Topiknyitó: Knight Tyris 2009. 05. 04. 20:06

Konzervatívok vagyunk, szociális érzésvilággal?  

link



Kitöltöttem ezt a kérdőívet,, egész tűrhető, viszonylag közeli eredményt adott, a saját magam által vélt , vallott "pozíciómmal" összevetve.



A koordinátarendszerben az elhelyezkedésem (2,0) lett.



Tehát a liberális és a konzervatív világnézet között pont félúton semleges pozícióban (0), míg a gazdasági tengelyen kicsit jobbra (2) helyezett el.



.

Tényleg kíváncsi vagyok ki milyen "pozit" kapna ha kitöltené, szóval ha van kedvetek és be meritek írni az eredményt érdekes lenne látni, hogy ki hová kerül és, hogy egyet ért e vele. :o)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2009. 05. 07. 09:26
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Na igen,

A jelenlegi szabályozás, mindenkinek 60m-t kell futni, az egyik egy 6 mázsás súllyal fut, a másik alá meg adnak egy ferrarit.

A ferraris meg önelégülten mondja a másiknak, látod, én milyen gyors vagyok, te meg baromkám nem mész semmire...
Törölt felhasználó 2009. 05. 07. 09:15
Előzmény: #35  TrendMan
#39
Igen, szerintem sem jó a szabadosság, ahogy nyilván az egyenlősdi sem.

A szabadság azonban a legfontosabbak egyike, melyet a megfelelő szabályozás különböztet meg a szabadosságtól.

A megfelelő szabályozás részletein érdemes vitázni, nem azon, hogy szükség van-e egyáltalán szabályokra.

Kedvenc példáim a sportból erednek, nyilván nem lenne túl élvezetes pl. a foci, ha nem lenne sehol sem pálya széle, nem lenne meghatározva, hogy mekkora lehet a kapu, és mondjuk kézzel-lábbal lehetne továbbítani a labdát úgy, hogy közben ököllel is el lehetne távolítani az ellenfelet a támadás útjából... :)

A szabályokat részben maguk a játékosok alakítják, csak gondolj bele, gyerekkorunkban, a grundon is célszerű volt pontosan kijelölni a pálya határait, vagy a kapu méretét, ha ezeket elmulasztottuk, vagy nem ellenőriztük, sokszor generált felesleges vitákat - elrontva vele a játékot. Persze azok számára, akik inkább vitázni szerettek volna, azok számára jó volt ez a helyzet - utalnék itt a mai világ bürokkratáira és bürokrata jogászaira, akiknek épp az az érdekük, hogy legyenek viták, jogviták....
Törölt felhasználó 2009. 05. 07. 09:12
Előzmény: #28  TrendMan
#38
"Konzervatív szemlélet:
Mondjuk egy Opel Astra, amely a sávjában marad és betartja az előírt sebességet.

Liberális szemlélet:
Egy piros Ferrari, amely a sávok között cikázik fittyet hányva minden szabálynak."

TrendMan, ez egy óriási előítéletesség és óriási tévedés. A liberális nagyon nem egyenlő szabálytalan! Márpedig te ezt írtad. A liberalizmus legfontosabb alapelve éppen azt tartalmazza, hogy a te szabadságoddal mások jogait semennyire nem korlátozhatod, sértheted.
tokos. 2009. 05. 07. 09:04
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#37
Na egy kérdés, hogy az egyenlősdi mit jelent. Mert ha az egyenlősdi azt jelenti, hogy a ferrarit lefojtják a trabi szintjére, akkor valóban káros. Ha a nem egyenlősdi azt jelenti, hogy a ferrariból kiveszika motort, és beleteszik a polskiba, akkor az se szerencsés. Jelenleg itthon egy ilyen, részben egyenlősdi, részben nem egyenlősdi van, lefojtott ferrarik, polskik ferrari motorral, ferrarik polski motorral, ami összességében az ország számára a legkártékonyabb.

Nyilván a ferrari motoros polskiknak ez így jó, de összességében a polski nem nyer annyit a ferrari motorjával, mint a ferrari, hiszen se futómű, se fék hozzá, és a polski motoros ferrari sem tudja azt, amit a saját motorjával tudna.
tokos. 2009. 05. 07. 08:54
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#36
Nekem meg továbbra is semmi...
TrendMan 2009. 05. 07. 00:35
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
Ez egy elméleti felvetés volt tőlem, az egyenlősdi tényleg nem jó.
De a szabadosság sem.
A kérdés az, hogyan lehet közelíteni/fenntartani a kettő minél jobb működőképes keverékét a társadalomban???

TrendMan 2009. 05. 07. 00:32
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Ezt a kérdést válszold meg légyszi, mert nem vok biztos benne mire célzol.
Ha arra, hogy a bankoktól, akkor a történet még mindíg nem kerek.
Csak annyiban, hogy nem volt megfelelő a társadalmi kontroll.

Ez pedíg megint csak jól értelmezhető a Discovery lezuhanása kapcsán általam már idézett POLITOKRATA-BÜROKRATA-TECHNOKRATA hármasságon belül, ami úgy tűnik társadalmunkban egy örökké veszélyes robbanókeveréket képez.
Törölt felhasználó 2009. 05. 07. 00:21
Előzmény: #31  TrendMan
#33
Szerinted ezek a matekzsenik kitől kapták az ösztöndíjukat? :)
Törölt felhasználó 2009. 05. 07. 00:19
Előzmény: #28  TrendMan
#32
A ferrearinak csupán azért van szüksége cikázáshoz, mert az astrák nem tartják be a jobbra tartás alapvetőbb szabályait.

Nekem tetszik, hogy van ferrari is, és nem csupán astra-k de az nem, ha az astra-k irigység miatt késztetik cikázásra a ferrartikat.

A haladás abból fakad, hogy léteznek ferrarik is. Ha csak astra létezne, az a kommunizmus lenne. Mint ahogy a kommunizmusban csak lada, wartburg és trabant létezett, míg a nyugati világban ennél sokkal több közül lehettet választani, így sokan el is érték, hogy nem csupán ladával, wartburggal vagy trabanttal furtikázhattak...

Az egyenlősdi nem igazán ösztönző a fejlődéshez....
TrendMan 2009. 05. 07. 00:19
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
Állítólag az egyetemekről frissiben kikerült törpe matek zsenik hada igazolta matematikai egyenletekkel, hogy a hitelkihelyezésnek ez a módja biztonságos.
Olyan modelleket állítottak fel, amelyek igazolták, hogy a rendszer bombabiztos.
Ha én vagy te vagy X odament volna a pénzügyi felügyelethez, és a saját józan paraszti esze nevében, és a rossz megérzéseire hivatkozva érvelni próbált volna ennek a gyakorlatnak a leállítására, mit ért volna el ?
TrendMan 2009. 05. 07. 00:15
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#30
Többre is gondolhatok.
Már sokat vitatkoztunk az ingyenes orvosi ellátásról.
Itt és most szerintem nem fogunk tudni konklúziót vonni.
Annál is inkább, mert megyek aludni :-)))
Törölt felhasználó 2009. 05. 07. 00:13
Előzmény: #26  TrendMan
#29
Azt, hogy a hitelk alapvetően nem a lakosságnak való eszköz, pláne nem a bizonytalan fizetési lehetőséggel és hajlandósággal rendelkező részének, az minden konzervatív pénzügyi gondolkodású embernek egyértelmű volt 3 évvel ezelőtt is, sőt, mindig is...
TrendMan 2009. 05. 07. 00:12
Előzmény: #24  Knight Tyris
#28
Konzervatív szemlélet:
Mondjuk egy Opel Astra, amely a sávjában marad és betartja az előírt sebességet.

Liberális szemlélet:
Egy piros Ferrari, amely a sávok között cikázik fittyet hányva minden szabálynak.

Ha egyszerre indulnak Budapestről, akkor a Ferrari kb. 15 perccel korábban ér le a Balatonra.
Legalábbis többnyire ...

A haladás nevében melyik modellt fogadjuk el ?
Törölt felhasználó 2009. 05. 07. 00:10
Előzmény: #25  TrendMan
#27
...én pedig ott kezdem elveszíteni a fonalat, hogy milyen - az előző rendszerben megyszerzett - vívmányok megőrzésére és továbbfejlesztésére gondolsz... :)

Szerintem az viszont egyértelmű, hog yépp itt milyen pártra gondolok, bár az is igaz, hogy a másik oldal sem külömb a deákné vásznánál.... :(
TrendMan 2009. 05. 07. 00:08
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
Akira,
Ezzel az a gond, hogy amikor a másodlagos jelzálogpiaci szereplők lobbiztak, akkor ez egy liberális vívmánynak számított és még szó sem volt válságról.
Utólag könnyű tisztán látni, hogy ez milyen képtelenség.
De ha 3 évvel ezelőtt valaki a józan ész nevében meg akarta volna nekik tíltani az érdekérvényesítésnek ezt a formáját, akkor vajon milyen választ kapott volna ?
TrendMan 2009. 05. 07. 00:05
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
Most elvesztettem a fonalat, hogy melyik pártra célzol, de nem is ez a lényeg.
A lényeg, a fejlődés lényege (!) az lenne, hogy megőrízzük a megelőző vívmányokat és megpróbáljuk továbbfejleszteni őket !
Nem lecserélni, hanem fejleszteni !!!

Jelenlegi világunk úgy viselkedik, mint az a kamasz gyerek, aki azt mondja, hogy a papa által épített kis ház értéktelen. Inkább adjuk el és vegyünk belőle egy piros sport autót!
Knight Tyris 2009. 05. 06. 23:24
Előzmény: #21  TrendMan
#24
"Akkor már a józan paraszti ész is konzervatív"

Ez érdekes megközelítés és tulajdonképpen rendkívül frappánsan és tömören vetetted fel, hogy amennyiben manapság józan paraszti ésszel vizsgálunk meg dolgokat, viszonyulunk hozzájuk, akkor a legtöbbször tényleg azt tapasztalhatjuk, hogy ez konzervatív vagy ahhoz közeli álláspontra, szemléletmódhoz vezet.
Törölt felhasználó 2009. 05. 06. 22:23
Előzmény: #21  TrendMan
#23
Nem, ez pusztán a szeremcsejátékok és a spekuláció elvetése.

Tahát az, aki a linken bemutatott módon kíván pénzt és hatalmat szerezni, az mágláyra és karóba húzásra való alávaló gazember, amihez a jogrendünk - és az erkölcsünk - sem nőtt még föl.
Törölt felhasználó 2009. 05. 06. 22:19
Előzmény: #20  TrendMan
#22
"Aki a megelőző társadalmi rend vívmányait szeretné megtartani, az konzervatív. "

Ez pont így van!

Ezért hívom én kommunistának a jelenlegi konzervatív színekben játszó néppártot... :)

És erre ékes bizonyíték, hogy épp ők kiáltanak mindenki másra kommunista jelzőt...
TrendMan 2009. 05. 06. 22:18
#21
Aki ezt a fajta gazdaság menedzselést, a piacok szabad tomobolását ellenzi, az konzervatívnak számít --> link

Akkor már a józan paraszti ész is konzervatív ???

Topik gazda

Knight Tyris
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek