Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2015. 09. 10. 21:33
Előzmény: #15356  fxboy
#15360
Lehet, hogy a w1 kicsimokus mégsem hazudik, s kimászik a kékségből link

Egyre több a hang a kamat halasztásról, pl: link

És amit írtam aug végén:
"...Szept 17-ig (bő két hét) egy föl hullám talán még belefér. Ha ez a föl találkozik a fed kamat halasztással, akkor naposon talán egy szép exp emlekedésre számíthatunk. Ami elérheti a zöld, esetleg a sárga zóna környékét is.
Ha fednő keménykedik a csöppnyi kamattal, akkor lehet, hogy ebben a kékségben lemegyünk a Mariana Árokba... ..."
:)

fxboy
fxboy 2015. 09. 02. 18:27
Előzmény: #15358  fxboy
#15359
Arany, index :
"....A civilek lefejezése, vízbe fojtása, felgyújtása vagy a kötelező szakáll mellett az Iszlám Államnak (IS) most közgazdasági gondolatokra is volt ideje a Quartz szerint. Egészen pontosan egy leporolt közgazdasági gondolatra, miszerint a terrorszervezet aranydínárt, ezüstdirhamot és rézfuluszt vezetne be a sátáni „petrodollár rendszer” megtörésére.
Igazából ennek ötlete már korábban is felmerült, az al-Kaidától átigazolt levantei és és iraki IS-csoportok azonban a legutóbbi egyórás videójukban újra előszedték, kijelentve, hogy ezzel majd megtörik a „korrupt, kamatra épülő” nemzetközi pénzügyi rendszert. Az ötdínárosra szolidan rányomnák az egész világot, mivel nem akarnak kevesebbet meghódítani, a dirhamra kardot és lándzsát raknának a folyamatos dzsihád jelképeként. A rézpénzen még gondolkoznak, legalábbis a lap nem ír arról, hogy azon mi lenne – tavalyi hírek szerint talán félhold. Egy aranydínár nagyjából 40 ezer forintot érhet a tervek szerint.
A modern fejlett világbeli pénz egy papírdarab, amely önmagában elhanyagolható értékkel bír. Azért használjuk mégis, mert az egyes államok nem kamatozó tartozását jeleníti meg a használói felé, mint egyfajta értékpapír. Ehhez képest az önmagában is értékkel bíró aranypénz tényleg sok előnnyel bír, de például gazdasági növekedésnél gondot jelenthet, ha nincs elég arany a gyártáshoz, illetve a tervezett 21 karátos aranypénz jóval könnyebben kophat, mint a modern, strapabíró és olcsó papírpénzek.
Az árak ezzel együtt is változnának, egyszerűen az arany vagy az ezüst más javakhoz viszonyított pillanatnyi értékét fejeznék ki. A pénz időértékéhez pedig nincs köze az aranypénznek, azaz a kamatot nem fogják tudni eltörölni, mert egy egységnyi pénz többet ér, ha most kapjuk meg, mintha mondjuk 15 év múlva.
Az aranypénzes ötlet mindenesetre jól illeszkedik ahhoz a Kr. u. 7–8. századi világhoz, amit az Iszlám Állam nagyjából vissza akar állítani a kalifátussal. Azért is, mert az arab világ szerintük nagyjából akkor volt a csúcson.
Az Iszlám Állam ezzel együtt pillanatnyilag elég jól megvan a sátáni „petrodollár rendszerrel” is: naponta legalább egy-kétmillió dollár ömlik be hozzájuk az olajeladásaikból, és akkor a kábítószerügyleteikkel, segélyszervezetek elrabolt dolgozóinak váltságdíjaival vagy a műkincsek kicsempészésével még nem is számoltunk. David Cohen, az USA államkincstárának stratégája szerint azért valószínűleg most is a dollár az Iszlám Állam leginkább kedvelt valutája. ...."

fxboy
fxboy 2015. 09. 02. 15:57
Előzmény: #15357  fxboy
#15358
A vártnál gyengébb lett az ADP

Pf: "....A nyár utolsó hónapjában 190 ezer fővel bővült az amerikai versenyszektor foglalkoztatottsága, ami 11 ezer fővel marad el az előzetes várakozásoktól.
Mindeközben a júliusi adatot is lefelé módosították, 185 ezer főről 177 ezer főre. ...." "....A várakozások szerint a Fed még idén belekezd a kamatemelésbe, ám egyre bizonytalanabb, hogy erre már szeptemberben sor kerülhet-e vagy sem. Amennyiben pénteken gyenge munkaerő-piaci adat érkezik, az indokolttá teheti, hogy a Fed nyíltpiaci bizottsága (FOMC) tovább halassza a szigorítás megkezdésének időpontját. ...."

Pf: "....A Fed közelgő kamatemelésének két kritériuma közül inkább csak az egyik teljesül: a munkaerőpiaci. Az infláció alapján viszont nem lehet még biztosan azt mondani, hogy eljött a kamatemelés ideje - nyilatkozta a bostoni Fed elnöke. ...."

fxboy
fxboy 2015. 08. 31. 18:02
Előzmény: #15356  fxboy
#15357
12-nél megszorult, se le, se föl. Lehet, hogy szerdáig (ADP) ki sem mozdul innen? És esetleg péntek is ráerősíthet egy kis mozgásra. Akkor talán majd lehet irányt keresni 09.17-re...

fxboy
fxboy 2015. 08. 29. 07:22
Előzmény: #15354  fxboy
#15356
Elég randára sikeredett ez a hetes gyertya.
link
Visszacsúszott a kékségbe ez a kitörési kísérlet. Úgy látszik megrettent a kumo kásahegytől (von tgy :)). De azért kíváncsi vok, hogy működni fog-e IKH, azaz a tenkan-kijun X és a chikou span árf birizgálása alulról?
D1-en most rajta ül az aug-i emelkedés 61 fiboján. link Ez és a kumo tető és a 113x körüli szint megtartja-e? Vagy megy le tovább a csati aljra, 10 körülre?

Szept 17-ig (bő két hét) egy föl hullám talán még belefér. Ha ez a föl találkozik a fed kamat halasztással, akkor naposon talán egy szép exp emlekedésre számíthatunk. Ami elérheti a zöld, esetleg a sárga zóna környékét is.
Ha fednő keménykedik a csöppnyi kamattal, akkor lehet, hogy ebben a kékségben lemegyünk a Mariana Árokba...

Vagy egészen másképp...

fxboy
fxboy 2015. 08. 26. 20:36
Előzmény: #15354  fxboy
#15355
".....Az elmúlt hetek történései után kevésbé sürgető a szeptemberi kamatemelés a Fed számára - mondta szerdán William Dudley, a new york-i Fed elnöke. A Nyíltpiaci Bizottságban szavazati joggal rendelkező tag szerint ugyanakkor az alaphelyzet nem változott, és bízik abban, hogy az év vége előtt lehetőségük lesz a kamat emelésére.

Dudley szerint a jelenlegi helyzetben nem sürgető a kamatemelés, azonban a következő ülésig még hátra van három hét, ebben az időben pedig kaphatnak még olyan híreket az amerikai gazdaság állapotáról vagy a nemzetközi piacokról, melyek ismét indokolják majd a szigorítás megkezdését. Vagyis a szakember nyitva hagyta az ajtót egy szeptemberi kamatemelés előtt.

Arra a kérdésre, hogy még az idén megtörténik-e az első kamatemelés, a Fed döntéshozója azt válaszolta, hogy "nagyon reméli", hogy az év vége előtt lehetőségük lesz rá, de addig még egy sor adat érkezik, így korai lenne bármilyen fajsúlyos kijelentést tenni előre.

A Royal Bank of Scotland elemzői szerint Dudley beszéde után 20 százalék az esélye egy szeptemberi emelésnek, a megszólalás előtt még 25 százalékra tették ezt. Persze a mostani megszólaláshoz annyit mindenképpen érdemes hozzátenni, hogy az elemzők skálája szerint Dudley az egyik leginkább "galamb" tag a Nyíltpiaci Bizottságon belül, vagyis könnyen lehet, hogy mások már szeptemberben emelnének. ....."

fxboy
fxboy 2015. 08. 26. 07:48
Előzmény: #15346  fxboy
#15354
Azt mondja Szvadi 12. Hááát, nem tudom, nem elképzelhetetlen. Mindenesetre ez a mostani w1 zöld elég ronda és már hét közepe van. Kicsimókus szerint is belefér egy ilyen le.
A tegnapi 139x-14 -től jövő longokat zártam, és mindenesetre 13 -ig helyet csináltam a le -nek. Aztán majd meglátjuk.
Elég sokat zártam, legalább egy kicsit megdobta az e havi szlatörténet p/l -jét. Természetesen a floating kicsit csökkent de még +10% körül vagyok.
Azért a shortokkal óvatoskodom. Lehet, hogy szarik minden spekire és kis, 14 körüli tébláb után tovább föl.

Nem rossz ez az aug vége...:)

Törölt felhasználó 2015. 08. 25. 20:21
Előzmény: #15350  emerald
#15353
szia!

Ha 1200 fölé menne, már elgondolkoznék a long verzión, ezért nem nagyon várom azon túlra. Pont csatorna tetőrol fordult... ha jól látom a short határ 1110-nél...

kérd meg Vadit, hogy látja az eddigi emelkedést...
Phylaxa 2015. 08. 25. 19:46
Előzmény: #15351  fxboy
#15352
De igen, van. A Föld felszíne.
fxboy
fxboy 2015. 08. 25. 19:43
Előzmény: #15347  emerald
#15351
Alan Greenspen:
"...az aranyon kívül nincs más értékmegőrző eszköz...."
:)

emerald 2015. 08. 25. 19:04
Előzmény: #15348  Törölt felhasználó
#15350
Szia!
Erre is számítok. De meddig gondolod az új csúcsot?
Nem mindegy ugye h 1200-alatt elhaló új csúcs, vagy egy 1300-as nagyobb hullám.

Hoszabb távon én is akár a 800$-t is lehetségesnek tartom.
fxboy
fxboy 2015. 08. 25. 18:56
Előzmény: #15347  emerald
#15349

OK! Köszi.
:)

Törölt felhasználó 2015. 08. 25. 18:18
Előzmény: #15347  emerald
#15348
szia!

aranka max még egy új csúcs és indul 1050 v alá...
emerald 2015. 08. 25. 18:07
Előzmény: #15346  fxboy
#15347
Arankával vigyázni, bányászok beszakadtak.
Mint láttam arany is, de megy még az le valoszínű tovább mert GDX-(bányász index) szinte a teljes emelkedést visszaadta.

Nem tudom hogyan merre tovább. Pomperjnek igaza lehet a további fellel kapcsolatban, de hogy honnan mikor fordul vissza azt nem tudom.
fxboy
fxboy 2015. 08. 25. 17:56
Előzmény: #15343  fxboy
#15346
Tegnap este 8-kor:
" 1390-ig kipucoltam a pályát......" Jól tettem! Remélem elég lesz.
:)

fxboy
fxboy 2015. 08. 25. 11:03
Előzmény: #15344  fxboy
#15345
Szvadi: ".... Bármilyen hihetetlen, akár már innen indulhatna új aljra is,...." (EUR/USD topic #8962)
... vagy indulhatna 1,3xxx felé. Pláne, ha fed kamat esetleg tolódik jövőre.
Minden lehet, kérdés melyiknek van nagyobb valószínűsége. Szept 16-17-én talán már többet tudunk, vagy csak sejthetünk.
:)

fxboy
fxboy 2015. 08. 25. 07:54
Előzmény: #15343  fxboy
#15344
4 db D1 zöld gyertya összesen több mint 700 pip!! Most már igazán kellene egy kis piros. De nagyon nehezen készül... :)

fxboy
fxboy 2015. 08. 24. 19:55
Előzmény: #15342  fxboy
#15343
1390-ig kipucoltam a pályát. Lentebb longok, föntebb shortok még megvannak, most pedig egy keveset lefelé kötök.

fxboy
fxboy 2015. 08. 24. 17:19
Előzmény: #15341  fxboy
#15342
Gyönyörű exponenciális emelkedés link

Úgy tűnik, sikerül kitörnie a jan óta hömpölygő kék óceánból. IKH jól jelezte már jul végén... link
:)

fxboy
fxboy 2015. 08. 24. 13:01
Előzmény: #15334  fxboy
#15341
Tennap éccaka megvártam a nyitást. Fölösleges volt. Nem történt semmi rendkívüli, csak az amit jul. 21-én megírtam az eurusd topic #8610 hsz-ben. Az akkor leírt várakozást katalizálja a globális hiszti. Ez így nekem tökéletes...
Persze számítani kell arra, hogy hisztis állapotban bárki/bármi képes szélsőséges reakciókra...
:)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek