Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 17:07
Előzmény: #5599  Törölt felhasználó
#5600
A legnagyobb emberi butaság pedig, mikor a nyulak párzásából akarnak következtetéseket levonni a tőzsdére, lásd fibonacci :D

Akkor inkább mondja az ember h korrekciókban akar vásárolni, de ne azt h ott van a 61.8-as fibo, stb :))
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 17:02
Előzmény: #5595  Törölt felhasználó
#5599
Én nem ismerem az Elliotot, mégis megvagyok nélküle.

Indicatorok: Annó rengeteget kipróbáltam, teszteltem több rendszert is. Véleményem:

2 fajtája sztem:

1, vagy a trendet mutatják. Ha folyamatosan emelkedik az árfolyam trendet bull trendet mutatnak, ha szakad bearish jelzést. Viszont fogalmad sincs h mikor ér véget a trend, nagy stoppot kell alkalmazni, mert későn jeleznek stb.

2, túladott, túlvett szinteket mutatnak. Oldalazás esetén működhet, viszont a trendek kicsinálnak. Ha folyamatosan esik az árfolyam folyamatosan vételi jelzést mutatnak, viszont addig mire jön egy korrekció 2* kinulláztad a számládat.

Manapság csak a 100-as ma-ot használom.

Én abban hiszek hogy meg kell határozni egy irányt, ami felé hosszú távon várod az árfolyamot. (akár arra fogadsz h tovább trendel, akár arra hogy megváltozik a trendŰ), majd lépésenként folyamatosan leátlagolni. (persze itt is alkalmazni egy végső stoppot).

Azt hiszem hogy a kezdő traderek egy dolgot felejtenek el néha. GONDOLKODNI! Minden szituáció más és más, mindegyiket másként kell menedzselni, az indicatorok nem döntenek helyettünk.

2-3 indicatorból álló rendszernek milliónyi beállítási lehetősége van. Természetes h ebből néhány randomszerűen nyereséget mutat a múltban (nagy számok törvénye), viszont semmi garancia arra hogy később is működni fog.

Kedvenc könyveim:
Beat the Forex Dealer by Agustin Silvani, A sikeres trading művészete Birgertől

5$-os számlám, (számlanyitáshoz adták) :
link

(számlaméretből adódóan laza MM-el)

Jó szelet mindenkinek!

Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 16:15
Előzmény: #5596  Törölt felhasználó
#5598
azért én szv eddigi 80%-os teljesítményének nagyon bírnék örülni a saját számlám tekintetében.
Most tartok +40%-ról -20%-on.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 16:11
Előzmény: #5591  Törölt felhasználó
#5597
igen, ez ismerős
Habár most sikerült az egyensúlyt megtalálnom, a felét zártam ésszel, a fele a csúszón maradt, az zárta.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 14:48
Előzmény: #5594  Törölt felhasználó
#5596
igazad van, nem is mondtam, hogy nem üti-vágja, csupán azt, hogy még kevesett látott ahhoz, hogy a helyén kezelje.

De hát minden elméletnek, indikátornak megvannak a hívői. Nem baj ez, csak közben észben kell tartani, hogy 4-5 év múlva (ha ezalatt aktívan foglalkozol a forex-el), visszatekintve arra, amit most gondolsz a piacról, megmosolygod majd a mai elképzeléseid.

Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 14:44
Előzmény: #5594  Törölt felhasználó
#5595
Elliott-ot alpszinten mindenkinek ismernie kellene. Nekem se mindegy, hogy egy emelkedő 3-as hullámba szállok be, vagy egy B-be.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 14:36
Előzmény: #5592  Moony
#5594
a közel már hónapok óta és az eddigi rajzokból és elméleti magyarázatokból nekem az jön le , hogy sz.vadász az elliottot üti vágja - részleteiben is kimerítve a témát többszörösen az ennyi idő alatt .

bokalyt nem ismerem , és nem is ismerem erről az oldaláról.

viszont bátor megállapításai vannak :o)
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 14:36
Előzmény: #5592  Moony
#5593
kezdjük azzal, hogy az elliottot egy "l"-lel írja.. :P
Moony 2011. 03. 09. 14:28
Előzmény: #5590  Törölt felhasználó
#5592
bokaly: szerintem vadasz jóval több elliottot látott már, mint te, a hozzászólásaidból kiindulva.
A hiba pedig lehet benned van és nem az elméletben?

Természetesen nem tudom mennyit tudsz a hullámokról, de érdemi hozzászólást még nem olvastam tőled ezzel kapcsolatban, vadasszal ellentétben.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 14:19
Előzmény: #5586  Törölt felhasználó
#5591
Próbálok majd időstopot alkalmazni. Persze akkor meg az lesz, hogy amint zárom, öt perccel utána heves mozgással elindul az általam korábban áhított irányba, akkor meg azért b*sz szét az ideg. :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 14:16
Előzmény: #5585  szarvasvadasz
#5590
Szarvas,

kár volt elmenned a személyeskedés irányába.

S ha nem értesz valamit, az attól még nem biztos, hogy értelmetlen. Nem attól lesz igaz, vagy hamis egy állítás, hogy kétségbe vonjuk az "állító" értelmét, vagy hozzáértését.

Mindenesetre, azt látom, hogy sokkal kevésbé látod az eliot buktatóit és korlátait, mint kéne. Vagyis úgy vélem, nagyon kevés eliot-ot láttál eddig ahhoz, hogy tiszteld a korlátait, s megfelelő szinten értékeld az erényeit.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 09. 14:03
Előzmény: #5588  Törölt felhasználó
#5589
Szerintem hagyjuk Elliottot két t-vel a végén, egészen biztos, hogy nem neked való, szoda meg közben betegre keresi magát Elliottmentesen.

És ez a lényeg.

Viszlát holnap.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 14:00
Előzmény: #5582  Törölt felhasználó
#5588
Igen, az a szép az eliot-ban, hogy így, vagy úgy, de mindenre rá lehet húzni.

Olyat is olvastam, hogy az autópályán torlódó autók sűrűsége is eliot ciklust ad ki. Lehetséges... csak kérdés, hogy e megállapításnak (ha igaz), mi a gyakorlati haszna.

Vagyis aki penge az eliot-ban, az e nélkül is penge a piacon. Csak picit bizonytalan, s ezért kell a mankó. S ez az eliot-mankó is olyan, mint bármelyik más eszköz... néha bejön, néha nem.

Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 13:56
Előzmény: #5583  Törölt felhasználó
#5587
Én meg csak annyit mondok, hogy a hezitálás a tett halála.
És ez sok*osan igaz az fx piacra.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 13:56
Előzmény: #5579  Törölt felhasználó
#5586
"Nekem pl a mindennapi hangulatomat eléggé meghatározzák a nyitva levő poziim (akár jó, akár sossz), és ezt kéne valahogy lejjebb építeni, függetleníteni magamat tőle."

Erre azt tudom mondani, használj időstopot. Határozz meg magadnak egy időtávot, amíg ha nem valósul meg az elképzelésed, tehát nem csinált profitot a pozi, akkor bezárod, vagy leépíted, így csökkentve a kockázatot. Ezzel magadról is leveszed a feszültséget valamilyen szinten. Minnél több idő telik el úgy, hogy közben nem valósul meg a koncepciód, vagy legalábbis nem indult el abba az irányba az ár, annál jobban fog nőni a nyomás rajtad, és annál kevésbé fogsz tudni józan, megfontolt döntést hozni. Nálam ez működik.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 03. 09. 13:51
Előzmény: #5580  Törölt felhasználó
#5585
Azért értelmetlen amit írsz, mert az Elliott alapú elemzés mindig konkrétan egy adott idősíkra vonatkozik. Nincs olyan, hogy ha nem jó az elemzés, akkor keresek hozzá egy másik idősíkot, amire passzol. Ez egészen elképesztő, nem hiszem, hogy amit írtál, komolyan is gondolod.

Ezen kívül sosem a biztos jövőt mutatja (nem is ez a cél), lehetséges folytatásokat vázol fel valamilyen valószínűséggel, az objektíven rögzített szabályrendszere mentén értelmezhetően. Még csak nem is a "jóslás" a legfontosabb benne, hanem az, hogy segít a piacra való potenciális belépési pontokat beazonosítani (pozi set-up) az elérhető célárakkal és időtávval együtt, azt is megmutatva, hogy mikor várható, hogy téves az elképzelt forgatókönyv (és lehet jó set-up-od akkor is, ha több folytatás lehetséges).

Az a tapasztalatom, hogy kivétel nélkül csak azoknak van gondja ezzel az elmélettel, akik teljes félreértésben vannak vele, szinte nulla ismerettel, jó sok előítélettel.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 13:49
Előzmény: #5581  Törölt felhasználó
#5584
zsír vagy.
Én meg már sem shortba (M1-M5,M30 miatt), sem longba (M15) nem érzek beszállót.
Így maradtam... :(
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 13:41
Előzmény: #5582  Törölt felhasználó
#5583
Még annyit hogy az Elliotot elsődlegesen nem előrejelzésre használják. Az "elsődlegesen" a kulcsszó.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 13:40
Előzmény: #5580  Törölt felhasználó
#5582
Szerintem igazad van és nem is. Az Elliott könyv azzal kezdi hogy az időt legfeljebb megerősítésre használja, szóval az IDŐsíkok nem számítanak. A hullámok különböző szintjei amik számítanak, nem az idő.

Inkább az a gond vele hogy a szóba jöhető formációk gyakorlatilag az összes lehetséges kombinációt felölelik, UTÓLAG mindig rá lehet húzni a piacra hogy elliott szerint ment (mert úgy is ment). Viszont aki penge benne (vadász) az így is nagyon jó eredményt érhet el, hiszen nagyobb valószínűséggel találja el a szinteket, fordulókat, irányt. És mivel tuti módszer nincs, minden attól függ hogy az adott módszerrel milyen valószínűséggel zárod a pizíciót nyerőben.
A sikeres stratégiának természetes velejárói a veszteségek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 13:36
Előzmény: #5576  Törölt felhasználó
#5581
moot érte el az 1K-t.

feléről a csúszót most fogom felrakni a negyedére..

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek