Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 13. 23:15
Előzmény: #9176  Törölt felhasználó
#9180
Buenas noches, señorita!

Küldtem Neked útravalóul egy képet anno, de lehet, hogy már nem láttad, akkor utólag:

link

Léptem aludni, jó éjszakát.
csaszi64 2011. 06. 13. 23:06
Előzmény: #9178  csaszi64
#9179
Elnézést,most látom lentebb,már írtál erről..
csaszi64 2011. 06. 13. 23:03
Előzmény: #9175  Törölt felhasználó
#9178
Szia Szoda !

Ez igen,már megint...) Én is szeretnék így megtanulni tradelni.Elárulnád,hogy hol lehet ezt a technikát elsajátítani?
Vagy legalább,azokat az indikátorokat amelyek a chartodon látszanak,persze csak ha publikusak.Te és szarvasvadász nagyon ott vagytok a szeren...)
Köszönettel...
Nem szoktam ide írni,csak tanulgatok tőletek.
Szia.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 13. 23:02
Előzmény: #9171  Törölt felhasználó
#9177
Kicsit elgondolkodtam rajtad mike, mert valamiféle lekezelő felsőbbrendűség lengi körbe a hozzászólásaidat, amely - ezt nem tudom másként mondani - az igazán piti emberek védjegye. Azoké, akiknél valami elromlott, pedig a tükör mindig az eredeti arcméretet mutatja.

Ne vedd rossz néven ezt, mert nem megbántani szeretnélek, hisz nem is ismerlek személyesen és lehet, hogy valójában csupa szív és nagy formátumú emberhez méltóan "ugat a kutya de nem harap" figura vagy és a lényeglátó képességed is valójában OK. Mégis, valamiért ez jön le rólad. Ebben valahol benne van az is, hogy szóvá teszel egy-két "szarvashibát" úgy, hogy a saját hozzászólásaid sincsenek rendben nyelvtanilag (és ezt senki sem teszi Neked szóvá, miért is tenné, hiszen értjük, mit akarsz mondani és ez a lényeg), benne van az is, hogy a hsz-eidben lekezelően bánsz másokkal, ugyanakkor kevés az eredeti, mike- tól származó megosztásra érdemes, építő jellegű önálló gondolat.

Valahogy hiányzik az ember a hszeid mögül, az az ember, aki azért ír, mert van mondanivalója, nem azért, mert szar az élete. És úgy tűnik, hogy a tiéd valamiért ez utóbbi. Vagy csak nagyon üres. Pedig adni jó - ha van mit.

A felsőbbrendűség érzete és mások kritizálása piros felkiáltójel, hogy rossz úton jársz. Apropó kutya: egyszer már írtam valakinek: tudod milyen a jó házőrző kutya? A saját házát őrzi, de másokét nem támadja. Tisztában van a saját mozgásterének határaival, másokét pedig tudomásul veszi és tiszteletben tartja. De nem tűri az agressziót. Az egészséges ember a saját önbecsülését nem mások degradálásával/piszkálásával próbálja egyenesben tartani, ez gyenge és/vagy éretlen személyiségre vall. Azok a kifejezések, amelyekkel másokat jellemzünk, keveset mondanak róluk, de nagyon sokat mondanak arról, aki mondja. Szabadság alatt nem azt értjük, hogy mindenki azt csinál, amit akar, hanem hogy jogunk van olyasmit tennünk, amivel nem okozunk kárt másoknak.

A fórum nagyon korlátos kommunikációra ad lehetőséget, kép és hang nélkül. Semmi sincs, csak betűk és szavak szárazon. Éppen ezért nem mindegy, mit és hogyan mondunk - és ebben a nyelvtani hibák számítanak a legkevésbé. Ha pedig nincs mondanivaló, inkább hallgassunk.
Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 22:00
Előzmény: #9175  Törölt felhasználó
#9176
Kellemes estét az Uraknak! :)
Látom megint béke, öröm, jókedv és vidámság honol kis topikunkban :)

Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 20:28
Előzmény: #9174  Törölt felhasználó
#9175
Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 19:54
Előzmény: #9171  Törölt felhasználó
#9174
mike ..

sz.vadász nagyon profi a hullámelméletben ,és én bármennyire gyötrődnék rajta nekem ez nem menne .. ezt már hónapokkal ezelőtt megírtam , de érdeklődve figyelem tadzso precíz értő, és sz.vadász hull.etét taglaló hosszú ideje segítő hozzászólásait is , mert azok számomra is érdekesek és nagyon is barók főleg mindkettő előadott határozottságával és következetésük is szimpi . ezek az emberek tényleg segítenek és magyaráznak azoknak akiknek erre szükségük volt/van és igénylik is .

a tanfolyamokról általam leírtak , csak az én tapasztalásaimat és meglátásaimat tükrözik , de egészen bizonyos hogy mások ezt másképpen gondolják és valamilyen szempontok alapján a saját érveikkel megtámasztva és előadva - nekik is igazuk van .

és az úgy van ahogy írtad...
mindenki saját magának kell megtapasztalnia a hallottakat látottakat és saját magának leszűrni azokból azokat amit hasznosnak vagy károsnak ítél meg.

nem akarom megjátszani a "megmondó" embert , mert emlékszel te is a régmúltból , hogy voltak itt ilyen fazonok a topicokban .. és az aztán hova is vezetett.

nem tök hogy az enyém a legjobb vélemény ebben a témában is, de ez nem is várható el tőlem -és mástól/másoktól aem ,senkitől sem .

nem azzal a célzattal írok sohasem , hogy amit írok az egyedülállóan a tuti .

pusztán azt írom le, amit eddig tapasztaltam és magam végigjártam - leírom a meglátásaimat , hogy aki az utat ugyan így végigjárja annak valamifajta segítségül szolgálhatnak a megfigyeléseim .

de nem ez az ÚT , és csak ez az egy lehetséges .. sőt! bizonyos hogy több és sokkal több van , és sokkal jobban megszervezettek is .

Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 19:51
Előzmény: #9171  Törölt felhasználó
#9173
Már ne is haragudj Mike de Szarvas hozzászólása inkább passzolt a fórumhoz és a kereskedéshez mint, amiket Te szoktál, hogy éppen ma hány sangriát ittál meg és, hogy milyen szuper a nyaralásod ;-)

Csak így tovább Szarvas, kíváncsian várom a további hozzászólásaidat és véleményedet a piacról.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 13. 19:23
Előzmény: #9171  Törölt felhasználó
#9172
OK.
Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 17:51
Előzmény: #9170  szarvasvadasz
#9171
az elso mondatodnal abba kellett volna hagyni es akkor tokeletes

kar nyomatni ennyire ezt atanfolyami dolgot, plane szoda hozzaszolasahoz nem volt ra semmi szukseg...

pelda pedig vannak pro es kontra is millioszam
de inkabb kontra azaz millioszam olyanok akiknek nem sikerult
soha
es nem is fog
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 13. 16:19
Előzmény: #9167  Törölt felhasználó
#9170
Ez talán a legértékesebb hozzászólás, amit a portfolion valaha olvastam. Bár nekem csak pár éves folyamatosan aktív kereskedési tapasztalatom van (a 90-es évek közepi első pofonoktól eltekintve), pár dolgot szeretnék hozzáfűzni az "érintettség okán", de a mondandód lényegén semmit sem változtat:

Amikor végül igent mondtam a tréninges felkérésre és Cimballi arról kérdezett, hogy mit nyerhetnek a résztvevők azzal, amit a tréningen tőlem tanulnak, ezt válaszoltam:

"Egyfajta szemléletmódot, hozzáállást és időt. Meggyőződésem, hogy mindenkinek a saját útját kell járnia (= az igazság nem egyféle), a végső sikerhez mindenki számára szükséges valamilyen kanyargós út, amelynek a végén előáll a "szent Grál", egyszerű formulává redukálódik az egész addigi utazás és még az sem kizárt, hogy ez a sokféle út a végén azonos formulát eredményez. Úgy gondolom, hogy ezt az "evolúciós utat" (5-öt előre, 3-at vissza, ismerős valahonnan?) nem lehet megspórolni, csak lerövidíteni pl. egy ilyen tanfolyammal. Ez az utazás azért kell, mert az agyunk nem képes az utazás során szerzett élmények nélkül (pozitív és negatív tapasztalatok, avagy referenciapontok) tálcán kínált "kész tudást" adaptálni (mert nem tudja használni, nem élte meg, nem a sajátunk, így vagyunk összerakva). Mások gyakorlati tudása tehát nem a sajátunk és nem is adaptálható saját tapasztalás nélkül, de nagyon sokat segítenek az utazás lerövidítésében a megfelelő időben a megfelelő irányba terelve minket."

Valóban nem mindegy, mit tanulunk, miről szól a tanfolyam. Itt van Richard Dennis (1 200 USD-ből csinált 200 000 000 USD-t), aki 1983 közepe táján egy régi barátjával arról vitázott, hogy sikeres trédernek születni kell-e vagy pedig bárki által megtanulható a dolog (Richard szerint tanulható, a barátja, Bill Eckhardt szerint viszont a született képességek és szakmai alkalmasság szükséges hozzá). Richard ezt mondja:

"Mindig azt mondom, hogy akár közzé is tehetném a kereskedési szabályaimat az újságban, akkor sem követné őket senki. A siker kulcsa a következetesség és a fegyelem. Szinte bárki képes egy listát írni a követendő szabályokról, amelyek 80%-ban legalább olyan jók, mint amiket mi tanítottunk a "teknőceinknek". Azt a bizalmat viszont nem lehet átadni, hogy akkor is ragaszkodj ezekhez a szabályokhoz, amikor a dolgok rosszul állnak."

A vita eldöntéséhez úgy döntöttek, hogy trader jelölteket toboroznak néhány nagy példányszámú lapban feladott méretes hirdetésekkel. A több mint 1000 jelentkezőből 10-en kaptak lehetőséget + 3 fő Richard ismerőseként. Első lépésként kéthetes tréninget tartottak, ezután egyhónapos kis összegű próbakereskedéseket végeztek, majd a következő hónaptól Richard 500 000 - 2 000 000 USD értékű számlákat nyitott a résztvevőknek. Az ezt követő négy évben a traderek 80%/év hozamot értek el, igazolva a hipotézist, hogy a sikeres tradelés tanítható (a stratégia letölthető a netről, az egyik résztvevő tette közzé).

Richard esete tehát árnyaltabbá teszi ezt tanfolyamon tanulni-nem tanulni kérdést (az már egy más kérdés, hogy hol tartanak ilyet ma): ha valaki képes egy konkrét stratégiát "átadni" és mentálisan is felkészíteni a tanoncot, "pályára állít" a tanfolyam, erről szól Richard története. Ugyanakkor nem véletlen, hogy a skeres traderek közül sokan hivatásos katonai képzéssel/múlttal rendelkeznek, mert a siker végül valóban nem a tanfolyamon múlik.
Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 14:48
Előzmény: #9167  Törölt felhasználó
#9169
amen :)

nagyon tetszett :)

annyit hozzatennek hogy egy ido utan erezheto a valtozas
az ember eszreveszi magan hogy megvaltozik a hozzallasa

a legfontosabb az hogy mar nem erdekel annyira
hiaba itt ulok egesz nap a monitor elott es figyelem a mozgast ha ugy tetszik kikapcsolom es felallok es mast csinalok es nem aggodom

szoval ha gorcsosen akarod nem megy
es ez vonatkozik a tanulasra is
ha gorcsosen akarsz szent grallt talalni akkor nem fog mennimert valojaban a szent gral letezik es az nem mas mint egyetlen dolog
gyakorlas, gyakorlas, gyakorlas
ennyi

szodanak igaza van nem tudod ezt tanfolyamon megszerezni de nyilvan el kell menni ahhoz egy tanfolyamra hogy rajojj
koszi szoda hogy megsporoltal nekem most 100+afat mivel elhiszem neked es en igy mar nem megyek el

:)
Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 12:51
Törölt hozzászólás
#9168
Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 12:09
Előzmény: #9163  Törölt felhasználó
#9167
ha van kitartásod , akkor nem tudsz majd nem keresni ..

a gyerek sem tud először beszélni , szépen lassan de eljut odaáig hogy tud kommunikálni majd bárkivel .

én csak azért raktam be a cuccaimat azon az egy napon 3x , hogy bizonyítsam azt , semmiféle "segéderő" és magyarázatok tömkellege nem szükséges ahhoz hogy az ember képes legyen termelni zsét.
a guruk legtöbbje sem használ semmiféle mástól való előre gyártott stratégiát,szisztémát .
viszont aki ebben nagyon ott van , az lehet így is nyereséges / de az meg nagyon keveseknek adatik meg ! /.

és ez a tanfolyamok hiábavalóságának az ördöge is : aki tudja és magyarázza a táblánál , az nem úgy működik hogy a nebuló is majd ugyanúgy működhet , működtethet valamikor is - ez nem történelem , vagy matekóra .. hiszen a nebulókból sem lesz történész vagy matek tanár amint feláll onnan /de tuti hogy még azután sem az életben :o) de itt az a nagy különbség hogy ezzel viszont bukhat is annyit mint egy ólajtó /vagy mi a fene .

de mindent meg kell tanulni és meg is kell vizsgálni és abból kiszűrni a nekem való okosságokat .... viszont ! rövid idő alatt el kell tudnia dönteni , hogy ezt a cuccot tényleg magáévá tudja tenni valóban -vagy nem , mert csak vesződni fog tudni vele , de termelni azt sohasem .

aki nem autodidakta módon fedezi fel és találja meg a saját cuccát/cuccait, az nem fogja direkte szájbarágós módon megtanulni azt másoktól sohasem.

viszont minden az években felvett dologgal/dolgokkal egyetlen egy nagyon nagy baj van amivel mindenkinek számolnia kell/kellene , ráadásul előre ..éspedig azt , hogyha egy hosszabb időszak után kiderül hogy ezek a cuccok mégsem hoznak nyereséget /vagy olyant amilyent szeretne/ , akkor nem csak hogy más / stratégiát , szisztémát -bármit/ kell keresnie , hanem a tudata azontúl is önkéntelenül a már megtanultak szerint fog működni jó darabig -sokáig, és eléggé nehéz lesz megszabadulni tőle , hiszen vizuálisan is mindig felvázolja a chartra azt-azokat , ami rengeteg ellentmondáshoz és elbizonytalanodáshoz vezet/vezethet .
de ezzel együtt soha senki nem fog "előlről" kezdeni majd , hiszen mindezentúl már van szerzett tapasztalata , még ha azokból sok a rossz is .. mindent elvetni nem tud/képes rá , amit addig is látott/megtanult.

nincs semmilyen bevett előre gyártott recept gyakorlat arra ami tuti lenne itt . ha lenne , akkor mindenki azt az egyet -kettőt vagy párat tanulná meg , így nem lenne kitől nyerned, a piac seperc alatt összeomolna ./ez vonatkozik a robotokra is , hiszen azok is "szisztéma" alapján működnek .

sokszor írtam , ami az én hosszú ideje alatt kialakult meglátásom lett . csak a napi foglalkozás és tapasztalat fogja meghozni azt , hogy 5 év eltelte múlva nem raksz pozit olyanra , mint az első években raktál . nem fogod lezárni a pozit jóval idő előtt, és nem fogod veszteni hagyni a zsédet sem akkora mértékben és ugyanúgy mint hajdanán azt tetted.
egy csomó minden nagyon nagyon lassan és lassan meg fog változni úgy , hogy eleinte szinte észre sem veszed - pl esetleg csak pusztán azt , hogy nem vesztesz annyit / ha-de még nem is nyersz is/ és nagyobb idő eltelte múlva kell a számládat utána töltened .
de ez hosszú időt vesz igénybe , közbe rengeteg elkeseredésekkel és a tőkéd többszöri lenullázásával is jár/járhat

nagyon nagyon sok a jól hangzó és leírt fx-l kapcsolatos cucc a hálón , de ezek nagyon sok része baromi félrevezető is.. azt gondolom , hogy ezeknek nagyon sok vagy nagy részét a platformokat működtető brokik írják vagy inkább íratják ..

váltig mondom : liteforex ( vagy más hasonló plati ) és centtel csinálnám , ha én most kezdeném az fx-t , vagy vesztésre állok holott csinálom már jó ideje .miért nem lehetne az a pénz amit elvesztek később jó nekem egy olyan alaptőkének , amikor már nyereségesen ügyködöm ? mi a francnak vesztenék annyi dodot amikor "fillérek" árán szerezhetem meg a gyakorlatot centekkel éles számlán a hosszú évek alatt ?
( mit nem adtam volna azért ,hogy az én időmben centtel dogozhattam volna )

én a tanfolyamokat nem a "kézzel" fogható millió cuccokról , hanem ezekről a gyakorlati egyetemes tapasztalásokról és mentális dolgokról tartanám .

a emberi viselkedéstan szerint , az emberek 40%-a genetikai alapon hozott anyagúak , és cirka 14 éves korig /a személyisége alap kialakulásáig/ változtathatóak - nevelhetőek 20 -30% értékben , a maradék a külső körülmények és behatások alapján alakulnak ki.

tehát nincsen , nem lehet 100% os recept egy tanfolyam árán ahhoz , hogy mint teljes személyiséged ,természeted azon az egy cucc alapján bármi is megváltoztatható lenne benned .a cucc a személyiséged és a természeted alapján választódik ki és nem máshogy - pl. egy rendszeres 2 órás tanfolyamokon.

vannak jóhiszemű tanfolyamvezetők ,oktatók , akik azt gondolják , hogy az általuk megszerzett tudás egy bizonyos dologban másokra is átültethető és azt gyakorlatiasan is használhatóak.
sztem ez tévedés , mert mindezekből pont az van kihagyva , ami az egyik ha nem a legfontosabb - az emberek mentális, természetbeli különbözősége , a másként való világlátásból eredő hozzáállása , a megoldási képességek szerteágazó különbözősége.

voltam vagy három ilyesmin a rég elmúlt évek valamelyikén , de rá kellett jönnöm hogy ideig óráig foglalkoztatott ugyan abemutatott hót érdekesnek tartott cucc /na most majd ezzel és halálra keresem amagam :o) , de magamévá az egészet és a tanultakat aztán hosszú ideig nem tettem , mert "idegenek" maradtak a számomra , valahogyan végig nem voltak az "enyémek" .. viszont ami belőle meg megmaradt okosságok az meg nem ért meg 80 -100 ezer forint + áfát hiszen ingyé olvastam róluk a hálón vagy itt ott éppen .
Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 00:33
Előzmény: #9165  Törölt felhasználó
#9166
fogalmam nincs ki vagy de kiralysag meg attol :)

Törölt felhasználó 2011. 06. 13. 00:23
Előzmény: #9164  Törölt felhasználó
#9165
Hát ki? Lost.....

Sangria? Király? Csákány vagy, most néztema fastert, zsír, meg a red-et, kircsi, meg a hereaftert, durva...
Élvezd hispániát, nagy szupi, én nagyon visszamennék, komolyan írigyellek, hogy...
Miért nem az vagy? A tőzsde kritikussá tesz, ezt én is tapasztaltam, nem úgy látom a dolgokat, mit régen...

Szerintem becsukom a bizniszt, oszt kinyitom 3 hónap múlva, éa kaszálok,bevásároltam rendesen...

Igyál, egyél, csajozzál, ne az úszás fárasszon ki, hanem a vérbő spanyol kancák :)
Istenem................................ na, ennyi elég is holnapra, reggel viszem a családot strandolni, én meg kapálok. :(
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 23:16
Előzmény: #9163  Törölt felhasználó
#9164
csakany ocsisajt
nem nemjovok ra kivagy de majd megmondod egyszer tudod mennyire izgat.. :)

ha meg nem akkor nem

szoval cinikus vagyok... hat ez szep

eppen a nyitast nezem 25 pipel a penteki zaro alatt es ott mocorog mint az akkori minimumok... nem is tom en egy kis sangriat szopogatok
az itteni valahogy jobb vervoros
nem olyan mint az otthoni

meg kifaradtam delutan uszni voltam meg napozni
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 22:25
Előzmény: #9159  Törölt felhasználó
#9163
Csá Májki!

Még mindig nem jöttél rá, hogy ki vagyok? :)
Egy kis Merlot-on túl vagyok...

A szép az egészben az, hogy úgy tűnik, hogy cinikus vagy, de nem... csak tapasztalt.
Szoda is mindig mondta, de nem hittünk neki, hogy nics TA, nincs funda, csak adott pozi van.
Majd megértik...

szoda!

Nagy halra csak nagy csalival lehet menni, értem én, nem is voltam írigy, csak elképedtem, hogy milyen ici-pici halacska vagyok én, pl. melletted.
Akkor milyen cápák úszkálhatnak még a vízben...
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 21:15
Előzmény: #9161  Törölt felhasználó
#9162
nem baj tedd el kesobbre
ha majd megerted akkor legalabb tudod hogy haladtal
vagy kerdezd meg szodat :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 20:37
Előzmény: #9159  Törölt felhasználó
#9161
Pont ezt próbáltam leírni, hogy saját stratégiát építek, mivel a "készek" nem felelnek meg az én személyiségemnek.
Ugyanakkor mióta tőzsdével foglalkozom,az Elliott azóta érdekel.

"tanuld meg a TA-t de csak azert hogy aztan profi modon figyelmen kivul hagyd a jo reszet :)"

Ennek a végét nem értem.. Lehet, már a gyerekek lefárasztottak :)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek