Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 19:56
Előzmény: #9158  szarvasvadasz
#9160
nincs bajom az eloadasokkal
nyugi nem kell megsertodni csak cinkelodom mert unatkozom :)

na megyek benyomok meg egy jegkeremet mert ez a kurva nap meg a tenger meg a forro homok meg a palmafak mar megint kiszivtak az osszes eromet... :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 19:54
Előzmény: #9156  Törölt felhasználó
#9159
jo
de akkor azt is tanuld meg hogy valaki strategiaja csak annak a valakinek mukodik
ugyanis annyira szemelyfuggo az hogy mi hogyan mukodik
es ennek nincs koze a grafikonokhoz

tanuld meg a TA-t de csak azert hogy aztan profi modon figyelmen kivul hagyd a jo reszet :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 12. 15:54
Előzmény: #9154  Törölt felhasználó
#9158
Ez bizony jogos, valahogy berögzült, mindig elfelejtem, thx. Stílusosan:

link

De előadások mike? Ismered az előzményét ennek az egynek? Keresgélj csak március környékén valahol a buxhati topicban.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 12. 15:47
Előzmény: #9154  Törölt felhasználó
#9157
Ez bizony jogos, valahogy berögzült, mindig elfelejtem, thx. Stílusosan:

link

Nincsenek előadások mike, mi a gond, megbántottalak valamivel? Vagy rosszul érzékelem, hogy valami bántja a csőröd (a fórum már csak ilyen, se kép, se hang, csak szöveg)?
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 15:38
Előzmény: #9155  Törölt felhasználó
#9156
Nem akarom elfelejteni. Persze pofátlen sem akarok lenni és nem akarom kihasználni.
Dönteni egyedül döntök nyitás és zárás tekintetében, de az elméletet tanulni kell.
Hívják a tanárt akár Szarvasvadásznak, akár Cimballinak, akár Szoda-nak, akár J. Kennedy-nek. Mindenki szeretné magába szívni a tudást.
Valaki tanfolyamon, valaki itt a fórumon..
Dönteni, stratégiát kialakítani egyedül teszem.
Pl stratégiát próbáltam már a Cobra félét, de M5-ön nekem nincs időm setupot vadászni...
M30, vagy H1 a jó jelenleg. Így megtartottam belőle azt ami jó H1-en is.
Stopot és lotméretet ehhez igazítom.
Jelenleg beválik.
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 14:58
Előzmény: #9148  Törölt felhasználó
#9155
azt tanuld meg eloszor is hogy felejtsd el szarvasvadaszt
a perketten mindenki egyedul van
onnallo donteseket hozz es azert onalloan vallald a felelosseget kulonben sosem fogsz tanulni es mivel mas adja a tippet sosem fog benned kialakulni az az oszton ami a helyes money managementhez vezet
amire nincs recept
mivel ez mindenkire egyenileg van szabva sajat stilusa kockazatturo kepessege es foleg az idegei alapjan

Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 14:53
Előzmény: #9149  szarvasvadasz
#9154
azt hogy egyelore n nelkul kell irni
nehogy mar valamelyik eloadason rosszul szerepeljen a dian!
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 14:50
Előzmény: #9147  szarvasvadasz
#9153
persze
azert vannak a jobaratok hogy visszarantsanak a szakadek szelerol egy kurva nagy pofonnal mikor mar eppen bekepzelt lennel..

:)

csak igy tovabb amugy
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 12:55
Törölt hozzászólás
#9152
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 12. 11:57
Előzmény: #9150  Törölt felhasználó
#9151
Próbáld meg ezeket:

link
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 11:20
Előzmény: #9149  szarvasvadasz
#9150
Látom a kereskedéshez Te is MT4-et használsz.
Az elemzéshez viszont valószínű hogy nem azt. Tetszik az a simított MACD. Az enyém (mint látható) sokkal zajosabb. Lehet ilyet simítottat MT4-re telepíteni?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 12. 10:36
Előzmény: #9148  Törölt felhasználó
#9149
Nem bántott, csak leírta a véleményét.

Így van, ez az egyik lehetséges megfejtés, ha csak a MACD-t mint "hullámfázis megerősítő segédet" vesszük alapul -> nem lehet kész a le hullám, valószínűleg jönni fog még egy le kör a most várható kisebb le utáni fel korrekciót követően.

Látod, hogy megy ez magától is (és mennyivel jobb, mintha én írom le)? A felfedezés
örömétől senkit sem szeretnék megfosztani, különben nincs tanulás ;-)

Van még egy másik megfejtés is (nálam egyenlőre ez a legvalószínűbb), maradjon titok. Aztán a piac meg lehet, hogy jól az arcomba nevet hétfőn ;-)
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 10:12
Előzmény: #9147  szarvasvadasz
#9148
Ne bántsátok vadászt, mert nekünk szuperamatőröknek a maradék lehetősége is elszáll, hogy tanuljon, egy olyat ami letet nem 100%-ban jön be, de legalább az irányt és a célokat kijelöli.
Tözsdénél már ez fél siket (a másik az MM).

Én az irígykedők közé tartozom.
Mellesleg elég sokat gondolkoztam, a tegnapi eseten.
Lehetőségnek azt találtam, hogy a számozásomban nem az 5. helyére, hanem a 3 helyére illenek bele a Te hullámaid. (újraszámozás - a miértre talán a MACD mostrani elég nagy hulláma írható és várható még egy kisebb is ami a valós 5-ös lesz. ) Ebben az esetben egy kis korrekció jöhet az 1.4250-80 szintről egészen 1.4450-1,4500 ig, (ez a 1.47-ről kialakult csati teteje lesz) majd jöhet az 5, ami már szépen levisz 1.38-1.4 köré. ami a napos csati alja.

Ennél többre én nem jutok, hiába gondolkodom.
Remélem a jövő hét végén elárulod a megoldást, (elég 2 szóban), hogy tanuljak (junk) belőle.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 12. 08:15
Előzmény: #9146  Törölt felhasználó
#9147
Hát akkor most megerősítetted, amit valahol mindig is tudtam ott legbelül ;-)

Viccet félretéve - mert hogy így van, valóban nem vagyok profi, lelkes amatőr vagyok csak - közülünk szoda talán már megüti azt a mércét úgy amblokk, amit, amióta és ahogyan csinál (tadzso pedig láthatóan módszeresen, írásban rögzített szabályok mentén következetesen építkezik, és ebben jobb, mint szoda), de számomra ez is lényegtelen.

Egy elliottos viszont ilyen mike, mindig forgatókönyvekben gondolkodik és potenciális set-upokat vél látni SL-lel és TP-vel, ezért évek múltán is ugyanúgy be tudok lelkesedni, amikor látni vélek valamit hamarabb, mint a legtöbben. Akkor is, ha esetleg tévedek (azt is tudom már most, mikortól tévedek) és akkor is, ha a profi trader nem ettől lesz az.

Viszont ettől csemege számomra, ettől van íze és ettől van benne napról napra új izgalom, egyszerűen jó látni, ahogy teljesül egy feltételezett forgatókönyv és célár (vagy éppen megdől). Ez az elmélet ilyen, aki benne van, (meg)érti ezt, a kívülállók vagy irigykednek vagy egyszerűen csak hülyének néznek, vagy valami, számomra mindegy melyik - mert nem ők fizetik a számláimat. El tudod fogadni ezt?

Ezen kívül ne feledd, nem utólag mondom, fenntartva hogy tévedhetek (amire hivatkozol, az sántít egy kicsit, de ezzel együtt is értelek). És mivel tudom, hogy vannak páran, akiket érdekelnek a miértek, miattuk külön vettem a fáradságot és szántam időt/energiát arra, hogy oktatási céllal az elmélet gyakorlati szépségéből/praktikáiból - egy még mindig éles példán keresztül - megvillantsak valamit (mert tény, hogy ezt a saját kereskedésem támogatása miatt nem készítettem volna el).

Megtehetném, hogy tojok nagyívben a fórumra? Meg. Ettől még valóban amatőr vagyok, de sosem állítottam az ellenkezőjét (azt viszont, hogy amatőr vagyok, már többször magam is leírtam). Legalább úgy érezhetem, hogy az évek alatt felépített hitelességemnek van valami haszna mások számára is a fórumon, amellett, hogy pénzt keresek (és néha vesztek) az "elméletemmel".
Törölt felhasználó 2011. 06. 12. 00:53
Előzmény: #9142  szarvasvadasz
#9146
"A jövő hét csemege és kasza lesz számomra, már látom."

csak egy igazi amator kepes ilyet leirni

nehany napja pont te figyelmeztettel erre valakit...
csaszi64 2011. 06. 11. 22:46
Előzmény: #9144  szarvasvadasz
#9145
Nagyon köszönöm ...)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 11. 22:35
Előzmény: #9143  csaszi64
#9144
Szia, örülök, ha használt veszed bárminek, ami hozzám kötődik.

Amit látsz, publikus, a SonicR kereskedési szisztémához tartozik, a forexfactory-n találod útmutatóval együtt itt:

link

Nem egészen úgy használom, ahogy ők, de benne van szinte minden, amire szükségem van és nagyon tiszta, átlátható a chart vele.
csaszi64 2011. 06. 11. 22:29
Előzmény: #9130  szarvasvadasz
#9143
Szia Szarvasvadász !

Olvasom szorgalmasan a beírásaidat,köszönöm.A "küldetés teljesítve" grafikonon levő indikátorok érdekelnének,már amennyiben publikusak,hogy honnan lehet őket letölteni és a használatuk is.
Köszönettel...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 06. 11. 22:28
Előzmény: #9139  Törölt felhasználó
#9142
Nagy valószínűséggel nem jó a számozásod (a rövid távú célár szempontjából véletlenül éppen jó), de nem szeretném lelőni a poént. A jövő hét csemege és kasza lesz számomra, már látom.

Annyit segítek, hogy minden információ látszik a Te chartodon is, ami miatt én ~1.455-től kezdtem a számozást és még annyit, hogy nem szabad megfeledkezni az 1.47-es csúcsot megelőző időszakról sem (illeszkedni kell a nagyobb képbe).

Jó töprengést és jó éjszakát!
Törölt felhasználó 2011. 06. 11. 22:05
Előzmény: #9139  Törölt felhasználó
#9141
Arra akartam kilyukadni, hogy az általad belinket O-im --- O-V az én számozásom 4-5 részeként jelenik meg. Azaz a Te "O-im" pontod az én 4, pontommal lesz azonos.

Bocs .. nem vagyok egy tanár alkat.. :)

(O = bekarikázott)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek