Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:34
Előzmény: #5558  Törölt felhasználó
#5560
Ne egyben próbáld letölteni az egészet (úgy valóban fizetős)
Katt a letölteni kívánt címre!
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:19
Előzmény: #5556  Törölt felhasználó
#5559
Ja, meg nem hiszem hogy én jobban tudom nálad. :) Nem olyan régóta forexelek, talán egy fél éve. Összességében pluszban vagyok, de az elmúlt hetekben nem ment annyira a szekér. Sok módszert próbálgattam/gatok, arra már rájöttem hogy sohasem lehetünk 100%-osan biztosak a dologban. Nagyon nehéz, még nagyon az elején vagyok, azt hiszem a kettes fázisban, de annak talán már nem az elején. :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:16
Előzmény: #5546  Törölt felhasználó
#5558
Andorko! Hogyan lehet a belinkelt oldalról letölten? Ha rákattintok a downloadra, akkor valami fizetős program jön be.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:12
Előzmény: #5556  Törölt felhasználó
#5557
Értem én mit mondotok, de érdekes módon mégis minden ilyen aranyköpésben a nyerés lehetőségét emelik ki (közben az emberek 90-95%-a veszít).
Az egyik ilyen kedvencem a

"Amíg mozgás van a piacon, addig esély is van a nyerésre."

vagy

"Minden nap egy új esély a pénzkeresésre."

Ezek persze nem hazugságok, de hát hogy is mondjam... nem kicsit manipulatívak és egyoldalúak.

Az ilyenek nálam egy szinten vannak a "Majd csak lesz valahogy."-gyal. Na ja. Úgy még sohase' vót hogy valahogy ne lett vóna. :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:02
Előzmény: #5553  Törölt felhasználó
#5556
Nem a keresésen, a veszítésen van a hangsúly, hanem a bármi megtörténheten.
É'ted? :)
Ehhez kell "hangolnod" magad minden pillanatban.
De ezt Te nálam jobban tudod.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:01
Előzmény: #5553  Törölt felhasználó
#5555
Pedig én úgy tapasztalom, hogy a vesztesek többsége azok közül kerül ki, akik azt képzelik tudják mi fog történni, és azok boldogulnak inkább, akik nem erre helyezik a hangsúlyt, de túl sok tapasztalatom igazából nincs.

Minden esetre nekem általában fingom sincs róla, hogy mi fog történni. Egyszerűen megpróbálok meghatározó szinteket keresni, és megvárom amíg az ár elér odáig, addig nem csinálok semmit. A szint elérésekor kivárom, hogy azt töri, vagy visszapattan róla. Ami nálam meghatározó még, hogy az ár milyen irányú, és mértékű utat tett meg addig a szintig, és a nap milyen időszakában vagyunk. Ha kialakul a mozgás, és találok egy jó SL-t, amihez a következő szint (TP) megfelelő távolságban van, akkor beszállok. A kereskedés csak ez után kezdődik, tulajdonkép idáig nem csináltam semmit.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 08:37
Előzmény: #5553  Törölt felhasználó
#5554
Sziasztok!

Óráson valaki(k) közel egy százalékot mozdítottak a HUF,PLN,CZK hármason reggel Euróval szemben. Utána vissza is ugrott. Van valakinek ötlete?
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 08:30
Előzmény: #5551  Törölt felhasználó
#5553
Cseréld ki a "pénzt keress"-t "pénzt veszíts"-re, legalább akkora bölcsességet kapsz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 08:29
Előzmény: #5536  szarvasvadasz
#5552
Hi,

Értem mire gondolsz, most H4 alakulgat egy longra (szvsz), de D1-en (számomra) biztató jeleket látok kialakulni.
Tehát H4 szinten lehet korrkeció, de D1 szinten megindult a lejtmenet (szvsz!).
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 08:27
Előzmény: #5550  Törölt felhasználó
#5551
Nem, szerintem meg abszolúte kifejezi a tradelés lényegét.
Nekem a kedvenc mondatom, olyankor veszem elő, amikor már...
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 08:17
Előzmény: #5549  Törölt felhasználó
#5550
Jó reggelt!

Imádom az ilyen semmitmondó "bölcsességeket".
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 07:45
Előzmény: #5548  Törölt felhasználó
#5549
Szép, jó reggelt az Uraknak! Mark Douglas egyik megfontolandó megállapításával kezdeném a napot:

"Nem kell tudnod, hogy mi fog történni következőre, ahhoz hogy pénzt keress a piacon. Bármi megtörténhet!"

Jó kereskedést mindenkinek!
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 06:48
Előzmény: #5547  Törölt felhasználó
#5548
szia!

igen a 2,5 éves tapasztalatom alapján csak őket tudom "ajánlani" (elemzeskozpont), mindenki más kiesett a rostán.
Most lehet, hogy megharagszik szarvasvadasz, de az alakult ki bennem egyre erőssebben, hogy nem kell elsőrangú elemzőnek lenned (persze aza lakzatokkal, fibóval, támasz, ellenállás,stb. [alapok]) tisztában kell lenned, de...
lehet, hogy nagyképőségnek tűnik, de tényleg van benne valami, amit mondott szarvas, hogy az egyik agyféltekéd alapvetően "látja" a jövőt (lehetséges irányt), és valójában neked az a feladatod, hogy a tudatos éned elfogadja, a tudattalan üzenetét.
Na, ebben nagyok az igazi traderek, a tudattalan tudatosságban, ahogy szarvas 5 pontjában írják.
Tehát én egyre jobban a pszihére helyezem a hangsúlyt. Ezt azért is, mert mint pl. tegnap reggeli beírásomban is láttátok, a szinteket szinte tickre mondtam (nem volt nehéz, alakzatok alapján), de a tudatos énem reggel, és 16:05-kor is megakadályozott a pozíciófelvételben.
Ezt javasolnám neked is.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 22:25
Előzmény: #5540  Törölt felhasználó
#5547
Igen Balogh Laci :) Most igénybe vettem az 5 napos ingyenes tesztelést de fogom majd a továbbiakban is. Köszi a sok linket eszméletlen utálok tanulni de ez kifejezetten érdekel :) Valaki múltkor megemlítette a pókert. pont onnan jöttem át ide, mert elegem lett, hogy 222-vel verik a KK-mat flop előtt vagy 2 óra alatt 3 db pókert látok a bet365-ön pfff aminek, ha jól emlékszem valami 1:4200-hoz az előfordulása talán.

Nem döngölöm magam csak nagyon haragszom mikor össze-vissza kapkodok belekapok mindenbe mint lagzin a sok sütibe :) Ma pl. közel 160 pipet mozgattam meg (-70, +88), hogy hozzam a napi 20 nyereséget. Úgy gondolom előbb utóbb sok tanulással majd tudok türelmesen várni s mint egy profi mesterlövész elég lesz 1 töltény azaz 1 pár mint most sorozom őket jobbra balra.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 18:31
Előzmény: #5538  Törölt felhasználó
#5546
Látogasd csak nyugodtan a Balogh Laciékat, sokat lehet tanulni tőlük!

Ha esetleg valaki könyvekre vadászik,az nézze meg ezt az oldalt:
link
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 18:26
Előzmény: #5543  Törölt felhasználó
#5545
Végül annak , aki szeretne többet megtudni a tőzsdéről, egy 490 darabos válogatásban szemezgethet (torrent).

link
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 18:15
Előzmény: #5538  Törölt felhasználó
#5544
Ezen az oldalon tanultam, sokat. link Az iskolájukat simán végig lehet csinálni a google fordítójával. Nagyon jó szövegeik vannak. Aki végig csinálja, sok veszteségtől megkímélheti magát.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 17:52
Előzmény: #5542  Törölt felhasználó
#5543
A másik nagy kedvenc (ez Magyar nyelvű):
link

Ha el szeretnétek olvasni, holnapig fent hagyom a könyveket, de utána törölni fogom.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 17:43
Előzmény: #5541  Törölt felhasználó
#5542
Ogor=Igor
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 17:41
Előzmény: #5536  szarvasvadasz
#5541
Bevallom én sem értek angolul, de bemásolom a google fordítójába, és így megértem miről van szó. Ha nyelvtannal elakadok, azt megnézem egy nyelvkönyvbe. A beszéd nem is, de az olvasás egész jól megy már így. :) Több könyvet is kiolvastam így. Kicsit lassú, mert bekezdésenként másolom, de időm, mint a tenger. Úgyhogy az sem kifogás, ha valaki nem ért angolul.

Nekem ez az egyik kedvencem:
Ogor Toshchakov - Beat The Odds In Forex Trading link

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek