Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 24. 08:20
Előzmény: #14619  Törölt felhasználó
#14620
Szeretném még egyszer kihangsúlyozni, hogy véleményem szerint az egyik legfontosabb dolog, hogy ne keverjem a befektetést a spekulációval.

A spekuláció egy játék, ahol az tud nyerni aki jól kezeli a kockázatot, és nem az aki eltalálja az irányt.

Ezek alapján azt mondom, hogy 10,000 euróval az kereskedjen (spekuláljon,aki 90,000-t már befektetett (ingatlan, részvény, kötvény, nyersanyag, stb...). Akkor meg sem fog kottyanni 100 euró (1%) kockázat.
Törölt felhasználó 2012. 10. 23. 22:28
Előzmény: #14618  Törölt felhasználó
#14619
Hogy érthetőbb legyen, itt van egy kis ábra a pozik szórásáról (piros vonal a nulla): link

És a hozzá tartozó profitgörbe: link

;)
Törölt felhasználó 2012. 10. 23. 22:16
Előzmény: #14617  Törölt felhasználó
#14618
Erre csak azt tudom mondani, hogy akinek egy ici-picit is fáj a veszteség, az nem fog tudni kereskedni. A veszteségekre szükség van, de ezeket alacsonyan lehet tartani. Tudom, hogy minden egyes kis vesztővel közelebb kerülök a nagyobb nyerőkhöz. Ezt akkor tudod igazán megérteni, ha nem egy pozícióra - amiben épp benne vagy - koncentrálsz, hanem pozik sorozatára. Miért fájna egy-egy bukó nap, ha hónap végén profitos vagyok?

Abban a pillanatban, hogy poziba lépsz, és beteszed a stopodat a 100 euró kockázattal, az olyan, mintha zsetonokat tennél fel egy rulettasztalra. Az esetek többségében leépítem a pozíciót mire az a stopomig ér, így a kezdeti kockázat töredékét szoktam általában bukni. Erre mindig úgy tekintek, hogy visszanyertem a kockázat egy részét, és nem veszteségnek tekintem.

Egy hónapban 30-40 trédem van. A havi profitot 4-5-el nyerem meg, a többi kis bukó, vagy nullás csak azért kellett, hogy ezeket le tudjam vadászni.

Az én piacelemzésem abból áll, hogy megtaláljam ezeket a kis kockázatú időszakokat és helyeket a charton. Ezért nem érdekel a múlt, csak a pillanatnyi árfolyam, és ezért nem érdekel, hogy a pozi nyerő lesz vagy vesztő.

A vesztő úgy is kicsi, a nyerő meg jó nagy lesz. És ha ezt fegyelmezetten tudom tartani, akkor be vagyok biztosítva hosszútávra. Az idő már nekem dolgozik. ;)
Törölt felhasználó 2012. 10. 23. 20:29
Előzmény: #14609  Törölt felhasználó
#14617
egy nagyon fontos üzenetet kihagytál, ami nagyon fontos lehet annak aki kezdő ! Egy-egy trade alkalmával csak annyi pénzt kockáztass ami nem hat meg ha elbukod ! Tehát ne az egyenleghez mérd a kockázatot ! Pl.: Van egy 10 000 eurós számla, ennél normális esetben olyat trédet kell nyitni ahol a kockázat nem több mint 100 euró. Viszont ha neked fáj elbukni 100 eurót 1 trade alkalmával, akkor ne vállalj ekkora kockázatot ! Nem szégyen hidd el ! Vállalj 20 euró kockázatot ! Viszont akkor ne is akarjál 100 eurót keresni trédenként ! Ha hozzászoksz a 20 eurós bukóhoz, akkor előbb-utóbb duplázhatsz..és így tovább ! Tehát nem szégyen ha fáj neked a számlaegyenleg 1 százalékának elbukása !
Törölt felhasználó 2012. 10. 23. 17:03
Előzmény: #14615  szarvasvadasz
#14616
ezeket ismerem de kösz
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 10. 23. 17:00
Előzmény: #14614  Törölt felhasználó
#14615
Myfxbook (on-line), esetleg forexcontrolcenter?
Törölt felhasználó 2012. 10. 23. 16:36
Előzmény: #14608  szarvasvadasz
#14614
nem tudsz valami jó mt4 report managert?

forest_30 2012. 10. 19. 13:59
Előzmény: #14612  Törölt felhasználó
#14613
szerintem is
Törölt felhasználó 2012. 10. 19. 13:16
#14612
Sziasztok! EURHUF és USDHUF naposon tankönyvszerűen trendfordulós, nem gondoljátok?
Törölt felhasználó 2012. 10. 18. 20:50
Előzmény: #14609  Törölt felhasználó
#14611
Tadzso!

Köszi a leírást, nagyon sokat segít! Az elmúlt évek bukásai alapján aláírom, hogy fejben dől el szinte minden, és sajnos mentálisan még nagyon sokat kell fejlődnöm. De sokat szidtam a piacot, és persze utólag mindig rájöttem, hogy én mit szúrtam el... Senki más nem felelős a bukiért, csak én.
Várom a folytatást!
Törölt felhasználó 2012. 10. 18. 20:17
Előzmény: #14609  Törölt felhasználó
#14610
perfect!!!!
Törölt felhasználó 2012. 10. 18. 20:07
Előzmény: #14607  Törölt felhasználó
#14609
Az első fx-es évemben is két könyv segített át a holtponton ( link és link ), és idén is volt egy könyv, ami meghatározó szerepet játszott a kereskedéshez való hozzáállásomban. Ez Benjamin Graham - Az intelligens befektető link

Túl sok köze nincs a forex-hez. Talán két bekezdés erejéig foglalkozik a spekulációval, és hamar le is zárja azzal, hogy a spekulánsok (Ő úgy határozza meg, azok, akik árfolyam mozgásokat, irányokat akarnak eltalálni a piacon)előbb-utóbb elveszítik amijük van.

Graham könyve ébresztett rá, hogy miért sikerült aránylag ilyen rövid időn belül sikereket elérni az fx piacon. Mindig szét tudtam választani a spekulációt a befektetéstől, és teljesen másképp kezeltem a kettőt.

Szerintem van pár tévhit, amit sokan nem jól értelmeznek. Nem azért lesz valaki befektető, mert hosszútávon gondolkodik, vagy mert nem használ tőkeáttétet, vagy mert részvényeket vesz, és speki sem azért lesz valaki, mert kis idősíkon, tőkeáttétel, devizapárokon kereskedik. A speki árfolyam mozgásokra vadászik. Tök mindegy milyen idősíkon, M1-M5, vagy H4-D1. Nincs különbség kockázat szempontjából. Csak attól függ mennyi idővel, és tőkével rendelkezel. A befektetőt nem érdekli az árfolyam, inkább zavarja, de ebbe most nem akarok belefolyni, olvassátok el a könyvet.

Aránylag hamar felismertem, hogy a spekulációt szerencsejátékként kell kezelni, és nem szabad semmilyen "tudományos" elemzésekbe belebonyolódni, mert az csak összezavarja az embert, és itt pont az a lényeg, hogy fejben nagyon ott kell lenni, mert azon áll, vagy bukik a tréder.

Birgertől, és Douglestől megtanultam, hogy a piaci mozgásokat nem lehet előre kitalálni, de azt is, hogy erre nincs is szükség, hogy pénzt csinálj spekulációval. Grehemtől pedig azt, hogy soha ne keverjem össze a spekulációt a befektetéssel. Szerintem a kettő kiegészíti egymást, lehet egyszerre is foglalkozni vele, annak ellenére, hogy teljesen más gondolkodást igényelnek. Befektetni lehet spekuláció nélkül is, de spekulálni nem tudsz normálisan, ha nem áll mögötte egy jó portfólió, ami megvéd az esetleges spekiben elszenvedett veszteségektől. Egy ilyen portfólió nagyban leveszi a terhet, a nyomást a tréderről, és így megkönnyíti a "zónában" maradást, hogy józan megfontolt döntéseket tudj nap, mint nap meghozni. Most a tőkém 89%-a befektetve, 2% kp-be, és csak 9%-al "pókerezek" a forexen link , de ez mindig változik. Csak napon belül kereskedek, M1-M5 chartokon, de nem vagyok scalper. Ebben az évben a márciust leszámítva minden hónapot profitban zártam. Márciusban volt egymás után 40 olyan trédem, amiben nem volt nyerő pozi, persze nagy része 0-ás volt. Ezt a veszteséget április közepére már sikerült is ledolgozni. 2,7 a payoff-om 40%-os találattal. Sikerült egy dinamikus kockázat kezelést kialakítanom, amivel a profitgörbe süllyedéseit gyorsan fékezni lehet, és az emelkedéseket robbanékonnyá tenni.

Kevés időt fordítok elemzésre, szinte semmit. Két hétnél tovább nem is szoktam visszanézni a chartokat. Nincs jelentősége. Annál több időt fordítok a pozíciók, és főleg a saját mentális menedzselésemre (kereskedési, és mentális napló). Ezek nélkül nehéz a haladás. Higgyétek el fejben dől el minden, nem a charton. Picit olyan ez, mint a Forma 1. Folyamatosan a határon kell autóznod, 110%-on, mert ha egy pillanatra is kihagysz, kicsúszol. Kizökkensz abból az állapotból (zónából), ahol normális döntéseket tudsz hozni. A trédernek az az előnye megvan, ha észreveszi ezt, akkor tudja, most nem alkalmas arra, hogy kereskedjen.

A következőben, majd írok még konkrétabban a kereskedésemről. ;)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 10. 18. 17:35
Előzmény: #14606  Törölt felhasználó
#14608
Aki Elliott alapon "méri föl" a kereskedési lehetőségeket, jópofa heti, napi és intraday "térképek" adalékként Jim Martenstől itt (ingyenes regisztrációt igényel):

link

Jó kereskedést!
Törölt felhasználó 2012. 10. 18. 16:32
Előzmény: #14606  Törölt felhasználó
#14607
Bekopizom ide azt a kis összefoglalót, amit idén jan. 6-án írtam a 2011-es évemről. Utána leírom majd mi történt azóta.

"A tavalyi év volt az első évem a forexen. Azt gondolom sikerült mentálisan megerősödnöm, és egy jó kockázatkezelést kialakítanom, amivel hosszútávon a piacon tudok maradni.

Az év első fele azzal telt, hogy megpróbáltam az elemzési ismereteimet maximálisra fejleszteni. Kipróbáltam több száz indikátort, és azok variációit. Fél év kellett, hogy rájöjjek, ez hiba, és a legtöbben ezen buknak el.

Nyolc éves pókeres múltamnak köszönhetem, hogy aránylag hamar rájöttem, a tőzsde is csak szerencsejáték, és egy van, ami biztos, a pillanatnyi ár. De mivel azzal is tisztában vagyok, hogy a pókerben sem a kezünkben lévő lapok határozzák meg, hogy hosszútávon nyereségesek leszünk, így az is elég könnyen tudatosodott bennem, hogy a tőzsdén sem kell tudni merre fog menni az árfolyam, ahhoz hogy pénzt tudjunk keresni.

Lepucoltam mindent a chartjaimról, minimálisra redukáltam az elemzést, és elkezdtem kereskedni. Az év hátralevő részében kialakítottam egy kiszállási stratégiát, amivel még csak félig vagyok kész. Ez és a money menedzsment megvéd a nagy veszteségektől, így magabiztosan mozgok a piacon ki-be. Sikerült szinte teljesen érzéketlenné válnom a veszteségek iránt, mivel azok vagy nagyon kicsik, vagy nullásak. Ez jelentette számomra a legnagyobb fejlődést.

Erre az évre azt tervezem, hogy kidolgozom, és finomítom az exit szabályaim azon részét, amik a profit maximalizására vonatkoznak. Gondolok itt a stop húzásra, és a pozíció építésre. Fontosnak tartom az érzelmi állapot, hangulat folyamatos monitorozását, hogy a fegyelmezetlenség első jeleire fel tudjak állni a géptől egy kis szünetet tartani. Ilyenkor elmegyek FUTNI, vagy OLVASOK.  link

Röviden ez volt a tavalyi év, és ezt tervezem idén. Jó hétvégét mindenkinek! ;) "

Törölt felhasználó 2012. 10. 18. 16:06
#14606
Nagyon ellaposodott a topic, alig találtam rá. Nem kereskedik már senki Forexen-en?

Összeszedem a gondolataimat, és írok pár sort, talán segít azoknak, akik most akarnak belevágni, vagy már próbálták, de kevés sikerrel. ;)
Törölt felhasználó 2012. 10. 07. 19:54
Előzmény: #14586  Törölt felhasználó
#14605
Csak leszakadt pentekre, ki gondolta. Szerintetek erosodhet meg tovabb a forint? Nincs ami tamogatna, megvolt a agy euforia.
Törölt felhasználó 2012. 10. 05. 22:48
#14604
Közben omlik össze a rand. Aki szeret mélypontot vadászni, keresheti. :)
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#14603
Köszi!
Már málaszoltak, most nézik, mi történt. Eddig korrekt, de kíváncsi vagyok, hogy kezelik. Mert nagyobb összegnél ez azért fájó dolog lenne, alapvető bizalmi kérdés. Jelentkezem még!

Mellékelem az eddigi válaszlevelet:
Dear Client,
Thank you for your email.
We will check these orders for you with our manager and we will reply to you via email regarding this as soon as possible.
Kind Regards,
Lianna
FxPro Customer Service
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 10:44
Törölt hozzászólás
#14602
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 10:44
Törölt hozzászólás
#14601

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek