Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 07. 02. 14:01
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#620
Abban biztos igazad van, hogy meg ki kell varni, egyet is ertek.
Es abban is, hogy nem raktam fel uj chartot, ami megmagyarazza amit irtam, mert nem is evidens a dolog, de itt potolom:

link

Az Elliott guide-line szerint amig a megelozo bull idejen a (4) ala nem esik, addig az korrekcio. Hogy a (4) ota az emelkedesi fazis (5) hullama +40% volt, azt illik figyelembe venni.
kozi723
kozi723 2015. 07. 02. 13:36
#619
Sziasztok!

Megcsinálja a héten PBR a 8,3 szintet? A tegnap óriási esésnek még talán lesz annyi ereje, hogy behúzza. Bár nem lennék meglepve, ha ott sem állna meg és 7,8-ig jönne. Mit gondoltok?

Üdv,
Törölt felhasználó 2015. 07. 02. 10:33
Előzmény: #617  pomperj
#618
Az a baj, hogy iszonyat meredek az esés, amíg nem látszik hogy lassulna, addig nem tartom valószínűnek, hogy megálljon, hogy egy adott support megállítsa.

Amit te is írtál, kérdés melyik support állítja meg ? Vagy esetleg egy újabb monetáris lazítás (ez valószínűleg most még kevés lenne) ?

Szerintem ez még egy ideig a piaci pánik miatt tovább fog esni, ezt már ilyen szempontból én is medvének nézném.

Utána biztos vagyok benne, hogy ismét bull lesz, de addig kérdés, én még kivárnék.

Amit az aranyra írtál: Hát besz*ptam, pont most vettem, illetve a görög határidő előtt, hátha felnyomják, lesz annyi erő benne. Így olvasva amit írtál, nekem is hasonló érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Így most szerintem akkor kivárásra játszok. Van szerinted kilátás pozitív korrekcióra ?

Üdv,
egy kezdő
pomperj
pomperj 2015. 07. 02. 09:38
Előzmény: #608  pomperj
#617
Pf vezercikk:

link

Hol volt a szerzo, amikor eppen megindult a nagy kina-bull? Akkor meg a kinai gazdasag lassulasarol ertekezett, a kozfelfogas szerint.

Es most is teved. Leirja a mai kozfelfogast, ami most se nyero.
Tipikus vezercikk-contra-indicator.
pomperj
pomperj 2015. 07. 02. 09:08
Előzmény: #608  pomperj
#616
Az USA piac penteken July4 miatt zarva, szoval ma erdemes meg attekinteni a osszu hetvege elott.

1)Az SPY azt csinalja, amire szamitani lehetett: inside days, a hetfoi impulzus rovidtavu korrekcioja tart. Talan meg a csutortok es hetfo is az lesz, hiszen a nemzeti unnepek kornyeken jellemzoan pozitiv napok vannak. Szoval egyelore a korrekcios jellegu tovabbi emelkedesre szamitok inkabb.

Amig Dow 18190, SPY 2130 alatt marad, addig ezt korrekcionak tekintem. A (2) hullam kesz, es indul (3) lefele, aminek elso subhullama (i) volt a hetfoi le-impulzus. Amikor ez a kis korrekcios (ii) hullam kesz, az esenek folytatodnia kell 1980, a vegso kritikus support iranyaba. Ott dol el veglegesen, hogy marad-e a bull vagy bear piac indult. Az eselyek most kozel egyenloen, talan 53-47% aranyban allnak; de az UTIL es TRAN Indexek mar ennel joval egyertelmubbnek latszanak.
Itt a chart:
link

2)Meglepetesre ujra emelkedtek a bond kamatok, pedig piaci megnyugvas idejen mashoz szoktunk. Egyelore nem valtoztatom a velemenyem, de megeshet, hogy a kamatemekedesi impulzus megsem korrekcios mozgas most meg.

3)A dollar is erosodik. A majusi melypont ota elhuzodo a-b-c forma latszik alakulni, ami most a (c) agban tart. Nem vagyok benne biztos, merre folytatodik: ha a piacok esese begyorsul, akkor a dollar erosodes folytatodasa varhato.
Megforditva: az Euro nem mutat erot, es ujra lefele fordul. Az EU allapotat tekintve nem meglepo.

4)Arany es ezust gyenge, senkinek nem latszik kedve kerekedni bevasarolni, szoval a tovabbi eses egyelore nagyon valoszinu.

magellan2214 2015. 07. 02. 06:58
Előzmény: #612  pomperj
#615
+1
kozi723
kozi723 2015. 07. 01. 23:03
Előzmény: #611  kurkuma
#614
Igen. Nagyon jó, hogy átfogó képet kapok gyakorlatilag majdnem napi rendszerességgel a világ piacairól. Sokat köszönhetek ezeknek a befektetési ötleteknek és a jövőben is szándékozom követni Pomperj tanácsait.

A féléves kitekintő összefoglalásnak nagyon örülök, remélem hogy a terveid között jócskán szerepel a brazil piac, mint fő befektetési terület, azon belül is fajsúlyosan PBR. Éppen most volt 1 éve, hogy rátaláltam a papírra Pomperj ráván és a jókor jó időben levő dollár konverziónak, valamint a türelmes kiszállónak köszönhetően közel 80%-os hozamot értem el. Az újabb beszálló remélem már nagyon közel van, türelmetlenül várom az újabb elemzéseket, hogy újra vételbe szálljak.

Köszönöm még egyszer, hogy megosztod velünk a gondolataidat.

Üdv, kozi
tom19761976 2015. 07. 01. 20:10
Előzmény: #612  pomperj
#613
Szia!
Köszi!Várjuk!
Szuper a traderblog.hu !
Üdv!
Tomi
pomperj
pomperj 2015. 07. 01. 17:22
Előzmény: #611  kurkuma
#612
Kosz mindenkinek.

Ettol kedvem tamadt leirni egy nagyobb anyagot a 2015. II. felevi kilatasokrol. Vajon hova erdemes a strategaknak tenni a hangsulyokat (penzt), mikozben komplett black swan csapat uszkal a hatterben?

Egyelore csak "Quattro fobia" cimet tudnek adni, mert mindegyik foldreszen van belole jopar.
Szoval, aludnom kell parat, mire kisse objektivabb szemuveget talalok a leirasahoz. De vasarnapra megcsinalom, legfeljebb nem lesz nagyon vidam nyari fagyi.

kurkuma 2015. 07. 01. 16:03
Előzmény: #610  tom19761976
#611
Örülök hogy egyre több ember veszi észre az értéket, koszoni meg az önzetlen segítséget!
tom19761976 2015. 07. 01. 11:26
Előzmény: #609  Törölt felhasználó
#610
Igen!
Sokunk nevében köszönöm én is a remek elemzéseket!
További jó munkát!
Üdv!
Tom
Törölt felhasználó 2015. 07. 01. 09:55
Előzmény: #608  pomperj
#609
Köszönöm az elemzéseket, rendszeresen olvasom őket, illetve oldalad/blogod is. Számomra nagy segítség, csak így tovább ! :)
pomperj
pomperj 2015. 07. 01. 07:43
Előzmény: #607  pomperj
#608

Az Azsia piacok idegesek. Kaptak egy lokest a gorog oldalrol is, de ma mar folytatjak a sajat mozgasukat; pont ahogy az ilyen esemenyek elmulni szoktak 1-2 nap alatt.
Kina lehet a meglepetes felfele, de masok is aljat csinaltak es felfele kunkorodnak.

1)Shanghai jun. kozepen csucsot csinalt 5200 szinten, es talan kesz a bottom is 3600-on.
Ez a 3 het konnyeden beszamozhato a-b-c zigzag strukturaju (4) korrekcios hullamnak. Sok levego elment a buborekbol. Igaz a margin adossag 2000 szintrol indulva tavasszal most is 5000 folott maradt, de egy keves onnan is elment.
Bull divergenciak vannak. Egyelore nem nagy a lendulet felfele, most 4200 szinten emelkedik. De bizony meglepetesre megesehet, hogy uj csucsot latunk a nyar kozepen. A Keltner csatornan nincs nagy kar, 4600 az elso ellenallasi szint.

A kinai kormany egyik oldalrol lassitani akarjak a megvadult tomeges tozsdei spekulaciot. Masreszt viszont elenkiteni a kisse lassulo gazdasagot. Erosen hullamzo idoszak a legvaloszinubb oszig, es a jo traderek most szepen profitalhatnak.

2)Austral ASX hullamozva csuszik lefele, de mintha nem lenne eleg lendulet ahhoz hogy gyorsulasnak legyen nevezheto. Szoval, rovid tavon felfele fordulas is lehet. Annak ellenere, hogy BHP tegnap leszakadt, (v) hullamban van; de a felfele kunkorodas nemsokara jo belepo lehet.

3)Japan NIKKEI nem ugy viselkedik, hogy a korabbi velemenyemet megerositse. Szo sincs wave (iii) jellegu lenduletrol felfele. Ez most inkabb oldalazasnak nez ki, talan complex korrekcios forma lesz belole. Ha 20.000 ala esne, akkor meg csufabb bear idoszakba is fordulhat.

4)India Nifty se nem indult oscillalasnak a savban, es nem is tort ki felfele. Meg kell ido a valodi irany kituzesehez. Most a felfele kitores latszik valoszinubbnek.

5)Kospi talan a megelozo 6 hetes esest korrigalja felfele. De ez idovel erosebb formaciova is alakulhat.

6)Brazil EWZ proxy a 8.5-9.5 savban konszolidal 3 hete. Az ilyesmi elobbutobb kitorebe megy at, de addig meg hetek is eltelnek.

A PBR uj CEO-ja nagyon ertelmes lepeseket jelentett be: takarekosabb fejlesztesek, tovabbi noncore eladasok, jozan gazdalkodas es 2018-ra az adossagot az eves FCF haromszorosara akarja csokkenteni. A hosszutavu kilatasok kimondottan jok.

7)Russia Index is megcsinalt egy 6 hetes lapos a-b-c korrekciot es tegnap felfele fordult. A TRF es Gazprom oscillator is felfele kunkorodik.
pomperj
pomperj 2015. 06. 30. 16:22
Előzmény: #606  pomperj
#607
1)A globalis reszvenypiac nagyot esett tegnap. A mozgas kozvetlen kivalto oka Gorogorszag allamcsogjenek “biztos” bekovetkezese volt.

De elotte mar sok-sok jele volt a gyengulo piaci helyzetnek. Ma valoszinuleg keves mozgasu inside-day lesz, ahogy ilyen impulzus utan szokott, a piacok megprobaljak backing-filling mozgassal betolteni a tegnap kimaradt gap-eket. Aztan majd 1-2 het utan latszik vilagosan a kar nagysaga a piacokon. Es hogy merre indul meg a mozgas ujra.

2)A fejlett orszgok indexe EAF, -3%-ot esett. Ezen belul Europa -4%, DAX -3.5%. Ezzel EFA aprilis ota a legalacsonyabb arih zuhant. De a letores meg nem vegleges, nem szakadt fontos support.
Az Emerging Markets Index EEM mar Aprilis ota esik, es tegnap a 2 hettel ezelotti 39.5 support es bottom ala szakadt. Most 39 szintnel jar, tegnap -2% korul zart.

Ez viszont aggodalomra adhat okot, hiszen a lemeno trend EM piacokon ezzel alacsonyabb tartomanyba lepett.

3)A poziciokbol valo kimenekules nem volt eros. A dollar inkabb gyengult, az arany csak kicsit emelkedett es nincs jele eles fel impulzusnak.
A penz a vart modon a treasury papirokba ment, hiszen a cash-be lepo ugyfelek penzet rovid papirokbe szokas tenni. A kamat esett, lasd alabb.

4)A DJIA 350 pontot esett, es kozben leszakitotta a 17700 szintu, eddig fontos support. Nem sokkal, de alatta zart.

folyt. kov, ha lesz idom.
pomperj
pomperj 2015. 06. 29. 08:50
Előzmény: #593  pomperj
#606
Ma meglatjuk, hogy egy pici orszag regota koztudott defacto allamcsodje, annak hivatalossa valasa, nos,
mekkora kaoszt okoz a piacokon.

A reszveny es devizapiaci gyengulo hullam mar lathato.
A sokkal fontosabb kotvenypiaci mozgas meg nem. Egyelore menekulesi reakciora szamitok, tehat a gyenge orszagok deviza- es kotvenypiacan eladas, az eros orszagoken pedig vetel lesz.

Ma valoszinuleg nem erdemes ettol a hatastol fuggetlenul Azsia kommentet irnom, tehat csak roviden:

1)Japan, ma -2.5%, NIKKEI=20150
NIKKKEI 3 hetes, egyelore (4)hullamnak tekintett oldalazo-eso korrekcioban van.

2)Kina, ma -1 es -5% kozott, Shanghai Composite=4150.
A kerdes az, hogy az eles korrekcio megall-e a support 4000-4100 koruli szinten? Ez Fibo 38%, es ha igen akkor oldalazo oscillallas vagy eles b hulam jon felele nemsokara.

Ha igen, es igy lesz, akkor a Kina bull csak korrigalt, es 12 hete egy (4) hullam alakult, aminek a vege eles zuhanas.
Ha nem, es az eses folytatodik, akkor a bull osszeomlasban van.

3)India ma -2%. Nifty Index=8200.
India oldalazo hullamzasban lehet, aminek most a 9d) szakaszaba kezd. Vagy mar emelkedik, de annak egy korrekcioja kezdodott.

4)A tobbi Azsia piacok hasonloak, -2% koruli esesben vannak. Nem vitasan ma mindegyik egy korrekcioba fordul.

Emlekeztetoul: az volt regota a velemenyem, tobbszor leirtam, hogy Azsia kozep- es hosszabb tavon nem fogja kovetni az amerikai/europai indexeket lefele. De rovid tavon igen.
Törölt felhasználó 2015. 06. 28. 17:05
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#605
Ok, no problem.
Törölt felhasználó 2015. 06. 27. 21:12
Előzmény: #603  Törölt felhasználó
#604
jogos, nem ugyanarról beszéltünk...
mea culpa
Törölt felhasználó 2015. 06. 27. 19:58
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#603
"Az aki tucatnyi könyvet ír, az nekem gyanús,..."

:ÐÐ

Sajnos teljesen el vagy tévedve az erdőben... az a személy akiről én írtam, egyetlen könyvet írt önálló szerzőként, egy másiknál pedig harmadmagával együtt társszerző volt. Ez akkor összesen annyi mint 1.333 db könyv, és nem "egy tucatnyi"... :)))

Sok sikert a tőzsdén!

)
Törölt felhasználó 2015. 06. 27. 19:26
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#602
Az aki tucatnyi könyvet ír, az nekem gyanús, hogy nem a piacon akarja a pénzét sokszorozni, hanem könyvkiadással...
Törölt felhasználó 2015. 06. 27. 18:42
Előzmény: #598  Törölt felhasználó
#601
"Ha már ennyire érti a csíziót, hányszorosra többszörözte a magánvagyonát?"

Derítsd ki az elérhetőségét és kérdezd meg tőle, ha neked ez ennyire fontos.

Sok sikert a tőzsdén!

)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek