Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 12:27
Előzmény: #118  pomperj
#120
Én tiszteletben tartom az álláspontodat, kár politikáról vitatkoznunk.

Ma tervezem japán longom óvatos bővítését.

BMA tegnap nagyon sokat ment itt bizonytalan vagyok, hogy ne várjak-e ki...
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 12:16
Előzmény: #107  pomperj
#119
Egyebkent holnap nyilik a Frankfurti Autoszalon,

es verciki, hogy BMW (es Benz) mennyire el van maradva Tesla S-tol.

Eloszor is, TESLA S tiszta elektromos auto, uzeme 1/5-e barmilyen benzinesnek. Lattam 1 eve szalonban,csucs formaja van es jo a minoseg, beleultem, es mar akkor volt olyan mint a 745-osom.

Masodszor, BMW legjobb modelljei 80-85 pontokat kapnak, TESLA meg 99-et az osszehasonlitasokban. Ekkora kulonbseg egyszeruen azt jelenti, hogy az mas kategoria.

Harmadszor, Tesla S extrak nelkul 63.570 USD, a BMW i8 meg 135.925 USD. Fele ar, dupla minoseg!
link

Vagyis::: BMW halott, eljen Tesla!
Ezt most Frankfurtban mindenki latni fogja, mert ez a 2 csucs kocsi ott lesz. Oriasi a fordulat, es ha a nemetek nem kapnak eszbe, keptelenk uj kocsival kijonni 1 even belul, es ragaszkodnak a regi vilagukhoz,(mint pl, az egyebkent jo benz uj S500), nos, akkor dinoszauruszkent kipusztulnak.

Es akkor lenyomjak oket, de nagyon. A nemet gazdasag es exportjanak fele auto!

Szoval, Go long TESLA MOTORS, mai ara 161, es aprilis ota negy-szerezodott.

link
Az unokad milliomos lesz, ha megtartod neki. Nem is kell kinlodnod Azsiaval;-)
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 11:44
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Well,
1) QE megtortentet meg nem araztak be a paicok. Eddig mindig nagyon feltek tole, zuhantak, valahanyszor Ben errol erdemben beszelt. Amiota, 4 eve, csinaljak QE-t, azota az S&P500 kb. 1000-rol 1600-ig emelkedett.
A NYSE tenyleges EPS szama talan 20%-al jobb ma, mint 4 eve volt, es PE=12.5-rol PE=18-ra emelkedett.

Ekozben az Azsia piacok most is PE=12 korul vannak, es tele fundamentalisan is jo hirekkel.

Tehat QE tapering-ra a fejlett piacok sokkal rosszabbul fognak reagalni, mint az azsiaiak.

2)Obama nem erolteti, epp ellenkezoleg, hagyja, hogy Putyin kozvetitsen. Egyebkent szerintem lehet hogy helyesen; de nagyon megbanhatjuk majd egyszer hogy Asszadot futni hagyja egy tomeggyilkossag utan.

3) CIA es Mossad? na nem mar! Ok se piskotak, nade ez tulzas!

pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 10:57
Előzmény: #113  pomperj
#117
1) Az indiai rupia a napos Keltner csatornajanak also vonala fele robog, de az a mai allapothoz kepest meg 3 ponttal erosebb szinten, 60 korul van. Azt varom, hogy rupia "eszhezterese" elso lendulettel elmenjen odaig.
Ennek megfeleloen parhuzamosan Nifty meg legalabb 8%-ot kellene emelkedjen elso hullamban. Persze, nehany napos kis korrekcio johet kozben.

link

2) A japan YEN a 100.5 szintet tesztelgeti, es kis hullamokkal gyengul tovabb. A kritikus szint 103.5, mert onnan mar semmilyen ellenallas nincs egeszen elkepeszto szintekig. Ha igy lesz, onnan nagy leveraged short Yen tradet kell csinalni.

NIKKEI oscillatorai 70-80 kozott vannak, igy a mostani 14500-rol a 14800-as rezisztencia elerheto tavolsagban van, de ott is kisebb korrekcio johet. Am, utana arra szamitok, hogy a NIKKEI rally attori a 24 eves lejtos trendvonalat, es olyan magassagokba emelkedik, amire 5 eve nem volt pelda Japanban.

3) Kinaban Shanghai Composite FELFELE tort ki egyebkent is emelkedo trend csatornajabol 2200-nal. Ott tehat a bull ereje minden varakozasnal nagyobb, ezert idoszeru lehet (egy rovid oversold korrekcio utan) atertekelni es joval erosebb Bull varakozasoknak is helyet adni.
Kinaban a kovetkezo allomas 2500 korul lehet, es ev vegeig szep rally az uj varakozasom.

4) Taiwan, KOSPI es HongKong mar visszaemelkedtek a juliusi csucsaik szintjere, es a kilatasok tovabbra is jok. Ezek a masodlagos azsiai piacok erzekenyen kovetik a nagyokat, akarcsak ASX Ausztraliaban.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 09:59
Előzmény: #113  pomperj
#116
Elég sok a kockázati pont. Európában a német választások, a FED szeptemberi megnyilvánulása a QE csökkentésével kapcsolatban, Obama még mindig erőlteti a Szíria elleni csapásmérést. Könnyen eltudom képzelni, hogy a "felkelők" ismételten szerveznek Mossad és a CIA segítségével egy akciót ami ürügyül szolgálhat, sőt erre számítok.

A fenti kockázatok hamar vérbe folytanák a pozitív hangulatot.
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 09:53
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#115
16610-ről elkezdtem shortolni a Mollyt (bár a shortosok kiütése viheti jócskán feljebb ezt a relatíve illikvid papírt.)
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 09:35
Előzmény: #113  pomperj
#114
bocs, 56=5-6
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 09:33
Előzmény: #95  pomperj
#113
Az Azsia piacok mindegyike oversold allapotba kerult rovidtavon (a 2 es 4 oras chartokon) az elmult het toretlen 56 napnyi emelkedesnek kovetkezteben. Raadasul a napi chartokon mindegyik kozeledik egy jol azonosithato rezisztencia vonalhoz.

Igy arra szamitok, hogy 2-4 napos rovid korrekcio jon, ami inkabb oldalazo jellegu lesz, mielott ujra lenduletbe jon felfele.
Ez most nagyon jol johet azoknak, akik kimaradtak a rally elso harmadabol, es be akarnak lepni egy nyugodtabb idoszakban.
Nem nagyon kerdeses, hogy Azsia most egy hoszabb emelkedo trend elejenek elso szakaszan-lepcsojen van tul, es nem keso csatlakozni.

A nagy kerdes persze az, hogyan fog a piac reagalni a FED egy hey mulva esedekes tapering bejelenteseire. Ez varhatoan nem jon jol Azsia rallynak, de meg az is lehet, hogy eppenseggel gyorsitja a kifordulast a fejlett piacokbol (short DAX es SPY, against long SSE es BSE) az Azsia-emerging markets iranyaba.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 09:26
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
A múlt heti beragadt MOL longjaim nyerőben lezártam, ezzel bevallom férfiasan nem számoltam!
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 08:46
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
A magyar piacon folytatom az Egis és Richter felhalmozást...

USA esetén a DB shortomat ma, vagy holnap remélhetőleg nyerőben le tudom zárni...
Törölt felhasználó 2013. 09. 10. 20:48
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Ahogy nézem egy izmos intézményi orderrel állunk szemben ricsi esetén, ilyen hangulatban nagy forgalommal így csúnyán leszorítani, hát ez nem semmi. Holnap ahogy nézem az öntés folytatódni fog, amit én óvatosan megveszek...
Törölt felhasználó 2013. 09. 10. 20:46
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#109
Holnap egy kis visszarendeződésre számítok, ezért kontra trend reményében megshortoltam egy kis pakkal a DB-t.

Holnap lehet, hogy beszállok BMA-ba, ha korrigál egyet lefelé.
Törölt felhasználó 2013. 09. 10. 15:56
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#108
Ilyen hangulatban valamelyik örült "spanyol" kitáraz a ricsiből és az égisből. Fundamentálisan a legkevésbé kockázatos magyar papírokból a bluk közül...
pomperj
pomperj 2013. 09. 10. 14:01
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
A lenyeggel egyetertek.
HDB egy ev mulva siman lehet duplaja a mainak.
Hold it tight.
Törölt felhasználó 2013. 09. 10. 13:55
Előzmény: #105  pomperj
#106
Akkoriban nagyon jó volt a papírnak a technikai képe, a hírek biztatóak voltak. A terület egyébként ismeretlen számomra, de abban nyugodt szívvel bízhattam, hogy Indiában a pénzügyi szolgáltatások komoly fejlődés előtt vannak. Ráadásul egy fundamentálisan relatíve kiegyensúlyozott papírról van szó. Azóta is rejtély, hogy eshetett ennyit India. (QE, GDP csökkenés stb.)
pomperj
pomperj 2013. 09. 10. 13:43
Előzmény: #104  pomperj
#105
Oh, pardon,
azt hittem, 32 a veteli arad.
(En 30-tol vagyok long.)
Hogy a fenebe csinaltad?
Nagyon elkapkodottan leptel be.
pomperj
pomperj 2013. 09. 10. 13:41
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Ha "surgos" mert nem akarsz 3 honapot varni, es mar 38 korul eladod HDB-t, az se rossz.
Itt a chart:

link
Törölt felhasználó 2013. 09. 10. 12:39
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
Elnézést, már rég néztem rá a pozíciómra, egészen pontosan 42 dolláron van az átlagköltségem HDB esetén....
Törölt felhasználó 2013. 09. 10. 12:31
Előzmény: #101  pomperj
#102
Tartom mást nem is tehetek 8%-al feljebb van a fedezeti pontja...
pomperj
pomperj 2013. 09. 10. 11:45
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#101
A SENSEX ma egeszen eszement rallyba kezdett ma, 630 pontot emelkedett!

Csak tartsd szepen HDB-t, nekem is van belole, 2-3 honap mulva meg fogod koszonni;-), hogy rabeszeltelek.

Good luck.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek