Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 10. 12. 14:54

Kulcs-Soft Nyrt  

Üdv!



Hamarosan a BÉT-en lesz a Kulcs-Soft, és gondoltam már jobb lesz előre megbeszélni, ki hogyan áll hozzá.

1000 Ft-on a bevezetés. Remélhetőleg nem egy filaxia2 vagy keg2 lesz ebből, mindenesetre én bizakodom, így valószínűleg igyekszem hamar belevenni.



link



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
user01
user01 2019. 11. 25. 08:32
Előzmény: #359  Gandolfo
#360

Ezt írtam: "Ez persze a mikro és kisvállalatokra igaz. Első körben. De ők adják a piac jelentős részét."
 
A könyvelői munka bőven az egyszerű, monoton dolgok sokaságába sorolandó.
A NAV 2021-től minden számlát megkap. A könyvelőknek nem kell kézi számlákat felvinni, nem kell a felvitelt ellenőrizni (Bözsi elírta-e a számot), stb. A számlák "kezelése" szép lassan a múlt lesz. Beruházás vagy karbantartás? Eddig is a könyvelő kérdezte tőlem, mi van, ha a NAV kérdezi tőlem egy cégkapus üzenetben, amire belépve végigpötyögöm a havi számlákat?
Most azt mondod, hogy valami bonyolult, nem lehet automatizálni. És ha egyszerűsítik? Pl. most összevonják a bérbe épülő járulékokat. Ezzel egyszerűsítést is visznek a rendszerbe. Hiszen mondjuk a munkaerőpiaci járulékot nem mindenkinek kellett eddig fizetni, azaz "bonyolult volt (=tudnod kellett, hogy mondjuk Géza után kell fizetni, mert Ő rendes munkaviszonyos munkavállaló, Sanyi után viszont nem, mert Ő megbízásos), most ezt leegyszerűsítik, akitől járulékot kell vonni, azoknál minden esetben vonni kell.
Bonyolult volt, nehezebben automatizálható? Hát egyszerűsítik, és automatizálják.
 
Nem azt mondom, hogy innentől nem kell ember a számlákat átnézni, a munkavállalók béradatait felvinni, stb. De ami eddig mondjuk havi 50 óra volt, azt havi 5 órára levihetik. Amin eddig többen dolgoztak, több kézen átfutott (könyvelő kérdez engem, majd a válaszaimat még ő viszi fel - jövőben egyből én viszem fel, negyed annyi idő), az drasztikusan leegyszerűsödhet. Plusz mindezt egy olyan központi nyilvántartásba vihetik fel azonnal, ami a gombnyomás után mindent megcsinál, egészen odáig, hogy a bérlapot kiküldi a munkavállaló ügyfélkapu fiókjába, és kiküldi a bankba végvezetői jóváhagyásra az utalási megbízást.
Most pl. egy munkavállaló bejelentéséhez minden személyes adatát ki kell tölteni. El tudsz képzelni egy olyan bejelentést, ahol megadod a munkavállaló adóazonosítóját, majd rányomsz az "Adatbetöltés" nyomógombra, és a rendszer lehoz pár adatot, ami alapján a céges ügyintéző rá tud bökni a "Rendben, tényleg Őt vettük fel ma" gombra? Megad még pár adatot, és kész. Akár odáig, hogy a munkaszerződést is ez alapján állítja össze a rendszer és küldi ki az érintettek cégkapus és ügyfélkapus fiókjába, elektronikus aláírásra. A mostanihoz képest jóval egyszerűbb.
Bérszámfejtés: mi olyan bonyolult eset lehet, amit ne tudna egy rendszer kezelni? Jutalmat kapott? Jó, február 5-én Julika belép a cégkapuba, és végigbökdösi a dolgozók adatait a NAV-os előkészítő felületen, Gazsinak meg beírja, hogy kapott 5000 Ft jutalmat a januárra. Beteg volt? Ja, azt jelzi a rendszer, mert lekérte az orvosi e-nyilvántartást. Kiküldetésben volt? Julikának rá kell böknie a kiküldetés felvitele nyomógombra. Igen, van még munka, de csak az a kérdés, hogy 70 vagy 80%-ban automatizálható a jelenlegi rendszer.
 
Azért az egyszerűsítés, automatizálás nem ma kezdődött. Pl. az egyszerűsített cégbejegyzés se attól egyszerűsített, mert azt mondják rá, hanem mert sablonná tették.
Talán tavaly a beszámolók közzétételét is kötelezően sablonizálták.
Mindenhol megy az egyszerűsítés.
És ez egy irányba mutat: automatizálás.
Gandolfo 2019. 11. 25. 07:52
Előzmény: #352  user01
#359

Automatizálni csak az egyszerű, monoton dolgokat lehet. Vegyen csak át ilyen feladatokat a NAV a könyvelőktől, így több idejük marad azokra a dolgokra, amik gondolkodást igényelnek. Én is online számlázót használok azzal a cégemmel, aminek havi néhány számlája van, de nem ez a célcsoport. Komolyabb cégnél készleteket is nyilván kell tartani, és a bérszámfejtésben is lehetnek olyan egyedi tételek, amiket nem lehet automatizálni. A milliónyi apró költségszámlát nem gondolom hogy a közeljövőben automatikusan fel tudnák dolgozni.
Fejlesztésre, változtatásokra mindig szükség van. A Kulcs ebben a hónapban hozta ki az új termékét, amivel az elkövetkező években szeretne "tarolni", szóval fejlesztés mindig van. Nagyot nőni csak új piacokra való belépéssel lehetne szerintem, és talán ebben is elindult valami.
Kulcsár elkezdett visszavonulni, és talán mostanra érett meg benne a gondolat, hogy ha szakmai kezekbe adná a cége egy részét, akkor a maradék részvénye még mindig többet hozna, mint jelenleg a nagy csomag.
Lehet hogy remekül ért a szoftverekhez, a számvitelhez, de szerintem a befektetői kommunikáció eddig nem volt erős oldala. Hiába jöttek ki jó hírek a cégről, azt nem olyan csatornákon kommunikálta, hogy eljusson a részvényesekhez. Lásd az általad belinkelt 100.000 darabos eladást, ami nem igazán volt előkészítve. Most talán kapott egy tolmácsot a befektetőkhöz, hisz napok alatt nyílt ki sokak szeme erre a papírra.
Részemről ez is beleülős papír lesz, a napizáshoz még nincs meg a likviditás...
user01
user01 2019. 11. 25. 07:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#358

Ha kell tanúsítvány, akkor itt tudsz kérni: https://www.bisnode.hu/szolgaltatasok/bisnode-tanusitvany/jogosultsag/
 
Nekem talán az Opten szokott küldeni "önök a legjobb 1%-ban vannak" emaileket. Lehet nem kellene törölnöm az ilyet :)
csacsa19712 2019. 11. 25. 07:31
Törölt hozzászólás
#357
csacsa19712 2019. 11. 25. 07:30
Törölt hozzászólás
#356
user01
user01 2019. 11. 25. 07:20
Előzmény: #353  Tomek71
#355

Egy valami viszont szinte biztos: a jelenlegi állapot pár éven belül gyökeresen meg fog változni.
Az elmúlt 20 évben lehetett arra építeni a céget, hogy a korábbi fejlesztéseket kozmetikázzák, pofozzák, update-elik, szépítgetik.
Ez 5-10 éves távon gyökeresen meg fog változni. Kérdés, hogy ezt hogy éli meg a cég.
user01
user01 2019. 11. 25. 07:17
Előzmény: #353  Tomek71
#354

Ha figyelmesen újraolvasod azt, amit írtam, akkor olyanokat fogsz ott találni, mint "Ebből persze akár nyertesen is kijöhet a Kulcsszoft".
 
Miért ne jöhetne elő valami újjal a cég?
A jövőt nem látni. 20 évvel ezelőtt a Nokiánál is terveztek egyfajta jövőt. Meg az Apple-nél is.
Szerintem egyik terv se az volt, ami most van.
 
Te Kulcsárral hol számolsz? Én úgy emlékszem, hogy átadta az operatív vállalatvezetést. Nem hiszem, hogy Ő fogja kijárni a jövő útját.
Tomek71
Tomek71 2019. 11. 25. 06:56
Előzmény: #352  user01
#353
Kulcsár felèpített egy cèget ami közel 30 ève sikeres ezzel az ügyviteli softverrel, ne legyünk annyira szűk látókörűek, hogy egy szoftverfejlesztő cèg esetleg nem jöhet elő valami újjal, ami a következő 30 èvre is tarolni fog..
Szerintem Ő az első ebben az országban, aki átlátja ezt a piacot, nem hiszem, hogy a levezetett jövőkèped alapján fog most rádöbbenni erre.
user01
user01 2019. 11. 25. 06:05
#352

Ez egy stabilan semmit se változó cég, szűkülő piacon.
Pl. idén én is átálltam a NAV ingyenes, online számlázó programjára. Nem azért, mert ingyenes, hanem mert praktikus, az csak egy extra, hogy ingyenes.
A NAV egyre több feladatot fog átvenni a cégektől, a könyvelői szakma egyre jobban leegyszerűsödik.
Jövőre a NAV minden számlát megkap. Mi a következő lépés?
Most vonják össze a bérbe épülő járulékokat, az egyszerűsítés kedvéért.
Jelenleg a bérszámfejtésről "utólag" kell jelentést leadni a NAV-nak (08-as bevallás), mi van ha a bérszámfejtés feladatát is átveszi a NAV? Nem egy nagy dolog, szóval megtörténhet.És így tovább. Mi olyan könyvelői tevékenység van, amit nem lehet automatizálni? Ha a különszabályokon (pl. autó, telefon, stb. költségek kezelése) egyszerűsítenek, egységesítenek, akkor gyakorlatilag mindent megcsinálhat egy központi szoftver, ami a NAV-nál üzemel.
És egyelőre az a terv, hogy szép lassan mindet automatizálhatnak.
Az látható, hogy egyre kevésbé lesz igény a cég által fejlesztett szoftverekre, kis lépésekben csökken a piac. Ez persze a mikro és kisvállalatokra igaz. Első körben. De ők adják a piac jelentős részét.
 
Ebből persze akár nyertesen is kijöhet a Kulcsszoft. A szűkülő piacon lesznek, akik kihullanak.
Minden esetre eléggé behatárolt a fejlődési lehetőség, szóval ha valaki növekvő eredményeket vár, akkor egyértelműen profilt kell a cégnek váltania.Ez a cég most is azt hozza, mint hozta 600 Ft-os árfolyamnál.
 
Vagy ülnek, mint béka a tűzhelyre tett langyos vízben, és egyszer csak azt veszik észre, hogy megszűnik a piacuk.
 
Minden esetre Kulcsár esélyt kapott arra, hogy közkezet növeljen, ahogy azt tervezte 1,5 éve:
https://bet.hu/newkibdata/126690132/Kulcs_Soft_kozgyulesi_hirdetm_ny_180619_v3.pdf
 
Csak akkor érdeklődés hiányában elmaradt. Most miért ne tenné meg? Úgy látszik 25-ös P/E mellett vannak érdeklődők, akik minimum 25 évnyi jövőt látnak a cég előtt.
X9Z5 2019. 11. 25. 00:14
Előzmény: #350  Lulu30
#351
Persze h menni fog, nemzetközi tanúsítványt kapott a cég, folyamatosan fejlődik, érdemes beállni 3000-el eladónak. 
Lulu30
Lulu30 2019. 11. 25. 00:09
Előzmény: #349  villanas
#350
Nemhiszem menni fog ez még
villanas 2019. 11. 24. 21:32
#349
Hamar kiderül majd, hogy ennyi volt-e.
Törölt felhasználó 2019. 11. 24. 20:46
Előzmény: #345  Estevan
#348
Meglehetősen ritkán kaptunk hírt ebben a papírban. A héten kettő is érkezett.... Bízom benne, hogy hasonló aktivitás fogja kísérni a céget a továbbiakban is..
Estevan
Estevan 2019. 11. 24. 18:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#347
4ig 18m részvénnyel ment 5000 fölé itt 6m részvény van és a kozkez összesen 280K a BÉT szerint de valószínűleg ezeknek a részvényeknek is a nagyrésze biztos kezekben van, kiváncsi vagyok meddig fog menni 
csacsa19712 2019. 11. 24. 17:43
Törölt hozzászólás
#346
Estevan
Estevan 2019. 11. 24. 17:42
Előzmény: #344  ngergo78
#345
Ha egy eddig alvó részvény elkezd hirtelen mocorogni az mindig jó jel 🤑
ngergo78
ngergo78 2019. 11. 24. 12:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#344
Lehet, hogy a limit eltörlése miatt ez a részvény lesz a siker “KULCSA”? 🤔🔑🗝💵💸💰💳💚
csacsa19712 2019. 11. 24. 10:42
Törölt hozzászólás
#343
Bumm5
Bumm5 2019. 11. 24. 10:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#342
Jovoheten nagy harcok lesznek itt a részvényekért szvsz
csacsa19712 2019. 11. 24. 09:47
Törölt hozzászólás
#341

Topik gazda

mimeta
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek