Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 14:44
Előzmény: #5857  Törölt felhasználó
#5860
Szánj rá legalább három napot:

1. nap:
=======
- telepítsd az utolsó verziót
- értelmezd a szabályokat
- nézz végig legalább 30-40 db, a fórumra belinkelt trade-set-up-t és értelmezd azokon keresztül a szabályokat (sikeres mellett sikertelen trade set-up példákat is keress), mentsd el őket magadnak
- ha már világos, értelmezd újra a szabályokat és írd le a saját szavaiddal magadnak (fontos, hogy írd le, az a tudás rögzül a legjobban, amit magunk meg tudunk fogalmazni és le is írunk)

2. nap:
=======
- nézd meg, milyen set-upokat ajánlanak a többiek
- próbáld meg követni ezeket élőben, hogyan alakulnak
- keress saját set-upokat
- jegyezd föl, miért húztad meg a ravaszt?
- jegyezd föl, miért NEM húztad meg ravaszt?

3. nap
=======
- u.a mint a 2-ik.
- értékelj
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 14:43
Előzmény: #5858  Törölt felhasználó
#5859
ja, tényleg tegnap akartam kérdezni, hogy legalább Te +-ban vagy vastagon remélem a dji30-as shortjaiddból.
Legalább ez a remény maradjon meg számomra.
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 14:36
Előzmény: #5848  szarvasvadasz
#5858
persze, de amíg gondolom ez a japó krízis tart, az automerőmű "bombája" meg ketyeg, nagy tere sincs az emelkedésnek... mert az ugye dolog, hogy a kicsik pánikolnak vagy nem, őket leszarják, de a nagyok is be vannak rezelve és szállogatnak ki, örülnek is az emelkedésnek, mert lehet tárazgatni.. mert ugye rengeteg negatív hatása van és még lesz a katasztrófának.. Ha jobban belegondolsz a szövevényes szálakba, rémisztő, hogy az élet hány területére gyűrűzhet be ez a "probléma", nagyon de nagyon durván is akár.. Pl: Rengeteg USA és európai nagyvállalat bánul le vagy csak részlegesen miattuk, komoly nyersanyag, beszállítói nehézségek, hiányok keletkeznek stb.. ezek biztos nem rövidtávon megoldódó problémák.. Most persze, jöhetsz azzal, hogy a fundának sok köze nincs a tőzsdéhez, ami igaz is, de ha onnan közelítjük meg a kérdést, hogy ha pl. egy most még nyereséges vállalat, esetleg emiatt lesz veszteséges vagy akár csődölhet be miattuk, az már kihatással lehet.. szóval amolyan domino, ami ütősebb talán az elmismásolható, elodázható, elbagatelizált adosságválsághoz képest..
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 14:34
Előzmény: #5856  szarvasvadasz
#5857
igen, a múltkor is felhívtad a figyelmünket rá, elsőre türelmetlen voltam, megfájdult a fejem tőle :)

Csak vicceltem... megnézem még1*, és türelmesen elolvasom.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 14:28
Előzmény: #5855  Törölt felhasználó
#5856
Ha javasolhatok valamit (én, aki szintén kezdő vagyok a forex piacon), akkor nézd meg a SonicR féle szisztémát. Szántam rá egy kis időt, mert van közös halmaza az én stratégiámmal. Úgy találtam, hogy kellőképpen egyszerű, kifejezetten kockázatkerülő (nagy megbízhatóságú és legalább 1:2.5 R/R arányú set-upokat állít elő a szabályrendszere, cserébe lemond 20-30 pipről) és nem utolsó sorban évek óta ott áll mögötte egy támogató közösség magával az alapítóval az élen.
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 14:18
Előzmény: #5853  szarvasvadasz
#5855
igen, sajnos igazad van.
Pont tegnap kérdőjeleződött meg bennem az egész TA használhatósága.
Persze, lehet, hogy a bemenettel, vagy a paraméterekkel van a hiba :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 14:11
Előzmény: #5852  Törölt felhasználó
#5854
No no, én sem tudom, mindig csak valószínűségekben lehet gondolkozni.

Most látom, hogy a daily pivot 1.3916 (micsoda véletlen, majdnem egybeesik az m15 bullish sling határral). Amíg nem zárunk ez alá m15-ön, szerintem bull van és megyünk újra föl.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 14:08
Előzmény: #5849  Törölt felhasználó
#5853
Mondok: gondolkozz el azon, mi is a valódi ok, amiért így érzel -> ha rájöttél, eszközölj helyesbítő tevékenységet.

Szerintem a válasz az, hogy még nem állt össze a stratégiád és ez frusztrál, láthatóan sok az érzelem benned, és ez rossz, mert erre pazarlod az energiádat (az enyém sem jó még a forexre, nem vagyunk még harmóniában, de sosem ordibálok; ha tévedtem, fáj egy kicsit, ő a nagyobb, mit tegyünk).
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 14:07
Előzmény: #5848  szarvasvadasz
#5852
az eurusd még csak most fog rákapcsolni (egyelőre lefele), M30-on látom, hogy alakul a molekula egy kis korrekció után.

Aztán lehet, hogy fel lesz, ki tudja, szarvasvadászon kívül :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 14:04
Előzmény: #5850  Törölt felhasználó
#5851
ja, és a legnagyobb poént még nem is mondtam:

pont 1,41 felett fog elfogyni a szabad marginom. Bruhaha....
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 14:00
Előzmény: #5848  szarvasvadasz
#5850
hhhhiiinta, paaaahhhlinnta :), de ne aggódjatok, az igazi trendekből rendre kimaradok.
Tudom, ne legyek ilyen negatív, de ezzel nyugtatom csak magam.

Emlékeztető számomra: esésbe, emelkedésbe kell beleadni, nosza, rajta...

Amúgy érdekes hogy TA alapon pl. sp500, dji30, dax30 más-más állapotban vannak, van amely már W1-en is fordulós jeleket mutat, van amelyik még nem.
Eurusd is D1-en érdekes módon lefelé kunkorodik, miközben az árfolyam nő. W1-en felért. Persze ez ismert jelenség neg. div.
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 13:56
Előzmény: #5847  Törölt felhasználó
#5849
na, erre varjatok gombot, modjatok valamit.
Ezt utálom, hogy ilyenkor kezdek vakarózni, mint a tetves kutya, hogy be kellene szállni, mert kimaradtam, de eszemmel tudom, hogy bukta lesz, közben 1,3955-ig szépen lecsurog, miközben gutaütést kapok.

Igyak? Nőzzek? Mi a jó istent csináljak ilyenkor? De komolyan, szétcsattanok...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 13:54
Előzmény: #5846  Törölt felhasználó
#5848
Nem feltétlen, bár nem követem, hogy pontosan miben gondolkodik jelenleg. A másfél héttel ezelőtti dax futis "rákukk" típusú előrejelzésem frissítettem ma Moony kérésére (eddig jól működött).

SPX futira d1-en rákukkantva igazi esés szerintem 1170 törését követő korrekció után fog csak kezdődni, ha d1-en ez alá zárunk. Na az már esés lesz, addig csak egy szellő hintáztatja az ágat, igaz lost?
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 13:45
Előzmény: #5845  szarvasvadasz
#5847
nekem 1,3955-ön van egy fibóm (61,8) nekem az gyanús. Bejött a történni fog valami, csak hát... már levegőt sem merek venni, nem hogy shortolni...

13:33 hír, most látom, hmm... erősödni fog az USD?
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 13:41
Előzmény: #5835  szarvasvadasz
#5846
Ahogy gondolom, most kissé különbözhettek cimballival, ő nagyon bearishre váltott, ha jól tudom ő pl az snp-t 1295 körüli maxra várja, az 200 pont innen, aztán utána le a pinyóba.. szerinte trendforduló történt.. hülyeség szerinted?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 17. 13:28
Előzmény: #5842  Törölt felhasználó
#5845
1.396x körül van az ideális forduló az utolsó fel hullámhoz, így éppen meg is lenne az 1.415x körüli ideális Y csúcs. Persze lehet másként, elsődleges célom egyenlőre az ehhez kialakuló short set-up lesz (ha lesz).

Ha mégis lefelé indulnánk meg már most, short set-up kikalakulásához következő lépésként először 1.3914x alá kellene mennünk m15-ön, set-up az azt követő első fel korrekció után alakulna csak ki.
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 13:19
Előzmény: #5842  Törölt felhasználó
#5844
Szerintem nem megy fel addig ebben a körben... 1,408-1,412 re teszem a tetejét kb. December eleje óta ékelődünk véleményem szerint, és kb ott lesz az ék felső szára ahonnan fordulhatna megint le. ha ki is szúrna az általad említett ellenállásig, ott szerintem beverné a fejét rendesen a plafonba....
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 13:18
Előzmény: #5841  Törölt felhasználó
#5843
hát ez megnyugtató... de igen fájdalamas.

Pihizek, fosok, de most csak agyban.

Csak azt nem tudom, hogy MTEL-ben 22-én lehet, hogy nem fogok bevásárolni, egyre bizonytalanabb számomra az osztalék rally.
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 13:16
Előzmény: #5840  szarvasvadasz
#5842
egyébként érdekes, hogy M1, M5 nagyon besűkült BB, M15-ön valami történni fog, és a D1,W1-en húzott eső trendvonalba 1,4168 körül "ütközik" bele az árfolyam, ami egyébként maga is W1-es ellenállás.

De...az élet kiszámíthatatlan...
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 13:05
Előzmény: #5839  Törölt felhasználó
#5841
nem vagy kurrozium a traderek között.

ez egy normális folyamat amin mindenki keresztül megy :))

de azért ha nehéz ha nem , próbálj meg mindenképpen távolabb állni időnként a trade-től .. mindenképpen iktass be szüneteket -ha megy , ha nem .

megéri .
az elvonási tünetek erősek lesznek az első időszakaszokban , de tuti hogy jobb megállapításokra fogsz jutni majd utána.

ha egyszer sikerül megállnod, akkor sikerülni fog többször is , és egyre egyre sokkal könnyedébben

ez is egy része ennek az egész cuccnak.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek