Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2013. 11. 05. 10:16
Előzmény: #199  pomperj
#200
Minden piacon eltunoben vannak a normalis fraktalisok. A mozgasok nagyon simak, egyiranyuak es lassuak. Senki nem tudja fundamentalis okat annak, miert megy arra az ara, amerre megy. A nagy toresek idoszaka elott szokott ilyen lenni.

1)Japanban a kormany “strategiai specialis zonak” letrehozasat engedelyezte. Hasonloan ahhoz, ahogy 30 eve Kinaban, most Japanban deregulalnak kiserleti jelleggel, az uj zonakban nem ervenyesek a kialakult tulszabalyozott gazdasagi korlatozasok.
Kozben az Azsiai Gazdasagi Kooperacio targyalasain az USA ismet passzivitasaval tuntet, hitelet vesztettek a korabbi igeretek, es ugy tunik, Kina atvette a regionalis targyalasokon a vezeto szerepet.

Az auto eladasok 4%-al csokkentek del-azsiaban, ami nagyon rossz hir. Bar a cegek 60%a novelte eladasait es profitjat Japanban, a BOJ oriasi erofesziteseihez kepest az eredmenyt a piac kevesnek latja.

A NIKKEI tovabb oldalaz, 14200 szint korul billeg, semmi erot nem mutat. Viszont az (e) hullam befejezodest talan jelenti. Mikozben normalisan ez nagyon bull helyzet lehetne, sajnos nem sok remulet kell ahhoz, hogy letorjon a (c) pont 13.200 kritkus szintje ala; es akkor egeszen ujra kell ertekelni a helyzetet.
Persze, innen oriasi lendulettel akar meg is indulhat a rally, es a 14500 szint atlepese ezt jelentene. A japan befektetok azonban egy helyett lassankent mindket szemuket az SPY-on tartjak.

2)Kinaban az Indiai miniszterelnok jart a heten, es mindket fel pozitiv elorelepest var. Az indiaiak a kinai export tobblet kompenzalasakent piaci poziciokat az aruiknak, a kinaiak meg tobb nyersanyagot szeretnenek.

Kinaban minden felulir, hogy keszulnek a KB plenaries ulesre. A vegtelen mennyisegu olcso munkaero ideje elmuloban van. Az allami oriasvallalatok hatekonysaga tovabbra is pocsek, a hatalmas beruhazasok nem hoznak eleg eredmenyt. A videki Kina korszerusitese talan meg surgetobb. Van mit reformalni, ha a 7-8% -os novekedest a kovetkezo 10 evre is tartani akarjak. A feladat Teng-Chiao-Ping meretu, kellene a vezetoi batorsag, a tobb gazdasagi szabadsag, a tulajdoni viszonyokat es a hitelezest elosegito foldreform, stb. Mindez valosagos forradalmat jelentene Kinaban.

A Sanghai Index oldalazva korrigal, a rovidtavu Fibo 38% korrekcios szintnel, 2150 korul jar. Legalabb 2280-at kell attorni ahhoz, hogy ujra eros bull alakulhasson ki. Kina es India erosebb a tobbi EM piacnal most, de ez nem eleg ahhoz, hogy attores alakuljon ki, Varakozas van mindenutt.

3)Indiaban a SENSEX 21.000 felett jar, ami csucs ertek rupiaban de nem az USD-ben. Raadasul minden index, es a vezeto cegek is ellenallasi zonakba futottak. Nyilvanvalo, hogy ott is ovatos varakozas latszik.

4) A kisebb regionalis piacok, Korea, Taiwan, Malaj, indonez, stb. mind lefele fordulatban vannak.

5)Bar itt nem szoktam az SPY-rol velemenyt mondani, de az Azsiai piacok SPY fuggosege most olyan, hogy kenytelen vagyok.

A helyzet nagyon emlekeztet 2000 augusztusara es 2007 nyarara. Amikor az investment piacok mind nagyon simakka valnak, nagyon lassan, mindossze tized szazalekokat mozognak naponta, es eltunnek a fraktalis variaciok,
nos, az mindig beteg helyzetet jelent: a stroke elotti helyzetre jellemzoek.

Amikor vezeto ujsag cimlapjan “A gyenge gazdasag hajtja a reszvenyeket record magassagba” nagybetukkel megjelenik, akkor az mar olyan abszurd helyzet, ami csak rosszul vegzodhet. Tukre a kiforditott gondolkodasnak, az extremen maniakus optimizmusnak, a jozan ertekelesi kepesseg szelsoseges merteku eltunesenek.

Mindenkineknek a legnagyobb ovatossagot ajanlom.
A keszpenz a kiraly, es ez hamarosan, meg karacsony elott be fog bizonyosodni. A kovetkezo SPY impulzus eros, es meglepoen kellemetlen lesz azoknak, akik a cimlapot es a nyajat kovetik. Az mar csak hab a tortan, hogy az “ultimo nyaj”, a kormanyok egyre tobb jelet adjak annak, hogy elhiszik sajat propagandajukat.

NAGY ovatossagot ajanlok. 10 nap tized szazalekos emelkedese egy nap alatt minuszba tud fordulni.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 11. 01. 06:35
Előzmény: #198  pomperj
#199
Az EM market indexek csutortoki zaraskor minusz 1% korul jartak. Pentek reggel az Azsia piacok csuszasa folytatodni latszik. Semmi latvanyos nem tortenik, de szinte tapinthato egy cash-be menekulesi trend kialakulasa.

Japan minusz 1% korul esett. Kina kevesebbet. Indiaban ma nyitaskor lehet eloszor azt erezni, hogy ma nem a vevok lesznek tobbsegben. A kisebb regiok (Taiwan, Singapore, Malaj, stb) szep csucsok utan szinkronizalodni latszanak, es szinten gyengulnek.

A Dow latvanyos 5 hullamos csucsrol fordult le, es azt gondolom, hogy megvolt az orthodox csucs par evre. Nem kizart egy ujabb csucs, de DJIA-ban mar nem tartom valoszinunek. Viszont QQQ meg kepes lehet a Nasdaq-on erre.

Egyenlore erdemes egy nem agressziv short poziciot tartani. A hetvegen az invesztorok ujra fogjak ertekelni a helyzetet, es sok fugg a penteki zarastol.
pomperj
pomperj 2013. 10. 31. 10:11
Előzmény: #197  pomperj
#198
Az Azsia piacok lefele csuszasa folytatodni, talan erosodni is latszik. Egyenlore tart az is, hogy Russia, Brazil es India kevesbe gyengultek el, a korrekciojuk sekelyebb egyenlore. Ekozben a tobbiek Kina vezetesevel a kiseebbek mind, mar hatarozottabban fordultak lefele.

Mivel azonban az SPY-nal is latszani kezdenek a lefele fordulas jelei, egyenlore egy 10% short pozicioval erdemesnek latom a korrekcio iranyat kovetni. Ha megerosodne e lemutato a trend, ez jelentesen novelheto lesz.
lasd: uj allokacio.

link

1)Japanban a yen a 98-as sav kozepen van. Es amig yen nem erosodik 96 ala, addig tovabbra is felfele kitorest varok a NIKKEI mar 6 honapos, regi oldalazo haromszogebol. Amint NIKKEI 15.000 szintig emelkedik, az vilagosan jelzi, hogy megkezdodott a rally ujabb szakasza.

BOJ tegnap ismet megerositette, hogy monetaris politikaja valtozatlan, tovabb ontik a penzt a piacra havi 75Mrd sebesseggel. A japan kormanykotvenyekbol kifele szoritott befektetok pedig hova tehetnek mashova a penzt, mint reszvenyekbe?
A privat elemzok idonkent ketsegbe vonjak BOJ elorejelzeseit, de a most futo negyedeves jelentesi szezonban azert az exportalo cegek eredemenyei javuloak. Nomura sokkal profitabiliabb let mint tavalyt, de meg igy is a vartnal gyengebben teljesitett; csakhogy a 2% osztalek es a P/B=0.65 mutato egy vilagklasszis cegnel meg mindig nagyon vonzo.

2)Kinai SSE egeszen tiszta 5 hullamos esest csinalt a szeptember kozepi csucstol a mostani 2100 szintig, ami pont Fibo 38%. Ott picit felpattant, de egy eles rallyval meg nem gyozott meg a trendfordulorol. Ha SPY hatarozottan elindul lefele, akkor a rebesegetett kinai monetaris szigoritas nem tenne jot a Sanghai indexnek sem.

3)Indiaban a Reserve Bank vegyes jeleket ad: emeltek 0.25%-al a kamatlabat, a repot meg csokkentettek ennyivel. Az inflacio lassan emelkedik. A rupia 61-nel kapaszkodik, de az erosodese mar leallt, es nem hajtja felfele az indexet ott sem. Az USD erosodes azonnal trendfordulaot jelent.

A BSE szept. kozepe ota lenyegeben oldalaz. HDB es IBN bankok jobban emelkedtek, am ezzel sem hoztak be a lemaradasukat az indexekhez kepest. Nifty a 6300 szintnel jar, 3 hete kis melysegu korrekciojabol most gyengebben emelkedik ki. Az IT szektor viszont tuske-szeruen emelkedett.

4) A brazil index az utolso 4 hetet oldalazassal toltotte. Bradesco bank a fejfeletti eros ellenallasi zonat nem birja egyenlore attorni. Az kozmu-aram szolgaltatok es telecom cegek 5 napja elgyengultek, es csusznak lefele.

Egyenlore nem kell agressszivan shortra allni Azsiaban sem, de egy indulo poziciot mer erdemes megprobalni. Ha a trendfordulo megerosodik, lehet boviteni.
pomperj
pomperj 2013. 10. 29. 06:32
Előzmény: #196  pomperj
#197
Az Azsia indexek kedd reggelre is gyengultek. Kina, Japan 1% korul, a kisebbek kevesebbet. Indiaban kamatemelest sejtetnek. Az USD gyengules megallt, sot, megfordulni latszik.

Par napon belul el kell dolnie annak, hogy az Azsiai korrekcio egy atmeneti kis melyedes lesz egy hosszabb emelkedesen, vagy valami nagyobb dolog formalodik.

Tovabbra is nagy ovatossagot ajanlanek a NYSE-en, es DAX-on is.
Ugy tunik nekem, hogy az instabilitas napon belul olyan eros, hogy mostanaban haromszor kepes iranyt valtani napkozben a mozgas. Egy ideje egyfajta lelegzet-visszafolytott ovatossagot lehet szinte tapintani.
Raadasul ott a napokban befejezodni latszik a 8.hullam is.

link

Kulon erdekes, hogy az SPY-t mimelo Buffett-alap, BRK, mar julius ota nem csinal uj csucsot. Tehat negativ divergenciaban van SPY-hoz kepest.
Az oscillatorok nemcsak ott, de minden mas NY indexnel lefele fordulast mutatnak.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 10. 25. 09:17
Előzmény: #195  pomperj
#196
4)Indiara az jellemzo, hogy a BSE index mar sept.20-an elerte a csucsot, azota egy enyhe ivben gyengult es erosodott, es 5 het utan visszaerosodott ugyanoda. De a csucs keddi tesztje utan megint elgyengult, es az oscillatorok lefordulni latszanak megint. Kozeptavon persze a bull kilatasok maradnak, am rovid tavon nem javasolnek belepest itt sem.

5) Az orosz piac TRF proxyja junius ota 13.0 szintrol indulo rallyban elerte a 15.8 szintet, ami azert megbecsulendoen tobb mint 20%.
De par napja ott is a kifulladas jelei mutatkoznak. Persze, Gazprom joval 50% feletti emelkedessel vezette az orosz mozgast, de rajta is azt latni, hogy az oscillator gyengebb csucsot csinalt 3 napja, mint egy honappal ezelott. Tehat a gyengules nyilvanvalo.

Fundamentalisan, az europai teli gazfogyasztas kilatasit nemcsak az idojaras befolyasolja iden. Most mar belepnek azok a hatalmas zold energia-beruhazasok, foleg Nemetorszagban, de Italaiban es Spanyolorszagban is, melyek a napi aramfogyasztas 30-50%-at megujulo forrasbol, foleg szel turbinakkal es napenergiaval termelik. Nagy kerdes, hogy az EU energia-fuggetlenedesi erofesziteseit Gazprom kompenzalni tudja-e az Azsiai piacokon. Ott hianyzanak meg az infrastrukturak, vezetekek es tarozok hozza. Raadasul a nagy tavolsagok, a hatalmas hegyek terepeinek nehezsegei, es a bizonytalanabb politikai rendszerek sem kedvezoek az EU-hoz kepest.

Mindenesetre, ha EU gaz-igenye tenyleg csokken, az mar iden latszani fog. Akkor a gazvezetekek birtoklasa (INA) az Adria fele, es a gaztarozok megvetele (E.On-tol) egyre kevesbe lesz majd jovedelmezo vagy hasznosithato uzletag Magyarorszagon.

6)A Brazil index mar szept.20 korul csucson volt, es azota kis ivben esve-oldalazva haladt. Kedden letesztelte ezt a csucsot, es azonnal lefordult rola; a kisse erosebb small-cap brazil index ugyan uj csucsot utott, de az is lefordult.

A technikai indikatorok mind lefele indultak. McClellan oscillator 2011 ota nem volt ilyen magas csucson Bovespa-n, de mar atmetszette az is a mozgaatlagat, jelezve egy gyengulesi trend kezdetet.
A Bradesco Bank, es PetroBras mozgasa is megerositi ezt az ertekelest.

7)Argentinaban a diktator-elnokno, Chistina Kirchner varhato valasztasi bukasat a mostani hetvegen, nos, mar 3 honapja tarto hatalmas rallyval diszkontalta elore a tozsde. Az argentin bankok, BFR, BMA, GGAL, stb. nagyjabol 100%-ot emelkedtek augusztus eleje ota. A stabilabb energia/telecom szektorok, igy TEO es YPF, szinten vidam 35-50% emelkedest lattak.

Par napja a rally, egyaltalan nem meglepo modon megallt. Es amikor a gyozelmi mamor elmulik, akkor egy Fibo 38% korrekcio is kinezhet: hamar kiderul majd, hogy egyenlore fundamentalisan semmi nem tortent, csak eppen egy jozanabb uj kormanyzasra lett esely.
pomperj
pomperj 2013. 10. 25. 06:59
Előzmény: #194  pomperj
#195
Az Azsia (Emerging Markets) piacok korrekcioban vannak.
Ma reggel mindegyik 1-1.5% minuszban all. A napos oscillatorok mindenhol lefele fordultak, bar jelentos romlas meg nem latszik.

A korrekcio lassan kuszva oktober eleje ota tart, bar igaz, az egyes regiok kisse eltero mertekben es momentummal mozognak lefele. Legerosebbnek latszik a korrekcio LatinAmerikaban ahol az Argentin-Brazil rally nagyon latvanyos volt nyar ota, es Kinaban, ahonnan monetaris szigoritasi jelek jonnek. A korrekcio a legszelidebb egyenlore az orosz es indiai piacon, ahol az EU rally tetozese erosebben hat.

1)Japanban a yen a 97-es sav aljaig erosodott, NIKKEI pedig a mai kb. minusz 1.5% esessel mar 14200 ala is benezett. A mag-inflacio meg mindig csak 0.7%-ot nott egy ev alatt, pedig BOJ igazan onti a penzt a piacra. Az auto exportorok kilatasai sem javulnak elegge a lassulo exportnovekedesi elorejelzesek szerint.

Raadasul, ahogy a korrekciok idejen lenni szokott, ujabb botrany van Mizuho Bank korul, ahol 30 vezetot fizetes csokkentessel sujtanak, eleg nehezen ertheto okok miatt.

NIKKEI oldalazo haromszogben van. A formacio also vonala most 13.750 korul jar, es az oscillator meg csak 50-ig esett, tehat van ter es ido az eses folytatasara. Ha kiesne lefele a haromszogbol, akkor ujra kell ertekelni a Japan kilatasait, mert akkor a korrekcio mas formaju, melyebb es jobban elhuzodova valhat. Ha a yen a 96 szint ala esne, akkor ez a NIKKEI gyengules tovabb erosodhet.

2)Korea indexe, KOSPI eros rallyja hetfon fordult le a 272 szintrol, miutan befejezett egy 5 hullamos, junius ota tarto, USD-ben 30%-os szep nagy, es szabalyos formaju rallyt.

A vart korrekcio minimalis celja 260 szint, de 250 korul be kene fejezodnie, kulonben az egesz rally kerdojelesse valhat. A piacvezeto electronikai orias, Samsung sem nez ki jol, bar a csucsrol csak egy hete fordult le. Az oscillator itt is magasan van meg, van tere a gyengulesnek.

3)A kinai Shanghai index 2270-es csucsrol, USD proxyja (FXI) 39.16 szintrol fordult le, mar szept. 20-an.
A korrekcio elso hullamaban 2 het alatt 100 pontot esett, aztan 2 het alatt ennek 62%-at visszalendulte. Am most egy hete mar joval nagyobb lendulettel esik ujra, es ma reggel 2140-nel jar.
Ujabb 10% mar azt jelentene, hogy a 3 eves oriasi haromszog also vonalat teszteli. Az oscillator 40-nel jar, a legutobbi korrekcio melypontjanal 10 volt, tehat van meg boven hely esesre ott is.

Folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 10. 23. 08:52
Előzmény: #193  pomperj
#194
Szerda reggel mindegyik Azsia regioban eses van.
NIKKEI -1.95%
KOSPI -0.99%
BOMBAY SE -1% (meg nyitva)
SANGHAI SE -1.27%
pomperj
pomperj 2013. 10. 21. 06:09
Előzmény: #190  pomperj
#193
Az Azsia piacok nem mozdultak erdemben hetfo reggel sem. Az alatalanos Azsiai bull hangulat ellenere a tenyleges hozamok eroseen kulonboznek, mert a devizak nagyon eltero modon mozognak az USD-hez kepest. India a hetfoi nyitaskor nagy erovel kitorni latszott, aztan fel ora alatt visszaesett; egy fals kitores nem tesz jot.

1)A BOJ elnoke, Kuroda hetfon ujra megerositette, hogy Japan halad a 2%-os inflacios cel elerese iranyaba. A kereskedelmi egyensuly Japanban atbillent a deficit oldalara, ami a gyengebb yen miatt dragulo energia import hatasa. Jo hir, hogy frissen vegzo egyetemistak egyre konnyebben kapnak allast.

A Yen nem mozdult el, ma is ott van ahol regota, olelgeti a 98 szintet. NIKKEI kapaszkodik, de az is eleg regota kuzd a 14600 szint korul. Egyenlore tartom a turelmes bull allaspontot.

2)Korea valtozatlanul lassu emelkedest mutat, a napon beluli mozgasa is valtozatlan, most 271 korul jar. Mivel a Won erosodo trendben van az USD-hez kepest, azert az kis emelkedes USD-ben szamolva megiscsak tobb. A KOSPI nagyon eros ellenallasa 280 szinten mar 2 eve akadalyozza a kitorest, pedig emelkedo haromszogben van, ami bull formacio, de a fejfeletti vonalhoz kozel jutva folyton elgyengul.

3)Ausztraliaban oktober eleje ota van emelkedes, es az ASX index szereny uj csucsot csinalt. Am a csatorna tetejen van, a lenduletbol se sok maradt. A heten kiderul, hogy a lendulet tartos-e, vagy egy oldalazos korrekcio resze, es lefele fordul.

folyt.kov.
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 09:52
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#192
Pontosítás: HDFC (HDB)
Törölt felhasználó 2013. 10. 18. 09:46
Előzmény: #190  pomperj
#191
Nagyon hasít India és a HDFC (DBK) longom. Aminek nem örülök, mert még mindig nincs rendezve az IB felé indított forrásom helyzete. Amire kiér rosszabb long belépők fognak adódni, mint most. Tehát én fölfelé gondolom Indiát.
pomperj
pomperj 2013. 10. 18. 09:09
Előzmény: #189  pomperj
#190
4)India Nifty index elerte a 6150 szinten a rezisztenciat, es ezzel talan a vegere ert a korrekcio kozepso (b) aga. Ha nem tor at 1-2 napon belul egy menetben felfele, akkor most egy kb. 400 pontnyi esesnek kellene jonnie, hogy a korrekcio szep szabalyos forma legyen.

India hajlamosabb kovetni a nyugati indexeket. Egyenlore nem ez a helyzet, mar vannak pici diverganciak, amik arra utalnak, hogy kezdodni akar a (c) hullam lefele.

5)Taiwan egyenlore erosebbnek latszik a tobbi regionali indexnel, de ott is lassulo az emelkedes, es hamarosan korrekcionak kellene kovetkezni. De attol se lennek meglepve, ha itt a rally csak lassulna egy ideig.

6) A Brazil index meg mindig emelkedik, talan a legerosebb volt az elmult 2 hetben az EM piacok kozott, de ott is vannak jelei a lassulasnak.

link

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 10. 18. 06:48
Előzmény: #188  pomperj
#189
Azsaiaban nincs sok mozgas, oldalazo-lefele csuszas a jellemzo; es mintha ismet SPY-tol fuggetlenebb lenne lokalis piacok fluktuacioja.
Mig Wall-Street magat unnepli, ok megint bazist epitenek es oldalaznak. A legtobb regio szerintem arra keszul, hogy rovidtavon a korrekciot felytassa, es 1-2 het alatt befejezze. A rally Azsiaban azutan ujra kezdodhet.

1)Japanban Abe a parlamentben meginditotta a “harmadik nyil” programjanak olitikai hadjaratat, aminek celja a deregulacio megkezdese es a gazdasagi novekedes elott allo versenykepessegi es jogi akadalyok eltavolitasa.
A NIKKEI kozben csuszik lefele, 14500 szint korul van, es meg mindig nem akar megindulni felfele. A Yen is erosodott kicsit, 98.0 korul billeg.

Ujra megnezve a japan chart mar 6 honapos oldalazo haromszoget, mely egyike a legbiztosabb bullish formacionak, tovabbra is eroteljes kitorest varok 15.000 fole. Amikor a kitores megtortenik, NIKKEI dinamikusan fog emelkedni, es az exportorok es penzugyi cegek fogjak vezetni a rallyt.

Ma ennek epp forditottjat latjuk, az ingatlan es elelmiszer cegek voltak erosek, a bankok es biztositok meg visszaestek.

Japanban a kiltasok egyertelmuen pozitivak. Am meg nagyobb turelem kell, mert az oldalazas nagyon elhuzodik. De nem tartom kerdesesnek, hogy az elokeszulo kitores 15.000 fole nemsokara megtortenik, es NIKKEI elesen emelkedni fog.

link

2)Kinaban a ma megjelent statisztika szerint a hivatalos novekedes Q3-ban 7.8%. Ez mostmar talan elcsendesiti a sajtoban allandoan ismetlodo megkerdojelezeset annak, hogy a Kina prosperitas jo iranyba halad.

Ekozben a Shanghai Composite mar visszaesett kb.100 pontot a 2270-es csucstol, es talan meg 100-at kellene essen ahhoz, hogy a korrekcio befejezodjon, bar lehet kisse melyebb is. Ehhez persze akar 1-3 het is szukseges lehet.

A Hongkongi index is ehhez hasonlo lassu lecsuszo jellegu mozgast mutat.

3)KSOPI meg mindig emelkedik Koreaban, de egyre faradtabbnak nez ki. Az utolso 5 napban minden nyitaskor felugrott 1%-ot, aztan egesz nap lefele korrigal, a netto elorehaladas 5 nap alatt alig 1%.

Erdemes szorosabbra venni a stoplosst, mert az emelkedesnek mar utolso hullamaban lehetunk, es hosszabb korrekcio kovetkezhet.

link

folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 10. 16. 09:48
Előzmény: #187  pomperj
#188
2)Indiaban a rupia mar 3 hete tartja magat 62 korul, lassan csokkeno exponencialis formaju gorbe menten. Am a megjelent hivatalos nagyker inflacio 6.5% szeptemberben, ami azert az augusztusi 6.1%-hoz kepest megis emelkedes, es a fogyasztoi inflacio is 9.5% korul jar. Ez most lehetetlenne teszi RBI szamara a kamat csokkenteset.

BSE Nifty index ujra, most harmadszor is elerte a juliusban, szeptemberben mar bealliott 6100-150 koruli csucsot. Es mar megint lefordult rola.
A rupianak is gyengebb napja van, konnyen elofordulhat, hogy mindketto egy korrekcios hullamot kezd, ami 6-10% esest hozhat. A stoploss szinteket egeszen szorosra kell venni.

3)A Japan NIKKEI erdekessege az, hogy megvaltozott a hullamzas ritmusa okt.8 ota. Az oriascegek es NIKKEI kb. 2 honapos emelkedo-sullyedo ciklusban voltak aprilis ota egy oldalazo haromszogben. De okt. 8-an kiestek ebbol a mozgasbol, es megemelkedett volumennel az SPY ritmusara tertek at. Az utolso negy napban emelkedtek, es az oscillatorok mind a csucson jarnak. Ekozben az arak csak 62% koruli szintig emelkedtek, es sehol nem tortek at az elozo csucsot. Nem tetszik ez a mozgas sem.

A dolgot alahuzza az, hogy HongKong es Ausztralia is hasonlo ritmusra valtott. Egyenlore nagyobb ovatossagot ajanlanek a kilatasokat tekintve.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 10. 16. 07:45
Előzmény: #186  pomperj
#187
Az Azsia piacok nagyobbik resze mintha ellenallasba futna, es a regoinalis rallyk sok helyen lefekezodni latszanak. Talan csak Russia es Brasil mutat meg emelkedo iranyt, viszont a tobbiek oldalazasba sot nehol egyenesen esesbe kezdtek.

Mintha az SPY-tol eddig egeszen mas ritmusban futo EM piacok hirtelen szinkronizalodni kezdenenek hozza.
Ha igy lesz, az semmi jot nem iger, sem rovid, sem hosszabb tavra.

1)Sanghai index tegnap 30 pontnyira, egeszen megkozelitette az SSE szept. 19.-i csucsat, de ott elgyengult. Szerda reggelre mar minusz 1.5%-on all.
Ha a fordulat nem “hamis” egynapos affer, akkor az eses minimum a Fibo 38% szint ujra teszteleset inditja el. Ami viszont at kell hogy torje a Jurik-csatornaja also vonalat is, sot, meg a Julius eleje ota tarto emelkedo parhuzamos csatorna also supportjat is.

Egyaltalan nem nez ki biztatoan. Egyenlore az ovatosaknak a Kinai piacbol valo taktikai kilepest javaslom. Egy-ket napon belul a dolog eldol: ha szinkronizalodik, akkor jobb lesz cash-ban varni.

Folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 10. 14. 07:21
Előzmény: #182  pomperj
#186
Azsiaban Tokio es Hongkong hetfon zarva tart. A tobbi piac, Kina es India tovabbra is bull jeleket mutat.

Kis mertekben azert hatnak az amerikai adossagplafon emelesi kockazatok a sajtohirek szintjen, melyek csutortokon donto hataridohoz erkeznek. Az amerikai piacok egyebkent is magasabb volatilitast mutattak a mult heten, most meg aztan meg inkabb heves mozgasok varhatok mindket iranyba.

Lasd:Forecast 2.B.
link

Azsiaban eddig ebbol nem sok latszik; de egy csuf meglepetes oket is megranthatja. De nem hiszem, hogy az SPY beszakadasa le tudja szurni a rohano bikakat Azsiaban.

1)Indiaban ugy nez ki, hogy a bull folytatodik, bar a ketelyeim nem multak el egeszen. Persze, a ‘wall-of-worry” megmaszasa egeszen tipikus az utolag stabilnak latszo bull idoszkokra. A Reserve Banktol a piac a multhavi kis kamat emeles visszaallitasat varja, mivel a rupia egeszen stabilnak nez ki egyenlore a 61 szint korul.

Az indiai bankokbol jo hirek jonnek, az idei novekedest 10% korulre varjak. Most mar a kis cegek irant is megelenkult a kereslet BSE-n, es SCIF.K index is hevesen emelkedik.

link

2)Japanban NIKKEI egyenlore nagy lendulettel emelkedett az (e) fordulopont ota, most 14.400 korul jar. Nyilvanvalo, hogy a nagy kerdes a 15.000-szint attorese. Azt gondolom, hogy az is sikerulni fog, akar egy lepesben is, es a Japan reszveny arak egy ujabb nagy hajrat fognak csinalni az ev hatralevo reszeben.

3)Kina stabilan, egyenletesen, minden sietseg nelkul emelkedik. A naponta megjeleno cikkek Kina gazdasagarol tovabbra is minden pici kohhintest halalos tudovesznek allitanak be, a pozitiv tenyeket meg negativ varhato kovetkezmenyekkel keverve adjak elo.
Am Kina erre ra se hederit.

4)KOSPI, HangSheng, Singapore es Taiwan mind emelkednek, alatamasztjak a nagyok iranyat.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 16:20
Előzmény: #181  pomperj
#185
Köszönöm a javaslatot!

Jelenleg továbbra is tartom longjaimat (ORC, CBK, DBK, SANT, HDB. Tőkeáttételbe viszont nem lépek bele egyelőre.

A kínai piacot nem ismerem, tehát zöldfülüként csak a legnagyobb, leglikvidebb első osztályú papírokba merek belelépni. Pár év múlva ez változni fog, de globális szinten meglehetősen tapasztalatlan vagyok.

A másik ok, hogy a magyar szolgáltatom kínlódik az IB felé a transzferrel, tehát az a tőkém jelenleg parlagon hever technikai okok miatt. (IB-nek egyrészt közvetlen ügyfele vagyok, és a Random-on keresztül is az IB ügyfele leszek.)Jövő hét második felében remélhetőleg el tudom kezdeni a kiutalt pénzemmel a portfólió kialakítását.
pomperj
pomperj 2013. 10. 11. 15:14
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
Tobb ilyent ateltem mar, a hurt vegsokig feszitik mindig. Am, ez nem befolyasol semmit, mert Mr. Market mindig (!) a sajat feje utan jar.

Ha nem olvasod ezeket a hireket, es nem ezek alapjan dontesz, akkor jarsz a jo uton.

Most volt egy eklatans pelda:
-Tegnapelott ota az ugyben semmi sem tortent. Semmi erdemi. Az ujsagirok csinaltak a cirkuszt, mintha tortent volna valami, es azt a latszatot keltik, mintha a hir mozgatna a vilagot.

-Ettol mindtol egeszen fuggetlenul, a piac felugrott, mert extreme oversold volt. Ma mar nem az.

Konkluzio: NEM a hirek mozgatjak a piacot. Annak sajat endogen mozgasa van.
Annyi talan igaz, hogy igen szereny mertekben, icipicit ra superponalodik az onmozgasra neha valami fontos hir, (mondjuk az ev 10 top hir talan szamit, azok is csak 1 napig, es max. 0.5% nagysagban),
aztan megy tovabb Mr. Market, a sajat feje utan.

Ha egyaltalan van kapcsolat a hirek es a piac kozott, akkor az, hogy mindkettot a kozhangulat befolyasolja.

Pelda:
Battyany Lajosnak, az elso magyar miniszterelnoknek nem volt szovivoje.
A mai miniszterelnoknek van 30.000 m2-en a Duna partjan egy palotaja, tele veluk.
Megis, Lajosra fognak emlekezni, nem V-re a magyarok, 50 ev mulva is.

A hirek magyarazatai semmit nem szamitanak hosszu tavon.
Törölt felhasználó 2013. 10. 11. 12:40
Előzmény: #182  pomperj
#183
Üdvözlöm.
Kérem nézze el, de ez offtopic lesz...
Kintről milyen élesnek látszik az amerikai adósságplafon emelési mizéria? Persze mindig megegyeznek, de addig a bizonytalanság mozgatja a piacot. Ön szerint átmeneti vagy végleges megegyezés várható?
Köszönöm.
pomperj
pomperj 2013. 10. 11. 12:22
Előzmény: #180  pomperj
#182
2)India Nifty korrekcioja kisse rovidnek tunik idoben ahhoz, hogy maris ujra emelkedjen, pedig ugy nez ki mintha maris ujra emelkedni akarna.

Valamikepp tul gyorsnak erzem a felfele fordulas tempojat. Vagy napokon belul kialakul meg egy kis eso hullam, es akkor szep szabalyos Fibo 38% lesz. Vagy tevedek, es maris kezdodik az india rally ujabb, valoszinuleg legjobb szakasza. Az a teny, hogy bankok, autok es IT vezetik a mozgast felfele, mmegis a rally mellett szol. EPI, INDY, WIT, TTM, sot meg SIFY is vadul bull latvanyt nyujt a napokban.

3)Kinai index mar az unnepek elott tesztelte a Fibo 38%-ot, es mintha lenduletet venne felfele eppen. A reszleteket az elobb egy valaszban itt mar leirtam. Kina tovabbra is nagyon bull-nak nez ki.

Nem kotelezo ujsagironak lenni, hanyagnak es tudatlannak vegkepp nem. Valami egeszen elkepsztonek tunik nekem, hogy a mediakban mennyi ostoba es onmagat ismetlo cikkeket irnak arrol, hogy mennyivel rosszabbul megy Kina most, mint tavaly. Nem is ertem, honnan veszik, hacsak nem egymast masoljak.

A valosag eppen a forditottja. Az ujsagirok rendesen “lemaradtak egy brosuraval”, mint ahogy persze maskor is szoktak.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 10. 11. 11:54
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#181
Szerintem egyreszt igazad van, masreszt nincs.

1)Igazad van, hogy jobb az ovatosaknak kihagyni a kis kinai cegeket, pedig a Shenzen index, amiben foleg kicsik vannak, rendesen lehajrazzak altalaban is, most meg naplane igy van, a nagy 25 ceg indexet, FXI-t.

Ugyanis a kinai kis cegek rendesen manipulaljak a negyedeves jelenteseket (eveseket is!), meg ugyesen dolgoznak a fonokseg javara (= reszvenyesek karara).

Ezzel egyutt, AMCN, CIS, DL, JRJC vad bullban van, nehez megallni nem szeretni oket. Minden technologia ceg duplazta magat a mult 2 honapban.

A nagyok kozul mind FXI-vel egyutt megy, fel es le, talan PTR, HNP, ACH latszik jobbnak az atlagnal.

2) A piacba MINDIG akkor kell beszallni, amikor megy, nem akkor amikor teneked epp kedved szottyan ra.
Nyilvan van okod, hogy maskepp gondolod; de 1-2 het mulva mar akar keso is lehet a jo kinai beszallasra; addigra a rally egy reszet kihagytad.

Good luck.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek