Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 18:35
Előzmény: #9334  Törölt felhasználó
#9340
Akkor én is példálózok valós pozival.
Ez az első: link
Nincs jelentősége az instrumentumnak, az idősíknak a setup szempontjából.
Ez a másik: link
Láthatod ugyanaz a két setup, de a kötés kor még nem tudom melyik a jó, vagy Te igen? Mind a kettőnél a trend irányába akartam beszállni visszahúzódásban. Az egyiknél fordult a trend, és lezártam kis veszteséggel, a másiknál folytatódott a mozgás. link
A setup és a körülmények hasonlóak voltak, csak a két pozit másképp kezeltem. A veszteségestől próbáltam minél előbb megszabadulni, a nyerőből pedig kihozni a maximumot. Akár csak a póker. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 18:28
Előzmény: #9337  Törölt felhasználó
#9339
én mindig nehezem kezelem a "kezdők hibája" nevű cuccot ..

nem hiba ..

ez itt egy olyan dolog, hogy egy nyolcadikos anyagból kell állandóan felelned és megfelelned , holott elsős másodikos stb vagy .

hogy lehetne nem hibáznod ?
de ha meg hibának könyveled el magadban , az meg pszichikailag dehonesztáló sajátmagad számára öntudatlanul is ami meg a köv. tradenél károsan hat ... ha akarod ha nem ..

gondold azt /tedd magadévá -akár félhangosan magadnak az adott esetben / hogy "ezt még természetesen nem tudhatom " .. a cucc így megismerésre tanulásra sarkall és nem a kétségbeesésre ..

***

ha lesz kedvem , írok majd a chartok színéről , a színdinamikáról ami lényegtelennek tűnik , de aki naponta sok órát tölt el a chartokon - ez is számít úgy az agynak-elmének , úgy a pszichónak a hangulatnak is ..

a "jól mutat, jól néz ki " nem biztos hogy hosszútávon a leghasznosabb is .. sőt!

(ezer éve olvastam ezt is - ami nem is olyan hüleség)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 18:14
Előzmény: #9336  Törölt felhasználó
#9338
lentebb tettem be egy linket a könyvre, de a google-vel is megtalálod.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 18:11
Előzmény: #9321  Törölt felhasználó
#9337
A rám vonatkozó részben egyetértek veled, ezért nem azt írtam, hogy milliomos lennék.
Lehet akkor is bukóm lenne, de én szinte MINDÍG úgy jártam, hogy mínuszba indultam el, majd kizártam magam, (lehet már későn).
Ez a kezdők hibája.. beismerem.
Azért fejlődöm én is.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 18:05
Előzmény: #9328  Törölt felhasználó
#9336
fingom nincs melyik van meg .

egy kétórás anyag van meg , de a közepe felé már eléggé untam .

de könyv az érdekelne engem is ..

hálón van fenn ?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 18:00
Előzmény: #9334  Törölt felhasználó
#9335
léptem mindjárt inni egyet a csajszimmal ..

én barom idő alatt barom sok gurut olvastam el néztem meg , és eleinte falva "követtem" intelmeiket és a tanácsaikat is..

régóta nincs ez már így ..

rájöttem, hogy ezek nagyon jó cuccok, de a veleje ezeknek kimondottan mindig is a sajátjuké marad.. tök azt csinálni amit ők - egyszerűen lehetetlen mert pl. nekem engem egészen más nevem mint az övéké ../még csak nem is hasonlít egyik sem az enyémhez

:o))

mi a kajátok ma ?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 17:50
Előzmény: #9328  Törölt felhasználó
#9334
link

vegyük ezt az egyszerű esetet ..

én arra számítottam , hogy a gold felfelé fog menni , és ezért úgy is gondolkodtam helyezkedtem és cselekedtem .. ( most nem is érdekes a magyarázata , hogy miért is )

ha én mindegy alapon "játszom" , akkor egészen biztosan nem itt hanem e/u- n vagy bármin cuccolok .. de ez nem így van , és senkinél sem .

hogy miért mire számítok és cuccolok ? hát ugyanazért amiért birger is nagyon megválogatja mikkel is játszik (szinte csak határidősökön ) és ott is azokon amiket ő kiválogat belőle - tehát nem igazán fedi a valóságot az , hogy nem érdekes szinte figyelni hogy mit mikor és miért lehet pozit felrakni ...és azt aztán bárhol- jól kihozni belőle a profitot egy megtanult - betanult cuccal ..

tehát most és itt arra számítottam "tudtam" , hogy itt lehet fogni felfelé és jócskán ...

nem arra koncentráltam hogy majd hol szállok ki, hanem első lépcsőben arra , hogy mit és miért hova kell raknom .. a dolgok nem úgy történnek a dev.piacon , hogy minden bejátszható már az elején mindig is előre , illetve tervezhető és állandóan ugyanazokkal a megtanultjaimmal (csak ez kell , meg az kell -oszt adj neki ) .. az adott szituációhoz kell alakítanod seperc alatt a legtöbbször a cuccot , mikor érdemes be-kiszállni azzal együtt , hogy van egy kiérlelt kitapasztalt nyerő stratégiád meg minden egyebed ..,
szintén seperc alatt fel kell rugnod azt és mindent , ha a helyzet azt úgy kívánja ..

birger itt is ezért vesztett 22K-ról 6K-ra mert ő itt nem rúgta fel a szisztémáját , ragaszkodott ahhoz amihez ott /pill. dehogy is kellett volna

.. a guruk is vesztenek hibáznak - ezt nem szabad elfelejteni ..

minden történés más és más , mindig újból és újból kell nekiállni .. ha a cucc csak sémákból állna , akkor mindenki azt a sémát csinálná /de ez kamu és hiteltelen is

egy trade közel akkor egyforma, ha a trendnek megfelelően halad le vagy fel .. ha attól eltér , vagy bomlik , seperc alatt zavarba leszel és ki kell dobnod a kezedből mindent mielőtt bármilyen mm -d, stratégiád, vagy kimeneti cuccod szerint nyomod megint az entert .. ott állsz , és értelmezed hogy mi is történik most .. vagy átveszed a ritmusát( ha tudod átvenni egyáltalán ) vagy elmész pl. főzni egyet . de tuti hogy nem lépsz be mert midegy is ..úgy is majd jól megmenedzseled a cuccot pozitívra ... na neeeee



az menedzselje az ilyen vabankos pozikat ..akinek hét anyja van !

:o))

én ezt nem így láttam birgertől sem , mert ő csak tuti trendben csinálta meg a cuccát és barom nagy lottokkal...

kiváló trendben nyerő guru ebben , mert már több mint hét éve így nyereséges tud lenni.

de mint mondta , volt neki is olyan , hogy igen rövid idő alatt a tőkéjének 30%-t elbukta /az pedig egyáltalán nem kevés ..

nos ezen a cuccon ma összesen 12:59 és 14:44 kor rakott 8-8 lottal pozikat zártam mindkettőt egyszerre 15:11-kor
azelőtt viszont buktam 1.512 és 1.352 dodot..

én meg azt mondom :nem a bukás , hanem a pozi és annak nyereséges mértéke a veszteségekhez mérten a lényeg /amit ti is kapisgáltatok dumberrel /

nincs szükség semmire szinte , csak egy jó menedzsmentre meg egyéb segédcuccokra ?

... és te el is hiszed ezt ?

( szegény sz.vadász és cimbali akkor minek is gyötrődnek a h.elmélettel ? )

:o))

Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 17:40
Előzmény: #9329  Törölt felhasználó
#9333
"mindjárt az jön ki "hogy igazából senki sem tudja, hogy merre megy a piac, és ebbe bele is kell nyugodni". "

minél előbb azonosul egy kereskedő ezzel a gondolattal, annál hamarabb találja meg a helyes utat a fejlődéshez.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 17:36
Előzmény: #9329  Törölt felhasználó
#9332
vigyázz! egy józan parasztból nem valószínű, hogy jó fx kereskedő lesz. :DDD
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 17:30
Előzmény: #9330  Törölt felhasználó
#9331
jav: link
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 17:28
Előzmény: #9328  Törölt felhasználó
#9330
Láttam még egy 2 órás videót a 2010 május 20-i webinárról, azon valóban csak a stratégiákról beszél, amiket használ. link ez van meg Neked is?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 17:26
Előzmény: #9324  Törölt felhasználó
#9329
Na, ne. Nem neked szól konkrétan, de mindjárt az jön ki "hogy igazából senki sem tudja, hogy merre megy a piac, és ebbe bele is kell nyugodni".
Hát nem... nem sztochasztikus a tőzsde mozgása, minél hosszabb távon vizsgálja a "szemlélődő", annál nyílvánvalóbb az irány egy adott (gazdasági) esemény hatására.
Ha fenti tétel igaz lenne, akkor pl. az eurusd nem erősödött volna az usa gatdasági gyenülésekör, hanem gyengült volna. Pedig nem.
A sztochasztikus folyamatok a rövidebb időtávokon adódnak, mégpedig a delta tényező miatt, ami a t idő tényező csökkenésével tart a végtelen felé.

A véleményem továbbra is az - mint szoda-nak -, hogy a belépés döntő. Ha minden érvet félreteszünk, és csak józan paraszti ésszel gondolkodunk, rájövünk, hogy mennyivel egyszerűbb egy jó pozíciót nyereségesen menedzselni, mint egy rossz pozíció veszteségét minimalizálni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 17:18
Előzmény: #9327  Törölt felhasználó
#9328
Akkor nem ugyanarról beszélünk. :) Én a 2 napos tanfolyamot láttam videón. Ez egy 13 órás anyag. link

Neked melyik webinár van meg?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 16:42
Előzmény: #9325  Törölt felhasználó
#9327
nem egészen ...

link

ez az első képkocka a webinar-on.. itt már a pozik fel vannak rakva , tehát hogy mikor mi alapján cuccolt oda fel - nem tudható .

aztán jött a köv. percekben ezeknek a pozik felrakásának a magyarázata ..

tehát igenis fontos volt , hogy meghatározza a pozi felrakásainak a mikéntjét , hogyanját, méretét és a miértjét .

a pozik menedzselése és a kimenetelükhöz ennek viszont semmi köze nincs .
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 16:33
Előzmény: #9324  Törölt felhasználó
#9326
nagyon jó a következtetésed ..

nincs mit alakítani , javítani rajta.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 15:45
Előzmény: #9323  Törölt felhasználó
#9325
A Birger videón nagyjából ugyanaz van, mint a könyvben.

link
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 15:44
Előzmény: #9323  Törölt felhasználó
#9324
Olvasva benneteket, azon mélázom, hogy milyen fontossággal bír egy belépő? Nem e fontosabb esetleg az, hogy ha tévedtünk, azt be tudjuk látni? És tudjunk zárni és ellenirányú pozíciót nyitni? Hiszem, hogy ez az igazi megmérettetés arra, hogy az ember hol tart.
Azt gondolom, hogy ha az ember megfelelő mentális állapotban ül a gép elé, akkor alaptézisnek tekinthetjük, hogy jó belépésnek tekint minden belépést. Hiszen miért lépne be bárki, ha azt gondolná, hogy amit csinál, az alapvetően hüleség. Tehát adott pillanatban indokolni tudja, a belépés helyét és irányát. Természetesen az, hogy XY ezt mondta és ez akkor nekem is jó lesz, nem tekinthető indoknak.
Ezért gondolom, hogy sokkal fontosabb, hogy felismerjük, ha hibáztunk. De nem csak a felismerés a lényeg, tudni kell kideríteni és nem elfelejteni a miértet. Azt gondolom, hogy a két legfontosabb dolog, a saját stratégia és a hibák felismerése/beismerése és az azokból való tanulás.
Kövezzetek meg, de azt gondolom nem létezik a tőzsdézésre (és legyen ez forex vagy más piac) egyetlen üdvözítő stratégia. Ez az egész egy folyamat. Tanulás, tanulás tanulás... ami azt gondolom sosem ér véget.
Persze létezik a TA meg a funda, mint nagy közös halmazok. De azon belül mennyi de mennyi lehetőség.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 15:31
Előzmény: #9320  Törölt felhasználó
#9323
egy másik Birger idézet:

"A valóban fontos üzenet minden trader számára azonban az, hogy még véletlen belépéssel is
sikeresen kereskedhet, ha ehhez a belépéshez illő kilépési-stratégiát és a helyes
pozíciónagyság-menedzsmentet választja. "

Csakis ilyen, és ehhez hasonló kijelentésekkel lehet kibillenteni egy kezdőt, az álomvilágból, hogy valaha is birtokában lesz a tuti beszállónak.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 15:25
Előzmény: #9321  Törölt felhasználó
#9322
cimbi! de egyszerre nyomtuk! :D
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 15:23
Előzmény: #9313  Törölt felhasználó
#9321
Ez dr.Tharp véleménye:

"A legtöbb trader képes órákon át elemezni a piacokat, de nem vizsgálják saját hibáikat.

A legtöbben nem értik meg, hogy a kereskedés nem más, mint hozam-kockázat arányok vizsgálata, statisztika és játék a valószínűségekkel.

Végezetül, a legtöbb kereskedő rengeteget hibázik. A leggyakoribb hiba nem más, mint a kereskedési szabályok felrúgása. A rossz hír, hogy a legtöbbjük esetében az a tendencia, hogy ezeket a hibákat újra és újra elkövetik. Ezt a jelenséget hívom én önszabotázsnak. "

és az egész interjú: link

Nem azt állítom, hogy felesleges a TA, és a funda, csak azt, csak egy kezdőnek nem erre kell helyeznie a hangsúlyt, hanem a pozíció menedzselésére, és a tőke védelmére, és ez pont fordítva van a többségnél, ezért is hullanak ki sokan idő elött.

Dumber úgy gondolja:

"Viszont,Bringer lehet azt mondta, hogy a piacra bármikor beléphetsz. Ez igaz...
Csak az nem mindegy , hogy melyik gombot nyomod meg. Pirosat, vagy zöldet..
Mert ha én az eddigi döntéseim alapján mindig a másik gombot nyomtam volna, lehet már nem itt járnék "

az én véleményem az, hogy az Ő esetében, és még sok más trader esetében is mindegy melyik gombot nyomja, ugyanitt tartana akkor is, ha az ellenkezőjét köti be, mert akkor is hagyná a vesztőit növekedni, és a nyerőkből pedig korán kiszállna.

Igaz gorogyeckij? :)

Ez rám is jellemző volt, de úgy érzem most már kontrollálni tudom a veszteségemet, és ez hatalmas önbizalmat tud adni.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek