Topiknyitó: Portfolio 2010. 01. 18. 08:57

Tölgyessy: Magyarország a Föld legelégedetlenebb országa  

Ugrás a cikkhez
Magyarország húsz-harminc év alatt az egyik legelégedettebb országból a Föld egyik legelégedetlenebb országává vált - mondta Tölgyesy Péter a Magyar Rádióban hétfő reggel. Húsz éve még mi voltunk a régióban a legjobbak, tíz éve már csak átlagos volt...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=127198
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 09:45
Előzmény: #1  Portfolio
#20
Tölgyessy mindig abból az irányból beszél, amerről a szél fúj, olyan, mint a szélkakas.
Az alapvető problémák a néhai MDF-SZDSZ paktum miatt keletkeztek, erre azért nem kéne annyira büszkének lennie.
tokos. 2010. 01. 19. 09:42
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
Milyen jó, hogy neked ilyen jó tapasztalataid vannak.

Nekem sajnos elég sok rossz is van.

Próbálj meg használt autót venni itthon, illetve Németországban.

De az is elég, ha megnézed ugyanannak a Németországból behozott autónak a kilométeróra állását kint, illetve itthon.
hungfu 2010. 01. 19. 09:32
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
Ezen jelzők valóban igazak egy rétegre az országban ! Sajnos az ő tevékenységüknek köszönhetjük a már kialakult már - már reménytelen helyzetet !!!

De én kikérem magamnak az ilyen és hasonló véleményeket és ezt teszem még 15-20 millió magyar nevében is!!
ujonc 2010. 01. 19. 09:25
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#17
Bocsi!
Nem rólad írtam. Arról a jófiúról aki így lehúzza a nemzetet. Azzal azonban nem bölcs dolog védekezni, hogy "így ismeretlenül". Még arra a következtetésre juthatnak egyesek, ha ismernének jogos lenne. Egyébként nem vagyok Zoli! Lehet kicsit kevesebbet kéne fórumoznod. Már mindenkiben egyes embereket vélsz fölfedezni.
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 09:14
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#16
"Mindenen túltett azonban a ma (január 18) reggeli kommentárja, amiben a magyarokról festett meglehetősen becsmérlő képet. Egy olyan népességként írta le, melynek természete a becsapás és a csalás, akik kizárólag egymás kárán, egymást megvezetve és egymás hátán fel tülekedve kívánnak sikerre jutni, akik nem ismerik a szolidaritást és a jó szomszédságot, minden baj megoldását a lenézett államtól várják. Egyetlen pozitív vonást nem talált, ami említeni érdemes lett volna."

Igen, ez viszont a jelen tevékenységének a hibája, nem a múlté...

Saját üzleti tapasztalatom alapján nyugodtan mondhatom, hogy ez nem így van. A külföldiekre (tapasztalatom alapján itt angolokra, olaszokra, osztrákokra és németekre gondolok, mert velük van némi tapasztalatom) sokkal inkább jellemzőek a Tölgyessy-féle jelzők, mint a magyarokra...
Törölt felhasználó 2010. 01. 19. 09:09
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#15
Én úgy értettem, hogy Tölgyesyre gondolt, nem kell túlreagálni... :)

Egyébként az idézett mondatokkal általában én is egyetértek (tisztelet a sajnos ritka kivételnek), de kiegészítém, hogy: és legtöbbször elengedjük a fülünk mellett azt, amit éppen aktuálisan mond, sokkal szívesebben ítélkezünk a mai mondatairól a múlt esetleges hibáiból fakadó előítéletek alapján. Ld: "Amikor utoljára a parlamentben volt emlékeim szerint egyszer sem szólalt fel (4 év alatt) .Felvette a fizetését és nem csinált semmit."
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 23:04
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Tudom, csak betartom a játékszabályokat :-)
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 23:02
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Ő nem prof., csak idézte (bár ezt korrekt módon jeleznie kellett volna, de hát ez legyen a legnagyobb baj), ő Zoli, akinek ez kb. a 15. nickje.
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 22:56
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Professzor Úr!

Ön hogyan írná le a magyarokat, a magyar népességet??
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 21:28
#11
Magyarország a Föld legelégedetlenebb országa?

Tisztelt Tölgyessy Úr!

Érdeklődve szoktam figyelni a sok igazságot, de sok csúsztatást is tartalmazó, hétfő reggeli kommentárjait a hazai belpolitikai életről. Amikor azonban annak sok visszásságát a rendszermódosítás korának eseményeire, a váltást megelőző néhány hónap politikai csatározásaira vezeti vissza, kínosan kerüli saját szerepének vizslatását. Mintha nem Ön lett volna a jelenlegi áldatlan helyzet egyik fő-fő megalapozója, az SZDSZ elnökeként. És az is meglepő, hogy ilyenkor a riporter egyszer sem kérdezi meg: "És Ön, Tölgyessy Péter semmi felelősséget nem érez abban, hogy az események így alakultak?" Mindenen túltett azonban a ma (január 18) reggeli kommentárja, amiben a magyarokról festett meglehetősen becsmérlő képet. Egy olyan népességként írta le, melynek természete a becsapás és a csalás, akik kizárólag egymás kárán, egymást megvezetve és egymás hátán fel tülekedve kívánnak sikerre jutni, akik nem ismerik a szolidaritást és a jó szomszédságot, minden baj megoldását a lenézett államtól várják. Egyetlen pozitív vonást nem talált, ami említeni érdemes lett volna. Ha a magyar gyűlölő szlovák Slota vagy a román Tudor így beszél, nem csodálkozom. Elvárom, hogy következő szereplésekor mindezért bocsánatot kérjen.

Tisztelője
Dr. Sajgó Mihály Professor Emeritus
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 20:58
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Csak nem vette észre, hogy idézel.
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 11:38
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Mert azt kikérem magamnak, hogy te ismeretlenül itt megrágalmazol.
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 11:33
Előzmény: #7  ujonc
#8
Ezt kire írod?
ujonc 2010. 01. 18. 11:08
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Ho-hóóó!
Tisztelt APEH! Ez az ember ott csalja el az adót ahol tudja! Kéretik figyelni rá!
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 10:47
Előzmény: #1  Portfolio
#6
Megint jókat írt:

"A többpártrendszert elfogadtuk ugyan, de nem tudtuk értékén becsülni, a reformokról pedig ma is úgy gondolkodunk, hogy nem segítenek, csak akkor jönnek, ha baj van, és csak rosszat hozhatnak.

Mindehhez hozzájárultak a magunkkal hurcolt történelmi sebek is, aminek eredményeként még mindig nem bízunk saját erőnkben, felülről várjuk a segítséget, a biztonságot, a boldogulást, ám eközben az államot semmire nem becsüljük, megvetjük, és ott csaljuk el az adót, ahol tudjuk."
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 10:46
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Amikor utoljára a parlamentben volt emlékeim szerint egyszer sem szólalt fel (4 év alatt) .Felvette a fizetését és nem csinált semmit. Igazán azt nem értem a közrádió miért nem szólaltat meg más elemzőt politológust.
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 10:37
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Ja, ehhez nagyon ért mindegyik.
Míg ott van rá a lehetősége, addig csak a zsebét tömi, miközben az emberek farkát a csalánba veri.
Ha meg már nincs ott, osztja az észt.

Régóta mondom, hogy fel kéne lendíteni a kötélgyártó ipart…
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 10:25
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
"Legközelebb mi lesz ?"

Nem lesz, már régen az: fizetett kollaboráns!
Törölt felhasználó 2010. 01. 18. 09:37
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ő pedig a legnagyobb pálfordulást csinálta. Jobb lenne ,ha nem osztaná az észt. Egyszer politikus ,egyszer politilógusnak nevezi magát .Legközelebb mi lesz ?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek