Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 21:18
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1000
amúgy meg fejet megdönteni 45 fokban , és akkor frankón látszik minden:D
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 21:13
Előzmény: #988  Törölt felhasználó
#999
Tobzódtam egy kicsit... csak kíméletesen a kritikával, ha kérhetem! Köszi!

link
pitcairn2 2015. 09. 12. 19:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#998
az igazi tuti bika indikátor egy kissé később jött 2011 szeptember 26-án, amikor a közismerten "hasznos" és "informatív" BBC-ben egyenesadásban adtak tutibiztos piaci tippeket a jónépnek:)

Trader on the BBC says Eurozone Market will crash
link

"közhasznú" NÉPHÜLYÍTÉS közpénzből:)

Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 18:29
Törölt hozzászólás
#997
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 18:29
Előzmény: #992  pomperj
#996
Igen, koszonom, ez mind nagyon is elkepzelheto alternativa.

Az elobb havi chartot linkeltem be, de ezen a naposon is jol latszik, hogy most valami "meroben mas" van, mint oktoberben.

Akkor ugyanis csak ment-ment-ment fol az egbe SPY, most viszont 200 pont alatt mar 10 napja korrekciozik. Szoval, ez egy masik elteres a ket eses kozott.

SPY napos (a te chartodba beleirtam): link

Szoval, hacsak at nem uti a 200-at SPY, jobb lesz a jovo het elejen amibol csak lehet inkabb kimenekulni.
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 18:03
Előzmény: #992  pomperj
#995
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mondjuk v,1-től a-ig hogyan számozod, mert ugye v,1-től 5,2-ig egy alakzatról van szó!?
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 17:52
Előzmény: #992  pomperj
#994
szerintem az spy az úgy tökéletes ahogy van! Én tegnap este próbáltam összetákolni ugyanezt, csak a kontrahullámot nem mertem olyan szűkre szabni, bár láttam, hogy rövidebb a következő, csak nem bízom az investingben... mindegy! szóval ez így a valóság
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 17:43
Előzmény: #991  Törölt felhasználó
#993
jó kis játék az biztos, de ez is csak egy opció:)... viszont halálpontos:D
pomperj
pomperj 2015. 09. 12. 17:39
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#992
Modjuk ezek hogy tetszenek? 3 kulonbozo valtozat a 3 kulonbozo indexre
SPYra
link

INDUra
link

NASDAQ-ra
link
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 17:30
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#991
Akár még javamra is válhat :-), de amennyi (időnként egymásnak totálisan ellentmondó) számozást ebben a témában (SP) az utóbbi időben láttam, hát...

Maradjunk annyiban, hogy csiszolódom... :-)


Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 17:27
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#990
Megfontolandó, amiket Jánossal írtok...

Az esetleges kamatemelés mellett szól, hogy a FED is számolni némi piaci turbulenciával a kamatemelést követően, azaz erre való hivatkozással halasztani "meglepő" lenne részükről - legalábbis én nem emlékszem, hogy a piaci esést, mint mérlegelési tényezőt, korábban hangsúlyozták volna...
Persze ez önmagában semmit nem jelent... :-)

De ha emelnek és jön az esés, az sem feltétlenül lesz szerintem a világ vége... :-)
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 17:19
Előzmény: #988  Törölt felhasználó
#989
Csak nem származott belőle valami hasznod?:)
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 17:10
Előzmény: #986  Törölt felhasználó
#988
Mikmakk!

Így utólag köszönöm az Elliott topicba betett grafodat! :-)
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 16:33
Előzmény: #977  pomperj
#987
Ma megint adtam nekik 1 eselyt...es megneztem 3 2-3perces videot....
Hogy oszinte legyek szamomra tovabbra is nevetsegesnek tunik ez a hirportal...
(persze nem mondom hogy semmifele informaciot nem lehet szerezni a videojukbol,de remelhetoleg nem ezek alapjan kereskednek emberek)....
Ennel a portfoloion ill. a portfolio blogerek beirasai kozott nem csak menyisegben de minosegben is eg es fold a kulonbseg...

a gazdasagtv riportjai nekem a CNBC lebutitott (bar azt sem konnyu) magyarositott valtozata...

Ajanlanam megnezni a kovetkezo videot:

link

Ez most komoly ilyen videokkal es elemzokkel lehet etetni a nepet...( a baratunkat meg 1 allasinterjura sem engednem be nem hogy elemzest vagy mas velemenyt hallgatnak meg tole)

Apple-el kapcsolatban: tenyleg nem a legalkalmasabb az ido a vetelre,de nem azert mert rossz a ceg hanem, mert a piacok tul ertekeltek....

Aki pedig raszan 1 kis idot az apple event megnezesere, szerintem megeri azt a masfel orat...az azert kepben lehet hogy a technologiaban milyen iranyok vannak....

IPAD PRO (es ez milyen hatassal lesz a laptop es tablagepek premium piacara, ahol is a legnagyobb a profit???)
milyen iranyba megy a tablagepek es laptopok ertekesite???
Apple Tv es a konzolok piaca es jovoje???
kabel-tv es streaming tartalmak....
apple watch es egeszsegugy kapcsolata...
es erdekesseg keppen amire adtam volna minimum 5-10 evet Microsoft helyzete es jovoje es novekedesi kilatasai???
es picike kepzelo ero, fantazia ill. a kerdesek megvalaszolasa szerintem tobbet segithet mint a gazdasagtv egyes elemzoinek feluletes velemenye..(persze ez csak sajat velemeny)

;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 16:32
Előzmény: #985  Törölt felhasználó
#986
Köszi szépen!!!

Azt kizárnak tartom, hogy nincs véleményed,és nem keresgéled a hullámokat!!!! Pompit is erről faggatod!! Pl miért szenvedett nagy tech. kárt a chart? Csak van indok!
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 16:16
Előzmény: #984  Törölt felhasználó
#985
A chart a teletraderrol van (nekem SP nincs betoltve AB-be). De a Yahoo-rol tudsz leszedni historikus adatokat link

Alul katt a "Download spreadsheet"-re, es meg is van az adatsor. Csak persze marha unalmas naponta letoltogetni... DAX is van szerintem valahol.

SP-rol nekem nincs velemenyem. Jo volna, ha legalabb BUX/OTP-rol lenne...
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 16:11
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#984
Én arra volnék kíváncsi, hogy Ta/EWT alapont te mit gondolsz az Sp-ről!!!!???? Rajzolj és számozz! Nagyon szeretném látni, hogy te hogyan gondolod Mats!

Amúgy meg csorog a nyálam ennek a csártnak az alapanyagáét!!!!!! Akarom!!! Add nekem;))
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 15:42
Előzmény: #979  pomperj
#983
"There is no way, after this 230 point drop, that there is not a second similar size drop is NOT coming.
No wave structure would allow it; not even a smallest and most bullish alternate anybody can imagine."

Ossze tudod hasonlitani a mostani esest a tavaly oktoberivel? Errol egy_kezdo irt kicsit hosszabban a Mennyit er az OTP? topikban, hogy az oktoberi esest valojaban a kisbefektetok ebola-panikja okozta, blablaba... Mindegy mi miert tortent, TA/EWT alapon mi a hasonlosag, es kulonbseg az oktoberi leszuras, es a most augusztusi leszakadas kozott?

En annyi kulonbseget latok, es ez eleg meggyozo szamomra, hogy tavaly oktoberben havi szinten megvettek az esest (zold gyertya havi zaroar-csuccsal), szoval ha volt is tech. kar, az a honap vegere meggyogyult. Most viszont nem ez a helyzet: az augusztusi gyertya vilagnagy piros, szemre is latszik hogy oriasi a technikai kar a chartokon, es aligha varhato gyors gyogyulas. Sot...

SP monthly: link

Szoval, ha valaki megkerdezi tolem, hogy "Akkor miert is varsz crasht a jovo hetre?", akkor az a valaszom, hogy "Nezz ra egy havi chartra." De nekem csak ez az egyetlen ervem van.
sellMcsitri 2015. 09. 12. 12:52
Előzmény: #970  Törölt felhasználó
#982
nem készülsz, skizofrén őrült? :))))))

link
pitcairn2 2015. 09. 12. 11:24
Előzmény: #979  pomperj
#981
és ha nem emelnek, akkor jó sansszal rallizni fognak jövő héten az amerikai piacok...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek