Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 18:44
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Olvastam az MNB kedvezményes hiteléről észrevételed. Ugyanazt tudom mondani, mint amit Szíriával kapcsolatban, vagy akár Horthy értékelésére vonatkozóan kifejtettem, eltérő a véleményem, de a jó kapcsolatok tartása miatt nem megyek bele egy éles vitába.

Mindenesetre mégis pár óvatos megjegyzés...
Az Orbáni gazdaságpolitikai kurzus az ázsiai, Kínai modellt utánozza. Ez azt jelenti, hogy munka alapú gazdaság kiépítése, magas foglalkoztatás (ha kell kikényszeríti az állam), magas beruházási hajlandóság az állam által (a stadion építés is ezt célozza), a fizetőeszköz tudatos leértékelése (exportőrök támogatása).

folytatás a következő oldalon.
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 18:37
Előzmény: #138  pomperj
#139
Rendben van, de múlt héten spekulatív DB shortomat kifejezetten megkritizáltad. Majd aztán rá pár nap múlva javasoltál gyors tradereknek egy spekulatív shortot, illetve a lefelé korrigáló oldalazó piacon pozíciók felvételét.

A mostani értékelésed alapján pedig egy erősebb korrekcióra számítasz, jelzed hogy építed le a pozícióid. Lehet, hogy félreértelek, de az értékelésed nem teljesen van összhangba a korábbi ajánlásaiddal. De hangsúlyozom ez csak baráti észrevétel.
pomperj
pomperj 2013. 09. 14. 17:22
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
1)ING. Az a helyzet, hogy ING poziciot eleg regen vettem, joval a mainal alacsony arakon. Es mivel ezt tarthatonak gondolom hosszabb tavon is, nem nagyon foglalkoztam vele, es egyebkent eddig jol teljesitett. Ma nem vennem meg mai aron, de ugyanez a helyzet mas EU bankokkal is.

Talan DB kivetel, arrol jobb velemenyem van; am meg abban is nagy a kockazat, ha DAX beomlik. Itt van, amit gondolok errol:

link

2) DAX-rol kimondottan azt gondolom, hogy nagyon kockazatos magassagban jar.
Itt a link. Van mas fundamentalis bajom is vele, de az hosszu tema volna itt.

3) OTP-rol meg kimondottan azt gondolom, hogy a szituacio nagyon hasonlo fundamentalisan is, technikailag is 2011. Julius elejehez.

Akkoriban OTP 6000Ft korul jart; szeptember vegen meg 2800 Ft korul.
Nem titkolom, a kovetkezo 3 honapban OTP-nel egy hasonloan latvanyos osszeomlasra szamitok.
(Meg meg jopar mas keleteuropai reszvenynel is.)

Miert?
a) Mert hala MNB tevekenysegenek, a Forint beszakadasa kuszobon all, es mar ertekeztunk itt meg az OTP blogon a 320Ft-os EUR varhato kovetkezmenyerol.

b)Mert szerintem SPY (es vele a legtobb fejlett es emerging market) hasonlo beomlas elott allhat, jo esellyel, a kovetkezo 3 honapban.
Itt vannak az erveim:
link

Summary:
Szoval, egyenlore varok es figyelek, es csendesen eladok minden napos oscillator csucson. Szinte mindenhol. Mert meg a legjobb regio, Azsia es Delamerika se fogja olcson meguszni, ha beindul a csuszas lefele. A buborek kipukkadasa szerintem elkezdodik jovo heten.
Szerintem erre a joslatra emlekezni fogsz 3 het mulva.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 16:12
Előzmény: #136  pomperj
#137
Kolléga úr, nézegettem a honlapodat, Európáról semmit nem írsz, pedig említetted, hogy pl. ING az egyik top befektetésed, csak megjegyzem, hogy megérne egy misét ez a terület is.

Oroszországban meg csak nyersanyagokra mész rá (nyilván ezek a legnagyobb súlyú részvények), de ott is vannak bank, szolgáltató stb. cégek is.
pomperj
pomperj 2013. 09. 14. 14:36
Előzmény: #135  pomperj
#136
Sept.15. Elorejelzes a kovetkezo 3 honapra.

For those who like fractal theory of the market, I suggest to take a look at the 3 charts
link
Menupont "DJIA, SPY, QQQ"

Check the charts of the DJIA (DIA), the S&P500 (SPY) and NASDAQ (QQQ) for assessing what to expect for the next 3 months.

The short conclusion is, that if the strikingly good fractal similarity continues, then at the currently expected 2rd occurrence of the ellipsoid region, starting next week,

the best case scenario is that DJIA is next to drop 2200 points, SPY next to drop 283 points, and Nasdaq next to drop cca. 500 points.

The charts also show a clear upward acceleration (red line) of the price, which is very close to turn to the unsustainable vertical direction. The classic Sornette model estimates that the price collapse is usually at 1.4 months before the red line turns vertical, this is the :singularity point whre the bubble burst, and the downward trajectory begins.

I still think the June top is the price maximum point for many years ahead.


This is a minimum of 16-17% downside potential. If the lower support line does not hold, the drop could become much bigger.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 13. 10:21
Előzmény: #134  pomperj
#135
3)Kina Shanghai index nez ki legerosebbnek most. De az azsiai indexek korrekcioja alol megsem vonhatja ki magat egeszen, es szinte biztos, hogy kisebb oldalazo-eso korrekcionak ott is jonnie kell. Annal is inkabb mert a Keltner csatornaja felso elet nemcsak elerte, de 3 napja mar felette is jar. A legnagyobb korrekciot egyenlore 2060 koruli szintig tudom Kinaban elkepzelni.

link

4) A leggyengebb regionalis index Singapore. Akinek kedve van shortolni Azsiat, ott van a legjobb eselye egy rovid idoszakra.

Vegul: mivel SPY is nagyon toppy, es 3 napja a hullamzas erosebbe valt, az arak pedig lefele fordulni kezdtek szep szinkronban Azsiaval,
a jovo heten sem SPY sem az Eu indexek (DAX FTSE CAC BUX, stb.) nem lesznek oromteliek a long poziciokban levoknek.

Van nehany okom egyebkent is, kozeptavra, hogy miert nem tetszenek nekem a fejlett piacok kilatasai most. Ezekrol majd a hetvegen irok.
pomperj
pomperj 2013. 09. 13. 09:50
Előzmény: #117  pomperj
#134
Az Azsia rally rovidtavu ellenallasokba futott bele, ahogy elozoleg mar ovatosan jeleztem kozeledtuket. Szoval, rovidtavra a csucs megvolt, korrekcios esesek varhatok egesz jovo heten. Raadasul FED kritikus ulest tart a tapering-rol jovo heten. A gyengebb Azsia indexek egy rovidtavu short poziciora is jok lesznek mostantol.

1)Yen nem torte at a 100.5 szintet 3 napja, es lassan elkezdett vissza-erosodni. Ezzel parhuzamosan NIKKEI majdnem pontosan elerte a juliusban megkezdett szukulo–oldalazo haromszogenek felso elet, a (d) pontban 14600 korul. Es lefele fordult, igaz, csak 2 napja, de negyed-fel szazalekokat esik.

Am meg akkor is a haromszogben marad, ha NIKKEI 13500-ig esik, ami azert 8%-al lejjebb van.
Minden arra utal, hogy erdemes a nyereseg egy reszet most learatni, es taktikailag konnyiteni a Japan poziciokon. Aztan majd ujra poziciokat epiteni, miutan megvolt az (e) hullama is a korrekcionak.

2)Az indiai rupia 59-nel kezdett aug. elejen osszecsuklani, es egesz 70-ig esett az USD-vel szemben. Ennek az egesz augusztusban tarto zuhanasnak a korrekcioja megy 2 hete, es most Fibo 62%-nal jar,a rupia visszaerosodott 63 szintig. De itt erezhetoen lelassult a recovery, es ujra gyengulo iranyt latszik venni.

Ennek pandantjakent BSE Nifty Index eppen beleverte fejet a Bollinger csatornaja felso vonalaba, es azonnal elgyengult, lefele fordult. Indiaban a rupia es a tozsde selloff egyszerre szokott tortenni, most is igy van. A lokalis csucs 5950, es jo esely van az 5450 szinten otthagyott gap betoltesere, de legalabbis a tesztelesere. Talan meg picit lejjebb is.

Indiaban a gyorsan reagalni tudo tradereknek egy rovidtavu short BSE pozicio is megprobalhato most.

folyt. kov.
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 16:21
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#133
Kiszórtam egy Egis pakkot...
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 15:52
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Kiszórtam ismét egy ricsi pakkot...
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 15:16
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#131
3635-ön kiszórtam egy ricsi pakkot...
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 09:06
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#130
MOL shortomat lezártam.
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 17:36
Előzmény: #128  pomperj
#129
Szerintem, de ez nagyreszt spekulacio:

-MNB tartan akarja a 302 szintet, egeszen nov.1 -ig. Addig muszaj, kulonben a devizahiteles problema "elszaladna", meg nagyobb balheba.
Annyi tartaleka van is MNB-nek forintvedelemre, ami addig kell. Akkor 2 nap alatt megszavaznak egy uj devizahiteles torvenyt. Nem kell tovabb vedeni.

-Toluk masnap mar beszkadhat EUR/HUF.
Be is fog.

-Soros jol keresett BOE-n aki ugyanezt csinalta, mint MNB. Most JPM es hedgefund-ok epitik a short HUF poziciokat. Amint 305 lesz, raugrik a nyaj, mindenki menekul velole, es azonnal elnyomjak 320-ig.
Ott short cover.

Az osszes veszteseg epp a GDP 9%-a lesz. Matolcsy szerintem jol szamol.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 17:28
Előzmény: #127  pomperj
#128
masolas folytatva:

Az EUR/HUF beszakadasa a chart alapjan kuszobon all. Jo ideje “ul rajta” a Rezisztenzia vonalon. Folyamatosan “kalapalja” az ellenallast. Ha egyszer atszakad, semmi nincs, ami megallitana 320-ig. A tegnapi napon a chartbol nyilvanvalo volt, hogy MNB beavatkozott es tartani probalta az arfolyamot 301-302 kozott.

A HUF/EUR beszakadas es 320-ig gyengules kovetkezmenye OTP-ben kb. 1000 pont eses, ennyire becsulheto az idei tapasztalatok alapjan.

Mi varhato?

folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 17:13
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#127
Nekem se tetszik HUF, egyre gyengul EUR/HUF minden belso technikai mutato; Nyilvan tulzasba vittek a kamatcsokkentest.
Spet.6-an errol irtam is itt, ide masolom:

A kovetkezo napok volatilisnek igerkeznek EUR/USD viszonylatban. EUR/HUF viszonylatban is.

A par augusztus veget almos korrekcioban toltotte, es EUR egeszen 1.345-ig erosodott, tobb mint 100 pip-et. Sokan az EUR rally folytatodasat varjak; szerintem forditott a helyzet, az USD erosodesenek adok nagyobb eselyt. Raadasul fundamentalis okom is van ra, mert a Treasury hozamok 1.5%rol mar 3% fele jarnak, es ezt a valtozast meg (legalabbis szerintem) nem diszkontalta a piac, de ez nem tarthat mar sokaig.

Ekozben az ECB kepesnek latszik tovabbra is alacsonyan tartan a kamatokat. A kamatkulonbseg jo csuszda arra, hogy a penz USD-be folyjon at, erositve az USD keresletet. Durva lesz, amit gondolok: az EUR/USD kozeptavon 1.10 szintig is sullyedhet.

Aki HUF-bol menekulne, annak ezt erdemes figyelembe venni.

folyt.kov.
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 17:08
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
19900-on vettem Egist...
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 16:45
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#125
3600-on ismét vettem Ricsit!
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 16:45
Előzmény: #121  pomperj
#124
Ez egy kicsi pár napos spekulatív pozíció, amely pici haszonnal gyorsan le akarok zárni. Egy kontratrend játék aminek van realitása. Emellett ott van a nagy long kitettségem.

Egyetértek én hiszek a német bankokban különösen a CBK-ban.
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 16:42
Előzmény: #119  pomperj
#123
Felhívom a figyelmedet, hogy a német autógyáraknak hatalmas kutatási erőforrásaik vannak. Egyelőre nagyon jövedelmezőek, fejlesztéseik szerteágazóak. Tehát hibrid, gáz, hagyományos belső égés, ill. ezen felül elektromos stb. Ezzel szemben a Tesla az elektromos szegmensre koncentrált és azon belül is a prémium kategóriára. Amennyiben nem lesz technológiai robbanás az elektromos autók terjedése lassan fog bekövetkezni.

A Tesla modelleket egyelőre a felső tízezer tudja megfizetni.

Az ár összehasonlításodon azért csodálkozom, mert én egy másik összehasonlítást láttam, aminél a BMW modellek olcsóbbak voltak. Ott azt hangsúlyozták, hogy a BMW más vásárlói réteget célzott meg.

Összefoglalva a német autógyártóknak megvannak az erőforrásaik, hogy gyorsan váltsanak, de a profitot maximalizálni akarják ezért egyelőre nem sietik el az elektromos autók fejlesztését. Nézd meg öt év múlva, hogy el fognak húzni a Tesla mellett!
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 15:50
Előzmény: #121  pomperj
#122
Elnézést az OFF-ért! Tudom, nem Ázsia. Azonban a véleményedre lennék kíváncsi:

Az eddigi 750 milliárdon felül 2014 végéig még 2000 milliárd pénznyomtatást, azaz összesen 1,5 év alatt az éves GDP 9 %-át hirdetett meg Matolcsy az MNB program keretében. + A devizahitelek forintosítására sem jöhet a nagyságrend miatt szóba más forrás, mint az MNB devizatartaléka. + Meglebegtette, hogy tovább vágják az alapkamatot. + A Kormány keményen elkezdett költekezni.

Szerinted mekkora forintgyengülés lesz ebből?
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 15:37
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#121
A DB shortoddal nem nagyon ertek egyet. Lehet hogy a FED miatt jol jossz ki belole egy heten belul;
am en inkabb 1 evre a long pozicionak latom tobb eselyet.

Db egeszen mas teszta, mint DAX.
Itt a chart a DAX mellett:

link

Good luck.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek