Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 11:16
Előzmény: #11135  Törölt felhasználó
#11140
".. abból meg azt , hogy 20 forintból nem lehet csinálni 5000 forintot úgy , hogy közben a 20-forintból mindig 5 forintot kockáztatsz. "

Én ezt elismerem, hogy az én módszeremmel nem fogok egyhamar 5000$-ból 125.000$-t csinálni (az említett példa arányait tartva). Amit mondok, hogy ez az egyén money management-jétől, kockázat viselési hajlandóságától függ. Ha nem 1% körül kockáztatnék, hanem 5%, akkor még meg is lehetne csinálni akár. Viszont az én kockázat kezeléssemmel egy kezdő sem fogja mondjuk elbukni a pénzét (mert 100x kell kistoppólodnia egymás után), míg gyanítom, hogy jópár számla elégne (bár manapság nagy divat ezt mesélni, én szégyellném magam), ha valaki azt a célt tűzné ki, hogy csinálni akar 2500%-ot, de minimum igen nehezen viselné 3-4 rossz kötés után egy esetleges a -30%-ot, onnan nem 30% kell visszajönni 100-ra. Én ennek nem szeretném kitenni magam.

De ez mind kockázatvállalási hajlandóság, preferencia kérdése, semmi más. Nem kell nekem 2500%, elég nekem bőven havi 15%, a pénzt megőrizve és gyarapítva. Hozam vs Kockázat.
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 11:00
#11139
Jó lesz az!
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 10:44
Előzmény: #11137  Törölt felhasználó
#11138
igen .. de nem bírom ki mert utálom ha a középszerűséget nyomatják ezerrel velem szemben ..
ebben meg még nem sikerült legyőzni a hiúságomat :o))
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 10:31
#11137
Szoda! A sas nem kapkod legyek után!
Törölt felhasználó 2011. 07. 30. 10:30
Előzmény: #11135  Törölt felhasználó
#11136
és mindig akad aki egy kettő aki aládpakol ..
na annak is pár szó ..

igen /és már aki/.. az ember olyan asztalt keres , akiktől el lehet nyerni a zsét .. mert fosunk a jobbaktól / ott nem lehet csak feszes játékkal nyerni , mert az cirka 3 -4 leosztásnál kiismerhető

aki csak a biflát játssza ott az bizony bukik .. ott is érvényes ami itt is : a helyzetnek megfelelően lazán és feszesen is kell tudni játszani a leosztástól függően , többiről itt most nem beszélve ( 1. ott fogsz tanulni tovább, fejlődni 2. nem félsz vállalni a jobbaktól a tanuló pénznek az árát . 3 ha mindig menekülsz akkor az azt jelenti hogy a cuccot nem tökéletesíted hanem pénztárnak nézed ami meg azt jelenti : ha nem előre akkor hátra jutsz minden olyanban amibe így fogsz bele )

meg aztán .. nem láttam olyant sem , aki felállt volna az asztaltól bedobva a full akármilyét mondván : nekem elég ennyi , mert így havonta biztonságosan kiegészítem ezzel a jövedelmemet vagy akármimet - különben is nekem a vágyaim eddig és ne tovább.

a póker és a deviza kereskedelem semmiben nem tér el ettől , hiszen egyiknek sincs köze hozzá.

lehet nagyon szépeket és jól hangzóakat írni mindenről .. de hogy ezek életszerűek e vagy igazak e - na az egy más tészta.
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 23:17
Előzmény: #11121  Törölt felhasználó
#11135
sajnos megint olyanokra válaszolgatsz , aminek köze sincs a 90% -nak ahhoz amit írtam ..

a 10%-ot meg tartom .. abból meg azt , hogy 20 forintból nem lehet csinálni 5000 forintot úgy , hogy közben a 20-forintból mindig 5 forintot kockáztatsz .

nincs megírva ez sehol , de ez részemről már ne haragudj de nagyon lent van valahol .

nem állítottam hogy stoppal nem lehet kereskedni , nem foglalkoztam a stratégiával főleg úgy hogy nem kell/nem igaz mert kell /, nem azt írtam hogy funda nélkül nem lehet / de nagyon is ajánlatos , hiszen pont wyl is írta: a görög szavazásnál esetleg 325 pipet esett volna a cucc elbukom a 32K dodomat - de nem buktam hanem 20K körül nyertem mert wyl szerint -szerencsém volt / ,nem írtam azt hogy 1 -5 percesen a tőkéhez kötött bármivel nem lehet kereskedni .. semmi olyant sem írtam hogy a money management értelmetlen .

azt sem hogy a stop mellőzhető, csak azt hogy mással is helyettesíthető / a piachoz sokkal jobban idomuló megoldással .

na de tényleg hagyjuk ..

- mert ha még erre is válaszolsz , akkor valami egészen másról fogsz ott is írni, ami szintén barónak hangzik magadnak meg esteleg még másoknak ... de köze hozzá ?

a barátomnak volt igaza aki nem devbe hanem rv-ben utazik a bux kezdete óta .. - ne kezdj magyarázni nekik , mert értetlenkedni fognak és ki fognak nyírni

/a vicc az egészben az , hogy csak segíteni akartam az eddigi tapasztalataimmal .. igaz .. ki kért meg engem erre rá ?/

Naitssz 2011. 07. 29. 22:19
#11134
Köszi! :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 22:17
Előzmény: #11131  Naitssz
#11133
Nem zárja. Semmit nem csinál vele.
Vasárnap este minden ugyanúgy ott lesz, mint most. (+némi swap)
Bezárt a bazár, nem történik semmi :)

Jó éjt!
rockmaster 2011. 07. 29. 22:16
Előzmény: #11131  Naitssz
#11132
nem zárja le, és ha stopod van bent az nem aktivizálódik, csak a vasárnapi 23:15-ös nyitáskor.
Naitssz 2011. 07. 29. 22:13
#11131
Sziasztok!
nem zártam euro/chf longomat admirálnál!
Úgye nem zárja automatikusan és ugyanúgy kereskedhető lesz vasárnaptól? Soha nem hagytam még semmit hétvégére!

rockmaster 2011. 07. 29. 22:03
Előzmény: #11127  rockmaster
#11130
21:59:35-kor dobott ki a longból (Admiralnál 22:00-ig van kereskedés). Én nem tudom hova lehet ezt még fokozni?
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 21:13
Előzmény: #11121  Törölt felhasználó
#11129
„értetlenül állok olyan állítások, mondások előtt, amik itt röpködnek néha.”

Emtee, azt kell, hogy mondjam jó úton jársz. Ha ilyen gondolatok merülnek fel benned, az azt jelenti , figyelsz a részletekre, komolyan veszed , amit csinálsz, nem csak játszol. Sajnálnám, ha read-only maradnál. Egyre kevesebb az értelmes, használható komment a topicban. Persze az is lehet, hogy kinőttem a fórumot. :DDDDD Amikor még kártyáztam, és beültem egy asztalhoz (9-10 fős asztalokon játszottam), 2-3 kör után tisztában voltam vele, hogy az asztalnál ki milyen stílusban zsugázik, és én milyen szinten is állok velük szemben. Ha csak 1-2 erősebb ellenféllel találtam szemben magam maradtam, viszont ha többen voltak, tovább álltam. Ez egy alapszabály azoknak, akik konzisztens nyereséget akarnak elérni pókeren. Minél több trader-rel beszélgetsz, minél több véleményt olvasol, minél többet tapasztalsz meg a kereskedésből, annál könnyebben fogsz tudni szelektálni az infók között. Egy-kettőre rá fogsz jönni, ki az, aki profitál is ebből a munkából, és ki az, aki szórakozásnak fogja fel az tőzsdét, és megmarad hobby szinten, vagy idejekorán feladja, és eltűnik a süllyesztőben. Mindenki maga dönti el, mit kezd a tőkéjével, mi a célja a kereskedéssel. Nekem például az, hogy megéljek belőle, a családomat kényelmesen eltartsam, és a stratégiámat, a kockázat kezelésemet ehhez kell igazítanom. Ezért olyanok írásaiból próbálok meríteni, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én. Véleményem szerint, neked sem jelent nehézséget, hogy kiderítsd, mi az, ami számodra hasznos infókat tartalmaz. A többi csak smafu. ;)
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 21:09
Előzmény: #11121  Törölt felhasználó
#11128
Sziasztok,
Ez a hozzászólás mint ha én lennék... :)
Intro: minden nap olvaslak benneteket kb 2 éve (nem szoktam hozzászólni)
Én ugyanezt csinálom, pénzre lefordítva 5M a számlámon, egy pozíció 1,4 - 2 M Huf 40x tőkeáttét. Csak EurUsd és Dax. Cél napi 35 pip (1 - 4 trade-ból) számoljátok ki.
Végtelen egyszerűnek tűnik számomra. Támasz -ellenállásokkal, bollinger és cci, más nem.
Ja az elmúlt 3 évben minden napom ezzel telt, ráment kb. 3 M Ft....
Semmit nem adnak ingyen :)
rockmaster 2011. 07. 29. 21:09
Előzmény: #11126  Törölt felhasználó
#11127
eur/chf
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 20:11
Előzmény: #11125  rockmaster
#11126
??? most már kicsit meg lettem kavarodva.. milyen devizapár ez?!
rockmaster 2011. 07. 29. 20:08
Előzmény: #11124  Törölt felhasználó
#11125
bocs:)
1.1355 és 1.1365-ről
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 19:11
Előzmény: #11119  Törölt felhasználó
#11124
a 4510-s shortom még megvan, meg kisebb tételek 4320-ról egyelőre minuszosan.. de még kitartok.. aztán lehet becopom ezt.. meg van 1285-s spx longom, de csak kis tétellel, valamint egy kevés arany shortom..
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 19:06
Előzmény: #11122  rockmaster
#11123
jujj..
rockmaster 2011. 07. 29. 18:48
Előzmény: #11119  Törölt felhasználó
#11122
1.4355 és 1.4365-ről..
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 18:39
Előzmény: #11086  Törölt felhasználó
#11121
Én főleg 1 percesen kereskedem, kb. 7-9 pontos stoppal 20-30, vagy még több pontos mozgások kihasználása céljából. Nemrégóta csinálom, az alkalmazott stratégiával eddig 109 kötésem volt (azért ez sem kevés, de nem is túl sok). Július hónap +23,5% lett (nem nagy pénzekkel, pár k $), előtte is kétszámjegyű, de az 1-gyel kezdődik. Komolyan gondolom, hogy ez eredményes lehet. Semmi olyan dolgot nem használok, ami ne lenne benne egy legáltalánosabb, legalapabb technikai elemzésről szóló könyvben (mozgóátlag, bollinger, elliot, támasz/ellenállás, breakout, gyertyaformációk, fibo stb.) Egyből visszakérdezek: te azt gondolod, hogy a világon nincsenek jópáran, sokan, akik 1-5 percesen, kis stoppal nyereségesen kereskednek?

Olyan dolgokat állítotok, tényként közöltök, amik nem igazak, totálisan megalapozatlanok és megtévesztőek: funda nélkül nem lehet kereskedni, 1-5 percesen nem lehet kereskedni, tőkéhez kötött kockázati szinttel (mondjuk fix 1-2%) szintén nem lehet kereskedni, kis stoppal nem lehet kereskedni, money management értelmetlen, stb..
Nem tudom, hogy mi a mondások alapja: Hallottátok, mesélte valaki, olvastátok, netán próbáltátok, csak nem jött össze és úgy gondoljátok, hogy ha nekem nem akkor senkinek sem, vagy egyszerűen azt gondoljátok, hogy amit ti csináltok az az egyetlen eredményes kereskedési lehetőség és ami szöges ellentétben van vele, az tuti bukta, netán nem vagytok képben, hogy milyen kereskedési módszerek léteznek amit használnak a világban (ezt nem feltételezem), netán szűklátókörűek vagytok, netán nem logikus valami tehát nem igaz/érvényes stb.. Kíváncsi lennék nagyon,hogy mik a mondások alapjai.

Ez is egy ilyen mondás:
"komolyan gondolod azt , hogy 20 - 30 pipes sl-kel felhízlalhatod a számládat 300-500 ról 5000 - 10Kra "?
Miért ne lehetne? Bizonyítva van hogy nem lehet 1-5 percesen kereskedni alacsony stoppal? Lehet, de nem könnyű.

A Forexben az a szép, hogy rohadt sokféleképpen lehet kereskedni egészen a belépési szint megválasztásától kezdve, a pozíció menedzselésig, kiszállásig. Csak jól kell csinálni, és be kell tartani az általad felállított alapszabályokat (ami lehet 2-3, de lehet akár mindenre kiterjedő). Nálam az utóbbi, a belépés a stratégiának megfelelően, a feltételek fennállása esetén, a kockázat előre rögzített, a kiszállásnál jön be mérlegelési lehetőség, többféle kiszállási stratégiával. Amikor belépek, tudom, hogy a stratégia szerint milyen mozgást várok, ha az nem következik be 2-4 gyertyán belül, akkor megfontolom a pozi csökkentését, esetleg zárását.

Nekem azért a rendszer, konkrét stratégia kereskedése jött be, mert nem akarok fundával foglalkozni. Nem akarom értelmezni a híreket, kitalálni, hogy azok a szereplők, akik mozgatják a piacot, milyen portfolióval rendelkeznek, milyen hatással van rájuk egy-egy hír. Az árfolyam mozgása megmondja azt, hogy mit gondolnak, 1 percesen amúgy is csak annyiban figyelem a híreket, hogy lássam, hogy mikor ne kereskedjek. Én nem tudom eldönteni, hogy melyik az erősebb: usa államadósság vagy eurózóna tagországok adósságai. Most akkor az eurónak erősödnie kéne vagy gyengülnie, mondjuk nem is érdekel különösebben.

Hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy tökéletes, amit csinálok (vagy még sokan, akik nagyon szigorú stratégiával kereskednek, technikai alapon, nagyon minimális mérlegelési lehetőséggel, szubjektivitással), hanem értetlenül állok olyan állítások, mondások előtt, amik itt röpködnek néha.

Még egy plusz: autodidakta vagyok, tanfolyamon nem voltam és nem is fogok menni, minden összeszedhető a megfelelő helyekről. Elnézést, ha hosszú voltam, többször nem leszek az, igazából csak én vagyok itt más véleményen, úgyhogy mivel inkább trend irányba szeretek lépni, széllel szemben nem, ezért visszakapcsolok read-only üzemmódba.

Sok pipet és szerencsét mindenkinek.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek