Topikgazda: exley 2009. 04. 29. 10:44

Féltjük a MOL-t az oroszoktól (Szonda Ipsos)  

Ugrás a cikkhez
Az emberek 70 százaléka tisztában van azzal, hogy egy orosz cég tulajdonrészt szerzett a MOL-ban, s többségük úgy gondolja, hogy az adásvétel mögött valójában az orosz állam áll. Ugyanakkor az ország gazdasági függetlensége szempontjából fontosnak...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=114268
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 03. 19:47
#10
hello!

Csináltam egy forexes oldalt, ahova rengeteg ingyenes anyagot tettem föl, leírtam a stratégiámat és a kereskedéseimet is meglehet tekinteni.
Az oldal címe forexpips.hu!
Törölt felhasználó 2009. 04. 29. 12:49
Törölt hozzászólás
#9
Törölt felhasználó 2009. 04. 29. 12:11
Előzmény: #5  nemoland
#8
Pár megjegyzés.

"2004 MSZP MOL Rv-k értékesítése "komoly" 6500Ft-ért...évvégére 14000-lett .....
khm..ennyire előrelátóak a vezetőink ;o)"

1. Volt 2006 végén 20e felett is kibocsátás, csak mondom. Az FHB-t pedig 2050 felett adták.
2. Az államnak amúgy sem feladata a tőzsdézés, Van, amikor jól adtak el, van, amikor rosszul. A jövőbe ők sem látnak.
3. Most 10e. Aki tehát akkor vette és azóta is tartja (5 év) az csak nominálisan van nyerőben, állampapírral kockázatmentesen majdnem ugyanott lenne.
4. Te tudtad 2004-ben 6000-es MOL-nál, hogy 30e lesz pár év múlva? Ha nem, akkor milyen alapon várod ezt mástól, ha igen, akkor gondolom volt is és végig tartottad is, ugye? És akkor el is adtad? (sőt, hitelt is vettél fel 2004-ben, hiszen annyira egyértelmű volt, hogy több lesz később, ugye?). Nyilván nem, hiszen te sem tudtad előre. Utólag meg marha könnyű megmondani a tuti a tőzsdén.
5. Még a MOL menedzsment sem lát mindent előre, lásd 32e-s OMV ajánlat - de ez egy külön sztori.
-bubu-
-bubu- 2009. 04. 29. 11:18
Előzmény: #6  exley
#7
A Royal Dutch Shell első negyedéves eredménye 62%-ot esett 3,49 milliárd dollárra, az egy évvel korábbi 9,08 milliárd dollárról. Ha nem számoljuk a vállalat egyszeri, 337 millió dolláros nyereségét és a raktárkészletek árváltozásait, akkor a Shell eredménye 2,96 milliárd dollár lett, magasabb, mint az elemzők által számolt 2,55 milliárd dollár. Az energiaárak esése okozta a rosszabb teljesítményt, aminek ellenére, a vállalat 5%-kal emeli részvényeseinek fizetett osztalékát.



exley 2009. 04. 29. 11:01
Előzmény: #3  martin36
#6
Sztem, halvány gözük sincs semmiről, azon kívül amit a lakáj média a szájukba ad.
Egyszerű a történet, nagyon jól tudták a magyar elvtársak, ha nem kooperálnak az oroszokkal akkor a "dakota szijj-(ártót)-at" hasít a hátukból. Lépés kényszerben voltak. Rábólintottak az üzletre, lehet, hogy ekkor aldózták fel a nemzetközi internacionalizmus oltárán Fletót az elvtársai. Most már értem Shúmann kirohanását fletó ügyben, cirkusz volt az egész. Fletóra terelték a figyelmet, közben az orosz tőke belopakodot az OMV pedig kapott 20K-t , így mindenki jól járt. Lehet a különbözetet Pucs laci álta az mszp kasszából, de így is megérte, közben lehívták az Imf lét. Volt pénz is. A fityisz meg csak ül és néz.
nemoland 2009. 04. 29. 10:59
Előzmény: #2  exley
#5
Az is érdekes pl. hogy az emberek "nem féltik" az
ELMÜ-t a német Eon-tól
A GÁZszolgáltatókat a Franciáktól
CSAK a MOL-t az oroszoktól ;o)

Khm...és vajon kik adták el ezeket ?!

1994-98 MSZP-SZDSZ koalíció... ELMÜ+GÁz monopólium eladás + RTL és TV2 engedélyezés
2004 MSZP MOL Rv-k értékesítése "komoly" 6500Ft-ért...évvégére 14000-lett .....
khm..ennyire előrelátóak a vezetőink ;o)

de azért most már persze féltjük a MOL-t...eddig nem semmit sem
Törölt felhasználó 2009. 04. 29. 10:58
Előzmény: #3  martin36
#4
Ez hír?
A Mari néni véleménye kit érdekel? Ez vmennyit is mozgatja az árfolyamot? Mert szerintem nem.
Blikk stílus.
martin36
martin36 2009. 04. 29. 10:53
Előzmény: #2  exley
#3
Vajon az emberek többsége tisztában van azzal,h a mol már rég csak egy magáncég?
exley 2009. 04. 29. 10:51
Előzmény: #1  portfolio
#2
Resszkesetek! A kormány és a molly managment közösen kiárúsították a Magyar \"Nemzeti olaj\" vállalatot, hogy a \"sziúk\" ne tudják bitorolni a \"fekete kincset\".

Topik gazda

exley
3 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek