Topiknyitó: zotyó 2009. 07. 10. 00:47

Genesis - egy álom megvalósult  

Egy álom,melyben sokan hittek,de talán többen voltak,akik csak mosolyogtak rajta.Magabiztosan mosolyogtak és fölényesen.Ugyan már : egy magyar cég meghatározó szereplővé szeretne válni a világ napelemgyártásában.Megelőzve sok-sok gazdag amerikai,európai,ázsiai vállalatot.Pénzt fektetni egy nagyot álmodó cégbe?Ugyan már - mondták sokan a szakértők,elemzők közül is.De a terv kidolgozói nem adták fel.Akadályokba ütköztek,de nem adták fel.S voltak befektetők,akik bíztak bennük és kockáztatták a pénzüket.Mert hát kockázat azért volt benne.Tudták mindannyian,hogy talán az összes befektetett pénzüket elveszthetik.De tetszett nekik az ötlet és úgy gondolták,végre itt van egy kicsi magyar cég,amelyre felfigyelhet majd egyszer a világ.Ráadásul a siker nemcsak a vezetők és a tulajdonosok érdekét fogja szolgálni,hanem az egész emberiségét.Egy vállalkozás,amely az egyéni érdekeket és a közjót egyaránt szolgálja.Azok a befektetők,akik az elmúlt hónapokban,években Genesis részvényeket vettek és a mai napig megtartották,egy dologban biztosan egyetértenek:nehéz volt.Nehéz volt bízni a sikerben,s ellenállni a gondolatnak:kiszállni,amíg nem késő.Kitartásukat mostantól siker fogja koronázni.S nemcsak anyagi.

A projekt irányítóinak a vállalat jelenlegi és leendő munkatársainak sok erőt és jó egészséget kívánok.A jelenlegi részvénytulajdonosoknak,s azoknak,akik a közeli jövőben szándékoznak Genesis részvényeket vásárolni,azt tanácsolom,hogy a következő néhány évben,ha nem muszáj,ne válljanak meg befektetésüktől.

Kedves Genesis tulajdonosok!

Mától nyugodtan hátradőlhetünk karosszékünkben.Ha időnként rápillantunk majd az árfolyamra,jóleső érzés lesz összehasonlítani a mostani árral.Emlékeztetőül : a Genesisi legutóbbi záróára:623 HUF (2009.07.09.)

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotyó 2011. 03. 09. 22:37
Előzmény: #272  exmnbs1
#273
A Trendlines-hoz semmi közöm.
Üdv:
exmnbs1 2011. 03. 09. 22:33
Előzmény: #271  zotyó
#272
zotyó, kb az utolsó hívőjük vagy aki elismerte...
mivel Trendlinsosnak véllek, úgy gondolom, ti is benne vagytok a buliban

hiába töröltétek a blogot 2008 nyarán
a sok hazugság megmaradt, a megrendelt gépsorokról és a tutti felépülő gyárakról

nem tudom mi a rosszabb, ha most jöttél csak rá, hogy vége a dalnak (amit nem hiszek) vagy hogy tologattátok a szekerüket meggyőződésetek ellenére

szerencsére egyre kevesebben dőltek be
zotyó 2011. 03. 09. 22:20
#271
T. exmnbs1 !
Az álomnak vége.
Elismerem,hogy Te láttad jól a helyzetet,neked lett igazad.
Üdv:
exmnbs1 2010. 07. 15. 22:51
Előzmény: #260  exmnbs1
#270
Írtam, és bizonytalan időre felfüggesztették, újra pályázhatnak rá
exmnbs1 2010. 04. 14. 13:13
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
beégett a geni a mai hírrel!!!
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 12:15
Előzmény: #267  exmnbs1
#268
hegedű!
szánalomra sem méltatlak.:-((
exmnbs1 2010. 04. 13. 08:20
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#267
egyre szánalmasabb amit művelsz
exmnbs1 2010. 04. 13. 08:20
Előzmény: #264  pf2
#266
link

Nem ismerem a Bernátot, így meg sem bízom semmivel, de az írásait nagyon kedvelem
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 07:54
Előzmény: #263  exmnbs1
#265
hegedű!
Már megint okosságot kotyogsz.
pf2 2010. 04. 12. 21:21
Előzmény: #263  exmnbs1
#264
amennyíben arra a listára gondolsz , azt személyesen megtekinheted 19-én , ha jól emlékszem 8 órától 8.55 percig miután nyílt lista

egyet nem lehet tudni , kit bíztak meg a szavazással, de azt , ha jó szemed felmérheted vagy Bernátot megkéred ))
exmnbs1 2010. 04. 12. 20:12
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#263
Hol van a lista?

Már postagalambbal is odaért volna

Miért is nem közlik? Lusta Kunovits összesíteni?
zotyó 2010. 04. 12. 10:52
Előzmény: #261  exmnbs1
#262
HAJRÁ MAGYARORSZÁG,HAJRÁ GENESIS, (hajrá Rába,OTP,Pannergy,stb.)
Üdv:
exmnbs1 2010. 04. 11. 18:45
Előzmény: #260  exmnbs1
#261
Alig várom, hogy Rényi úr az új államtitkár helyettes levelét is nyilvánosságra hozza
exmnbs1 2010. 04. 11. 18:37
Előzmény: #259  exmnbs1
#260
Majd írok az utódjának érvényben van-e a befuccsolt GSH támogatása
exmnbs1 2010. 04. 11. 18:36
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#259
Voltam. Geni támogatás osztó Kóka nem volt a listán
Törölt felhasználó 2010. 04. 11. 10:36
Előzmény: #257  exmnbs1
#258
hegedű!
Mennyé' má' szavazni.
exmnbs1 2010. 04. 11. 09:39
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#257
1 fő alkalmazott befér a Szt István krt 18 1em-re, pénz sincs másik officera....
exmnbs1 2010. 04. 11. 09:33
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#256
Hazugsággyár az bezzeg OK neked
Ott keresd a problámát. A pilótajáték még szerencsére nem legális Mo-n

Az a baj, hogy a hatóságok, Pszáf megtűri amit ebben a cégben művelnek.

Bizony örülök, hogy a hatékonytalan AMAT kizsűriződik, de ez már nagyon rég óta látható volt

A Phy rv könyvét a phy vezeti és nem a Keler

Mi bajod a feketelistával? Csak nem rajta van a Geni?

Törölt felhasználó 2010. 04. 10. 22:18
Előzmény: #250  exmnbs1
#255
Ha érdekel, most egyéb okok miatt éppen itthon vagyok. De már nem sokáig szerencsére, mert megyek vissza hála istennek. Ami itthon megy az még nekem is sok. Az a f@szkalap oldal nem ismeri a cégadatokat, mint ahogy te sem, így rossz a hivatkozás. A részvénykönyv ügyében pedig csak nézegesd nyugodtan a Phyl részvénykönyvét, bizonyára ott is találsz pletykára és áskálódásra való muníciót. Másrészt a Geni részvénykönyvét nem a KELER vezeti hanem ők, tehát majd akkor beszélj, ha ha a KELER-től megkapott adatokat bevezették a részvénykönyvbe és utána nem hozták nyilvánosságra a statisztikai részét, amit kell. Sokat megtudhatsz majd belőle nyilvánvalóan. Én meg nem örülök, hogy a AMAT a hírek szerint kiszáll és eladja az üzletágat, ellentétben veled. Mert mint minden esetlegesen negatív hír, az további áskálódásokra ad lehetőséget. A pucám tele van az ilyen és hasonló mentalitású emberekkel és legfőképpen azzal, hogy ezek száma a lakosság arányához mérten kiemelten magas ebben az országban. Inkább ezzel foglalkozz, mint az állandó negatív szövegeléssel, mert ez vezet az igazi csődhöz.
exmnbs1 2010. 04. 10. 20:41
Előzmény: #253  exmnbs1
#254
Ugyanezt adta elő Rényi is itt pénteken, milyen érdekes, te már március 18-án, persze véletlenek nincsenek
exmnbs1 2010. 04. 10. 20:39
Előzmény: #252  exmnbs1
#253
"Én a sztorit másképp értékelem, mert speciel van benne ráció. A napelemes társaság kiszáll és megállapodtak hogy az újak bejönnek. Mit kell ehhez fergeteges körítést csapni? Ahelyett, hogy azt néznétek, hogy a játékszer továbbra is megmarad. Persze ahogy a számokat látom ezek felhúznak az A kat-ba és akkor más lesz a leányzó fekvése. Viszont a tervek helyett termelő társaságok jönnek be, projektekkel, azaz a funda egészen más irányt vesz. Az a prejudikáció, hogy az apporttal szart sem ér majd a papír, erősen kétlem. kis kutatással (persze nem úgy mint ex) egészen sok infót össze lehetett a háttérről szedni és az bizony az én számomra elég biztatónak tűník.
gensolar "
exmnbs1 2010. 04. 10. 20:34
Előzmény: #250  exmnbs1
#252
exmnbs1 2010. 04. 10. 20:32
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#251
Nyugodtan személyeskedj, még soha semmi nem jött be a reklámszövegedből

Örülök, hogy végre belátod, hogy az AMAT kiszállóban van

exmnbs1 2010. 04. 10. 20:30
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
Érdekes és hová is kézbesítik? A Pannónia utcai székhelyre?
Milyen adatokat? Ezek nyilvános adatok.
Phyl kgy-ken nézegetheti bárki a rv könyvet
Pénteken Kunovitsot nem találták?

Te hiteles vagy bezzeg, most is, aki ugyebár a világ túloldalán éldegélsz, de rendszeresen magyar idő szerinti nappal írkálsz, és a világ túloldaláról hívogatod a Kelert egy lényegtelen listáért, mert ugyebár se gyár sem NYSE, sem NASDAQ bevezetés nem lesz.....

"Ha azt hiszed, hogy nem szoptam ilyen sztorikkal, amíg meg nem tanultam a leckét, akkor hazudnék. Nekem a tanulás sokban van időben is meg lében hidd el. Viszont aki tőzsdézik az kockáztat, elhiszi storyt vagy nem. Biztos egy csomóan beleélték magukat a nagy lé reményében, nem vitás."

Ezt nemrég írtad, Most pedig itt bioetanolozol amit állítólag elhiszel, más pénze reményében....

Törölt felhasználó 2010. 04. 10. 19:46
Előzmény: #247  exmnbs1
#249
Ex, a sok hülye kérdés mögé bújva csak a tájékozatlanságod erősíted. A KELER semmit sem ad át interneten, legfőképpen nem ilyen adatokat. Ha megkérdeznéd, mert én megkérdeztem, akkor tudhatnád, hogy személyes kézbesítésű kinyomtatott listákat és megadott formátumú fájlokban hordozón adják át az adatokat. A többi amiket irkálsz gyári hülyeség.
exmnbs1 2010. 04. 10. 12:56
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#248
Felszámolás és a Geni?
Nehogy mégis becsődöljön a hazugsággyár
tudod, fogy a mérlegfőösszeg és a kpállomány is
és nem győzik önteni a "hívő" főtulajok

Rényi úrat is elküldték, mert nem telik rá.....
exmnbs1 2010. 04. 10. 12:53
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#247
Milyen vevője lesz AMATnak a technológiai zsákutcára, amelyre vevő nincs, és a zászlóshajó becsődölt?

gensolar, mesélj még

Pl arról, ki önti bármi áron a "papírt"
Tudod a jegyzési ár felén

És főleg miért

exmnbs1 2010. 04. 10. 12:50
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#246
Naná, hogy a legócskább hatékonyságú, legdrágábbra hajt a Vitál a világ legtávolabbi pontjáról(((((((((((

exmnbs1 2010. 04. 10. 12:47
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#245
szerinted hanyadika van?
exmnbs1 2010. 04. 10. 12:47
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#244
8án délután véglegesítették? És mikor adják internettel át?

9-én rajta kellett ülniük miért is?

exmnbs1 2010. 04. 10. 12:44
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
Én sem frontin....))))))))))))

De ez a bioetanolos kamu tényleg vicces

Olyan kb, minthogy kell világítás otthon, ezért vásárolok szénbányát, hogy legyen villamos áramom
Törölt felhasználó 2010. 04. 10. 11:57
Előzmény: #240  exmnbs1
#242
Nagyeszű ex: Mielőtt írogatsz legalább nézd meg a KELER szolgáltatási szabályzatát. Ha 7-e a megfeleltetés, akkor a KELER 8-án délután 3-kor véglegesíti a bekért adatokat. Ami azt jelenti, hogy hétfőnél korábban nem küldi meg a Geninek az adatokat. Minden alkalommal ez a hivatalos forgatókönyv, de azt sem tudod eszik vagy isszák csak írod a hülye beszólásaidat. A másik: miért van a módosított alapszabályban a felszámolás és még egy sor más dolog? Mert miután ezt sem tudod elárulom. Határidő van az EU csatlakozás utáni Gt és Tpt változások valamint az egyéb jogszabályok nyílt társaságok alapszabályába való bevezetésének. Ezt pedig az éves közgyűléseken célszerű megtenni. Na még más, mert unom a folyamatos hozzá nem értésedet: Hülye feltételezés, hogy sose akartak volna gyárat építeni. Viszont a megváltozott helyzetben nagyon logikus, hogy nem a piacról akar pl. a Vital panelt venni, hanem maga akar gyártani és felhasználni. A factory gate ár jóval alacsonyabb, mert a profit az etanolon jön meg. Ilyen alapon, ismerve a teljes piaci árstruktúrát bizony jól számolnak. És még az is mindegy, hogy ha az AMAT esetleg eladná az egész üzletágat, a vevő nyilván továbbviszi az üzletet. Ja még valami: nem vagyok RG még mindíg és Rico beírásával ellentétben sosem voltam Genesis alkalmazott sem......
Törölt felhasználó 2010. 04. 10. 09:51
Előzmény: #238  zotyó
#241
Tegyük félre azt, hogy mennyire megvezette az embereket ez a hazugsággyár, és feltételezzük a legjobb forgatókönyvet, hogy sikerül megcsinálniuk a cádiz-i napelemgyárat.Csak egy dolgot említek meg ami eleve kudarcra ítéli az egészet, IDŐFAKTOR!Elavult technológia, magas gyártási költség, telített piac.Az volt az egyetlen esélyük idáig, hogy időben lépnek be egy olyan piacra ami manapság "divatos".Főleg egy olyan cég esetében lett volna ez fontos, aminek így utólag véleményem szerint soha esze ágában sem volt napelemeket gyártani, eleve azért találták ki ezt a start up üzleti formát, hogy viszonylag kis pénzel nagyot ígérve még azelőtt megkopsszák az embereket, mielőtt komolyabbra fordulnának a dolgok, vagy a befektetők észbe kapnának.Azt hiszem aki idáig vak volt, az kijózanodott R.G. által a geni topikba beírt hozzászólásától, az újonan létesülő bányászati mittudoménmitől, és a már-már burleszkbe illő brazil bioetanol vonaltól....

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek