Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
myrath 2014. 01. 10. 15:28
Előzmény: #15179  myrath
#15180
stop 3660, max 3663 eszem f@szom....
myrath 2014. 01. 10. 15:19
#15179
Kib@szott hírrekereskedő pics@ba!
Röpültek a shortjaim, nyerőből! F@szom bele!!!! ÁÁ! Most pihi, mert elkapkodnám....
Kraccer 2014. 01. 08. 10:33
Előzmény: #15176  Törölt felhasználó
#15178
Szia!

Szerintem 1.69015 a target, most jöhet a 3 vagy C hullám elég intenzíven lefelé...

Törölt felhasználó 2014. 01. 08. 07:52
Előzmény: #15175  Törölt felhasználó
#15177
Jöhet még nyugodtan...
Forex ovi. :D
Tanuljatok gyerekek! Tra-la-la, tra-la-la.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:15
Előzmény: #15175  Törölt felhasználó
#15176
Nocsak. Eltűnt a mínusz jel..Szóval, legközelebb inkább írja le a mínusz jelet osztogató sporttárs, hogy szerinte hülyeség, amit írtam, de ne így..
Vennétek fel most GBP/JPY long pozit?
Állítólag érdemes.

Sok pippet!
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 20:33
Előzmény: #15168  Törölt felhasználó
#15175
Köszike a lehúzást! Kicsit egyszerű és sunyi formája a véleményformálásnak, de nem vagyunk egyformák.. Igaz? :)
Két számla:
link
link

Majd néha linkelek, mert nagyon kedvelem a lehúzást.

Sok pippet!
fxboy
fxboy 2014. 01. 06. 19:58
Előzmény: #15162  Törölt felhasználó
#15174
Pf: ".....és február 1-én a Fed történetének első női elnöke hivatalba léphet......"
fxboy
fxboy 2014. 01. 06. 14:06
Előzmény: #15165  hellforceone
#15173

Mennyi az annyi?
Röviden: szigorú pénzbeosztással(MM) és kockakezeléssel - s így távolodunk a szerencsejátéktól az állandósult jövedelem felé(!!) - a reális és stabil profit heti 1-2 %. Persze ennél lehet több, sokkal-sokkal több is, de akkor nagyobb a szerencse tényező is.

Hogy ez sok-e, vagy kevés, megéri-e, vagy sem mindenki döntse el magában.

A versenyek a maguk demo számláival, az egy hét alatti tőkeduplázásokkal, stb
nem képeznek viszonyítási alapot.

hellforceone 2014. 01. 06. 13:37
Előzmény: #15169  Tazsomaru
#15172
A kérdésedre válaszként, nos, a részvényeknél sem egyszerű, de folyamatosan olvasom a híreket, elemzéseket. Magyar papírom csupán egyetlen egy van jelenleg, inkább német es amerikai piacon nézelődök folyamatosan. Különféle külföldi gazdasági oldalakon olvasok, elemzéseket vásárolok is - 10-20 EUR/ dollárt megér, ha utána akár ezret kereshetnek vele. Szóval a részvény sem egyszerű, de a forexet keményebb diónak találom. Aki itt szép eredményeket ér el, az valóban szerencsésnek mondhatja magát es idővel - mikor mar igazolódik, hogy nem csak szerencséje volt - tehetségesnek is.
hellforceone 2014. 01. 06. 13:37
Előzmény: #15169  Tazsomaru
#15171
A kérdésedre válaszként, nos, a részvényeknél sem egyszerű, de folyamatosan olvasom a híreket, elemzéseket. Magyar papírom csupán egyetlen egy van jelenleg, inkább német es amerikai piacon nézelődök folyamatosan. Különféle külföldi gazdasági oldalakon olvasok, elemzéseket vásárolok is - 10-20 EUR/ dollárt megér, ha utána akár ezret kereshetnek vele. Szóval a részvény sem egyszerű, de a forexet keményebb diónak találom. Aki itt szép eredményeket ér el, az valóban szerencsésnek mondhatja magát es idővel - mikor mar igazolódik, hogy nem csak szerencséje volt - tehetségesnek is.
hellforceone 2014. 01. 06. 13:15
#15170
Sziasztok! Először is köszönöm a normális es segítőkész válaszokat! Azért írom így, mert vannak olyan okozója sok, akik csak lehurrogni képesek - tapasztaltam mar itt a fórumon. Nos igen, a türelem valóban kell hozza. Azért kérdeztem így, mert en 1500-ás indulóval kezdtem, nagyon tőkeáttétet nem használok, mert kicsi depositnak vélem ezt az összeget. Ami a részvénykereskedelemmel szemben nekem nem olyan vonzó, hogy a nyereség annyira nem eget verő, sokszor erek el csupán 10-15 EUR-os nyereséget, ami a kockázathoz képest nekem nagyon kicsinek tűnik. Valójában néha olyan érzésem lenne, mintha ez a tőzsdézés mellett egyfajta adrenalin kicket adna csak :o))). Az eddigi legnagyobb profitom 70 EUR volt, ám így is már 300 EUR mínuszban vagyok... Persze nem vág a földhöz szerencsére, csak kicsit elkeserítő néha. De azt hiszem, a türelem lesz a megfelelő "fegyver" :o). A tőzsdén már megtanultam, ugy látom itt is gyakorolni kell. Egyébként sokat olvastak titeket, tanulok is belőle es jó itt a társaság is. Köszi a válaszokat es remelem hamarosan majd arról számolhatnak be, hogy visszahoztam a veszteségeket. :o)
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 01. 06. 13:01
Előzmény: #15165  hellforceone
#15169
"Nekem sokszor nagyon "szerencsejáték" jellegű."

Nem véletlen érzed így, mert az is, de remek feltételekkel, amik lehetővé teszik, hogy profitos legyél.

Viszont ez a - " részvényeknél - számomra - jóval kiszámíthatatlanabb" - sem teljesen jó így.

Kíváncsi lennék a részvényeknél mit tudsz kiszámolni, és hogyan?

A különbség ott van a kettő között, hogy tőkeáttéttel vagy anélkül spekulálsz. Tőkeáttét nélkül ugye elvan az ember, még stop sem kell, hígíthatok, legfeljebb ücsörgök benne egy ideig. :D Persze azért alapfeltétel minden speki számára a likvid piac. Tehát BÉT szóba sem jöhet. Drága, kicsi a forgalom és a választék.

Viszont ha tőkeáttéttel stop nélkül kereskedsz, esetleg még hígítgatsz is, jobb ha most átutalod nekem a fx számlád felét, a másik felét meg valami alapítványnak és mindenki nyugodtabban alszik. :DDD

A forex egy jó iskola, ahol megtanulhatsz mindent a kereskedésről és megismerheted magad igazán (ez a legfontosabb szerintem). Ne a piaccal foglalkozzál, meg az iránnyal, ezekre nem vagy hatással ezért kicsi a jelentőségük a profitodra. Itt a PF fórumain napi szinten olvashatsz arról, hogy ki milyen veszteségben van, mert a kormány... vagy a nagy Ő, aki a BÉT-et mozgatja... és hasonló külső tényezők. :D Pedig a veszteségüket csakis maguk okozták.

Ha csak most ismerkedsz az FX-el, a tőkéd 5-10%-ánál többet ne szánj rá szvsz. Majd fokozatosan növelheted, ha jönnek az eredmények. He meg nem, akkor is egy próbát megér, mert sokat tanulhatsz belőle. ;)
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 11:28
Előzmény: #15167  Törölt felhasználó
#15168
Az alább írt példánál maradva a 33. sikeresen befejezett héten 50 ezer € van a számládon 10 ezer forintból. Heti 20%-nál ez 40 hét, heti 15%-nál 53 hét, heti 10%-nál 77 hét, heti 5%-nál 150 hét.

De tegyük fel, hogy nem érsz rá kereskedni napi szinten.
Akkor a heteket helyettesítsd hónapokkal.
Pl. havi 5% nyereséggel 20 év múlva több, mint 1 milliárd forintra nő a számla.

Képzeld el hogy minden hónapban indítasz egy 10 ezer forintos számlát és kamatoztatod. Vajon lesz pénzed a gyerek egyetemi tanulmányaira? Nyugdíjasként lesz szükséged az állami pillére?

A lényeg, hogy ne megélhetésként tekints a számládra, hanem befektetésként. Ne vegyél ki belőle pénzt - míg a kellő nagyságot el nem éred (pl.50 ezer €) - és kezeld óvatosan.

Még egy példa, ha nincs időd óránként ránézni a grafikonra:
ebben az esetben legyen a kezdőtőke 20 ezer forint. Kötésméret 0,01 (1000). Ezzel nagyjából 900 pip elmozdulást képes kibírni a számla. Ez még a mostani nagyon rángatós időszakban is nagyon biztonságos. A nyereség 20 Ft. pippenként. 100 pip nyereség 10%-os hozamot jelent és nem kell ugrálni ki-be, ülni a gép előtt egész nap. Ez egy egészséges alternatíva, ha gyarapítani akarjuk a pénzünket.
A számokat mindenki szorozza meg annyival, amennyivel több pénze van erre.

Az időt pedig igenis rá kell szánni a tapasztalatszerzésre, mint egy egyetemre.

Sok pippet!
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 08:54
#15167
50e euros számla? Itt? 1-2e lehet az átlag, szer.
Törölt felhasználó 2014. 01. 05. 23:04
Előzmény: #15165  hellforceone
#15166
A nyereség mindig attól függ, hogy mekkora a kockázatvállalási hajlandóság.
Ha ügyes vagy, ráérsz és nagyon higgadtan kereskedsz (ez nálam azt jelenti, hogy csak a biztos helyzetekben lépsz - nekem ez több, mint 5 év után sem megy.. :)), akkor nagyon sokat lehet keresni. Nézd meg a demo versenyek eredményeit..

Itt egy kicsit sarkos példa..
Minden héten csinálsz 25% profitot, akkor 10 ezer forintból egy év alatt 1 milliárd lesz. Azt hiszem ez jónak számít.
Megcsinálni gondolom, hogy nehéz.
Elméletben nagyon könnyű.

Elkezded 0,02 (2000) kötésmérettel (500-as tőkeáttét mellett). Ez azt jelenti, hogy van ~ 200 pip mozgástered. Pippenként keresel 40-42 Ft-ot. Ebből könnyű kiszámolni, hogy alig több, mit 60 pippet kell egy héten elérni. Ezt hány kötésből hozod össze az tulajdonképpen nem érdekes. Úgyis a piac milyensége és a stílusod határozza meg.
Ahogy nő a tőke, úgy lehet emelni a kötésméretet. Heti 60-80 pip.

50 ezer € felett lehet újra matekozni a tőkeáttét miatt, vagy lehet újabb számlákat nyitni és PAMM-ot vagy Copy tradert használni.

Összegezve nagyon nehéz hosszútávon sikeresnek lenni. A lehetőségek korlátlanok..

Részvényekkel kereskedni nagyon nyugodt dolog és szép haszonra lehet szert tenni.

Sok pippet!
hellforceone 2014. 01. 05. 20:10
#15165
Egy kicsit talán indiszkrét kérdést teszek fel, de végül nem az apehtol vagyok :o)))) es talán egymás közt mégsem olyan kirívó a dolog, ráadásul egy fórumon azt ír mindenki, amit akar. Tehát a lényeg, hogy a forex-szel csak ismerkedem még, nem is vagyok benne nagy tőkével, viszont eddig elég vegyes tapasztalataim vannak vele. Azt szeretnem tudni, hogy mégis mennyire nagy profitot tudtok realizálni kötésenként, akár százalékosan, akár konkrét összegszerűen, mikor azt mondjátok, hogy szép haszonra tettetek szert. A részvények terén már annál több és szerencsére elég pozitív tapasztalatom van, viszont a forex még új és bár sokat olvastam, hogy idő es türelem kérdése, megis sokszor felmerül bennem a kérdés, hogy megéri e ezzel foglalkoznom, mivel a részvényekkel szép sikereket lehetett elérni - főleg az utóbbi időben -, míg a forex inkább mínuszt hozott. Nekem sokszor nagyon "szerencsejáték" jellegű. A részvényeknél - számomra - jóval kiszámíthatatlanabb. Segítő válaszotokat megköszönöm!
Törölt felhasználó 2014. 01. 03. 20:12
Előzmény: #15163  fxboy
#15164
Ha megjátszod, szerencsét hozzá, én így péntek este már csak a meglévő pozijaimat menedzselem.
fxboy
fxboy 2014. 01. 03. 20:09
Előzmény: #15162  Törölt felhasználó
#15163
Úgy emlékszem, hogy talán febr-, (vagy márc-)ban váltanak.
De valószínű, hogy ettől függetlenül még figyelnek rá. Hátha lesz egy kis mozgás.

Törölt felhasználó 2014. 01. 03. 20:05
Előzmény: #15161  fxboy
#15162
De már nem ő a fed elnök. Vagy mégis?
fxboy
fxboy 2014. 01. 03. 19:46
Előzmény: #15160  Törölt felhasználó
#15161
Magyar 20:30-kor beni papa beszél. Lehet, hogy érdemes figyelni.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek