Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2015. 09. 21. 20:06
Előzmény: #1059  eurocent
#1080
PBR esése gyorsulóban. A sziklaszilárdnak vélt 4,4x support úgy néz ki, hogy megingott vagy elesett.
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 10:20
Előzmény: #1078  pomperj
#1079
Szia,

Nalunk elkezdododtt a het, estunk majdnem 3%-t...
A bank papirokat utottek rendesen....(nagyon sok kis befektetot fog kellemetlen meglepetes erni, mert foleg ok tartjak a bank papirokat...), raadasul az itteni bankok majdnem 2/3 reszben vannak a lakossag fele kiteve...lakashitelek ill. lakossagi hitelek, az uzleti ill. vallalkozasok hitelezese pedig az utobbi evekben nagyon lecsokkent kb. 25-33% bankoktol fuggoen...
Nehany hete Melbourneben voltak sztrajkok most itt NSW-ben vannak a repulotereken...
Ha igy haladunk nehany het esetleg honap mulva mi is recesszioban leszunk mint Kanada....
Egyebkent talan aprilis kornyeken irhattam, hogy novemberre akar kamatvagast is elkepzelhetonek tartok ha a FED nem emel kamatot szeptemberben....
Erdekes hetek ele nezzunk!
pomperj
pomperj 2015. 09. 21. 08:29
Előzmény: #1063  pomperj
#1078
Az utolso 2 Azsia updatehez kepest nincs erdemi valtozas. Nem is irom le.
A regiok nagyobb resze egy (iv) oldalazo-eso hullamban van 2 hete, ami a vege fele jar. Most Japan, Singapore es Australia latszik a leggyengebbnek, Korea, Taiwan es Kina pedig erosebb.
Sajnos, jo szinkronban vannak SPY-al, erositik egymast.
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 23:50
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1077
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 23:49
Előzmény: #1073  Tazsomaru
#1076
nem a banyaszokat korabban zartam....
ez 1 sajat kereskedesi szamla ami nagyban korrelal a cegemevel, mivel nagyon hasonlo keppen kozelitjuk meg a dolgot, talan nem veletlenul...(ezen volt peldaul januarban SLV,SLW es GDX pozicio is, ugye ami elmeletileg veszteseges volt, gyakorlatban meg nem.)
Nem emlekszem, hogy te vagy barki a cege penzugyi teljesitmenyerol adatokat osztana meg 1 ilyen forumon...
esetleg milyen ar ajanlatokat ad az ugyfeleinek AFA-s ill. AFA nelkul...
talan nem kellene ilyen dolgokba bele menni...
(mert nem biztos hogy mindenki jo indulatu ezen a forumon)
banyaszok teljesitmenye tavaly aprilis ota amita irok a PF-re...

banyaszokat mar korabban vegigjartuk es megadtam azt is idonkent hogy mikor melyik pozicion eppen milyen eredmeny volt...
visszakeresheto!!!
rengeteg olyan strategia van ami kepes 1 passziv portfoliot felulteljesiteni...de a kereskedes nagy resze szerintem 80%-a nem ezen dol el...
(lasd a passziv SPY/TLT portfoliot, mert ha valaki 2004,2005,2006 ill. 2007-ben kezdte egesz mast elt meg; es akkor meg a napokkal es honapokkal nem is jatszottunk)

Tettem fel mechanikus stratit is...lasd amibroker topik es eppen stingy ismerte el hogy eppen 1 ajandek, ja a hozam oldala kenterbe veri a legtobb passziv stratit az esetek tobbseget, persze hany kereskedo kepes 40-50%-os DD-vel menni...
;)
Volt szo BB stratirol is es az interneten rengeteg info fenn van...
Sot meg a 3 ill. 5 napos High-low rendszerekrol is volt szo ill. arrol is hogy ezek kozul melyik hasznalhato jobban melyik piacon FX,nyersanyag, esetleg reszvenyeknel...
sot EUR/USD topikban az EUR/GBP-n nem is olyan reg szoba kerult...

es mint mindig mondom, tamadni, kritizalni mindig konnyebb mint megosztani, bar te nem azert spekulalsz hogy ezzel penzt keres ill. elonyre tegyel szert....
persze feldobhattad volna te is az eredmenyed mint korabban tetted...
;)
kerdes miert nem tetted?

Nem inditottam egyebkent semmit tavaly februarban...
(na eppen az ilyen pontatlansagok ill. figyelmetlensegek, esetleg valotlansagok allitasa miatt megy el az egesz szocsataba)...

mint az oviba vagy az altalanos iskolaban...
(hogy is volt az a jatek,valaki kapott 1 hosszabb kijelentest esetleg 8-10 szobol allo sorozatot, majd minden egyes resztvevonek a kovetkezo fulebe kellett sugnia...)
es nem olyan nagy meglepetesre a 8. vagy 10.-ik ember mar egeszen masrol beszelt mint ami eredetileg volt....
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 20. 23:05
Előzmény: #1066  emerald
#1075
örülök a sikereidnek és hogy ilyen magabiztosan haladsz.
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 23:04
Előzmény: #1069  pomperj
#1074
link

elmeletileg az utobbi 6 honapban nem csinaltam semmit....
mert osszesegeben nem ment a portfolio uj csucsra
gyakorlatban pedig folyamatosan kockazatot kezeltem, zartam a veszteseges pozikat,csonkoltam ill. eltettem a nyereseges kereskedesekbol is az esos napokra.
a kozott hogy a portfolio -14% helyett +26%-ban pedig szerintem van 1 picike kulonbseg...(lehet hogy megis csak van ertelme aktivan kezelni 1 portfoliot)....mindenesetre az ido majd eldonti.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 20. 23:00
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1073
szép eredmény! ezek a bányászok, amit most zártál?
megmutatod tavaly februártól is? amikor az egészet indítottad.
ha hiszed, ha nem én mindig örülök, mikor olyan stratégiával találkozok, ami jobban teljesít, mint egy passzív portfólió. megerősít abban, hogy azért érdemes spekulálni is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 20. 22:52
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1072
nem állítok valótlanságot. mindenről, amit írtam visszakereshető, de akik figyelmesen olvasták a fórumot, emlékezhetnek is rá. senkit nem akarok rossz szemszögből, feltüntetni. téged és pomperjt is alapvetően jó embernek tartalak. néhány beírásotokról más a véleményem. ezeket legtöbbször nektek címzem, de inkább az olvasók szemét szeretném felnyitni.

nem értem mi az ellentmondás abban, ha valaki a tőkéje jelentős részét egy passzív részvény/kötvény portfólióban tartja és a maradékkal spekulál.

"a vilag nagy resze szol arrol hogyan kerulhetunk elonyosebb helyzetbe ill. kereshetunk tobb penzt mint masok..."

a helyzet az, hogy ez a TE világod, a TE valóságod szól arról, hogy kerülhetnél előnyösebb helyzetbe ill. kereshetnél több pénzt, mint mások. fogadd el, hogy mindenki másképp élheti meg a saját valóságát. az egyetlen verseny ami számít, amit önmagaddal vívsz. az én valóságomban a pénz csak eszköz, egy melléktermék.
duraczell 2015. 09. 20. 22:45
Előzmény: #1070  pomperj
#1071
köszönöm!
pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 22:38
Előzmény: #1052  duraczell
#1070
Nem kovetem DAX-ot, jo okom van ra.
Nyilvan sokkal tobbet tudsz rola, mint en.
Az utolso 2 ev alapjan a rovidtavu kilatast alighanem ugyanigy rajzolnad be.

link

Hosszabb tavon meg vegkeppen nem hiszem, hogy belathato 5-7 even belul mas lehet a kilatas; 2015 ben a top legalabb 4 degree top volt, szerintem (5 of C of Y of B).

pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 22:18
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
Hamar rajottem, mivel korrelal. Gratulalok.
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 21:25
#1068
link

frissites keppen, bar meg nem ert veget ez a negyedev....
(szoval nehany info 1-ik kereskedesi szamlarol a teljesseg igenye nelkul, viszont hogy transzparens legyek, mindig ugyan arrol a szamlarol)...tokeattetel nelkul ha nem is 1 rendkivuli teljesitmeny,de nehany kereskedo eredmenyeinel jobb, nehany kereskedo pedig jocskan tul szarnyalta ezt, viszont nem hiszem hogy szegyenkeznem kellene miatta.
(1 gyenge kepessegu delibabos kereskedotol...)
egyebkent ha jol emleszem Tazsomarun es rajtam kivul mas nem tett fel hasonlot....
viszont jo nehany kritikat olvastam...
;)
Sok sikert mindenkinek, longosoknak,shortosoknak es az opcios strategiak kedveloinek is!

Mindenkinek szep hetet!
pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 19:23
Előzmény: #1063  pomperj
#1067
1)A blogba feltettem a korrekcio/bear vegenek Elliott projekciojat. Mindket alternate esetre mas a vegeredmeny. Drasztikusan.
Meglepo lesz a dimenzio is, es a meret is.

2)Itt soha nem kaptam annyi szemetkedo megjegyzest, mint amikor 2015 ev elejen elkedztem egy valos trading naplot vezetni. A masodik legtobb akkor erkezett, amikor az egyik szamlamnak egy reszet feltettem.

Abba is hagytam mindkettot hamar. Neked sem ajanlom.
emerald 2015. 09. 20. 18:15
Előzmény: #1064  Tazsomaru
#1066
Próbáltam megfogadni h nem sokat írok a fórumra, csak olvasok....mint Te.
Ám nem ment, mindaddig amíg valaki a múltkoriban kissé gúnyosan megjegyezte h én nem égettem el a számlám. (Ami nem igaz, mert égettem el számlát, de nem a teljes tőkémet.) Habár nem "segítségnek" szánta, de azóta jobb az időbeosztásom...

Az önismeret terén igen sokat kellene fejlődni sokaknak, akik a pszichológus helyett itt öntik másokra a problémáikat.
Nem hiszem h ebben valaha is változás áll be. Ám néhányan mégis megosztanak hasznos gondolatokat ami miatt érdemes olvasni néhány fórumot.
Elhatároztam h év végén meg fogom mutatni részletesen néhány embernek a számlatörténetem. Nem is azért h itt
bárkinek is bizonyítsak, ez már nem érdekel,(persze nem csodára kell számítani) mert írni ugye bármit lehet egy nick alatt, ám a konkrétummal nincs min vitatkozni..:-)

A reményt és az elvem szeretném a kezdőknek tovább adni: Ha
másnak sikerült, nekem is sikerûlni fog!
Nekem erőt adott amikor hiteles emberek sikeréről olvastam, nem is kicsit!
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 16:26
Előzmény: #1064  Tazsomaru
#1065
Szoval nem szeretsz megosztani gondolatokat velemenyt....(mindenki mas), viszont miert kell valotlansagot allitani, ill. feltuntetni masokat rossz szemszogbol???

Tudod peldaul en miert nem irok be pozikat???
Azert mert folyamatosan kritikakat kapok, peldaul te is kritizaltad az NDX shortomat...
visszakeresheto,de nem akarlak kellemetlen helyzetbe hozni...(5,81-es hozam kockazatu kereskedes volt), persze te is es meg jo nehany ember kritizalta, eppen csak fel sem tunt, hogy nyereseges kereskedes volt...es nem csak a kereskedesi szamlamon, vagy a grafikonon,de meg a forumon is megtalalhato, viszont nem fogok grafikonokon abrazolni hogy mikor mit mondtam, hol nyitottam zartam..stb.stb..
es ugyan ez igaz a DAX short es long pozikra amit ajanlottam vagy EUR/USD esetleg AUD/USD-ra,de hozhatnam EUR/CHF vagy a NOK/CHF-es pozira is....
es hozhatnak jo nehany reszvenyt amiket megjeloltem...
voltak rossz kereskedesi otleteim es kaptam-e olyan kereskedesi jeleket amik veszteseget hoztak, hat persze ez resze az egesznek...

az hogy ki mit befolyasol, nem hiszem hogy az en vagy te problemad volna....
(persze a feleloseget illene mindenkinek vallalni a sajat kereskedeseert....), bar ez inkabb ugy szokott lenni hogy amig a tipp bejon addig minden ok, ha pedig 1 kereskedes ill. 1 kereskedesi otlet nem jon be akkor kuldjuk el a "fr@ncba" akinek ilyen otlete tamadt....

Nem allitottam hogy nagy tapasztalatu alapkezelo lennek....(sot emlitettem 1 parszor hogy kifejezetten uj vagyok ebben az egeszben)
az kulonosen nem tetszik, hogy valotlansagot allitasz rolam, azt allitotom, hogy kozel 13 eve kereskedek, es nem csak sajat szamlara, es cegemmel menedzselek 1 alapot....
arrol is beszeltunk mar hogy nagyon szivesen megosztok veled eredmenyeket a vacsinal amit az onyxban fogsz fizetni, talan ez is visszakeresheto...
Velemenyem szerint nincs eleg informaciod ahoz, hogy eldontsd, hogy en mit gondolok a tozsderol....sot nekem sincs eleg ahoz hogy eldontsem te hogyan gondolkodsz rola...
bar azt erdekesnek tartom, hogy sokszor a szerencsejatekhoz hasonlitod...
kozben spekulalsz es jossz azzal hogy az opcios strategia a csucsa a kereskedesnek, mellette viszont 1 passziv SPY/TLT portfolioba fektetsz....
szoval mi ez ha nem ellentmondas???
opcios kereskedes a csucs, de azert SPY/TLT portfolioba befektetem a penzem, a tozsde egyebkent szerencsejatek...(szoval akkor mibe fektettel be???)
;)
Volna 1 rossz hirem szamodra, nem a tozsde szol arrol hogyan szerezhetunk meg a legtobb penzt az ugyfelektol, hanem a vilag nagy resze szol arrol hogyan kerulhetunk elonyosebb helyzetbe ill. kereshetunk tobb penzt mint masok...
;)

Szoval nincs kedved megosztani a kereskedesi otleteidet, rendben...
Ha pedig valaki feltesz 1 egyszeru kerdest, mondjuk az INTC-el kapcsolatban, raadasul a kedvenc temadban az opcios kereskedes temakoreben akkor meg velemenyed sincs errol...
Viszont kritizalni, valotlansagot allitani es masokat rossz szemszogbol beallitani arra van idod es velemenyed....
hmhmhm....

Ennel en joval intelligens embernek tartottalak, de tudod en az esetek tobbsegeben tevedek....

en tettem fel nem csak kereskedesi otleteket indexekrol, reszvenyekrol,Fx parokrol...
sot meg mechanikus strategiakrol is, olyat is ami kepes megverni 1 SPY/TLT vagy csak 1 sima SPY portfoliot...nem is picit...arrol is irtam, hogy milyen problemak adodhatnak a lufikbol amik nehany eszkoz osztalyban alakultak ki, lasd reszvenyek, kotvenyek, ingatlanok esetleg ingatlanba fekteto alapok ill. ETF-eknel....
na nem azert irtam mert hu de nagyon okos vagyok, csak megosztottam a velemenyem (mert szerintem erre lenne a forum es mint oly gyakran hangoztatom akar tevedhetek is),de mi van ha nem....

Szerintem ne csak magyar bloggerektol olvass, es a blogerek velemenye sem szentiras csak 1 velemeny, nyilvan joval tobb tapasztalattal mint 1 atlag kereskedo...

Nem hiszem hogy valaki is beirna az osszes pozijat ill. hogy ki hol es mikor lepet be 1 poziba, mennyit kockaztatot vesztett vagy nyert,keresett...,de eppen azert mert a kereskedes 1 nagyon maganyos dolog, ezert jo ha az ember a kereskedo meg tudja osztani velemenyet, gondolatait olyanokkal akiknek hasonlo az erdeklodesu koruk...
Vannak akik sakkoznak,kartyaznak,golfoznak,zenelnek, foci mecsre jarnak es vannak akik kereskednek...
aztan hogy mi tortenik, ha a klubbol,a mecsrol haza ternek az emberek az mindenki magan ugye.

Legyen szep heted!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 20. 13:49
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1064
Tomi, én nem szeretek ötleteket megvitatni másokkal, csakis magammal. nem szeretnék kárt okozni senkinek. könnyen le lehet beszélni embereket életük talán legjobb pozíciójáról.
link
blogokat is talán 3-4-et olvasok. lehetőleg olyanokét, akik hitelesek.
link - link
link - link
szívesen megnéznék az alapodról egy ilyen ábrát.
az ötleteket be kell kötni és menedzselni kell, nem megvitatni. a másik véleménye rögtön befolyásol (főleg egy kezdőt), ha akarod, ha nem. ráadásul, ha még azt állítod magadról, milyen nagy tapasztalatú alapkezelő vagy. persze az alap teljesítményét még senki nem látta, de az sejthető, hogy miért.
pomperjtől tavaly év elején olvastam itt a PF fórumon, hogy 80% cash-ben ül, nyáron már 95%-ot írt. fogalmam sincs a blogban miket ír, de amit itt oszt meg az könnyen visszakereshető.
teljesen más, ha valaki konkrét pozíciót oszt meg, belépéssel, stoppal, célárral és esetleg még pár sor arról milyen idősíkon és hogy kezeli a trédet. több ilyen olvasható szarvasvadásztól, taxisgyuszitól, még tőlem is régebbről. ezekből szerintem lehet tanulni.
Tamás, amit te gondolsz a tőzsdéről, az nem szakma. ilyen szakma nincs. ez csak egy játék. A tőzsde szakmai része arról szól, hogy szerezhetünk meg legtöbbet az ügyfelek pénzéből.
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 12:02
Előzmény: #1061  pomperj
#1063
A blog update elkeszult.

Alternate 2. valoszinuseget emeli, hogy NDX PRECIZEN a 2 csatorna matszes pontjaban fordult, es az ott csak (2) topja lehet.
link

A kovetkezmenyekrol a blogban.

Egy "fantasie" chartot meg felteszek este, alahuzni a mondandot. Meg az aranyrol is: ott uj szempont is van.

Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 11:54
Előzmény: #1057  Tazsomaru
#1062
Roland 1 aktivan kezelt strategianal, portfolional ha a kereskedo jelzest kap, hogy zarnia kell az nem jelenti azt, hogy nehany honappal, hettel esetleg nappal kesobb ujra nem lep pozicioba....
eppen ezert aktiv strategia, (persze ennek koltsegei vannak), de ez nem jelenti azt hogy nem lehet ezt megkeresni...
Azert mert valaki vetelt vagy eladast javasol ill. kereskedik 1 portfolion ma vagy holnap, esetleg jovo heten nem jelenti azt hogy 3,6 honap mulva is ugyanaz a velemenye....
Ha pedig ilyen kovetkeztetesek alapjan probalsz velemenyt alkotni masok kereskedeseirol elege melle trafalhatsz...
(pl. ilyen volt az en kereskedesem ezust hataridon,SLW-n ill. az ausztral aranybanyaszokrol)

kb. olyan felreertes ill. pontatlan velemeny alkotas mint az en esesben vasaroltam az ezustot ill. eso piacon epitettem a poziciot, es kb. azokkal tesz 1 csoportba akik engem delibabos kereskedonek tartanak es azt allitjak, hogy peldaul vegig longoltam az arany eseset is...
(persze nem kereskednek az adott termekkel,se USD-ban,se forintban,se AUD-ban),de velemenyuk az van....
a kerdes inkabb az kell-e ill. erdemes-e adni az ilyen hsz-ra...

Ha valaki 20,4AUD-on majd, 20,5-en; 20,6-on; 20,72-on; 20,89-en; 21,15-on majd 21,25AUD-on vasarolja az ezustot akkor az a kereskedo eso vagy emelkedo piacon vasarol???
Hasonlo peldat tudnek hozni az aranyra is...

persze nagyon egyszeru megnyitni 1 grafikont, esetleg nehany havonta negyedevente megnezni 1 nemesfem arat es aztan levonni kovetkezteteseket,de az elmelet es gyakorlat kozott velemenyem szerint van kulonbseg....

Szerintem mindenki tobbre menne azzal ha kereskedesi otleteket vitatnank meg ill. erre koncentranank az idonket es energiankat...
(ettol mindenki tobb lenne es nem kevesebb, mert szep dolog elmeletileg belinkelni vadi hsz-at,de a gyakorlatban alkalmazni ugye kicsiket nehezebb)...
;)

Peldaul (csak 1 otlet) en a mai nap az INTC reszvenyet nezegettem ill. hogy milyen opciok talalhatok a rv-re....
kivancsi lennek, te milyen opcios strategiat epitenel ra???
rovid, kozep ill. hosszu tavon???
peldaul vennel-e ra put opciot es ha igen melyik lejarati datumot valasztanad ill. milyen strike arat....

szerintem ha ilyen szakmai dolgokrol cserelnenk velemenyt azzal masok is a forumrol, te is es en is elorebb lennenk ill. tobbre mennenk...

Legyen szep hetveged!
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 09:54
Előzmény: #1053  Tazsomaru
#1061
A beiras szovege szerintem vilagos.
A "Cash is king" Apr.27 ota van a traderblog-.hu cimen,
link

Azota 5 honap telt el. A TLT kis minuszt teljesitett.
Az SPY viszont -7% koruli hozamu azota. A vilagon mukodo osszes investment Fund-ok 99%-a alulteljesitett a cash-hez kepest.
A Magyar piacon is -5% koruli a vegredmeny.
Bizony, kevesen vertek meg a cash-t azota.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek