Topiknyitó: Portfolio 2009. 09. 11. 11:15

Döbbenetes: 5-6%-os áramár-emelés jön!  

Ugrás a cikkhez
Hiába esett a világon szinte mindenhol az elmúlt egy-másfél évben jelentősen az energia ára, Magyarországon ez nem következett be, sőt, az augusztusi jelentős emelés után novemberben újra 5-6%-os áram áremelés várható. A hazai áramszolgáltatók...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=121024
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cintanyer 2009. 09. 23. 11:51
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Sikerült nekem is kellően felháborodni az ELMŰ éves elszámolási számlán. Ember legyen a talpán aki ebből tudja, hogy mennyit fog fizetni az előjelzett havi KWh fehasználásért.
Egy dolog viszont nagyon látszik: az elszámoló árban a rendszerhasználati díjak 40%-t tesznek ki.
Részemről azon csőbehúzottak közé tartozom, akivel annak idején még a nagyfesz. trafót is megfizettették, majd 1997-1998-ban "eltocsikolták". Gondolom az EON is megkéri ugyanezt a Dunántúlon. Az az EON, aki képes volt a rendkívüli hóhelyzetre hivatkozni, amikor a nem karbantartott műtárgyaira (vezetékek) rádőltek a fák.
Szóval csicskáztatnak jócskán bennünket ezek az energiaszolgáltatók, állami segédlettel, kartellbe tömörülve.
Annak az Energia Hivatalnak kellene ezt megakadályozni, aki az EMFESZ 1ft-os átjátszását rapid módon jóváhagyta? A GVH sem csipkedi magát, pedig elég világos az árkartell.
Abban azért még bízok, hogy a fogyasztóvédelem az ilyen ködös számlákat helyreteszi.
Törölt felhasználó 2009. 09. 22. 20:37
Előzmény: #110  pampa
#111
Igaz, én legutóbb áram ügyben szóltam az új napelemes cserépről, de gáznál is érzékenyen érintenek a dolgok. A Moody's mai cikkéban már célozgattam rá.

Felháborító a 10% és az, hogy "átlag"-ban 10%.
Ezek szerint lesz olyan lakossági szolgáltató, aki 10%-kal sem csökkent.
Mivel az ÉMÁSZ területén a legdrágább az áram, nem lennék meglepve, ha a gáz is itt lenne a legdrágább. Az alapdíjat már felemelte a TIGÁZ közel 20%-kal az ÁFA-emeléskor júli. 1-től.
Azt hiszem, el kell erről a vidékről költözni. :((((((((
A benzinárakról már lamentáltam régebben. :(
pampa 2009. 09. 22. 12:15
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Ezt merik jelentősnek minősíteni?
Nevettséges amit ezen a trületen művel a kornmány. A Népszabadságot nem lehet jobboldali elfogultsággal vádolni ,de szerintük is a jelenlegi ár felét kellene fizetni.

Jelentősen csökken a gáz ára

Tizedével kevesebbet kell fizetni a földgázért október elsejétől.
Október elsejétől átlagban közel 10 százalékkal csökken a lakosságot és a kisfogyasztókat ellátó egyetemes szolgáltatói körben a földgáz ára - közölte a Matos Zoltán a Magyar Energiai Hivatal elnöke az MTI-vel kedden.
Törölt felhasználó 2009. 09. 19. 21:14
Előzmény: #108  cintanyer
#109
Igen, vannak megoldások, de rendeleteken keresztül még keresztbe lehet tenni az elterjedésüknek (pl. a lakhatási engedélyhez kiköthetik bizonyos szolgáltatások meglétét...volt már példa rá).

Van egy nagyon jó hír is.
Tóth Miklós feltalálta a napelemes tetőcserepet, és a gyártás Borsodban lesz, nem külföldön. Óriási az érdeklődés külföldön. Ezzel a régi kastélyok, műemlékek energiaellátása is megoldható, vagyis nagy része megoldható vele, anélkül, hogy elcsúfítanák az épületet.
link
cintanyer 2009. 09. 19. 13:37
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#108
Hogy a témánál maradjunk, a sumák "energiamaffiának" való kiszolgáltatottságunkra a következő, megvalósítható autonómia lehet a fricska.

link

Amint látható, a Lajtán túl már ezt támogatják.
Ezzel szemben Mo-on, még a szarunkat is képesek több km-t utaztatni, miközben megfinanszírozzuk a vállalkozó eszközeit, hogy utána kaszáljon. Mindeközben a Fundamentán keresztül beetetik az embereket, ugyanis az állami támogatást rajtuk keresztül nyomják a beetetéshez.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 21:30
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#107
szoval te vagy itt a nagykutya?:)
mozes nevezetű "goj motorost" hol hagytátok?
3-4havonta benézek ide ,de pénznyelő,liberális,mozes még a régi,igy mindig megnyugodva szeretetteljes állapotban távozom.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 21:19
#106
áremelés-remek....
megszoritás...
gyerekektől ételt megvonni,biztosan nagyszerű...
hocipőnek is jutott bkv-s pénzmag-szuper...
igy könnyen vigyorgunk hetihetes szuper produkcioban....
Van Europában még egy ilyen ország?
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 19:11
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Ez aztán a logikus érvelés:
"Sok fórumban politizálsz, tehát érved egy nagy nulla."
Érthető ugye?

Egyébként kizárólag a TF-re, meg ide írok, de az utóbbi időben már csak ide, mert nincs időm. Ez a tény, a te fikcióid meg nem érdekelnek. Viszont mégegyszer megkérlek rá: ne rágalmazz.

Hagyj békén légy szíves az lesz a legjobb. Köszi.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 18:53
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
"A politikában sem az a férfias tett, ha lerombolom a TV székházat... "

Megint. egy provokáció, egy aljas kis célzás.
És megint figyelmen kívül hagytad a lényeget.
Sok fórumban politizálsz, tehát érved egy nagy nulla.
Válasz nélkül hagytalak, és végtelen ciklusba esett hülyének neveztél.Amire nem nyomkodást, hanem választ kaptál.De addig provokáltál, míg végül rámnyomtál.Most megmagyaráznád, mitől volt nemes cselekedet ez.

Nem átallod most azt sugallni, mintha közöm volna bármilyen erőszakos cselekdethez az országban, melyek alkotmányon kívül esnek, nem törvényesek tehát.

Rádnyomnék, ha magadfajta volnék. Szerencsére nem.
Olcsó kis provokáció ez is, semmi más.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 10:59
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#103
Nagyalfold, mi volt a korábbi nicked?
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 10:00
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#102
Nagyalfold, kicsit túl képzeled az én szerepemet. Én csak egy ember vagyok, aki leírja itt időnként a véleményét. Ennyi. Ne tulajdoníts nekem olyat, amihez közöm sincsen és ne használj többesszámot.

A kitiltásokról meg: én nagyon ritkán élek a PF adta jelzés joggal. Minden alkalommal, amikor éltem (összesen 3 talán) azt meg is írtam ide, mert nincs mit titkoljak benne. Arról viszont már ne haragudj, de nem én tehetek, hogy ha valakit ki8tiltanak innen ocsmány viselkedése miatt. Erről talán kizárólag az tehet, aki így viselkedik. Vannak itt olyanok - szerencsére - akik évek óta írnak ide és nem tiltották ki, pl. matgab. Minden csak intelligencia és hozzáállás kérdése.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 09:50
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#101
Milyen eszközök vannak a jogai kiharcolásához?
(Ami mindenkinek teccő és eredményes?)
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 09:50
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Milyen eszközök vannak a jogai kiharcolásához?
(Ami mindenkinek teccő és eredményes?)
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 09:48
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#99
Kedves Dlph, jellemző a gondolkodásmódodra, amit artál megint. Élni a jogaiddal nem ovis, ellenben ocsmány módon sértegetni, na az az. A politikában sem az a férfias tett, ha lerombolom a TV székházat...

De úgysem foglak tudni meggyőzni, és nem is akarlak. Szöveged többi részét átlapoztam. Nem érdekel.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 09:03
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#98
1919-óta a bolsevikok, mikor csak tehették dühödt erővel támadtak saját nemzetükre, ők soha nem tartoztak ide (tisztában vannak vele) és soha nem is fognak, egy céljuk van a hatalom és a rabszolgaság minél tovább tartó fenntartása
ezekért a célokért bármire képesek és vannak sokan akik pénzért, kiváltságokért, hatalomért és kitudja milyen, általunk elképzelni se tudott aljas perverz dolgokért szolgálják őket
pampa 2009. 09. 18. 08:05
#97
Teljesen mindegy a szolgáltatónak,csak valaki fizessen.

A nem fizetők miatt drágítják a gázt?
2009. szeptember 18. 06:00


Magyar Nemzet
A rendesen fizető fogyasztóknak kellene fizetniük az adós gázfelhasználók helyett – gyakorlatilag ez a helyzet állna elő, ha a szolgáltatóknak sikerül célt érniük a Magyar Energia Hivatalnál. Azt szeretnék, hogy költségeik között számolják el a nagyrészt lakossági fogyasztók által felhalmozott kintlevőségeik egy részét, szerintük ugyanis megszaporodott feladatuk kiadásait nem fedezi a szabott árrés.

Megnövekedett a gázszolgáltatók kintlevőségeinek mértéke az utóbbi időszakban, mivel – elsősorban – a válság megtöbbszörözte a nem fizető fogyasztók számát. Ez főként a lakosságot ellátó egyetemes szolgáltatásban jelent gondot, ahol minden szabályozott módon történik, ugyanakkor a piaci információk szerint valamennyi társaságnál veszteséges ez az üzletág. Különösen úgy, hogy a szolgáltatók feladatai ezen a területen megnövekedtek idén júliusban, az általuk alkalmazható árrés mértéke viszont nem változott. Úgy tűnik, a szolgáltatók most azt szeretnék elérni, hogy az egyetemes ellátásból adódó többletköltségüket – amely magában foglalja a megnövekedett kintlevőségeket is – el tudják számoltatni a gáz árában, illetve a rendszerhasználati díjakban. A témáról bővebben a Magyar Nemzet pénteki számában olvashat.
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 07:39
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
"nem véletlenül vagyok itt " = "nem véletlenül vagytok itt "
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 07:36
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#95
"A számok magukért beszélnek. "
igen, mutatja is, h milyen hely ez a PF
természetesen én is egy korábban kitiltott vagyok,
ahogy itt szinte mindenki, 1-2 újoncot leszámítva,
mert itt csak a ti véleményetek maradhat
és ha az nem, akkor jöhet a nagy vörös KITILTÁS,
még jó, h (most) nincs fegyver a kezetekben,
de szemernyi bizalmam sincs irántatok kunbélák
kitiltani, elhallgattatni, likvidálni, kitiltani, kitiltani,
egyszer csak azt veszed észre, h már annyi mindenkit kitiltottál, h valójában te vagy bezárva
undorító
nem is írkálok már ide nagyon rég óta
de nem hagyom meg neked azt az illúziót, h azt hidd, h bármit is elértél, teljesen hiábavaló az életed, h órákon át itt erőszakoskodsz mindenkivel aki mást gondol, aki szeretne Magyarországnak élhető életet, erőlködve véded ezeket a senkiházikat, és igen, egy kalap alá veszlek benneteket, ez sem érdekel, h mi nem tetszik neked, mert a lényeg: semmit nem érsz el,
ideig-óráig meghökkented az újoncokat, akik visszavonulnak átgondolni a dolgokat és közben figyelnek, h mi folyik itt a fórumon meg az országban és lassan mindenkinek feldereng,
de nyugodj meg: az elnyomási technikáitok igen fejlettek, csak össze lehet még hazudni reggel, délben meg éjjel egy-egy ciklust, lepusztítani mindazt, amit addig az ország elért,
mert ti is belefértek ebbe az országba
nem véletlenül vagyok itt
próbáljátok ki megszeretni kicsit ezt a népet és ezt az országot, ígérem, kellemes meglepetésben lesz részetek!
Törölt felhasználó 2009. 09. 18. 03:52
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#94
Pénznyelő semmit sem jelent se pro se kontra, hogy itt kit hányszor tiltottak ki. Ügyes vagy megint, tisztára mostad magad látszólag. De ne feledjük már a tényeket. Nem válaszoltam nektek, erre írtál egy provokáló hsz-t, a végtelen ciklusba esésemről, mert olyan hülye vagyok, hogy nem értettem meg, amit írtál.

Rád nyomtam ezért a provokációért és személyeskedésért? Nem. Helyette kaptál egy ehhez méltó választ tőlem : "ökörség" . - idézet magamtól.

Azóta áll a bál, és rámnyomtál. Legközelebb, ha nem kapsz választ,akkor ne szemtelenkedj. Hanem kérj meg, hogy válaszoljak. Pld. Ez is egy módszer. Vagy mondd azt : elfogyott az érvem, ezért nem írok semmit ?

Később kínomban leírtam : (mert ugye itt meg kell magyarázni nektek állandóan, hogy 1+1 miért kettő) tehát leírtam : nem egy, hanem sok fórumon írsz politikai hsz--eket, napi ötöt átlag legalább, a tőzsdei hsz-ek száma ehhez képest elenyésző. Tehát egy légből kapott álérv ez már megint tőled, semmi más.

És most nézd meg konkit Írt valamit? Semmit. Tömény szemtelenkedés (személyeskedés, provokáció - ahogy te hívod) ,..mindegy. Tőle ennyi telik.Kapva kap mindenen, ahol személyeskedni lehet.És tehet egy sértő megjegyzést bárkire, aki megbízói "ellenfele. " Nem átallotta már ügyvédnek sem kiadni itt magát. Egy esetben ügyvéd ő, ha kizárták a kamarából. Mert praktizáló jogász nem ér rá ennyit fórumozni. Remélem
ezt azért te is belátod.

Ez az ovis feljelentgetés meg egy röhej. Majd én a negyvenes családapa feljelentelek téged egy harmincas családapát egy nyilvános fórumon (éljen a véleménynyilvánítási szabadság). és egy huszonéves alkalmazott informatikus majd itt eldönti, hogy jár az ejnye-bejnye vagy nem jár....

Remélem érted miért nem nyomkodok.

Neked sem kéne..légy férfi. Viseld el a szavakat, pláne, ha ilyen végtelen ciklusos hülyegyereknek titulász előtte. Nem gondolod kedves Pénznyelő...?

Ps : egyébként egyszer azért nyomott rám X, mert a phil topikban (35 nél !!!) téged is és másokat is konkrétan említve elképesztő bunkó módon lehülyézett mindenkit az illető, aki azt állította, nem kéne venni egyelőre ebből a f,,,sból. És lereagáltam a mukit kissé.
Ez most kit és hogyan és miként minősít? Sehogy.Megint azt írnám neki, amit akkor - arra. És élőben dettó ugyanezt mondanám. Téged sem minősít sehogy, hogy még nem nyomott rád senki. Volt még Koi, akinek szóltam, ne offolja szét az egész fórumot, volt még konki, aki nem bírta elviselni az arabok legéppuskázási szándékára írt reakciómat...aztán kinga nyomott rám még...szóval ez engem minősít negatívan?

Nem hiszem. ( a régi fórumosok értik mik vannak a nevek vagy sztorik mögött).

De szerintem ne is nyomjon rád se senki. 5 év felett nem futunk már anyuci szoknyájához, ha fiúból vagyunk.
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 23:27
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#93
na amúgy DLPH már engem is kiosztott itt néhányszor ez a fórumokon megesik, a cseten meg állandó dolog

érdekesek ezek a játszmák itt köztetek köztünk a fórumon
mentálhigiénés szakdoli anyagának sem lennének rosszak
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 23:20
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
nem, nem ütünk
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 23:12
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
"...egyszer majd személyesen is megbeszéljük..."
Na ez kimondottan dlph-s megoldás: ütünk egyet a kocsma előtt haver...
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 22:58
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
kimondottan szórakoztató vagy + még itt néhány "mesüge":)
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 22:55
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#89
:))))
nem kellett sokáig várni a böfögésed
egyszer majd személyesen is megbeszéljük
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 22:10
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#88
Zolikám, ez is egy statisztika:
10 év - 0 figyelmeztetés, 0 kitiltás
4 hónap - (gondolom) rengeteg figyelmeztetés és kb. 8 kitiltás.

A számok magukért beszélnek.

Egyébként meg egy olyan ember, akit legutóbb ezért tiltottak ki: "anyádat te rohadt zsidó barom" ne akarjon engem jómodorra és kultúrált fórumozásra tanítani. Illetve akarhat, csak marha hiteltelen:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 22:06
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#87
Nyugodtan nyomhatsz rám. Az összes hozzászólásomat felnyomhatod visszamenőleg is. Én 10 éve írok annak szellemében, hogy kerülöm a sértegetést, személyeskedést, stb. Érdekes módon sokakkal, meg veled is ellentétben (aki szintén már vagy a 5. nickével van itt) én még csak figyelmeztetést sem kaptam (pedig biztos lenne, talán van is aki rámnyom).
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 20:14
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
Te robur! Nem veszed észre, hogy ez a nagy egyetértő csaholás, amit művelsz olybá látszik, mint mikor a palotapincsi merészen megugatja a nagyobb kutyát a gazdája lábai mellől.
De azért bátorság!
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 20:10
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#85
"Ez a mesüge haverod meddig udvarol még neked?

Kérj bocsánatot kuki Morvai Krisztinától.Ha lenne egy banán és az alsó végén két narancs a lábad között, akkor nem írnál így egy hölgyről , akárki is az. Akárki.

Ha férfi lennél."

:)))

Ennyi telik öreg?
1. Régebbi nicknevemet obszcén módon elferdíted.
2. Előjössz egy századeleji kijelentésem felelevenítésével, aztán ellopod fajtársad álszent felszólító dumáját.
3. Megkérdőjelezed férfiasságom.

Nagyon mélyre süllyedtél: érvek helyett sértegetni próbálsz, de olyan primitív módon, hogy azon csak röhögni lehet, mert minden fórumozó előtt világossá és egyértelművé teszed legnagyobb jellemhibádat: képtelen vagy felemelt fejjel veszíteni.
Vagdalkozol, csapkodsz összevissza, mint az egyszeri vak a monostori búcsúban három nagyfröccs után.

Nehéz ügy ez az öregedés, nem igaz?

Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 19:27
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#84
amikor te mást provokálsz pl engem azzal a szándékkal, hogy a válaszok miatt kitilthassál akkor mi is van?
most itt kiabálsz a moderátorért mert megmertek kritizálni ráadásul lehet, hogy ez az ember az apád lehetne
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 19:20
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
Ha nem gond, én azért nem nyomok rád.
Ahogy senkire sem. Mert veled ellentétben hiszek a szabad véleménnyilvánítás jogában, AKÁRMI is az a vélmény.Nem tudom mennyire sikerül ezt megértened.
De hagyjuk. Amit akartam elmondtam.
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 19:19
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
"Ha mégegyszer megrágalmazol, akkor élni fogok a PF adta jogommal.
"
azt mit csinálsz szólsz a haverodnak hogy tiltsák ki a nicket meg az e-mail címet ahonnan regelt
Törölt felhasználó 2009. 09. 17. 19:17
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Már éltél, ahogy látom.

"Kedves _dlph!

A fórum moderátora figyelmeztetésben részesített!

2009-09-17 19:00: Tisztelt Felhasználó!

Kéretik a személyeskedést abbahagyni.

Portfolio.hu

Amennyiben rövid időn belül ismét szükségessé válik a figyelmeztetés, hozzáférésednek nem engedélyezzük a részvételt a fórumban!
"

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek