Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 06. 16:24

ha a cucc múszakilag drekk , akkor a cumót is elveszik ...  

Korrupcióra feeeel



ha a kocsi időszaki vizsgája drekk lett , akkor még a forgalmit is elveszik nem hogy a rendszámon levő matricát is... magyarán kivonják a forgalomból .



gondolom , hosszas utánjárással és baromi összeg kifizetése által lehet újra a cuccot forgalomba helyeztetni újból .



ez többek között azt is fogja jelenteni , hogy perek sora lesz azokkal a szervizekkel és autó javítókkal, akiknél előzetesen leadtuk a kocsit egy vizsga elúőtti átvizsgálatra.



egy rossz fényszóró beállítás miatt is elvághatják az autót . és sok egyéb csecsebecse apró izé miatt is akár ..



növelni fogja a korrupciót, mivel attól fogva a sutyiba viszgáztatásnak az ára is felszökik ..



és még biztos hogy nem tudtam kapásból kimeríteni mindent ami hozadáka ennek a cuccnak .



nem értem ... mi az előre vivő cucc ebben az új születendő törvényben ?



nem az volt az elsődleges dolog, hogy jó műsz.állapotú kocsik futkározzanak az utakon ? Ha elvágták a vizsgán , adtak rá pár napot , és kijelölték mit kell rajta csinálni hogy megfeleljen .. nem ?



Most ugyanaz lesz , csak sokkal körülményesebben , stóc utánjárással . illetve jóval nagyobb lé árán .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 08. 00:06
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#20
egyre több a régi autó az utakon. Részben a szegénység miatt, de részben azért is, mert ezek az úmódi vindózos szarok nem, vagy csak horroráron javíthatók. Izzócsere csak szervízben, kompjútercsere egy milla, ilyesmik. Csökken az adóbevétel, hiányzik a jutalomkeret állami felsővezetőéknél.
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 15:59
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
rendben ..

mivel én is bírlak :)
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 15:11
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 14:58
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
ha javult az átlag, akkor az elvárások is magasabbak... így logikus!
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 14:52
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
figyelj, én bírlak, de nem tudnál picit igényesebben fogalmazni?
a cím alapján azt hittem, ez a topik valami nyelvészeti paródia, pedig a témája komoly. :)
tokos. 2009. 12. 07. 14:49
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#15
Én meg sohasem értettem, hogy minek kell a műszaki. Mondjuk megadják két évre, ha a műszaki után 1 hónappal elromlik a féked, a gép nem menne át. Ennek ellenére van még közel két éved, hogy megjavíttasd.

Azon túl, hogy nem túl magas összegér bármi átmegy, ahogy azt már korábban is megjegyeztem..
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 14:37
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
igen... de akkor minek lett ez az új cucc ?

az indító okot keresem ... ha javult az átlag műszaki, akkor minek egy új szigorúbb főleg drágább törvény ?

Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 13:33
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
ha meg nincs műszakilag rossz állapotban, akkor meg átmegy a vizsgán...

úgyhogy azoknak semmi változás nem lesz az eddigiekhez képest
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 13:27
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
ennyi pozitív eredménye legalább volt a lakosság deviza eladósodásának ..
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 13:26
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
már vége van a rozzant zsiguli korszaknak ...azé.
/akkor kellett volna !/

ha körülnézel , azért már nem annyira műszakilag drekk autók szaladgálnak az utakon. ritka már a műszaki miatt karambolozott hír . Én nem nagyon látok olyan kocsit /elvétve / amelyik szét akarna esni , illetve már keresni kell a dugóba olyant , ami dugók reprezentálják a m-gi kocsiparkot .
ritka már az út szélén otthagyott szétesett is ..

egyedül a buszoknál található ilyen probléma ..
na némelyiket kivonhatnák már pont ezért a forgalomból

Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 13:08
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
mi a baj azzal, hogy olyan kocsi ne rohangáljon az utcán, ami műszakilag nem felel meg??? ne kapjon egy nap haladékot sem... és ha pont akkor szakad szét alattad, miközben a szervízbe gurulsz vele? és ha halálos balesetet okoz a kocsid rossz műszaki állapota?? elintézed azzal, h bocs, de épp szerelőhöz vittem volna???
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 13:05
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#9
ááááh... semmi gond nincs ..

megint hoztak egy jó hasznos törvényt ..

*****
csak tudnám hogy ki kapta ezt a cuccot elő , és milyen indok/indokok alapján ...

ülnek valahol páran egy sötét szobában :

kellene valami új törvényt hozni vagy módosítani akármire ...mi a büdös túróba még nem nyúltunk bele ?

????...
eltelik 20 perc..

az egyik kipihent felcsattan :

hát az autó vizsgáztatásba ...

aajvé ...munkáááááára !
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 08:29
Előzmény: #6  tokos.
#8
na igen, ez is igaz, mi haszna abból hogy megbuktat, pénzt nem lát, és a kutya sem megy hozzá legközelebb.
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 08:28
Előzmény: #5  watson
#7
teljesen jogos, de értsd meg:
mi haszna egy márkaszervíznek abból hogy felkészíti a kocsidat, vizsgáztatja és megbuktatja.
Se pénzt nem lát a munkáért, meg van egy csomó dolga a bürokráciával, forgalmi bevonással ingyen.

Ráadásul az ő munkáját minősíti ha a saját felkészítése ellenére sem tudja levizsgáztatni saját magánál, a kutya sem megy oda legközelebb.

Amúgy a műszaki vizsgán egy-két méréstől (pl. fék)eltekintve minden szubjektív, úgyhogy nem buktat meg egy kiégett lámpa miatt.
Azokat szívatják akik fusiban felkészítik és alapáron haverral a kpm-ben akarják levizsgáztatni.

Ettől függetlenül nagy kibaszás azt elismerem, na de mi nem az kurvaországban manapság?
tokos. 2009. 12. 07. 08:25
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Nem kell ahhoz márkaszerviz, egy 5-ös jó helyre aztáá kész. Vannak bázisok, amik ebből élnek, talán egyik másik törvényhozónak is van ilyesmiben érdekeltsége...
watson
watson 2009. 12. 07. 08:21
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
ja te meg szívsz ha azt mondja a szervíz hogy bocs bevonták a papírjaidat, menj 10 kört az ocsmányirodán meg az rendőrségen meg az önkorin aztán kapsz rendszámot, matricát, papírokat és már hozhatod is újra a gépet...

lesz magyarázat, ne izgulj! nem szóltál hogy ez meg az nem működik, , erre vagy arra nem jó ez meg az a biztosítás...

Ez a törvény arról szól hogy szívj, sűrít kipuffog... :D ööö illetve szívj, szaladgálj és fizess!
Törölt felhasználó 2009. 12. 07. 06:37
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
nemtom mia gond.
ezzel csak az állam szív mert senki nem megy a kpm-hez, hanem olyan szervízbe, főleg márkaszervízbe amelyik maga készít fel és utána vizsgáztat.
Ja, hát ez drágább az tuti, de ez csak a szervíznek lesz jó,
mert az nem fogja maga alatt végni a fát ha nincs meg a vizsga nincs pénze sem:-)
Törölt felhasználó 2009. 12. 06. 16:47
Előzmény: #2  watson
#3
fogadjunk hogy megint előjönnek EU szabvány, gyakorlat féle baromságokkal , mint a HACCP köcsög 1/1-ben való honosításával ..

csakhogy azokban az országokban 3 - 5 évente cserélik a kocsit a halandók...

na vajon hogy lehetséges ez ebben az országban ?
watson
watson 2009. 12. 06. 16:40
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Eddig nem vonták ki rossz műszaki vizsga után a kocsikat mert erre semmi szükség nincsen. Ha nem kap műszakit akkor ugye forgalmi nélkül nem is közlekedhet. Miért is kellene kivonni a forgalomból???

De ez a törvény államilag szervezett rablás.

Annyit legalább megtehettek volna hogy rossz műszaki vizsga esetén adnak valamennyi időt (néhány nap) újra vizsgára küldeni a talált hibák kijavítása után...

Sikerült megint bűnöző politikusainknak a társadalommal szembe menni.
Hol van ilyenkor a fidesz? Együtt szavaznak az elvtársaikkal?

Topik gazda

tonic66
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek