Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 11. 21. 18:27
Előzmény: #15397  fxboy
#15400
Igen, sejtem ezzel még én is így vagyok.
Volt olyan nap h nem ment fel az autóm a kerti emelkedőn se :)

Majd jó előre megnézzük az időjárás jelentést.
Addig csak tesztelem van-e rá érdeklődés egyáltalán, vagy elég csak májusba?!
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 18:26
Törölt hozzászólás
#15399
emerald 2015. 11. 21. 18:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#15398
Sokszor én is csak mulatok, de tudod néha mint ma mégse hagytam szó nélkül. Pedig nem volt semmi értelme tudom :)))

Hát a helyet lehetne változtatni, de én se tudok jobbat.
Viszont többen már legalább odataláltok.
Viszek néhány párnát 😃

De nyitott vagyok ha valakinek van!
fxboy
fxboy 2015. 11. 21. 18:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#15397
"....vigyorex...."
:))

fxboy
fxboy 2015. 11. 21. 18:01
Előzmény: #15393  emerald
#15396
Nekünk megfelelne, de a téli bulik nálunk erősen időjárás függőek.
:)

fxboy
fxboy 2015. 11. 21. 17:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#15395

:)

Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 17:59
Törölt hozzászólás
#15394
emerald 2015. 11. 21. 17:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#15393
:DDDD

Nem hozzuk oda az indulatokat :)
Örülók ha sikerül kilépni végre belőle nekem is.
Apropó január vége?!
Mit szóltok hozzá?
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 17:21
Törölt hozzászólás
#15392
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 17:21
Törölt hozzászólás
#15391
fxboy
fxboy 2015. 11. 21. 15:04
Előzmény: #15389  Törölt felhasználó
#15390
Régi hely ez, jó hátulról kotortam elő.
Egy fajta trédnapló kiegészítőként használom. Az innen-onnan összeszedett értelmesebb(?) dolgokat bemásolom, ha vannak gondolataim beírom ide. Aztán ha szükség van rájuk innen egyszerűen visszakereshető. //Pl: a #15380 hsz-t ha értelmezi és visszafejti az érdeklődő, akkor érdekes dolgok derülhetnek ki...//:)

Jó, hogy ritkán jár erre a postakocsi. Nyugis, rókamentes világomban nem zavar senki. Remélem én sem zavarok senkit...
:)

Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 20:00
Előzmény: #15380  fxboy
#15389
hehe...van ilyen topik is? :ÐÐ

(ide Bugacra, a Hexapoda utcába csak évente kétszer jön postakocsi)

))
fxboy
fxboy 2015. 11. 20. 19:09
Előzmény: #15387  fxboy
#15388
pf:

"Az első kamatemelés után a Fed azt szeretné, hogy ismét nagyobb legyen a bizonytalanság minden egyes ülés előtt a lépést illetően - mondta pénteken James Bullard, a st. louis-i Fed elnöke a Reuters tudósítása szerint.

Szerintem lassan visszatérhetünk abba a korba, amikor egy kicsit több lesz a bizonytalanság az üléseink előtt - mondta Bullard. Hozzátette: ő a maga részéről üdvözölné ezt, mivel szerinte így kell működnie a normális monetáris politikának.

Bullard az idén nem szavazó tag a Nyíltpiaci Bizottságban, de januártól az lesz, így a jövőt illetően érdekes lehet a véleménye. Ráadásul a szakemberek szerint az egyik leginkább héja irányultságú tagról van szó, aki várhatóan a kamatemeléseket támogatja majd. A szakember most úgy nyilatkozott, hogy a kamatemelés üteme a havonta beérkező friss adatoktól függhet majd.

A piac most egyre nagyobb eséllyel árazza azt, hogy a Fed hét év után december közepén emelhet a kamatszinten. Bullard most azt mondta, hogy a negyedik negyedévben az amerikai növekedés és a belső fogyasztás erős lehet, a növekedés pedig folytatódhat."

fxboy
fxboy 2015. 11. 19. 06:43
Előzmény: #15386  fxboy
#15387
Az okt-i FOMC jegyzőkönyve:
pf:

"...."A legtöbb résztvevő" arra számít, hogy a kamatemelés megkezdésének feltételei "jól teljesülnek a következő ülésig" - fogalmaz a jegyzőkönyv. A Fed még októberben jelezte, hogy következő ülésének megfontolja a kamatemelést. Az ülés egyébként december 15-16-án esedékes.

A Fed döntéshozóinak többsége kifejtette álláspontját, miszerint a decemberi kamatemelés nem automatikus, és több opció is nyitva maradt még, a jegybank "galamb" lelkületű kisebbsége ugyanakkor aggodalmát fejezte ki, hogy a "héják" üzenetét félreértelmezhetik, és túl erős várakozást alakít ki arra vonatkozóan, hogy decemberben megtörténik a kamatemelés......."

fxboy
fxboy 2015. 10. 19. 15:41
Előzmény: #15385  fxboy
#15386
portfolio:
A Financial Times felmérése szerint az elemzők közel kétharmada arra számít, hogy a Fed még idén év vége előtt kamatot emel annak ellenére is, hogy a jegybanki inflációs cél elérése továbbra is kétséges marad. A határidős piacokon eközben már inkább jövő évre várják a szigorítást, ám több szakértő szerint erre decemberben lesz utoljára esélye az amerikai jegybanknak - írja az FT.

Az egyre feszesebb munkaerőpiac ellenére is a megkérdezett 46 amerikai, európai, illetve ázsiai elemző 65 százaléka arra számít, hogy az amerikai jegybanki a decemberi ülésén emel először az irányadó rátán.

Mindez erősen ellentmond a mostani piaci várakozásoknak, ahol az egyes Fed döntéshozók túl korai kamatemelés ellen szóló figyelmeztetései miatt a szereplők már inkább a jövő évre várják a szigorúbb monetáris körülményeket.

A megkérdezett szakértők több mint fele úgy véli, hogy az amerikai jegybank megkockáztatta egy monetáris politikai hiba elvétését az időzítéssel, noha abban nincs konszenzus, hogy a hiba a túl korai vagy a túl késői lépésben rejlik. Sokan azzal érveltek, hogy a gyengülő makroadatok (kiskereskedelmi eladások, ipari termelés, régiós feldolgozóipari jelentések) - és a nyomott infláció aláhúzza a türelmes jegybanki politika szükségességét.

Az FT által megkérdezett egyik elemző szerint a döntések helyessége mindig kockázatot jelent, azonban a kockázatok nem szimmetrikusak. Ugyanis az elhamarkodott kamatemelés okozta bajokat sokkal nehezebb korrigálni.

Az elemzők közül senki nem számít arra, hogy a jövő heti ülésen kezdenék meg a szigorítást. A válaszadók több mint 85 százaléka arra számít, hogy a jövő júniusi ülésig két kamatemelés jöhet.

A jegybanki döntéshozók eltérő véleménye kisebb idegességet hozott a piacokra. A megkérdezett szakértőkből több mint egy tucat úgy látja, hogy a jegybanki kommunikáció mérsékelten vagy nagyon homályos.

Az óvatosságban hívő Fed döntéshozók szeptemberben a tartással rácáfoltak az elemzői várakozásokra, amivel a piaci volatilitást is feltüzelték. Sok befektető szerint a kivárás politikája a globális gazdaság lassulásával kapcsolatos félelmeket húzta alá.

A szeptemberi döntés előtt 10-ből több mint 9 elemző arra számított, hogy még idén emel a Fed. Azóta a Fed döntéshozók elismerték, hogy az erős dollár és a pénzügyi piacokon tapasztalt turbulencia a kamatemeléssel egyenértékű hatást ért el, emiatt arra figyelmeztetnek, hogy egy további jegybanki szigorítás csak akadályozná az USA gazdasági talpra állását.

A kínai és a feltörekvő piaci lassulás miatt is nyomás alatt lévő nyersanyagárak is aláássák azt a korábbi meggyőződést, hogy az infláció visszatér a Fed által kitűzött 2 százalékos célhoz.

A CME Group elemzése szerint a határidős kamatlábak alakulása alapján a piacok egyáltalán nem számítanak már a kamatemelésre 2016 előtt, és erre 50 százalék feletti esélyt csak a márciusi FOMC találkozóra jósolnak.

Az egyik megkérdezett elemező arra figyelmeztetett: az ajtó már nem sokáig áll nyitva a Fed előtt a kamatemelésre, ugyanis a növekedési trendek lassulást mutatnak és 2016-ban választásokra is sor kerül az USA-ban. Úgy véli, az amerikai jegybanknak decemberben lesz az utolsó lehetősége a szigorításra.
fxboy
fxboy 2015. 10. 17. 06:53
Előzmény: #15384  fxboy
#15385
....csak ne nagyon föl! Olyan 24-25 körülre nagyon baráti lenne. :)
link

Márc-ig talán el is érhető lenne. Utána le!

fxboy
fxboy 2015. 10. 17. 06:40
Előzmény: #15383  fxboy
#15384
Eléggé randára sikerült a hetes gyertya. Talán reményt keltő (a fölre), hogy rajta ül a tenkan-on.
link
D1-en is a tenkan-sen támasztja, a chikou-span pedig még csak közelíti fentről, de még nem érte el az árfgörbét.
link

A bukszámnak mindegy, hogy merre megy az árf, de azért egy kicsit érdekesebb lenne, ha ki tudna már végre jönni ebből a w1 kékségből. S először föl, utána le.

fxboy
fxboy 2015. 10. 16. 19:47
Előzmény: #15382  fxboy
#15383
....és itt is megvan a rés 14.dec. végén 90 körül,... Ha valóban halasztódik a FED kamat jövőre, van esély ....
fxboy
fxboy 2015. 10. 16. 19:42
Előzmény: #15381  fxboy
#15382
Nem úgy néz ki, mintha 93.20 felé kívánkozna?

link

fxboy
fxboy 2015. 10. 15. 06:30
Előzmény: #15376  fxboy
#15381
Ismét itt van a lehetőség kijönni a kékségből. Ezt kicsimókus továbbra is teljes erőből támogatja. link
+ Közben tegnap este a bézskönyvben panaszkodnak az erős usd-ra.
+ Olvastam, hogy csak marc-ban lesz kamat
= Előbb utóbb csak meglesz az a 20-as résbetömés.
- Viszont most már ideje lenn egy kis napos pirosnak. link

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek