Topikgazda: Törölt felhasználó 2003. 08. 13. 11:32

Londoni bank az inflációról: 6% feletti ráta az év végére  

Ugrás a cikkhez
A júliusi infláció lényegében megfelelt a várakozásoknak, augusztusban és szeptemberben azonban nagyobb mértékű növekedés várható az áram, illetve a pékáruk árának emelése miatt - állapította meg a Dresdner Kleinwort Wasserstein (DrKW) befektetési bank az MTI londoni irodájához szerdán eljuttatott elemzésében.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=32543
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 08:58
Törölt hozzászólás
#6
Törölt felhasználó 2003. 08. 14. 07:30
Előzmény: #3  opposition2002
#5
"Azonban a pékek szàndéka nem feltétlenul most (de elobb vagy utobb mindenképpen!) meg fog jelenni az àrakban"
valamennyi áremelés nyilván lesz. kérdés, hogy mikor és mennyi. én a drkw elemzésében azt vitattam, hogy 18-22 százalékról beszéltek, mint tervezett(!) áremelkedésről. a magyar viszonyok ismeretében ez - mondjuk idén - irreálisnak tűnik.
a többiben teljesen egyetértünk, bár én inflációs előrejelzésre nem vállalkozom.
matgab 2003. 08. 13. 17:15
Előzmény: #3  opposition2002
#4
Én a mai napig nem tudom, hogy hogy a francba képesek ezeket az 5% körüli számokat produkálni az infláció ismertetésekor. Bármit megnéz az ember (a műszaki cikkeket leszámítva) szinte tuti, hogy 10-15%-kal drágább, mint tavaly, és még most jönnek a nagy(on várt)áremelkedések az év végéig.
opposition2002 2003. 08. 13. 16:44
#3
Az elso két kitételeddel teljesen egyetértek, tényleg hulyeség az augusztusi inflàcioba belekeverni az àramàremelést,j az majd inkàbb oktober-novemberben jelentkezik.
Magàban a maginflàcioban elég sok élemiszer szerepel, hiszen a nem feldolgozott élemiszerek (husfélék, tojàs, friss zoldségek és gyumolcsok-et leszàmitva)valoban érinthetettek lehetnek az aszàly kovetkeztében egyes termékek (kenyér, liszt, stb.) Azonban a pékek szàndéka nem feltétlenul most (de elobb vagy utobb mindenképpen!) meg fog jelenni az àrakban. Gondok vannak a sertéshus piacon is (ez ugyan nincs a maginflàcioban benne, de a teljes indexben igen!), a tejpiacon szintén (ez a magban is benne van). Az élelmiszeràrak eléggé nyomottak (kicsit hasonlo a helyzet, mint 99-ben volt, ennek a kovetkezménye lett a 2000. juliusi élelmiszràr robbanàs). Mindent egybevéve 2004-2005-ben a jelenlegi nyomott élelmiszeràrak, drasztikus hatosàgiàremelések, AFA vàltozàsok, és esetleg a dollàr erosodése miatt nemigen lehet szàmitani az inflàcio csokkenésére, szeintem mindkét évben olyan 5,5-6% korul fog alakulni az inflàcios ràta.
Jovore megtorik az a kilencéves folyamat, amely alatt évrol évre csokkent az inflàcio (1995: 28,2% 2003: kb. 4,6-4,8%)
Törölt felhasználó 2003. 08. 13. 12:52
Előzmény: #1  portfolio
#2
ez több szempontból is hülyeség.
1., az augusztusi villanyár-emelés nem az agusztusi inflációban jelenik meg, hanem legkorábban a szeptemberiben, mert az augusztusi fogyasztásról a számla akkor jön meg. másrészt van olyan szolgáltató, amelyik havonta átalányt fizettet a kuncsafttal és negyedévente elszámolnak.
2., a pékek 18-22 százalékos áremelése nem TERVEZETT, hanem a pékek ennyit akarnak. az elmúlt években jól látszott, hogy a nagy beszerzési társaságok sikeresen verik vissza a pékek áremelési törekvéseit. a 18-22 százalék irreális.
3., a DrKW ír a maginflációba begyűrűző hatásokról, nekem ez eléggé szaglik, a minimum, hogy részletezniük kéne egy kissé, hogy milyen termék esetében milyen átfutási időben gondolkodnak.
no, csá.

Topik gazda

gyrk
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek