Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 10. 09. 09:13

CIB Kamatkirály számla átverés  

Hírt kaptunk egy újabb CIB bankos trükkről:



Mindenki vigyázzon a CIB Bank a "Kamatkirály" elnevezésű számla megszüntetésénél megkísérli átverni a ügyfelet.



Tudni kell, hogy ez egy olyan számla amely érdemi kamatot csak akkor fizet ha ha az egyenleg 50000,-Ft felett van az adott hónapban (ha akár egy pillanatra is alámegy ennek akkor már a teljes összegre ugrott a kamat). A teljes kamatot pedig csak a számla megszüntetésekor fizetik ki, előtte csak gyűlik előjegyzésben. Ez rendben is van, ilyen a számla működése, még a kamatadó elkerülésére lett kialakítva.



Az átveréses konstrukció a következő módon működik:



Ha valaki meg akarja szüntetni a számlát akkor a CIB munkatársa megkéri az ügyfelet, hogy nullázza le a számlát mert "csak nulla egyenlegű számlát lehet megszüntetni" (?). (A számlazárás korábban mindig úgy volt, hogy a zárással egyidejűleg az ügyfél rendelkezett az egyenleg sorsáról de ez a kis trükk kell az átveréshez.)



Ez igencsak furcsa kérés de ha az ügyfél ennek bedől akkor jól kiszúr magával mert ezáltal a tárgyhónap kamatát el is veszti (mert ugye min. 50000,-Ft egyenlegnek kell lenni). Arra a kérdésre, hogy ez a jópofa megoldás hol van leírva a kondíciós listában vagy az ÁSZF-ben az a válasz hogy sehol. Plusz átverésként még kedvesen közlik, hogy a felhalmozott kamat jóváírása több napig is eltart. Hogy fizet-e a CIB kamatot a kamatra erre az időszakra? Természetesen nem!



Ha az ügyfél erősködik, hogy ez bizony nem így működik akkor néhány nap alatt kivizsgálják az esetet és örömmel közlik, hogy meg lehet szüntetni a számlát kamatveszteség nélkül is. Persze ez még néhány napig eltart (az igértnél mindenképpen tovább) és így kb. 1 hét alatt meg is szüntethető a számla. Minden szép és jó? Dehogy! Az ügyfél csak 1 hét alatt jutott hozzá a felhalmazott kamathoz így egyheti kamatot (a kamatra) még így is sikerült elvenni tőle. Ügyes!



Nos eddig a számlanyitás, számlazárás és elszámolás gyakorlatilag azonnali művelet volt, de a CIB kieszelt egy olyan megoldást amivel elszedheti az ügyfélnek járó kamat egy részét és még egy pár napig ingyen használhatja a pénzét. De az sem gond, ha az ügyfél észnél van mert akkor az időhúzással késlelteti a pénzhez való hozzáférést és ezáltal okoz kárt az ügyfélnek.



Mindenki vigyázzon!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 09:30
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Bár amint tudjuk a megszüntetésért is meg kell küzdeni :)
___________________
pannon.info link
Törölt felhasználó 2009. 10. 09. 23:17
Előzmény: #9  exmnbs1
#10
Mindeközben azt hiszi, hogy hű, de jól járt ezzel, hiszen kamatadó mentes.
Kár, hogy elcseszték (ezt is). Visszagondolva ennek úgy volt értelme/úgy lett volna értelme, hogy bevezetés után max. tavaly őszig pakolni rá a lóvét, majd amint bejött a +3%-os rendkívüli kamatemelés és a kétszámjegyű kamatok, hagyni a francba és megszüntetni.
exmnbs1 2009. 10. 09. 23:00
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
2 év után elolvadt az előny, képzelheted mit bukik, aki tartja 10 évig magas nominális kamatok esetén
Törölt felhasználó 2009. 10. 09. 14:54
Előzmény: #6  exmnbs1
#8
Így van. Pedig az elején még szimpi volt, amíg tartott a beetetős időszak. Aztán elkezdett olvadni a kamat előny, mostanra pedig már gyakorlatilag semmi előnye nincs.
exmnbs1 2009. 10. 09. 13:21
Előzmény: #6  exmnbs1
#7
Úgyhogy a konstrukció már helyből a kutyának sem éri meg, ezt elmagyaráztam nekik, a csaj azt állította, hogy nem emiatt csukják be mások
exmnbs1 2009. 10. 09. 13:19
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Én már vagy egy éve megszüntettem, mert a kamat kezdett tetemes részt kitenni és az nem kamatozik náluk.....
Törölt felhasználó 2009. 10. 09. 12:49
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Akkor a megszüntetésnél jól figyelj oda!
__________________
pannon.info link
Törölt felhasználó 2009. 10. 09. 09:42
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Nekem is van megvan még, de rövidesen kilövöm, semmi értelme.
A közelmúlt kétszámjegyű nettó betéti kamatai magasabbak voltak, mint ezen a retken.
Most annyi pozitívuma van, hogy a nettó betéti kamat felett van 0,3-0,4%-kal, de ez meg lófing.
Úgyhogy rövidesen én is megszüntetem. Jó, hogy felhívtad rá a figyelmet, mert erre én sem gondoltam volna hirtelen, mert tényleg ott van, hogy 50000 alatt 1%-ot ad az egész hónapra.
martin36
martin36 2009. 10. 09. 09:32
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Az év Bankja.
Bár ezt egytől egyig mindről el lehetne mondani.
Törölt felhasználó 2009. 10. 09. 09:21
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Bővebben és egyéb Cibes ügyről itt: link

Topik gazda

pannoninfo
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek