Topiknyitó: Portfolio 2009. 11. 04. 13:44

Kiábrándító: utáljuk a kapitalizmust, visszasírjuk a vasfüggönyt  

Ugrás a cikkhez
Húsz évvel a berlini fal és a vasfüggöny leomlása után visszatekintve a volt kommunista országok lakosságának többsége támogatja a szabad piac és a többpárti demokrácia megjelenését, azonban ez a lelkesedés nem egyformán jellemző a kelet-közép...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=123750
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:33
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
a pol-gazd elit és holdudvara az max 1% vagy éppen annyise.

de azért ha hozzávesszük az ügyesen lavírozó, és elefánbőrrel adócsaló vállakozókat is, meg az ügyeskedő hasitasis csencselőket akkor megvan a talán 10%, beleértve mondjuk a jól kereső értelmes embereket, bár ezutóbbiak már régen nyugaton vannak, ide csak látogatóba jönnek haza.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:32
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#19
Ugyan, ezt éljük már vagy 10 éve . Nézd meg a pesti romákat , 90 %-ban betelepített szabolcsi-borsodi kisebbségek. Tuti megvehető baloldali szavazótábor.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:31
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
Van az 10 %? (Elefántoktól előre is bocs :)
mondoka 2009. 11. 04. 14:29
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#17
Nem hiába .... és ez érdekes... lehet hogy ez valakinek megdöbbentő, de sokan

az emberarcú diktatúrára szavaznának, ami esélyt ad mindenkinek az emberhez méltó élethez
annak, aki hajlandó emberhez méltóan élni.

Én ezt tenném a magyar alkotmány 1.paragrafusának:
Minden embernek joga van az emberhez méltó élethez, aki (Aki!) hajlandó ember módjára élni (és dolgozni).
Az összes többi ezután következne.

Pedig jobboldali vagyok! :)
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:29
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#16
érdekes lenne "boncolgatni" azt a 10%-ot,hogy ők kicsodák...../tudom itt nem szabad/-tudja ezt mindenki
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:28
Előzmény: #14  BuySell
#15
egyébként nem is tudom mit durrogtok, a magyrar 50-es évek semmise volt a korai szovjetunióhoz.
és itt nem is a terrorról meg gulágról beszélek, de pl. beköltöztették államilag a mosdatlan hajléktalan aljanépet az addig normálisan élő városi polgárok lakásaiba.
kb. olyan mintha teszemazt putri felszámolás címén beköltöztetnének hozzád egy roma családot amelyiknél még folyóvíz meg WC sem volt soha.
BuySell 2009. 11. 04. 14:21
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Barmit csak kommunizmust ne
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:20
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
"Azért volt jobb a kommunizmus a demokráciánál, mert a kommunizmusban mindenki lopott, de semmi sem hiányzott, a demokráciában senki sem lop mégis minden hiányzik." Hoffi
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:17
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
ez igaz.
a kérdés mindíg az arányokban rejlik.
míg amaz az ország 90%-ának azért élhető volt, ez csak max a 10%-nak.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:16
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#11
"viszont a kádár rendszer a legélhetőbb volt a komcsi blokkban, ezt azért ne felejtsük..
egyértelmű hogy a románok kevéssé sírják vissza csaut,"

Erre írtam már marha sokszor itt, hogy most bosszúlja meg magát a legvidámabb barakk. Egy puha, mutyista kommunizmusból egy ugyanilyen kapitalizmusba váltottunk.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:10
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
Pontosan, ez a mai rendszer káros az egészségre.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:09
Előzmény: #1  Portfolio
#9
ez nevetséges! fhu... link
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:08
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
mondjuk azért a mai rendszer a vállalkozóknak sem jó, gondolj a körbetartozásokra, adókra, apehra..stb.
normális piacgazdaságban-demokráciában ez tényleg jó lenne az értelmes, dolgozni akaró embereknek, vállalkozóknak.

ma csak a pol-gazd elit holdudvarának jó, másnak szívás,
kivétel ha adót csal meg feketézik, nade ez ugye nem normális állapot.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 14:07
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#7
Ennyit a módszerváltásról, és ahogyan a magyarok ma látják (és a bőrükön érzik). :(
kenyeres 2009. 11. 04. 14:05
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Elfelejtettem a telefonszámot.ÐÐÐ
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 13:57
Előzmény: #1  Portfolio
#5
Azért lehet, hogy most nekünk vállalkozóknak több a zseton, de a Kádár alatt boldogabban éltek a becsületesen dolgozók. Ezek tények...
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 13:54
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
vissza a vasedénnyel!!!
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 13:51
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
és amúgy a mai magyarországon nincs se igazi piacgazdaság, se igazi demokrácia.

viszont a kádár rendszer a legélhetőbb volt a komcsi blokkban, ezt azért ne felejtsük..
egyértelmű hogy a románok kevéssé sírják vissza csaut,
bár elmondanám hogy igen sok ERDÉLYI MAGYAR!!!! mondta nekem hogy jobb volt akkor az állandó vegzálás és hiánygazdaság ellenére mégsem őszültek bele a létbizonytalanságba.
Törölt felhasználó 2009. 11. 04. 13:48
Előzmény: #1  portfolio
#2
A kommunizmus előbb utóbb győzni fog, mert a kapitalizmus az emberiség és a föld pusztulásához vezet.

Ez egy tudományos-társadalmi tény.

De magában a cikkben az a baj hogy eszmékről hadovál a valóság helyett, mert a magyarok inkább azt utasítják el amit az mszp-szdsz-el (pol-gazd elit) az élen a magyarellenes bűnözők tettek ezzel az országgal az elkmúlt 20 évbenm

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek