Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 23:26

2010 májusától Magyarország miniszterelenöke Orbán Viktor  

ez van
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 12:27
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
De nagyon szurkolok,hogy az új kormány legyen olyan helyzetben,hogy ismét emelhessen,annélkül,hogy csúnya áat kelljen majd érte fizetni./mint pl. most/
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 12:25
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#299
Most néztem meg!2002-ben 52-ről 73-ra emelték a /nettó/ fizetésemet.
Most a feleségemé pont 100/nettó/.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 12:15
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#298
Egyszer már belinkeltem ide a feleségem fizetés papirjait 98-2002 aki szintén pedagogus és az nem ezt támasztja alá amit te állitasz többet emelkedet a fizetés mint az utóbbi 8 évben,de ha nem hiszed előbányászom megint..Ha jól tudom ennél még a minimálbér is több volt amit írsz
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 12:09
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#297
2003-ig közalkalmazott/tanár/ voltam,anyukám nyugdíjas,úgyhogy sajnos emlékszem.2002-ben 52 ezer volt a fizetésem.
Így van államcsőd közeli volt a helyzet,de a Fidesz /akkor még/ támadta az IMF hitelt is óriási vehemenciával,és jóléti intézkedéseket követelt.
Természetesen 2002-2008-ért történtekért a "mostaniakat" terheli a felelősség,és ahogy nézem a k.kutatásokat,meg is kapják a "jutalomfalatkát".
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 11:59
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#296
Igen a hibáikkal együtt én így gondolom,mert 2002-2008-ig nem volt? és így is sikerült államcsödőt előidézni/tudom megmentett minket az IMF/
cucuskám konkrétan nem igaz amit alant leírtál nem emelték a nyugdíjat és a közalkalmazotti fizetést emlékeim szerint volt orosz válság ami minket is érintettNem felejtek könnyen ezért mondom amit mondok és azt,hogy szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 11:57
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#295
Ezzel azt akarod mondani, hogy vizsgáltassák meg magukat ? :) Ha ezzel kezdték volna a működésüket, most lehet, hogy kicsit jobb lenne nekünk, meg hát lehet, hogy nekik is. Egy pszichológus brigád biztos egész köteteket hozna össze a vezéreinkről meg a gyerekkori traumáikról, ahogy a működésüket elnézem.:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 11:50
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#294
A korai traumatizáció/mely meghatározhatja az ember későbbi attitűdjét/,már 0-3 éves korban hat,odáig kéne "visszamenni".
Nagyon nehéz kérdés,demokratikus úton szinte megoldhatatlannak látszik.Remélem "csak" szinte.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 11:46
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293
Az a bajom/szerintem sokunké/,hogy nincs kire szavazni.Mert ahogy egy gondolkodó mondta:Az Mszp nem érdemli meg,hogy kormányon maradjon,a Fidesz nem érdemli meg,hogy kormányra kerüljön.
A konzervatív Merkellre,vagy a liberális Obamára talán mernék szavazni,de ha jól tudom,nem indulnak 2010-ben Mo-on.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 11:40
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#292
Már a klasszis alatt azt értsük,hogy tudatosan alultervezték az inflációt/hogy legyen mit szétosztani-a mi kisvárosunkban 2000-ben a leggazdagabb vállalkozó,aki szó szerint rabszolgamunkát végeztet-800 millió vissza nem térítendőt kapott/,nem emelték sem a cs.pótlékot,sem a nyugdíjat,sem a közalkalmazottak fizetését,2 éves költségvetés Torgyánnal,3 hetente ülésező parlament,egyetlen/azaz 0/ vizsgálóbizottság felállítása,stb.Közben Ők meg meggazdagottak. De könnyen felejtünk!
Pedig világgazdasági konjuktúra volt,és a magyar gazdaság is úgy,ahogy rendbe lett téve 1998-ra.Ez tény!
Félreértés ne esék,látom mit Csináltak EZEK!
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 11:25
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#291
Már amennyiben az uszítást,lázítást,gátlástalan demagógiát/ teljes gazdasági nonszenszek tömeges "hirdetése"--csak "tetszen a népnek"/ jó ellenzékiségnek nevezzük,akkor igaz a gondolatmenet.
Arról,hogy Ők mit csinálnának utoljára a vitában hallottunk/ 14.havi nyugdíj,100.000ft-os minimálbér,radikális energiaár csökkentés/.Ez ha nyernek ,és megcsinálják katasztrófa,ha nem csinálják,akkor ugyanúgy hazudnak,mint a másik édibébi/mármint Mszp/
Úgyhogy nem könnyű a felelőséget vállaló/mondjuk gyermekeiért/ választó dolga.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 11:07
Előzmény: #287  exmnbs1
#290
ex, tévedsz.
ha nincs öröklött betegsége akkor bármire nevelhető.
ez egy tény.

te kevered azzal ha betegséggel született, jó hogy aki mondjuk béna lábbal születik az nem lesz futó, vagy aki mondjuk agyi rendellenességgel (pl. autizmus) az nehéz nevelni vagy bizonyos betegségeknél lehetetlen.
de mondjuk ezekre a társadalmi negatív normák sem hatnak úgy.
exmnbs1 2009. 12. 15. 11:07
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#289
gazdi, nézz bele romás Hal a tortánba, fogsz értékeket látni

Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 11:06
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#288
Szerinted, szerintem meg klaszisokkal verte az összes hibájával együtt bármelyik kormányt a gengszterváltás óta.
exmnbs1 2009. 12. 15. 11:04
Előzmény: #282  exmnbs1
#287
tekints meg kisgyerekeket és az alaptulajdonságaikat, amelyek csecsemőkortól adottak

az a helyes, ha azokkal együtt fogadod el
exmnbs1 2009. 12. 15. 11:01
Előzmény: #284  jumbo2
#286
egyedülálló nő, idős szülőkkel

A kislánynak volt valami belgyógyászati problémája, és az anyja bent hagyta a kórházban születésekor.

Mikor bement, mondták neki, a kislányt 2 hétre elviheti, de már többen visszahozták

Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:56
Előzmény: #282  exmnbs1
#285
hmm...
emmár igencsak előítélet.
szerintem ez nem így van, csak éppen ezért fontos a teljes kiszakítás a környezetből.
sajnos az tény hogy a környezet és a társadalom visszahúzza és visszasugározza rájuk a rosszat.

te amúgy tulképp mi vagy?
mármint milyen vallású, nemzetiségű?
jumbo2 2009. 12. 15. 10:54
Előzmény: #280  exmnbs1
#284
Aki intézetből vesz ki 5 éves gyereket az mazochista. Ennyi idős korára a gyerek javíthatatlanul sérült lesz a szeretethiánytól.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:54
Előzmény: #279  pampa
#283
ezzel is egyetértek, sosem mondtam mást.

de ma azzal kezdtem, ami talán még szomorúbb tény:
magyarországon már a középosztályból is szegények termelődnek....
tulajdonképpen kis túlzással azt állíthatjuk hogy a magyar társadalom rétegződése olyan hogy van a felső néhány százezer, a többi meg vagy európai normák szerint, vagy totális mélyszegény.
középréteg alig van, sőt szinte nincs is, ha hozzá veszzük hogy a hitellel terhelt otthon, autó az nem valódi vagyon.
mondjuk egy panel, vagy egy falusi ház/család sem vagyon, az csak létminimum, tehát szegénység.
főleg ha tele vagy tartozással.
vegyük hozzá hogy ezért mennyit dolgozik (már ha dolgozhat egyáltalán, és mellette mennyi lehetősége van szórakozásra, pihenésre, kultúrára.
EZ A SZEGÉNYSÉG, a magyar nép általános jellemzője.

és nem keverendő a MÉLY szegénységgel, meg totális nyomorral, na az a borsodi romatelep, meg a nyugati aluljáró.
csak valahogy hajlamosak vagyunk azt hinni hogy csak ezutóbbiak szegények...
exmnbs1 2009. 12. 15. 10:53
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#282
A nevelés nem csodaszer, a genetikai örökség az elsődleges
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:53
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#281
A fidesz csak ellenzéknek vált be. válasszuk meg újra ellenzéknek, hisz olyan jól csinálják.
Meg kell oldani a párt- és kampányfinanszírozást és 50 hellyel előreugrunk a korrupciós listán
exmnbs1 2009. 12. 15. 10:49
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#280
van olyan ismerősöm, aki 5 éves korában kivett egy kisfiút és egy kislányt az állami gondozásból. Mielőbb önállóságra nevelte őket, mert nem tudta, meddig akarnak nála maradni. (főzés, pénzkezelés).
Igyekezett minden infot átadni, nyáron tematikus oktatást, kirándulásokat szervezett törökkor témában pl, a gyerekek fellázadtak, az "anyjuktól" nem ezt várták.

A lány nem tartja magát romának, sőt szégyelli, dehát látják rajta. Szóval egyértelműen nincs happy end, főiskolások
pampa 2009. 12. 15. 10:45
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#279
Arra is van megoldás.
De egyszer el kell kezdeni valahogyan visszaszorítani a szegény réteg újratermelődését.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:43
Előzmény: #275  exmnbs1
#278
jó de ezeknek csak társadalmi normákhoz kell asszimilálódni, nem egy idegen államhoz.
amúgy az sem igaz teljesen amit írtál, van aki azonnal asszimilálódik van aki sohasem, éppen ezért fontos milyen fiatalon és mennyire veszed ki a környezetből.
kb 5 éves korban már megvan az önállósága,de még alapból belenevelhető minden.
később nehezebb.korábban meg felesleges.

ezeket nem én találtam ki, az sem véletlen hogy 6 éves korban kezdik a gyerekek az iskolát.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:41
Előzmény: #276  pampa
#277
ezzel egyetértek pampa, de mit csinálsz a sok már létező gyerekkel, fiatallal?
megvárod míg bűnözők lesznek?

szaporulat nem lesz ez okés, ezt én is említettem, de valamit a már meglévőkkel kezdeni kell nem?
olcsóbb ám átnevelni mint börtönre meg közbiztonságra, meg éppen aluliskolázottaknak munkahelyteremtésre költeni, és gyorsabb a kifutási ideje is.
pampa 2009. 12. 15. 10:36
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#276
Szerintem sem kell átnevelni őket.

El kell venni miden szociális jellegű juttatást.Csak a munka elvesztésért kell adni segélyt.
Csp. egy gyermekig alanyi jogon,miden további után a befizetett adó,ill. játulék terhére visszaigényelni.

Adni lehetőséget közmunkára és aki vissza él vele azt kizárni a rendszerből.
Megerősíteni a magántulajdon védelmét.Javító,nevelő munkatáborokat létesíteni a kisebb büncselekmények elkövetőinek.
exmnbs1 2009. 12. 15. 10:36
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#275
Nem egyszerű probléma kiemelődni egy környezetből, lásd 3. generációs emigránsok tudnak asszimilálódni
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:32
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
na jó, itt már jön a demokrácia diszkrét bája, bár megjegyezném hogy most is nevelik az embereket nem csak az iskolában , vagy a tévével, de mindenféle magatartásformák , értékrendek sugárzásával is.

azért is olyan a világ amilyen.

De ettől függetlenül akkor is csak az a megoldás amit leírtam, de mivel nem vágyok politikai hatalomra engem aztán nem érdekel ha belefullad a nyugat a saját mocskába vagy nem, szerintem ajánld fel a fizetésed egyik felét segélykénta romáknak, másikat jutalomként a közpénz lenyúlóknak....ezzel megoldod a gondokat.
(bár hozzáteszem hogy felajánlás nélkül most is kb az össz béralap 2/3-a oda megy)
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:26
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#273
"TOTÁLIS ÁTNEVELÉSSEL"

Milyen alapon akarod megmondani másoknak, hogyan éljen? Milyen alapon akarod családoktól elvenni erőszakkal a gyerekeiket?

Te végig gondoltad, miket írtál? Szerintem nem. Vagy ha igen, akkor nagyobb a baj.

Mit szólnál, ha téged akarnanának "átnevelni"?
exmnbs1 2009. 12. 15. 10:24
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#272
van ma is jó példa

Csepelen van egy hótthátrányos 5. osztály, 1 gyerek van, aki nem cigány.

Mindlab foglalkozásokat tartanak nekik, ahol logikai játékokat tanulnak, állítólag nincs is probléma velük, a szabadidejükben is ezeket játszák
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:23
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#271
Milyen gazdaségi mutatók?
a pannon pumásak????
LOL, ROTFL, LTD.
Biztos még az EU-nak, meg az IMF-nek is hazudnak ezek a bűnözők!
exley 2009. 12. 15. 10:22
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#270
Török módszer, elvenni a cigány és nem cigány nyomorultaktól a gyermekeiket átnevelni őket janicsárokká, aztán neki ereszteni öket a neoliberális sünöknek.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:21
Előzmény: #260  exmnbs1
#269
Európában nálunk a legjobbak a gazdasági mutatók...
Nem fog a törpe nyerni olyan simán...
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:21
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#268
mondom ember: a nevelési módszerről beszéltem csak.
nem a politikai rendszerről.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:19
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#267
Ha ennyire tetszik neked, akkor javaslom éljél Észak-Koreában...
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:16
Előzmény: #264  exmnbs1
#266
nem ugyanaz a kettő, és a mai az nem nevelés, csak gondozás, magyarul ne haljon éhen meg legyen fedél a feje felett.
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:15
Előzmény: #263  exmnbs1
#265
hát konkrétan szerintem boldogabb lenne a legtöbbje....

mondom, iszonyat sok visszaemlékezést olvastam arról hogyan nevelték át a németek a gyerekeket.

és a helyzet kb ugyanez volt, leszegényedett emberek, ygerekek cél, munka nélkül, bekerültek egy új erős közösségbe aminek céljai vannak.
ez nem is csak asszimilációra jó, de pl. a bűnözés , betegségek (pl. drogozás)megelőzésére is, meg sok minden másra.
csak ugye a képmutató nyugati demokrácia nem vállalja ezt fel, pedig ennek a közösségi nevelésnek az alapjai igen régóta léteznek, mondhatni a törzsközösségben....

exmnbs1 2009. 12. 15. 10:11
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#264
egyébként ma is van állami gondozás, ami hasonló. Eredménye?
exmnbs1 2009. 12. 15. 10:10
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#263
gazdi, olyan lettél mint Orbán Viktor, aki megmondja hogyan kell élni másoknak?

Helyettesíts bele magad a cigánygyerek szerepébe.
Te mit szóltál volna, ha kiragadnak a családodból és mehettél volna a "janicsárképzőbe"?
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 10:06
Előzmény: #260  exmnbs1
#262
ja, az is valami hasonló...
bár az észak-koreai modell a leghatásosabb, most attól el kell tekinteni hogy mire nevelik, és az jó-e, én kizárólag a módszerről mondtam véleményt.

egy emberbe bármit bele lehet nevelni ha kis korban kezdik, amúgy a csúnya osztrák festő bácsi rendszere is ugyanez volt, van egy könyvem ahol leírják hogy kisgyermek kortól hogyan nevelték a rendszer követőivé a fiatalokat, akik, és ez a vicc amit kevesen emlegetnek ám manapság!!! visszaemlékezve is boldogan gondolnak a közösségeteremtés, és együvé tartozás összekovácsoló módszerére.

nyilvánvaló hogy ezek "gonosz" célokat szolgáltak valahol,
ámde maga a módszer akkor is hatásos, CSAK EZ az út a cigányok esetében is.
ezenkívül meg még az hogy nem kell államilag gyerekgyárrá változtatni őket.
MAGYARUL: EL KELL TÖRÖLNI A GYES, GYED..STB MINDEN FORMÁJÁT, ÉS MINDEN A GYEREKHEZ KAPCSOLÓDÓ SZOCIÁLIS JUTTATÁST!!!!
emellett kell átnevelni a gyerekeket, akik kevesebben lesznek ezáltal, és 18 éves korukra be tudnak illeszkedni mind.
exley 2009. 12. 15. 09:59
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#261
Nem sok esélyt látok erre a megoldásra. A neoliberálisok olyan méretű fegyverkezésbe fogtak a "talpasok" ellen, hogy minden képzeletet felül múl. Ezt láthattuk legutóbb amikor a két "szekér tábor" vezetője össze "kacsintott" és elkezdték ütlegelni a tömeget ahol érték, nem részletezem. Mire eljönnek a választások ki fogják emelni a másként gondolkodókat, én egy kőkemény terror előjeleként ítélem meg a két postkommunista vezér mozdulatait a közéletben.

Topik gazda

vulkan01
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek