fog egyik pillanatrol a masikra 50 dollar fole ugrani, cumiztatja meg itt a nepeket honapokig a napi atlagos 2%os (vagy annal is tobb) kilengeseivel.

Nem kerdeses, hogy a real megcsinalja a 13 eves csucsot. De ha ilyen utemben mennek a dolgok, akkor mindenfele teketoria nelkul at is torti azt. Nyilvan ez nem napi, heti kerdes.
salander 2015. 09. 22. 09:04
Előzmény: #1081  kozi723
#1083
Gondolom az sem tesz jót hogy a dolláros kötvényeik a szeptember eleji 7-8% helyett 11%-on találnak vevőt a másodpiacon.

Eközben ki akarnak bocsátani további 770 millió dollárnyi kötvényt. Mondjuk ezt a kört reálban (így a kormány majd el tudja inflálni), de azért 10 évre 15% hozamot ígérni, az elég brutális.
Tibi0002 2015. 09. 22. 07:52
Előzmény: #1081  kozi723
#1082
0.3 körüli p/b egy veszteséges cégnél teljesen logikus és érthető. Lemehet 0.2-ig is akár, amíg az olaj ilyen szinteken tartózkodik. Akkor jó vétel hosszútávra, ha az olajszektor magához tér. De arra semmilyen garancia nincs.
kozi723
kozi723 2015. 09. 22. 07:32
Előzmény: #1080  eurocent
#1081
Szamomra ez mar az erthetetlen kategoria. Oke, hogy gyengul a real, de az olaj megis csak tobb mint 3%ot emelkedett. Ma nyilvan az olajban is lesz korrekcio, amire termeszetesen pbr esessel fog reagalni. Nulla eletjelet mutat a papir. Ha belegondolok, hogy esetleg a kovetkezo negyedeves jelentes valamilyen oknal fogva gyengebb is lesz, akkor jo uton haladunk a zeroba. Jobb lesz egy ideig ram sem nezni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek